Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

TUD JAZ ENO POLICIJSKO

Default avatar

vilid

Moja se pelje s kolesom po pločniku. Jo zaustavi policist in jo opomne, da ogroža pesce. V istem trenutku prihrumi velik kamion in moja pravi, a po cesti me pa lahko ogroža takšna mrcina. Policist odgovori, takšen je pač zakon, kjer ni kolesarske steze je cesta za vas. Kdo je koga bolj ogrožal?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar

X6

vilid je napisal/a:
Moja se pelje s kolesom po pločniku. Jo zaustavi policist in jo opomne, da ogroža pesce. V istem trenutku prihrumi velik kamion in moja pravi, a po cesti me pa lahko ogroža takšna mrcina. Policist odgovori, takšen je pač zakon, kjer ni kolesarske steze je cesta za vas. Kdo je koga bolj ogrožal?
pa ni policist tam, da bo debatiral s tvojo ženo, zako je zakon in policist dela po zakonu, ti pa lahko debatiraš o tem z nami..konec debate
Default avatar

Nerom

X6 je napisal/a:
vilid je napisal/a:
pa ni policist tam, da bo debatiral s tvojo ženo, zako je zakon in policist dela po zakonu, ti pa lahko debatiraš o tem z nami..konec debate
V temi Policist ustavi Roma iz Roj je beseda o neopravljanju svojega dela in privilegijih romov, v tej temi pa je bolj govora o tem kdo še zna uporabit preprosto kmečko pamet! Ko sem delal na terenu v centru Lj. so policisti v podvozu na Dunajski in pri križišču z Tivolsko kasirali vsakemu kolesarju, ki je pripeljal v kontra smer pa jih je bilo ogromno v času 2-3 ur tudi po 20, tako da sta policista imela kar veliko dela s pisanjem..
Default avatar

vilid

X6 je napisal/a:
vilid je napisal/a:
To sem čakal, zakon je zakon, in če bo zakon glavo skozi zid boš tudi tako rekel. Kje pa je bil, zakon je zakon za roma malo nižje iz Roj.
Oj, ne bi rad veliko polemiziral, le svojo ispoved sem dal in tudi sam vem da tudi blesave zakone ki so spisali pametni ljudje, so bolj blesavi kot zakoni sami.

Default avatar

vilid

Nerom je napisal/a:
X6 je napisal/a:
vilid je napisal/a:
V temi Policist ustavi Roma iz Roj je beseda o neopravljanju svojega dela in privilegijih romov, v tej temi pa je bolj govora o tem kdo še zna uporabit preprosto kmečko pamet! Ko sem delal na terenu v centru Lj. so policisti v podvozu na Dunajski in pri križišču z Tivolsko kasirali vsakemu kolesarju, ki je pripeljal v kontra smer pa jih je bilo ogromno v času 2-3 ur tudi po 20, tako da sta policista imela kar veliko dela s pisanjem..
To besedo sem iskal. Zdravo kmečko pamet.
Podpis.

Default avatar

Je potrebno razlikovati

vilid je napisal/a:
Policist je ugotovil, da ogroža pešce. Ko ugotovi, da kamion ogroža ostale v prometu, ga opozori. Če ostane samo pri tem.
Če ni kolesarske steze, mora biti kolesar še toliko bolj previden, hkrati pa morajo biti previdno tudi še toliko bolj vozniki.

To je približno tako. Če je cesta, je cesta za vozila in npr. ne za kolesarje ali celo za pešce. Če je steza oz. pločnik za pešce, ne more biti hkrati še za kolesarje. Če je pa steza za kolesarje, pa ne more biti niti za vozila, niti za pešce. Tako bi moral vsak pri sebi pogledati, kdaj koga ogroža iz vseh strani.

Včasih se ogromno prekolesarila in človek si pač najde po možnosti pot, ki ni ob cesti in morda storiš kakšen ovinek. Če pa ni druge poti, je pač le na tem tudi iz strani kolesarja, da nikogar ne ogrožaš hote.

