Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Varanje

Default avatar

Šukra

Zanimajo me vaša mnenja: ali mislite, da je možno, da je varanje posledica zgolj in samo pomanjkanja seksa doma (da vse ostalo v odnosu pa štima), ali menite, da je varanje vedno že posledica drugih, nerešenih problemov v partnerstvu?

PS. Vem, da obstaja forum namenjen prav tovrstnim vprašanjem, a je za moja merila preredko ažuriran. Tu, na tem forumu pa ste bolj aktivni :)
Default avatar

EnaFilmarka

Ne verjamem v to, da je varanje le posledica pomanjkanja seksualnih potešitev. Najbrž se je v odnosu, vsaj v fazi zaljubljenosti, pokazalo, koliko sta partnerja seksualno kompatibilna, in če nista, se pari ponavadi razidejo prej ali slej, brez da bi prišlo do varanja.
V kolikor je seks na začetku štimal, nato pa po nekem času "zaškripal", bi rekla, da je vzrok težav pri spolnosti nekje drugje, v seksu pa se samo pokažejo. Zato mislim, da tudi do varanja pride zaradi drugih težav, običajno zaradi čustvene odtujitve partnerjev.
Moje mnenje.
Default avatar

Sadni

Za varanje nista nikoli kriva oba partnerja, ampak samo eden, ta ki je varal. Res je, da to zaenkrat še ni kaznivo dejanje, si pa še vedno drek od človeka, da se sploh lotiš česa podobnega. To je vse kar imam za povedat na to že res ponavljajočo se temo :>
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.
Default avatar

Šukra_

Sadni je napisal/a:
Za varanje nista nikoli kriva oba partnerja, ampak samo eden, ta ki je varal. Res je, da to zaenkrat še ni kaznivo dejanje, si pa še vedno drek od človeka, da se sploh lotiš česa podobnega. To je vse kar imam za povedat na to že res ponavljajočo se temo :>
Sadni, o varanju je res veliko napisanega, a konkretno o vprašanju, ki zanima mene (na katerega ti BTW nisi odgovoril), jaz še nisem zasledila nekih debat.
Default avatar

Bikini_

Varanje je lahko posledica milijon stvari.
Tudi pomanjkanja seksa. Meni se scenarij, da se kakšen moški, ki ni že dolgo seksal, enostavno ne more upret kakšni zelo odločni seksulji, ki navali nanj, niti ne zdi tako zelo nemogoč. :)
Default avatar

Nivea

Če je govora o dolgotrajnem varanju enega in istega partnerja, bi jaz rekla, da v tem primeru definitivno ne gre samo za pomanjkanje sexa, ampak je pmanjkanje sexa že posledica večjega/večjih problemov.

Če pa gre za enkraten naskok potrebneža na sexuljo, pa gre po moje res lahko samo za "praznenje polnih jajc".
Default avatar

Sadni

Šukra_ je napisal/a:
Sadni, o varanju je res veliko napisanega, a konkretno o vprašanju, ki zanima mene (na katerega ti BTW nisi odgovoril), jaz še nisem zasledila nekih debat.
Potem si pa očitno nova tu gor. Kaj da ti napišem. Do varanja pride zaradi same rutine v zvezi, ko se naveličaš partnerja, saj v sebi nosiš občutek, da si ga že spoznal v celoti in se počasi začneš dolgočasiti v njegovi družbi. Ne gre se samo za seks, seks je ponavadi samo posledica, da v njunem razmerju že dolgo nekaj škripa. Če bi bil samo seks faktor, potem ta oseba že na samem začetku ne bi bila zadovoljna z njim. Pri varanju se gre tudi za egoistično dejanje, saj tu gledaš samo na svoje potrebe, kako se bo / bi se po takšnem dogodku ( če bi seveda izvedel ) počutil partner / ka ti je pa ponavadi vseeno, ker če bi ti bilo kaj mar se še podal ne bi v to. Obenem še vedno želiš ostati v zvezi, logično, če ne ga / je ne bi šel prevarat, ampak bi preprosto dal konec. Zakaj tega ne narediš je pa lahko iz več razlogov : zaradi otrok ki vaju vežeta, ker sta si končno zgradila bajto, ker si finančno odvisen od njega / nje itd. Zaljubljenost ni večna, kot tudi ljubezen ne. Redkokje boš srečala starejše ljudi se držat za rokco, pa se tako strastno ljubiti, kot so se npr pri svojih 20ih. Po več letih ostane samo še navezanost, prijateljstvo, spoštovanje, o neki privlačnosti, iskricah v očeh, metuljčkih v trebuhu, pa ni več ne duha ne sluha. Še tole, potem se pa stare babnice v 50ih, ki kar od enkrat mislijo, da jim ni več treba tok gledat za videz, pazit na kilograme, higieno, kot so to počele v mlajših letih, čudijo kako jih je lahko partner po 20ih letih zakona, kar od enkrat odpikal / prevaral, s kako mlajšo, zapeljivo, atraktivnejšo žensko športne postave.

