Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Borovnica-stanovanja stanov.sklada

Borovnica-stanovanja stanov.sklada

Kako to, da jih nikakor ne morejo oddati? Kje je problem – nekvalitetna gradnja, drago, bližina Fenolita?

Živi kdo tam?

– cena je previsoka za Borovnico
– Borovnica je predaleč od Ljubljane
– ceste slabe
– ostala infrastruktura je borna
– prebivalstvo je ruralno
– gradnja zelo slaba

… še kaj?

ja, še to: kako veš, da je gradnja slaba – si stanovanja videl/a ali si to kje slišal/a?

Mislim, da je glavni razlog cena.

Gledamo malo večja stanovanja in bi bilo tam tri pa pol sobno 500 evrov (neopremljeno). Razporeditev mi je sicer čisto všeč, ima teraso, na vrhu je … Nakar imam veliko bliže LJ in v lepšem okolju recimo hišo za sto evrov več na mesec. Ni primerjave.
Za Borovnico so te najemnine enostavno previsoke.

Ker stanovanjski sklad še vedno živi v letu 2007, 2008 in trosi pravljice o “stroškovni” najemnini. To je neka nova skovanka. Najemnina je samo ena in to je tržna. Danes je lahko 100 €, čez dve leti pa 500 €. Ali obratno, pač glede na gospodarske razmere, kupno moč, povpraševanje …

Zakaj je stanovanjski sklad kupil stanovanja v Borovnici? Je bila to pametna poteza ali reševanje propadlih gradbincev? Na to vprašanje ni težko odgovoriti.

Hudo pa je, da slovenska javnost ne dojame, da če ima stanovanjski sklad zgubo, jo imamo vsi davkoplačevalci. Kupujejo nasedle projekte in jih potem po bajnih cenah ponujajo ljudstvu.
In zakaj ne spustijo cen? Ker vedo, kaj bo potem sledilo. Sledilo pa bo tisto, kar zdrava pamet napoveduje že vsaj 5 let, a Slovenci raje držijo glavo v pesek in trdijo, da so nepremičnine zlate.

Sem bil na ogledu, ko je bil objavljen razpis. Kot je že napisano zgoraj – cene so relativno visoke, cestna povezava do Lj, je katastrofalna, V Borovnici pa npr. ni niti ene pametne štacune… Kar se gradnje tiče pa meni niti ni izgledalo tako slabo. So pa stanovanja neopremeljena, kar je seveda še dodaten strošek za najemnika…

Če potegnem pod črto, dobim v Lj za podobno ceno že opremljeno tržno stanovanje (tudi s kletjo in parkirnim mestom v garaži), pa se ti ni treba vsakodnevno cjazit po tistih luknjastih barjanskih cestah…

daš prosim link kje v LJ dobiš 4S flet z 90-100kv. s kletjo in parkirnim za 500e?

daš prosim link kje v LJ dobiš 4S flet z 90-100kv. s kletjo in parkirnim za 500e?[/quote]

Jaz sem oddajala stanovanje v Ljubljani, s kletjo, 64 m2 za 400 eur. Nova oprema.

primarni faktor – razvajen folk
sekundarni faktor – cena

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

daš prosim link kje v LJ dobiš 4S flet z 90-100kv. s kletjo in parkirnim za 500e?[/quote]

Prišteti moraš še bencin, kar je v LJ strošek, ki lahko čisto odpade. Se pravi zaokrožimo najemnino na 600 evrov.
V LJ je trenutno v oglasih okoli sto 2,5 do trisobnih stanovanj za najemnino največ 500 evrov.

Ne, folk sploh ni razvajen in mnogi se prav zaradi cen v LJ selijo v okolico. Ampak za to mora biti pa cena prava, da se ti suma sumarum sploh splača.

Ne, folk sploh ni razvajen in mnogi se prav zaradi cen v LJ selijo v okolico. Ampak za to mora biti pa cena prava, da se ti suma sumarum sploh splača.[/quote]

ah folk je še precej razvajen v sloveniji brez skrbi… kar poglej, vsak samo gleda kam bo parkiral svoj pleh, gleda kakšne so ceste itn. pa da ima supervelemega market na razdalji 50m, do katerega oz. v katerega se lahko zapelje s svojim plehom itn. tako da tudi če bi po 100 eur imel najemnino bi se večina takega kraja otepala kot muh, ker to ni v centru lj, ker ni vsega direkt na dosegu roke, ko se sprdnejo nekaj imet.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne, folk sploh ni razvajen in mnogi se prav zaradi cen v LJ selijo v okolico. Ampak za to mora biti pa cena prava, da se ti suma sumarum sploh splača.[/quote]

ah folk je še precej razvajen v sloveniji brez skrbi… kar poglej, vsak samo gleda kam bo parkiral svoj pleh, gleda kakšne so ceste itn. pa da ima supervelemega market na razdalji 50m, do katerega oz. v katerega se lahko zapelje s svojim plehom itn. tako da tudi če bi po 100 eur imel najemnino bi se večina takega kraja otepala kot muh, ker to ni v centru lj, ker ni vsega direkt na dosegu roke, ko se sprdnejo nekaj imet.[/quote]

