Starševski čvek

piškoti - recept

Default avatar
Šavrinka, bi kar tebe prosila za recept za piškote. Dons sem preizkusila tvoj recept - biskvit s sadjem in je res super. Če ti čas dopušča te prosim še za recept za piškote. Pa prosim ostale ne mi težit da je vse to na kulinariki in še kje. Vem da je in sem tud že gledala tam. Sam eno je recept iz prve roke in preizkušen, drugo pa množica receptov,, lepe fotke, rezultati pa kakor kdaj.
Default avatar
Imam recept iz prve roke za orehovo rolado brez moke. Ti lahko predlagam za tvoj kulinarični zvezek?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar
vilid je napisal/a:
Če ga ona slučajno ne bi hotela ga prosim napiši meni :)))
Default avatar
savrinka je napisal/a:

6 beljakov - sneg
6 rumenjakov
6 žlic velikih sladkorja v prahu
6 žlic mletih orehov
1/2 pecilnega
Peči na mastnem papirju 200 stopinj, cc15-20 minut.
Obvezno mešaj ročno.
Ko je masa pečena, jo previdno odvojim od mastnega papirja - tega običajno še z oljem namažem, da se mi ne odlepi lepo zapečena rjava skorja. Nato namažem z kislo smetano, 1 -2 lončka in zrolam.
Odličen sladko kisel okus.
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/
Default avatar
Na pa si me dobila. Medtem, ko mi gre ostalo pecivo kar dobro od rok sem pri piškotih (še) malo šepava :) Saj dobri so ampak estetika me pa malo heca :)

Osnovni recept za piškote:
1/2 kg moke, 1 pecilni
20-25 dag masla
20 dag sladkorja
2 jajci

S tem receptom se lahko kar dosti igraš :)

Pomarančni piškoti s koščki čokolade (recept sem dobila na forumu prehrana)

Sestavine:

200g bele moke
65g koruzne moke
2žlički pecilnega praška
100g sladkorja v prahu
1 vanilin sladkor
100g na koščke narezane čokolade
125g masla
naribana lupina neškropljene pomaranče oz. jaz dam kar vrečko od firme Schwartauer(naravna pomarančna aroma) pakirani pakirani sta po dve vrečki, dobiš pa v vsaki večji trgovini.

Postopek:
Vse skupaj zmešamo v multipraktiku. Naredimo 3 klobase ter jis sploščimo na približno 15x4cm, zavijemo v folijo in damo v hladilnik. Naslednji dan rezrežemo na 5mm debele rezine in pečemo pri 160 stopinjah cca 10min

Če primankuje čokolade so pa odlični tej kukiji:
http://www.kulinarika.net/recepti/12403 ... i-cookiji/
Default avatar
vilid je napisal/a:
Hvala :)
Default avatar
savrinka je napisal/a:
A dela osnovni recept tudi za kilometer kekse?
Default avatar
Delam orehovo rulado s kislo smetano na lažji način:
5 jajc celih
5 žlic sladkorja
5 žlic mletih orehov
1 vanilij sladkor
1/2 pecilnega
Cela jajca in sladkor miksaš v multipraktiku da naraste. Vmešaš še pecilni, nato še orehe. Če je preveč tekoče(odvisno od velikosti jajc) dodaš še pol žlice orehov ali pol žlice moke. Vliješ na peki papir, spečeš na 180-200 st..
Pečeno zviješ s peki papirjem, ko je ohlajeno razviješ, odstranič peki papir in namažeš z 1 kislo smetano in v hladilnik. Zelo dobra.