Naj ji bo to sedaj v poduk, ker naslednjič morda kakšen policist ne bo tako prizanesljiv, ko jo bo samo opomnil.

Če pa meni, da kolesarji nimajo prostora pod soncem in se počutijo ob cestah ogroženi, pa obstajajo drugi naslovi, kamor lahko naslovijo svoj protest, predloge, rešitve. Policist bo pa ob ugotovitvah le postopal, kot tudi njemu narekuje poznavanje svoje stroke s predpisi ali zakoni vred.
V tvojem primeru tako menim, da bo lažje bentiti nad policistom, kot pa nasloviti kakšen predlog ali rešitev na ustrezne organe, ki se ukvarjajo s tovrstnimi problemi. Npr. bivše Min. za promet (če novega imena ministrstva še ne poznate) ali kakšen Dars, ki pa pri usklajevanju nima niti tolikšne teže pri končni odločitvi.
Default avatar

kasandra

No ja, celo policisti imajo diskrecijsko pravico pri svojih odločitvah, torej lahko vklopijo svojo zdravo pamet, če želijo.
Vilid, jaz menim, da jo je poceni odnesla, če jo je samo opozoril. Je pa res, da je ravno pohvalit ne more in ji svetovat, naj tudi v bodoče vozi po pločniku, to se menda strinjaš.

@je potrebno razlikovati, kolesarji že desetletja pisarijo in opozarjajo. Zgodi se pa ... da je vsako leto registriranih več avtov in da se srednješolci vozijo z avtom v šolo namesto z biciklom, študentom je pa najpomembnejša tema garažna hiša pod faksom.
Default avatar

vilid

Je potrebno razlikovati je napisal/a:
vilid je napisal/a:
Policist je ugotovil, da ogroža pešce. Ko ugotovi, da kamion ogroža ostale v prometu, ga opozori. Če ostane samo pri tem.
Če ni kolesarske steze, mora biti kolesar še toliko bolj previden, hkrati pa morajo biti previdno tudi še toliko bolj vozniki.

To je približno tako. Če je cesta, je cesta za vozila in npr. ne za kolesarje ali celo za pešce. Če je steza oz. pločnik za pešce, ne more biti hkrati še za kolesarje. Če je pa steza za kolesarje, pa ne more biti niti za vozila, niti za pešce. Tako bi moral vsak pri sebi pogledati, kdaj koga ogroža iz vseh strani.

Včasih se ogromno prekolesarila in človek si pač najde po možnosti pot, ki ni ob cesti in morda storiš kakšen ovinek. Če pa ni druge poti, je pač le na tem tudi iz strani kolesarja, da nikogar ne ogrožaš hote.

Naj ji bo to sedaj v poduk, ker naslednjič morda kakšen policist ne bo tako prizanesljiv, ko jo bo samo opomnil.

Če pa meni, da kolesarji nimajo prostora pod soncem in se počutijo ob cestah ogroženi, pa obstajajo drugi naslovi, kamor lahko naslovijo svoj protest, predloge, rešitve. Policist bo pa ob ugotovitvah le postopal, kot tudi njemu narekuje poznavanje svoje stroke s predpisi ali zakoni vred.
V tvojem primeru tako menim, da bo lažje bentiti nad policistom, kot pa nasloviti kakšen predlog ali rešitev na ustrezne organe, ki se ukvarjajo s tovrstnimi problemi. Npr. bivše Min. za promet (če novega imena ministrstva še ne poznate) ali kakšen Dars, ki pa pri usklajevanju nima niti tolikšne teže pri končni odločitvi.
Hvala za obširno pisanje. Spisal bi enako, ker mi je popolnoma jasno, da je temu tako. Zakon je zakon.
Želel sem gledat z drugega vidika, kdo več poškodb po vsej verjetnosti naredi, kolesar pescu ali kamion kolesarju.

