Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Identifikacija za namene DDV v Sloveniji

Default avatar

jana751

Če mi lahko kdo pomaga...

Opravljamo elektroinštalacije, sedaj smo opravili elektroinštalacijska dela v Sloveniji, firmi, ki ima sedež v Avstriji. Moramo jim zaračunati 22% DDV, kot velja pri nas, če prav razmišljam (storitev opravljena v SLO na nepremični v SLO).

Kaj pa če je ta firma slučajno identificirana za namene DDV v SLO? Potem pa 22% DDV prevalimo? Kako pa vem, če so registrirani za namene DDV pri nas? Kje to najdem, vidim?

Hvala!
Default avatar

Barca

Storitev na nepremičnin je obdavčena tam, kjer nepremičnina leži.

Naročnik ti mora dati svojo ID za DDV in le v tem primeru, da ima SLO številko, prevališ obračun nanj. Številke preverjaš tule http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/
Default avatar

jana653

In kako vem, če ima SLO številko? Če vpišem v ta iskalnik njegovo davčno številko in označim Avstrijo mi ga najde. Kako pa najdem, če je registriran v SLO? Ga moram enostavno vprašat in šele potem lahko preverim tu?
Default avatar

dati ti mora

jana653 je napisal/a:
In kako vem, če ima SLO številko? Če vpišem v ta iskalnik njegovo davčno številko in označim Avstrijo mi ga najde. Kako pa najdem, če je registriran v SLO? Ga moram enostavno vprašat in šele potem lahko preverim tu?
če je registriran v sloveniji, bo imel slovensko id za ddv, ki se bo začela s SIxxxx in odločbo o dodelitvi davčne številke.
če izdaš račun brez ddv, moraš najprej to dvoje zahtevat od njega, a ne.
Default avatar

jana553

Ja, to vem. Pač nova sem še, ne znajdem se tak. Edino kar imam je naslov firme v tujini, šefica mi je rekla, naj to ven najdem.... Sem mislila, če je to možno ven najt tako ali pa mi mora dati te podatke...
Default avatar

Ce bo hotel

jana553 je napisal/a:
Ja, to vem. Pač nova sem še, ne znajdem se tak. Edino kar imam je naslov firme v tujini, šefica mi je rekla, naj to ven najdem.... Sem mislila, če je to možno ven najt tako ali pa mi mora dati te podatke...
Ce bo hotel racun brez ddv, ti bo dal te podatke. Ali pa ne, ker ni registriran in ve, da lahko dobi ta ddv v posebnem postopku povrnjen
Default avatar

jana854

Hvala. Ja, to vem. PD-O oddajam že sedaj. To je zdaj neki novi primer pa zato sem spraševala.