Zadovoljna z odgovorom ?
Default avatar

Šukra__

Sadni je napisal/a:
Šukra_ je napisal/a:
Potem si pa očitno nova tu gor. Kaj da ti napišem. Do varanja pride zaradi same rutine v zvezi, ko se naveličaš partnerja, saj v sebi nosiš občutek, da si ga že spoznal v celoti in se počasi začneš dolgočasiti v njegovi družbi. Ne gre se samo za seks, seks je ponavadi samo posledica, da v njunem razmerju že dolgo nekaj škripa. Če bi bil samo seks faktor, potem ta oseba že na samem začetku ne bi bila zadovoljna z njim. Pri varanju se gre tudi za egoistično dejanje, saj tu gledaš samo na svoje potrebe, kako se bo / bi se po takšnem dogodku ( če bi seveda izvedel ) počutil partner / ka ti je pa ponavadi vseeno, ker če bi ti bilo kaj mar se še podal ne bi v to. Obenem še vedno želiš ostati v zvezi, logično, če ne ga / je ne bi šel prevarat, ampak bi preprosto dal konec. Zakaj tega ne narediš je pa lahko iz več razlogov : zaradi otrok ki vaju vežeta, ker sta si končno zgradila bajto, ker si finančno odvisen od njega / nje itd. Zaljubljenost ni večna, kot tudi ljubezen ne. Redkokje boš srečala starejše ljudi se držat za rokco, pa se tako strastno ljubiti, kot so se npr pri svojih 20ih. Po več letih ostane samo še navezanost, prijateljstvo, spoštovanje, o neki privlačnosti, iskricah v očeh, metuljčkih v trebuhu, pa ni več ne duha ne sluha. Še tole, potem se pa stare babnice v 50ih, ki kar od enkrat mislijo, da jim ni več treba tok gledat za videz, pazit na kilograme, higieno, kot so to počele v mlajših letih, čudijo kako jih je lahko partner po 20ih letih zakona, kar od enkrat odpikal / prevaral, s kako mlajšo, zapeljivo, atraktivnejšo žensko športne postave.

Zadovoljna z odgovorom ?
Ne bom komentirala ali sem zadovoljna ali ne. Si pa se tokrat bolj osredotočil na moje vprašanje.
Default avatar

NM-3w

jejhata no .. isto sranje vedno in povsod ☺

varanega se počuti tisti/a, ki je "doma" - ne on/a, ki je "aktiven/a" ... pa še to kot posledica vsiljenega razumevanja, da je partner/ka osebna lastnina.

še vzrejnemu psu / kuzli, ki vam jo na.te.gne vaško potepuško ščene ne delate tega ... da bi si lastili njegov "libido"
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]
Default avatar

od kje imaš take izkušnje?

Sadni je napisal/a:
Zaljubljenost ni večna, kot tudi ljubezen ne. Redkokje boš srečala starejše ljudi se držat za rokco, pa se tako strastno ljubiti, kot so se npr pri svojih 20ih. Po več letih ostane samo še navezanost, prijateljstvo, spoštovanje, o neki privlačnosti, iskricah v očeh, metuljčkih v trebuhu, pa ni več ne duha ne sluha. Še tole, potem se pa stare babnice v 50ih, ki kar od enkrat mislijo, da jim ni več treba tok gledat za videz, pazit na kilograme, higieno, kot so to počele v mlajših letih, čudijo kako jih je lahko partner po 20ih letih zakona, kar od enkrat odpikal / prevaral, s kako mlajšo, zapeljivo, atraktivnejšo žensko športne postave.

Zadovoljna z odgovorom ?
To se dogaja tvojim staršem? Tvoji mami?
Default avatar

Sadni

od kje imaš take izkušnje? je napisal/a:
Če bi bil neumen bi ti mogoče celo odgovoril na takšno vprašanje.
Default avatar

simpl

Šukra je napisal/a:
Zanimajo me vaša mnenja: ali mislite, da je možno, da je varanje posledica zgolj in samo pomanjkanja seksa doma (da vse ostalo v odnosu pa štima), ali menite, da je varanje vedno že posledica drugih, nerešenih problemov v partnerstvu?

PS. Vem, da obstaja forum namenjen prav tovrstnim vprašanjem, a je za moja merila preredko ažuriran. Tu, na tem forumu pa ste bolj aktivni :)
Tuja mnenja so bistvena za to, kako boš živela? Varanje je posledica odločitve in nekateri vedno prelagajo odgovornost za svoje odločitve na druge.
Default avatar

od kje imaš take izkušnje?

