Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehite jamrat, dopust ni več za sirotinjo

Nehite jamrat, dopust ni več za sirotinjo

Ej kaj vi mislite, da če greste v hotel al pa apartma al pa kamp z ubogimi 2 zvezdicami, da boste dobili luksuz? Dragi moji, ti časi so minili, ko smo hodili napol zastonj na morje. Zdaj je tako: kdor bo globoko segel v žep, bo dopustoval na nivoju, sirotinja pa brez tople vode in elektrike. Tko pač je.

žal se moram strinjat,to je relanost. dopust je luksuz in brez njega se prežvi in če ni dnarja ni morja. j*ebat ga. to je resnica. je pa lepo da otrokom vseeno omogočijo razne kolonije in dobrodelne akcije,to se mi zdi krasno,otroci niso nič krivi. po drugi strani pa opažam,za dopust se da zrihtat obubožanim familijam,znajdejo se in grejo,opažam,berem in vidim,dočim za hrano je večji problem. dopust ja,hrana ne? ni mi logike..

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

No, pa je tu že razmišljanje hlapcev, revežev! Dopust ne bi smel biti luksuz! Oddih je za vsakega delovnega človeka še kako potreben! Vsak zaposlen bi moral zaslužiti dovolj, da gre vsaj enkrat letno na dopust!

Niti slučajno se ne bi strinjala. Če imate dve zvezdici, ne govorita o all inclusive. Zato pri dveh zvezdicah pač najaviš toplo vodo, ki jo želiš in jo celo plačaš. Kot da to ne piše? Ker v nasprotnem imate možnost pritožbe, ki ste jo spregledali, kot zdravniške etičnosti.

Moji stari so preden smo šli na morje lepo konzervirali cvrto mleto meso pa nakupovali testenine v trgovini, pa praktično vso hrano s seboj nesli. Takrat smo lepo stisnili zobe in bili tiho, pa se ni noben zmišljeval. Zdej bi pa kar imeli neke “standarde”. Ni res, da smo že takrat imeli standarde, samo tiho ste bili.

No, pa je tu že razmišljanje hlapcev, revežev! Dopust ne bi smel biti luksuz! Oddih je za vsakega delovnega človeka še kako potreben! Vsak zaposlen bi moral zaslužiti dovolj, da gre vsaj enkrat letno na dopust![/quote]

Ironično, žalostno obenem, je ravno to, kar ti opisuješ, razmišljanje hlapcev. Hlapec zahteva od gospodarja. Zato, ker hlapec ve, da ima gospodarja in da mu služi in zahteva od tega gospodarja, ki mu služi, da skrbi za njega. Svoboden človek, ne služi nobenemu. Ker ne služi nobenemu ni nobenemu v lasti in zato od nikogar ne more zahtevati, temveč si moar urediti in priskrbeti sam.
Ali namesto v barčkih pijem moje kavice doma, ali grem na dopust?
Ali celo leto zapravljam za sladkarije in nepotrebno potrošnjo, ali grem na dopust?
Ali zapravljam za cigarete po 1200€ letno, ali grem na dopust?
To so vprašanja, ki jih pri sebi reši odrasel človek.
To so vprašanja, ki jih hlapec ne zna rešiti in zahteva njihovo rešitev od svojega gospodarja.

Dobro je ločiti med tem, ali ljudim govoriš, naj nehajo biti hlapci, ali jim govoriš, naj postanejo slabi hlapci.

Nisem rekla, da smo prej imeli standarde. Nismo jih imeli, vse je bilo bolj bedno, ampak je bilo poceni in vsi smo si lahko privoščili dva tedna počitnic na morju, tudi navadni delavci. Danes pa tega ni več.