Default avatar

vilid

kasandra je napisal/a:
No ja, celo policisti imajo diskrecijsko pravico pri svojih odločitvah, torej lahko vklopijo svojo zdravo pamet, če želijo.
Vilid, jaz menim, da jo je poceni odnesla, če jo je samo opozoril. Je pa res, da je ravno pohvalit ne more in ji svetovat, naj tudi v bodoče vozi po pločniku, to se menda strinjaš.

@je potrebno razlikovati, kolesarji že desetletja pisarijo in opozarjajo. Zgodi se pa ... da je vsako leto registriranih več avtov in da se srednješolci vozijo z avtom v šolo namesto z biciklom, študentom je pa najpomembnejša tema garažna hiša pod faksom.
Hvala za tvoj komentar. Sem zgoraj razložil eni gospe.

Default avatar

policaji

Policaji so tudi pristranski, kadar ščitijo sami sebe. Za napad na nekoga nič, nekdo drug pa samo zaradi tega , ker se je branil v zapor.
Default avatar

Je potrebno razlikovati

Nerom je napisal/a:
X6 je napisal/a:
vilid je napisal/a:
Teme ne poznam. Ne bi pa smelo biti nobenih razlik. Zato je dobro, če vsaj v treh stavkih nekdo dopiše, da človek ve, zakaj gre. Da bi lahko tudi v kakšnem drugem primeru izrazili mnenje, če nekdo že izpostavi neko drugo situacijo.

Tako bom pokomentirala le to, da ko kolesarji vozijo v kontra smer, je podobno, kot če vozi avto v nasprotno smer. A misliš, da dva kolesarja ne moreta trčiti, ker je eden spregledal smer? Misliš, da to ni ogrožujoče? Ker pač nisi v vozilu in na cesti, ker morda meniš, da morda to obstaja samo na cestah, ko voznik vozi v napačno smer? In ker si samo kolesar.

Ker pa nihče več ne pazi in samovoljno ljudje počnejo, kar jih je volja, včasih ne rabiš biti niti voznik, ne kolesar, ko se ljudem fučka za soljudi. Tiste nekatere kolesarske, ko si pešec in se kolesar znajde na pločniku in ti cinglja, češ, a se ne bi pešec umaknil, ker mora zaradi tebe bremzati, potem pa še slišiš marsikaj zraven, kako neodgovoren si, ker ti njih kot pešec ogrožaš, je pa res prav, da policisti tudi na kolesarje niso pozabili. Da se ponovno spomnejo, da niso na učni vožnji kolesarskega izpita, kjer je vse kot predvideno.

Dela imajo ogromno tudi z vozniki, v čem je razlika, če ga imajo še malo s kolesarji, ki ne upoštevajo?
Default avatar

vilid

policaji je napisal/a:
Policaji so tudi pristranski, kadar ščitijo sami sebe. Za napad na nekoga nič, nekdo drug pa samo zaradi tega , ker se je branil v zapor.
Ne bi želel komentirat in posploševat o tem, ker bo prišlo do kreganja. Vsaka plat ima dobro in slabo plat.
Upam, da razumeš.

Default avatar

Je potrebno razlikovati

vilid je napisal/a:
Je potrebno razlikovati je napisal/a:
vilid je napisal/a:

Hvala za obširno pisanje. Spisal bi enako, ker mi je popolnoma jasno, da je temu tako. Zakon je zakon.
Želel sem gledat z drugega vidika, kdo več poškodb po vsej verjetnosti naredi, kolesar pescu ali kamion kolesarju.
Tega nikdar, ampak res nikdar ne moreš predvideti, pa če še tako kalkuliraš po nekih jasnostih vsega jasnega. Poglej zadnji primer - strojevodja ima lažje poškodbe, ostali so pa samo sedeli udobno in jo odnesli z nekaj metri "pod zemljo". Če zelo v grobem in zelo jasno v primeru povem, da je nemogoče to predvideti. Če smo pa pri ogrožanju, je nekdo za svoje lastno udobje hobija adrenalina storil s predhodnimi, prav tako opozorili življenja le to, da ga je sedaj življenje spravilo do mere, ko ga je tako naučilo, da bi tudi sam umrl. Prej pa poln življenja. Ker je prej tako oholo in vzhičeno ogrožal že nešteto ljudi prej. Zato verjamem, da takšnim ne pomaga nič, dokler ga nekaj fajn ne strese. Žal, na račun drugih, ki nimajo povratka. Kar je v nebo parajoče.