Sadni je napisal/a:
od kje imaš take izkušnje? je napisal/a:
Če bi bil neumen bi ti mogoče celo odgovoril na takšno vprašanje.
Potem pa razmisli, preden pišeš neumnosti:

Sadni:
Zaljubljenost ni večna, kot tudi ljubezen ne. Redkokje boš srečala starejše ljudi se držat za rokco, pa se tako strastno ljubiti, kot so se npr pri svojih 20ih. Po več letih ostane samo še navezanost, prijateljstvo, spoštovanje, o neki privlačnosti, iskricah v očeh, metuljčkih v trebuhu, pa ni več ne duha ne sluha. Še tole, potem se pa stare babnice v 50ih, ki kar od enkrat mislijo, da jim ni več treba tok gledat za videz, pazit na kilograme, higieno, kot so to počele v mlajših letih, čudijo kako jih je lahko partner po 20ih letih zakona, kar od enkrat odpikal / prevaral, s kako mlajšo, zapeljivo, atraktivnejšo žensko športne postave.
Default avatar

NML

NM-3w je napisal/a:
jejhata no .. isto sranje vedno in povsod ☺

varanega se počuti tisti/a, ki je "doma" - ne on/a, ki je "aktiven/a" ... pa še to kot posledica vsiljenega razumevanja, da je partner/ka osebna lastnina.

še vzrejnemu psu / kuzli, ki vam jo na.te.gne vaško potepuško ščene ne delate tega ... da bi si lastili njegov "libido"
Jejhata, res....NM-3w, a ti veš, da beseda varanje ne leti na razdajanje libida nekoga in kako kdo to razdajanje dojema?

Beseda "varanje" označuje dejanje, ko nekdo počne nekaj nekomu za hrbtom, ker ve, da tega dejanja prevarana oseba ne odobrava.
Default avatar

Sadni

To niso neumnosti. Že če greš v Merkatorja kdaj po nakupih in si razgledaš kakšne ženske sedijo za blagajno, s kosmatimi rokami, brki, mastnimi lasmi, z odvečnimi kilogrami,..Kateremu bo pa taka ženske privlačna za pogledat, daj ne me zajebavat.

ps : Stavim, da se za neznanim vzdevkom skriva zakompleksana ženska, ki je s strani moških v reali deležna premalo pozornosti. Če sem te prizadel, se opravičujem že za v naprej :>
Default avatar

Šukra_____

simpl je napisal/a:
Šukra je napisal/a:

Tuja mnenja so bistvena za to, kako boš živela? Varanje je posledica odločitve in nekateri vedno prelagajo odgovornost za svoje odločitve na druge.
Simpl, ti bom na simpl odgovorila; ne delaj zaključkov o stvareh in še manj o osebah (konkretno tule: o meni), o katerih ne veš praktično nič. Torej, če ti sprašuje samo stvari, o katerih se sam/a ne znaš v življenju odločiti, to še ne pomeni, da drugi počnemo enako.
Default avatar

simpl

Šukra_____ je napisal/a:
simpl je napisal/a:
Šukra je napisal/a:

Simpl, ti bom na simpl odgovorila; ne delaj zaključkov o stvareh in še manj o osebah (konkretno tule: o meni), o katerih ne veš praktično nič. Torej, če ti sprašuje samo stvari, o katerih se sam/a ne znaš v življenju odločiti, to še ne pomeni, da drugi počnemo enako.
Zakaj, pri moji veri, bi te sicer zanimali razlogi za varanje DRUGIH??? Da boš vedela, ali zadostno seksajo ali kake nerešene probleme imajo v partnerstvu? Ti se v življenju itak veš sama odločit, kaj in kako.

P.S.
Je dovolj ažurno?
Default avatar

Šukra_____________

simpl je napisal/a:
Šukra_____ je napisal/a:
simpl je napisal/a:

Zakaj, pri moji veri, bi te sicer zanimali razlogi za varanje DRUGIH??? Da boš vedela, ali zadostno

seksajo ali kake nerešene probleme imajo v partnerstvu? Ti se v življenju itak veš sama odločit, kaj in kako.

P.S.
Je dovolj ažurno?
Še enkrat preberi moje vprašanje. Če ga ne boš razumel/a tudi tokrat, bodo raje tiho in pojdi trosit svoj gnev, pri tvoji veri, kam drugam.
Default avatar

simpl

Šukra_____________ je napisal/a:
simpl je napisal/a:
Šukra_____ je napisal/a:

Zakaj, pri moji veri, bi te sicer zanimali razlogi za varanje DRUGIH??? Da boš vedela, ali zadostno seksajo ali kake nerešene probleme imajo v partnerstvu? Ti se v življenju itak veš sama odločit, kaj in kako.

P.S.
Je dovolj ažurno?
Še enkrat preberi moje vprašanje. Če ga ne boš razumel/a tudi tokrat, bodo raje tiho in pojdi trosit svoj gnev, pri tvoji veri, kam drugam.
Vse je razumljivo in dobila si samo odgovor na svoje vprašanje.
Default avatar

Šukr_____________________

simpl je napisal/a:
Šukra_____________ je napisal/a:
simpl je napisal/a:

P.S.
Je dovolj ažurno?
Vse je razumljivo in dobila si samo odgovor na svoje vprašanje.
Ne, poleg odgovora, sem v tvojih postih, v obliki vprašanj, zasledila nepravilne sodbe o meni.