čaki da to zdej mal razložim. jaz ušpravljam s svojim denarjem samostojno. Imela sem to srečo da sem prej 22 let potovala na veliko,videla sem ogromno sveta od Miamija,največje eksotike,do Zda,do vseh evropsih držav vse do drugega konca Moskve in Rusije. Pravtako sem bila na morju vsako leto vse do 22 leta po 2 ali 3 mesece,prvo s starši,potem z dedkom in babico,potem s teto in nato še cel mesec s kolegi. Imela sem vsega in svašta. In danes me na morje ne vleče,prvo kot prvo sem zimski tip človeka in nimam potrebe,fajn mi je plavanje,zato grem lahko v atalantis in če bi me že prijelo spet grem lahko z našimi ali s teto ali s stricem,ponujajo mi skos. vendar mi ne paše. In jaz ravno nisem merilo,da si nekdo ne more privoščit. Želim pa povedat,da enostavno nekdo,neka familija ki ima socialca oba,ne moreta razmišljat o morju. to bo vedno tako bilo in vedno je. Isto bi razmišljala če bi imela družino in bi bili revni. Kupila bi bazenček na vrtu,lubenico in sladoled,poletni užitki bi bili ne pa morje. To je problem te sk*urbane demokracije in kapitalizma. Določene stvari je prav da se izboljšujejo in da se kvaliteta življenja dviga vendar so določene meje ki bodo vedno veljale. Prav je da reveži imajo omogočeno isto zdravstvo in hrano in dostop do izobrazbe in kulture,knjižnice so zastonj,nekatere predstave tudi,prav je da imajo osnovne in določene človeško nujne stvari dostopne. ampak morje,dopust?? žal se ne strinjam. to je luksuz. otroci so nekaj drugega. otroke izključujem. imajo dobrodelne kolonije za to. ampak da nekdo,ki ima minimalca,recimo oba,pač skešira dnar za morje,potem pa ne kupi potrebščin otrokom,otroci v šoli ne jejo,se zapufajo in sputijo druge pomemebne stvari zaradi morja?? ne,neumno do kraja., se ne strinjam in dopust je luksuz. Pravtako če ima kdo minimalca .. Dopust je luksuz in ni za vse. Preveč ste razvajeni v tem je problem. kljub vsemu temu dam prav družinam,ki so revni in pobašejo sendviče in vržejo 10 evrov za vlak do kopra in se na morju kopajo 1 dan. In grejo tako vsak vikend. In zato ne zmečejo dnarja za neke dopuste ker tega ne morejo. Da se,ampak ne tako kot so ljudje pogoltni. Da vam ne rečem,koliko neplačnikov imajo turistične agencije ko ponujajo dopust na puf.. če še niste opazili takšne ponudbe umika tako palma kot sonček.. ker so ljudje jemali na puf luksuze kot so turčija in tunizija pa tega ne odplačajo. in še bi lahko razlagala.. upam da sem opravičla dovolj.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Ko ste že priročni, ko pošiljate celo zdravnike, čeprav vam dobro želimo, si ustvarite le toploto tu v dnevih, ki so poklenske nad 40. Ni potrebno hoditi za menoj, da vam bo s tem bolje. Bi bilo res smešno, ko bo kogga iz mon ogovorila, celo nehote, he he. Ker sem ass od dr- če ne bo držalo, bo mon kriv. Je prav fino, ko se jezite, da lahko obravnava teče naprej.

Zakaj ste boljše v ostalem. normalnem? Niste nitit zdarvnice.
Vprašam, ste ponovno ogrožene. Spet in spet na mon. Lp.

No, pa je tu že razmišljanje hlapcev, revežev! Dopust ne bi smel biti luksuz! Oddih je za vsakega delovnega človeka še kako potreben! Vsak zaposlen bi moral zaslužiti dovolj, da gre vsaj enkrat letno na dopust![/quote]

Ironično, žalostno obenem, je ravno to, kar ti opisuješ, razmišljanje hlapcev. Hlapec zahteva od gospodarja. Zato, ker hlapec ve, da ima gospodarja in da mu služi in zahteva od tega gospodarja, ki mu služi, da skrbi za njega. Svoboden človek, ne služi nobenemu. Ker ne služi nobenemu ni nobenemu v lasti in zato od nikogar ne more zahtevati, temveč si moar urediti in priskrbeti sam.
Ali namesto v barčkih pijem moje kavice doma, ali grem na dopust?
Ali celo leto zapravljam za sladkarije in nepotrebno potrošnjo, ali grem na dopust?
Ali zapravljam za cigarete po 1200€ letno, ali grem na dopust?
To so vprašanja, ki jih pri sebi reši odrasel človek.
To so vprašanja, ki jih hlapec ne zna rešiti in zahteva njihovo rešitev od svojega gospodarja.

