Najdi forum

zaroka

Vam kaj pomeni zaroka? S partnerjem se pogovarjava o poroki in ko mu omenim zaročni prstan pravi, da mu je to čisto mimo in da pokleknil ne bo. Pa pri vas je pokleknil, se je kaj potrudil, je to izvedel neričakovano doma al kje drugje?

Jaz vem za moja ta stara dva,za mat pa fotra. Mat je pleskala stene,barvala sta hišo,pa je fotr reku,ti a mislš da je čas da se poročiva,pa je mat rekla ja lahko..in to je blo to. čist frendovski pakt. kaki zaroka kaki pokleknit. moja kolegica ki se je zaročila pa prejšnji mesec jo je tip peljal na grad na Bogenšperk (če se ne mrtim) tm sta pohajkovala po jasici,pokleknil,lep poletni dan,prstan zaročni iz škatle in ekola je rekla DA. Pol k sm mu pa jst čestitala po telefonu za zaroko,je pa reku ja to je zato sej veš kakšne ste babe ker tko hočte. LOL tko da.. :))

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Jaz sem takrat dobila čisto ta pravi zaročni prstan in eno leto kasneje sva se poročila.
Ma na kolena pa ni šel 🙂

Meni se zdi zaroka in razna poklekanja in take zadeve totalna neumnost. Iz pocukranih ameriških limonad.

No mene je totalno šokiral. Enkrat sva se nekaj pogovarjala okoli tega. Potem pa greva mal na potovanje in kar naenkrat poklekne pred mano. Moram rečt da sem bla kar zmedena, ampak počutila sem se kot kraljica ki ji cel svet leži pred nogami. To je bil sigurno eden najlepših trenutkov v mojem življenju in res sem mu hvaležna da je to storil. Lepi spomini zato priporočam.

Zakaj bi rada, da poklekne, se moraš najprej vprašat?
Ker si to vidla v filmu, ker bi mu rada zbila samozavest al, ker ti je to všeč. Če ti je tolko do tega, pa reči, da se neboš ženla, dokler ne poklekne. Ampak se moraš sprijaznit s tem, da se neboš poročila. Ali pa’
kdo ve?

Glede na to, da prihaja poroka iz časa zapisov svetega pisma seveda ne gre za ameriški običaj iz limonad.

Glede na to, da prihaja poroka iz časa zapisov svetega pisma seveda ne gre za ameriški običaj iz limonad.[/quote]

Hm, pa tam piše, da so obvezno pokleknili? :-))) Daj no, seveda je to bedarija, ki jo vidiš točno tam – v ameriških filmih

Glede na to, da prihaja poroka iz časa zapisov svetega pisma seveda ne gre za ameriški običaj iz limonad.[/quote]

Hm, pa tam piše, da so obvezno pokleknili? :-))) Daj no, seveda je to bedarija, ki jo vidiš točno tam – v ameriških filmih[/quote]

Sem se zatipkala. Zaroka prihaja iz časov zapisov svetega pisma torej ni neka novodobna pogruntavščina. Poklekanja pa nisem omenjala. Sem pa višje napisala, da midva sva bila zaročena pokleknil pa ni 🙂

Glede na to, da prihaja poroka iz časa zapisov svetega pisma seveda ne gre za ameriški običaj iz limonad.[/quote]

Kolikor sem razumela, je blo govora o zaroki in o tem, a bo pokleknil al ne…, ne o sami poroki.
Zaročajo se pa v glavnem (dandanašnji) v kakšnih pocukranih filmih in romanih.

Glede na to, da prihaja poroka iz časa zapisov svetega pisma seveda ne gre za ameriški običaj iz limonad.[/quote]

Kolikor sem razumela, je blo govora o zaroki in o tem, a bo pokleknil al ne…, ne o sami poroki.
Zaročajo se pa v glavnem (dandanašnji) v kakšnih pocukranih filmih in romanih.[/quote]

Sem nižje že popravila kar sem se zatipkala. Zaroka prihaja iz časov zapisov svetega pisma zato ne gre za neko novodobno pogruntavščino.
To ali bo pokleknil ali ne je pa druga tema:)

Zaroka prihaja iz časov (in kultur), kjer mladoporočenca izbirajo družine, torej gre za čisto konkretno sklepanje pogodbe, ne pa neko romantiko. V času od poroke do zaroke ima družina neveste čas, da pripravi balo, družina ženina pa, da nabavi kamele in koze.
Tale cirkus, ki ga zganjate vi, je pa posnemanje ameriških filmov, ja. Spada k kvačkanim prtičkom in praholovilcem, valentinovim srčkom in ostali kičasti drenji, ki polni potrošniška življenja.

Nisem dobila prstana, pokleknil pa je. 🙂 pa še to ne v prvo.. prvič je bilo tako kot je redna napisala… ej kaj če bi se midva poročila.. ok pa se dajva 🙂
No ker nama je pa kasneje malo zaškripalo je tista zaroka padla v vodo. No čez kak let pa je šel na kolena – tista pa je potem veljala 🙂

New Report

Close