Avtomobilizem

Odgovarjajo:

Na testu: Citroën DS3 Cabriolet e-HDi 90

Default avatar
Tokrat sem na test prevzel avtomobil z oznako "cabrio" iz Citroënove premium serije DS. Seveda ne gre za klasični kabriolet, ampak so francozi malce po svoje vzeli celotno zgodbo in odpira se pa zgolj streha, stranski loki pa ostanejo (podobno kot pri legendarnem Spačku ali Diani).

Kako se bo obnesel ta avtomobil v kombinaciji z dizelskim agregatom in robotiziranim menjalnikom, kakšna bo poraba goriva in podobno, pa bom poročal tukaj. Če imate kakšna vprašanja sem na voljo tukaj :)

_______
Podatki:

Motor / menjalnik: 1.6 turbdizelski (68 kW/92 KM, 230 Nm) / 6. st. robotizirani mehanski
Poraba po ECE: 4,5 / 3,5 / 3,8 l (CO2: 99 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 179 km/h / 11,8 sekund
Dolžina / širina / višina: 3.948 / 1.715 / 1.458 mm
Medosna razdalja: 2.645 mm
Teža: 1090 kg
Posoda za gorivo: 46 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 285–980 l
Default avatar
dj povej od kje se cene začnejo za ta avto za kter motor in kje pri fiat 500c? sj je 500c isti način kabria a?
Default avatar
Cene se začnejo pri 16.920 evrov za bencinsko različico in 21.190 za dizelski model.

Streha pa se odpira enako kot pri Fiat 500c.

Avtomobil za enkrat navdušuje predvsem z nizko porabo goriva (okrog 5 litrov in celo manj) in izbranimi materiali v notranjosti.
Default avatar
cene za kter model sedaj to govoriš? fiat al citronen?
Default avatar
Kakšno porabo dosegaš Anej s tem avtom?
Default avatar
A je ta avto mogoč na osnovi C3 izdelan?
Default avatar
A citroen C3 pluriel se še prodaja v Sloveniji kot nov?
Default avatar
600 je napisal/a:
Cene veljajo za Citroën, ki je tudi na testu.

Poraba goriva je okrog 5 litrov na 100 km.

Kar se tiče modela "Pluriell". Citroën ga je ukinil z uvedbo novega modela C3. Ali je bil uspešen ali ne presodite sami.
Default avatar
pa ne spet tolk manjši... oba sta za kao 4 potnike...
Default avatar
Kako je pa s prtljažnikom? Ko se streha pospravi dol a je kaj manjši? Ti lahko stisne prtljago? Mogoče neumno vprašanje, vendar vseeno se mi zdi dober to vedet. Hvala.
Default avatar
600 je napisal/a:
DS3 ima 5 sedežev
turnigy je napisal/a:
Prtljažnik ostane enak, ne glede na streho. Odprta streha se namreč zloži na del, kjer je zadnje steklo. Zadnje steklo, pa se pomakne v vodoravni položaj in je za sedeži in nad prtljažnikom. Je pa dostop malce težji, zaradi dokaj majhne odprtine prtljažnika.
Default avatar
Kako se ti zdi kvalitetno platno strehe? Se pomika to ročno ali je električno nastavljivo? Se lahko streha odpre samo do polovice?
Default avatar
No ja, men je ta menjalnik čisto ok. Res je da sem ženska in vozim kot polž, vsaj tako pravi mož. Ampak mi je všeč.

Moderatorji