Dobro je ločiti med tem, ali ljudim govoriš, naj nehajo biti hlapci, ali jim govoriš, naj postanejo slabi hlapci.[/quote]

Odrasel človek ve, da je kajenje odvisnost. Odrasel človek ve, da recepta za odvisnosti ni ali pa ga imaš morda ti, te bom predlagala za Nobelovo nagrado.:-)

Odrasel človek ve, da bogatejši bolje skrbijo za svoje zdravje kot revni in se v koših bogatih znajdejo pusto puranje meso, embalaža 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} fructalovih sokov, ipd., v koših revnih pa embalaža budget riža, ker zdaj na rdečem križu niti riža več ne dobiš toliko kot prej.

In še in še…

z realnostjo. včasih je bilo ogromno ljudi,sploh na podeželju, ki niso hodili na dopust, pa se je to vsem zdelo čisto normalno. kot je bilo normalno,da so tisti, ki so šli, vzeli hrano s seboj in folžljivo gledali tujce, ki so si lahko privoščili restavracije. sploh pa ne vem, zakaj se tukaj kregamo, najbrž obstajajo statistike o turizmu, ki bi najbrž pokazale mičkeno realne slikice.

Za družino, kjer sta oba starša zaposlena, pa čeprav dobivata minimalno plačo, dopust ne bi smel biti luksuz. Plača bi jim morala zadoščati za vsaj teden dni dopusta na morju in še vedno bi jim moralo ostati dovolj, da bi skromno, a normalno živeli.

Za družino, kjer sta oba starša zaposlena, pa čeprav dobivata minimalno plačo, dopust ne bi smel biti luksuz. Plača bi jim morala zadoščati za vsaj teden dni dopusta na morju in še vedno bi jim moralo ostati dovolj, da bi skromno, a normalno živeli.[/quote]

no recimo, da je to štiričlanska družina. dva minimalca, dva OD, nanese nekje 1300 -1400 na mesec. s tem denarjem se pa lahko našpara tistih 400 do 500 evrov za en skromen dopust.

Zanimivo, da pri toliko potovanjih še vedno nimaš splošne razgledanosti. Btw Miami je v ZDA in Moskva je v Rusiji. 😀

Pa prosim, če ne označuješ revežov kot razvajence, sebe poglej koliko kg imaš, pa si na socialki.

Za en teden namestitve s toplo vodo, elektriko, svojo kopalnico in čisto posteljo dava dobrih 100 EUR. Več pa ne potrebujeva. Kaj bi pravzaprav lahko še imel več – da je vredno 1000 EUR in več?!
Sploh pa ne vem, kako bi lahko bila na dopustu 10 krat toliko srečna kot sem!! 🙂

redna, za neplačane dopuste imamo pri nas eno zadevo, ki se je reče izvršba.
… ti se le pridno uči, da boš vedela kaj tudi o tem…

Za družino, kjer sta oba starša zaposlena, pa čeprav dobivata minimalno plačo, dopust ne bi smel biti luksuz. Plača bi jim morala zadoščati za vsaj teden dni dopusta na morju in še vedno bi jim moralo ostati dovolj, da bi skromno, a normalno živeli.[/quote]

no recimo, da je to štiričlanska družina. dva minimalca, dva OD, nanese nekje 1300 -1400 na mesec. s tem denarjem se pa lahko našpara tistih 400 do 500 evrov za en skromen dopust.[/quote]

Težko, zelo težko!!
Položnice (vključno z dodatnim zavarovanjem, plačilo vrtca ali šolsko prehrano za otroka,…), obrok zavarovanja za avto, obrok kurjave (že to je mesečno cca 200 EUR) in si krepko čez pol tisočaka, celo blizu tisoč. Šolske potrebščine, za katere družina že itak potrebuje prihranke, garderoba in obutev, čeprav redno kupljena na razprodajah v najcenejših tregovinah, pa je to mesečno čez 1000 EUR.
S 300 DO 400 EUR morajo priti skozi mesec za hrano, tankanje avtomobila, vse za kopalnico, morebitna popravila gospodinjskih aparatov, pa po možnosti še kakšen luksuz, kot je kino, gledališče, mogoče si celo kdo še drzne k frizerju…

Ne, ta znesek ni dovolj za dostojno, pa čeprav skromno življenje štiričlanske družine!!