Zato nikar ne kalkuliraj, ker ni računice. Kot ni računice, če zaključim v to smer, ko si rekel v uvodu, kdo bolj koga ogroža - kolesarka ali kamion. V tvojem primeru je kolesarka policistu posredno priznala, da je kriva ogrožanja pešcev. Je pa seveda želela preusmeriti pozornost na druge krivce.
Saj smo ljudje in tudi meni ni bilo nikdar za voziti se ob cestah, če ni bilo ustreznih poti za kolesarje. Ampak, je pa treba vedeti, da ko si v nekem položaju še šibkejšega, moraš najprej poskrbeti za svojo varnost in s tem tako za varnost drugih, da zaradi tebe morda ne utrpijo kakšne škode. Tako je tudi v primeru pešcev. Predstavljaj si, da pridirka mimo kolesar, zapne z nekim koncem kolesa ob človeka, magar v torbico, ki jo ima pešec na rami - odvisno od hitrosti, kako bi jo pešec nato odnesel. Vozniki imajo vsaj zavarovalnice pri terjanju škode, kaj imajo pa kolesarji? Stvari niso črno bele, niti tako enostavne, ker se še vedno meni, da če je nekdo kolesar ali pešec navsezadnje, da nima nobene odgovornosti pri ogrožanju drugih.
Default avatar

megaboy

X6 je napisal/a:
vilid je napisal/a:

Če bi policaj delal po zakonu, bi ji moral napisat kazen.

in čisto prav, da bi ji napisal kazen, če kazni zaradi nekega imaginarnega ogrožanja plačujejo avtomobilisti, zakaj jih nebi še kolesarji.

Koga pa avtomobilist ogroža, kadar voznik ni privezan, kadar za kak km prekorači hitrost sredi noči, ko ni nikjer nobenega, kadar narobe parkira??.....
Default avatar

DD357

megaboy je napisal/a:
Točno tako. Pa je dobila samo opozorilo in prijazno besedo... Kaj je dobil pa policaj? Prerekanje in za povrh še pluvanje po forumu... Ah ja, slovenceljni, presrani, nikoli zadovoljni...
Default avatar

megaboy

DD357 je napisal/a:
megaboy je napisal/a:
Točno tako. Pa je dobila samo opozorilo in prijazno besedo... Kaj je dobil pa policaj? Prerekanje in za povrh še pluvanje po forumu... Ah ja, slovenceljni, presrani, nikoli zadovoljni...

A kaj je dobil policaj?

Zadovoljstvo, ker je najmanj 100 pešcev obvaroval smrti. Saj potem jih ženska ni več ogrožala ali ni to dovolj?
Default avatar

Je potrebno razlikovati

DD357 je napisal/a:
megaboy je napisal/a:
Nekatere izuči prerekanje, nekatere kazni, nekatere nič, nič. Če razumeš. Tudi ti bi se prerekala ob tem. V kateri od naštetih si?

Če sem prav razumela, oseba ni želela krega ali pljuvanja, kot je obrazložila. Zato verjetno le ti sama ustvarjaš nek namišljeni dialog, ki bi "moral" na mon voditi v kreg, če že ne drugje. Ker oseba nikjer ni napisala, da se je karkoli sprevrglo v kreg na licu mesta, prav tako se avtor ne krega nad situacijo.