Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prehranska dopolnila za športno aktivne otroke – kdaj?

Prehranska dopolnila za športno aktivne otroke – kdaj?

Kakšne so vaše izkušnje oz. praksa? Od katerega leta dalje naj bi otroci jemali prehranska dopolnila ob povečanih fizičnih obremenitvah? Npr. tedenske priprave, treningi večkrat tedensko ipd.
Najbolj me zanima vnos magnezija, kalcija, C vitamina.

Vnaprej hvala.

Lili

Nikoli.
Nabustajo se lahko tudi na naraven način, vitamini in minerali se najlepše absorbirajo s hrano in ne v umetni, sintetični obliki.

se mi zdi , da je najbolj pomembna pravilna prehrana, velik vnos tekočine pred / med / po treningih. naš fantin vsak dan poje tudi veliko žlico medu oz mu med vmešam v limonado. poleg tega vsake toliko časa šumečko magnezija (ampak tisto od Krke – Magnesol), ker so vse ostale baje kr nekej. in to je to 🙂

TAM, ce zacnes pri leto in pol si ze pozen…cim prej ne…okoli pol leta bo ok.

Prehranska dopolnila niso nič drugega kot farmacevtski nateg.
Tvoj sin naj se naje filanih paprik, zelja, klobas in žgancev, golaža in segedina, sezonskega sadja in zelenjave. Verjemi, ne bo rabil nobenih prehranskih dopolnil.

itak, da boš dobila vse negativne odgovore ala naj je filano papriko….od tistih, ki same zase ne poskrbijo…

pusti mail, da ti pišem na zs

Bi pomagalo, če bi vedeli, koliko je otrok star in kako intenziven šport je. Jaz bi dala prehranska dopolnila kot zadnjo opcijo. Najprej je treba vedeti, kaj mi lahko primankuje in koliko bo h temu pripomogla ustrezna prehrana.

Mislim, da pri mahhnih otrocih še ni toliko pomembno, ker tudi treningi niso tako intenzivni. Pri najstnikih se pa lahko pozna. Poznam nekaj primerov, ko so fantje intenzivno trenirali in so zato kakšen cm manjši, ker je šla vsa energija v treninge namesto v razvoj in rast.

Saj je pri dekletih lahko isto – zaostanek v razvoju v primerjavi z vrstnicami. Telo ne zmore vsega. Ampak rešitev niso prehranska dopolnila, ampak trening, primeren za mlado telo. Samo to dopovedat ambicioznim staršem …

Nikoli. Pravilna prehrana in to je to.

Yo, ti si kot Vegeta.

mi smo našega mladoletnega športnika poslali na testiranje in po testiranju so mu točno predpisali kateri vitamini in minerali so potrebni in jih tudi dozirali,
nič pa ne kupujemo na pamet in kar nekaj

pa ne pozabit, da se mladim, ko so v fazi najhitrejše rasti, dozira anabolike, da bodo ob treningu razvili dovolj mišične mase za vrhunske športne dosežke.

zgrožen sem, kam smo prišli, namesto, da bi pojedli jabolko in pašto z golažem, bomo dozirali tabletke, da bo naš nadebudni mulc dosegal pričakovanja debilnih staršev.

Hvala vsem, ki ste si vzeli čas za odgovor, predvsem tistim s konkretnimi odgovori.

Itak pa na tem forumu počasi postaneš imun na zmerjanja v stilu “ambiciozni/debilni starši”. Nekateri pač ne morete iz svoje kože.

Mi bomo naredili tako, da bo najbolje za naše otroke, vi pa za vaše enako. V to sem prepričana.

Lep dan 🙂

Lili

Lida javi se na [email protected]
bo naš vaditelj pogledal on povedal, kako in kaj. Ker pri otrocih je potrebno biti vseeno malce previden.

Ja, poosebljena, a ne? Kaj točno hočeš povedat?

Ja, najbolje boste naredili s filanjem kemije v organizem. Kapo dol.

to da je za kakšen cm manjši pri intenzivnih treningih so pa take bučke da je joj,
ne vem kakšen bi bil sin če ne bi treniral , saj ima ob 4 x tedenskem treningu in vikend celodnevnih tekmah dobrih 196 cm

ne je pa nobenih dopolnil, razen da ima malo problemov z hemoglobinom , drugače nič ne fali

to da je za kakšen cm manjši pri intenzivnih treningih so pa take bučke da je joj,
ne vem kakšen bi bil sin če ne bi treniral , saj ima ob 4 x tedenskem treningu in vikend celodnevnih tekmah dobrih 196 cm

ne je pa nobenih dopolnil, razen da ima malo problemov z hemoglobinom , drugače nič ne fali[/quote]

Kaj pa trenira?

Si ti videla že kdaj v življenju gimnastičarke pa plavalke? Se ti zdijo te 18-letnice normalno razvite za svojo starost? Mnoge pri 14, 15 letih sploh še nimajo menstruacije. Nobene bučke niso to.

Tvoj sin verjetno zaradi predispozicij trenira košarko, ki se po intenzivnosti niti slučajno ne more primerjati z gimnastiko, plavanjem, smučanjem, tenisom, drsanjem, … verjetno še čim.

In seveda, avtorica, kar bodi imuna. Saj gre samo za tvojega otroka. Napori, ki zahtevajo več, kot lahko v telo vneseš z normalno prehrano, so pretirani. Basta. Vrhunski šport je zdravju škodljiv, pretiran šport tudi. Samo itak je to vse bob ob steno.

Ja, najbolje boste naredili s filanjem kemije v organizem. Kapo dol.[/quote]

Joj ne…nic ne stekas…pol bo on fuuul sportnik na olimpijskih pa vse…
Ona ze ve, da kemija in praski so ok… njen soncek bo zmagovalec do prvega raka..

Ne morem verjeti koliko negativne energije se sprošča na tem forumu. Pa res ni nobene potrebe po tem. Ali si pač nekateri date duška tukaj, ker ste anonimni?

Moje vprašanje je bilo zgolj informativne narave in brez skrbi (za tiste, ki ste me že imeli namen prijaviti na CSD), zaenkrat ne bomo otrokom ničesar dodajali. So dobri in nič izbirčni jedci, vsi so zdravi in imajo dobro kri. So pa aktivni in uspešni športniki, dokler bodo imeli veselje in samoiniciativo, jih bom pri tem spodbujala. S tem pa menda ni nič narobe 🙂

Lep vikend vsem.

LiDa

New Report

Close