no recimo, da je to štiričlanska družina. dva minimalca, dva OD, nanese nekje 1300 -1400 na mesec. s tem denarjem se pa lahko našpara tistih 400 do 500 evrov za en skromen dopust.[/quote]

Težko, zelo težko!!
Položnice (vključno z dodatnim zavarovanjem, plačilo vrtca ali šolsko prehrano za otroka,…), obrok zavarovanja za avto, obrok kurjave (že to je mesečno cca 200 EUR) in si krepko čez pol tisočaka, celo blizu tisoč. Šolske potrebščine, za katere družina že itak potrebuje prihranke, garderoba in obutev, čeprav redno kupljena na razprodajah v najcenejših tregovinah, pa je to mesečno čez 1000 EUR.
S 300 DO 400 EUR morajo priti skozi mesec za hrano, tankanje avtomobila, vse za kopalnico, morebitna popravila gospodinjskih aparatov, pa po možnosti še kakšen luksuz, kot je kino, gledališče, mogoče si celo kdo še drzne k frizerju…

Ne, ta znesek ni dovolj za dostojno, pa čeprav skromno življenje štiričlanske družine!![/quote]

Aja, pozabila sem omeniti najemnino oz. kredit – pa saj to je jasno, da je vključeno, ker nekje ta družina biva.

Ne nabijaj v 3 dni. Morje je dosptopnno za vsakogar – odvisno je le, kaj želiš oz. si privoščiš. V skladu z zmožnostmi, kajne.
Bi rekla, da je ravno v tem zadnjem problem – da ljudje hlastajo za tistim, kar jim je nedosegljivo. Vsak ve zase, zakaj je temu tako – očitno kompenzacija s siceršnjo bedo, ali kako … ker ne mi rečt, da ima vsak doma nadstandard bivanje, da ga zato išče tudi na dopustu … ker če je pa temu tako, je pa potem jasno, zakaj živi v pomanjkanju …

večina slovenskih družin živi v lastniških stanovanjih, nekaj od teh jih sicer plačuje kredite, ampak to je manjšina. torej stroški stanovanja so max do 250 evrov, glede hrane se hvalite, da preživite z 200 evri non stop (realno najbrž vsaj 400 evrov), dva tanka bencina 100 evrov, šola nekje 100 -150 evrov za oba, to je 900 evrov, potem so tu še oblačila in nepredvideni stroški, ampak 100 evrov na mesec komot dajo na stran. seveda to ne velja za najemnike, ampak teh revežev je nekaj procentov.

No, pa je tu že razmišljanje hlapcev, revežev! Dopust ne bi smel biti luksuz! Oddih je za vsakega delovnega človeka še kako potreben! Vsak zaposlen bi moral zaslužiti dovolj, da gre vsaj enkrat letno na dopust![/quote]

Ironično, žalostno obenem, je ravno to, kar ti opisuješ, razmišljanje hlapcev. Hlapec zahteva od gospodarja. Zato, ker hlapec ve, da ima gospodarja in da mu služi in zahteva od tega gospodarja, ki mu služi, da skrbi za njega. Svoboden človek, ne služi nobenemu. Ker ne služi nobenemu ni nobenemu v lasti in zato od nikogar ne more zahtevati, temveč si moar urediti in priskrbeti sam.
Ali namesto v barčkih pijem moje kavice doma, ali grem na dopust?
Ali celo leto zapravljam za sladkarije in nepotrebno potrošnjo, ali grem na dopust?
Ali zapravljam za cigarete po 1200€ letno, ali grem na dopust?
To so vprašanja, ki jih pri sebi reši odrasel človek.
To so vprašanja, ki jih hlapec ne zna rešiti in zahteva njihovo rešitev od svojega gospodarja.