Se verjetno vidi, da sem seljačino jedna in vsi okoli mene tudi, si gremo raje k sosedu sposodit kot v trgovino :). Tako da meni je to danes normalno, da se je treba mal organizirat za opravke.
Pa sem nekoč živela v centru LJ, ko je bilo to še komot (ker je bila največja živilska trgovina daleč naokrog v Maxiju in so ljudje z obrobja hodili v šoping tja – narobe svet). Seveda nisem imela svojega avta.
Mogoče imaš pa vsaj deloma prav.

ah folk je še precej razvajen v sloveniji brez skrbi… kar poglej, vsak samo gleda kam bo parkiral svoj pleh, gleda kakšne so ceste itn. pa da ima supervelemega market na razdalji 50m, do katerega oz. v katerega se lahko zapelje s svojim plehom itn. tako da tudi če bi po 100 eur imel najemnino bi se večina takega kraja otepala kot muh, ker to ni v centru lj, ker ni vsega direkt na dosegu roke, ko se sprdnejo nekaj imet.[/quote]

Se verjetno vidi, da sem seljačino jedna in vsi okoli mene tudi, si gremo raje k sosedu sposodit kot v trgovino :). Tako da meni je to danes normalno, da se je treba mal organizirat za opravke.
Pa sem nekoč živela v centru LJ, ko je bilo to še komot (ker je bila največja živilska trgovina daleč naokrog v Maxiju in so ljudje z obrobja hodili v šoping tja – narobe svet). Seveda nisem imela svojega avta.
Mogoče imaš pa vsaj deloma prav.[/quote]

to so pač moja opažanja, ko se folk iz večjih mest seli v manjša mesta ali vasi in so potem vsi nesrečni in nezadovoljni, ker ni vse na dosegu roke in jim posledično malo da ne niti za živeti več ni ali pa obiskovalci, ki bluzijo kako lahko živijo ljudje nekje, kjer ni supervele šoping centra v neposredni bližini itn.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Delam na terenu, pokrivam cc zahodno Slovenijo. In poleg soške ceste mi je cesta med Borovnico in Vrhniko najbolj zoprna. Ovinkasta in preozka za količino/ hitrost prometa. Bi raje malo več plačala in ila bliže LJ. Drugače mi je okolje v Borovnici všeč, ceste so pa obup.

daš prosim link kje v LJ dobiš 4S flet z 90-100kv. s kletjo in parkirnim za 500e?[/quote]

Zakaj ne? Jaz imam v centru 90kv za 400 eur. Z novo opremo.

daš prosim link kje v LJ dobiš 4S flet z 90-100kv. s kletjo in parkirnim za 500e?[/quote]

Zakaj ne? Jaz imam v centru 90kv za 400 eur. Z novo opremo.[/quote]

no, to je pa super, kako si pa prišla do njega?

Zakaj ne? Jaz imam v centru 90kv za 400 eur. Z novo opremo.[/quote]

no, to je pa super, kako si pa prišla do njega?[/quote]

Je treba mal oglase brat, pa se najde. Iz lufta pač nič ne pade. Ampak ti itak pametuješ, to kakšne so cene na trgu ti pa sploh ni jasno…

Kako? Videla sem oglas, se dogovorila za ogled in ker mi je bilo všeč, sem stanovanje najela. Kako pa misliš, da se sicer pride do stanovanja?

Enkrat je bilo tudi obvestilo da voda ni glih “pitna” in jo je treba prekuhavat 😉

no, to je pa super, kako si pa prišla do njega?[/quote]

Je treba mal oglase brat, pa se najde. Iz lufta pač nič ne pade. Ampak ti itak pametuješ, to kakšne so cene na trgu ti pa sploh ni jasno…[/quote]

Sej zato, ker spremljam oglase, se pa cudim:) ce pa na 100 oglasov pade kak tako ugoden, bi pa tezko govorili o realnem stanju, ampak bolj o sreci, tko da ne se prevec ven metat;)

Je treba mal oglase brat, pa se najde. Iz lufta pač nič ne pade. Ampak ti itak pametuješ, to kakšne so cene na trgu ti pa sploh ni jasno…[/quote]

Sej zato, ker spremljam oglase, se pa cudim:) ce pa na 100 oglasov pade kak tako ugoden, bi pa tezko govorili o realnem stanju, ampak bolj o sreci, tko da ne se prevec ven metat;)[/quote]

98 oglasov za 2,5, 3 in 3,5 sobno stanovanje v LJ do 500 evrov. Ni vrag, da eno ne bi bilo uporabno.

Jaz imam pa 60 kvadratov za 400 EUR, eni frendi pa isto za malo nižjo ceno.

Yo je že večkrat napisala glede tega, tako da ji kar verjemi. Sreča ali ne, poglej tako pač je….:) Ampak eno so oglaševane cene, drugo pa dejansko stanje. POglej malo, kako dolgo se določena stanovanja oddajajo in se še vedno ne oddajo!

Očitno ne gledaš oglasov na pravih mestih in dostikrat se da še malo zglihat ceno. Tiste cene v oglasih so želje, za koliko se pa potem oddajo, je pa drugo.

Ja, s tem, da je bilo to zadnje stanovanje, za katerega sploh nisem mislila klicat. Ker ni bilo napisane cene, nobenih slik, samo lokacija in kvadratura. Na koncu sem le poklicala in šla pogledat, ker je bilo vse ostalo ali predrago ali pa v zelo slabem stanju.

New Report

Close