Dobro je ločiti med tem, ali ljudim govoriš, naj nehajo biti hlapci, ali jim govoriš, naj postanejo slabi hlapci.[/quote]

Spet nek neoliberalni filozof…

Zelo egoistično razmišljanje! Ti si imela vse, drugim ne privoščiš! Zadnjič si pa jokala, kako bo krivično, ko bo vlada znižala socialo. Ker bo udarilo tebe. In zato bi morali ljudje na ulico po tvoje, zaradi stvari, ki se te ne tičejo, pa ne? Čeprav so tvoji starši očitno naredili napako in so te vzgajali, kot da se ves svet vrti okoli tebe, pomisli kdaj tudi na druge! Na njihove potrebe in pravice, ki bi jih morali imeti. Z malo več empatije ti bo bolje v življenju. Dopust bi MORAL biti za vse! Tudi Atlantis stane, tudi vlak do Kopra stane in žal je pri nas že tako hudo, da si eni tega ne morejo privoščiti. Tudi bazenček stane in nimajo vsi hiše in vrta, kamor bi ga postavili. In taki, ki si želijo en teden odklopa na leto, niso razvajeni.

Pa obrok zavarovanja za avto in obrok kurjave – to niso nepredvideni stroški, ampak cca 250 EUR mesečno krepko predvidenih.

Ne nabijaj v 3 dni. Morje je dosptopnno za vsakogar – odvisno je le, kaj želiš oz. si privoščiš. V skladu z zmožnostmi, kajne.
Bi rekla, da je ravno v tem zadnjem problem – da ljudje hlastajo za tistim, kar jim je nedosegljivo. Vsak ve zase, zakaj je temu tako – očitno kompenzacija s siceršnjo bedo, ali kako … ker ne mi rečt, da ima vsak doma nadstandard bivanje, da ga zato išče tudi na dopustu … ker če je pa temu tako, je pa potem jasno, zakaj živi v pomanjkanju …[/quote]

se zelo strinjam s tvojim razmišljanjem in sem mnenja, da vsak, ki hodi v službo in dobiva plačo (pa tudi mnogo drugih) si lahko privošči dopust … problem je samo v tem, da premnogi ljudje z denarjem enostavno ne znajo delat in pa … premnogim ni jasno, da dopust ni nujno luksuz …

Pa obrok zavarovanja za avto in obrok kurjave – to niso nepredvideni stroški, ampak cca 250 EUR mesečno krepko predvidenih.[/quote]

če si na minimalcu, najbrž ne živiš v graščini in ne voziš mečke višjega ranga, torej bo tudi tale obrok malo nižji. če pa imaš oboje, nehaj cvilit. V Sloveniji je jamranje nacionalni šport, najbolj pa jamrajo tisti, ki imajo nek občutek, da bi jim z malo truda moralo iti fenomenalno. na svetu je 7 ali že celo 8 milijard ljudi in velika večina živi slabše od jamrajočih slovenceljnov.

Ne nabijaj v 3 dni. Morje je dosptopnno za vsakogar – odvisno je le, kaj želiš oz. si privoščiš. V skladu z zmožnostmi, kajne.
Bi rekla, da je ravno v tem zadnjem problem – da ljudje hlastajo za tistim, kar jim je nedosegljivo. Vsak ve zase, zakaj je temu tako – očitno kompenzacija s siceršnjo bedo, ali kako … ker ne mi rečt, da ima vsak doma nadstandard bivanje, da ga zato išče tudi na dopustu … ker če je pa temu tako, je pa potem jasno, zakaj živi v pomanjkanju …[/quote]

se zelo strinjam s tvojim razmišljanjem in sem mnenja, da vsak, ki hodi v službo in dobiva plačo (pa tudi mnogo drugih) si lahko privošči dopust … problem je samo v tem, da premnogi ljudje z denarjem enostavno ne znajo delat in pa … premnogim ni jasno, da dopust ni nujno luksuz …[/quote]

Tako, kot pišeš, je bilo v socializmu, zdaj smo pa v najbolj kruti obliki kapitalizma. In ne filozofirat o tem, da ljudje ne znajo z denarjem. S 600 evri na mesec moraš biti umetnik, da preživiš! Zakaj pa v socializmu ni bil problem vsakemu iti na dopust? Zakaj so takrat ‘znali’ z denarjem, zdaj pa ljudje po tvojem ne znajo? Najbrž zato, ker je takrat vsak zaposlen imel dostojno plačo, zdaj pa ni več tako, ampak se dela spet za mezde, kot v prejšnjem kapitalizmu. In bolj pravilno bi se tvoj stavek za sedanje čase v Sloveniji glasil: vsak, ki hodi v službo, bi moral zaslužiti dovolj, da bi si lahko privoščil dopust.

New Report

Close