Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mobilne hiške dražje od apartmajev?

Mobilne hiške dražje od apartmajev?

Sem nekaj “raziskovala” na strani avtokampi pika si in ugotavljam, da so te mobilne hišice presneto drage 🙁 Sicer še nikoli nisem dopustovala v njih, zato tudi nisem na tekočem s cenami, ampak se mi zdi, da za dosti manj dobiš že apartma… pa na splošno se je kampiranje podražilo da je joj…se spomnem, ko smo kampirali ko sem bila še otrok…je bilo tako poceni, zdaj pa navite cene.

A obstajajo mobilne hišice za dve osebi sploh? Al so samo za 4 plus 2?

Pa saj si itak izbereš, kaj tebi ustreza in kaj ti je sprejemljivo. Al kako?

Seveda je kamp dražji, kaj pa si mislila?
Doma bodi!

Itak 🙂 Samo zanimivo se mi je zdelo…sem bila prepričana da je bolj poceni…pa ni glih.

Sploh ni poceni, tudi izven sezone so apartmaji cenejši. Sem prečesala vso ponudbo vzdolž Jadrana in pri nas, pa je povsod najmanj za 4 ljudi, cene so pa vse čez 100 €/dan. Za ta denar imam raje apartma s teraso in svojo plažo tik ob morju, pa še ceneje je. Pa so kljub temu te hiške zelo zasedene in jih je v sezoni težko dobit.

Zato tudi dražijo pavšale za prikolčice, ker bi se jih radi odkrižali, saj z eno mobilno hiško zaslužijo v dveh mesecih, kot za komplet pavšal za celo leto-sezono z zimovanjem.
Informacije iz prve roke od direktorja Valalte.

Mobilne hiške so KAMPIRANJE???
Ne mi srat, no.

Kampiranje pomeni šotor. Skupne sanitarije, spanje na zasilnih ležiščih, blazinah, pokrivanje s spalnimi vrečami ali zasilnimi (starimi) odejami, kuhanje v nekem zasilnem kuhališču – električna ponev, na keramičnem električnem kuhalniki (ena do de plošči).
Spalnica in shramba sta v šotoru. Dnevna soba, jedilnica, kuhinja so na prostem. To je KAMPIRANJE. Bolj luksuzno. Zaresno kampiranje pomeni samo šotor brez elektrike in sanitarij, v divjini, kuhanje na plinsko bombo ali les, spanje samo v spalnih vrečah, brez blazin.

Mi kampiramo (luksozno) že več kot sedem let. Dva odrasla in tri osnovnošolski otroci. Začeli smo, ko je bil najmlajši otrok star tri leta. Nikoli nismo plačali več kot 25-35/dan Eur za vse nas. Ne pred leti v času gospodarskega razcveta, ne zdaj v hudi krizi. Avto, šotor, elektrika, sanitarije, hladilnik in celo pralni stroj v uporabo (ob plačilu nekega drobiža). Če bi se šli še bolj radikalno kampiranje, brez elektrike, hladilnika v kampu, bi nas kampiranje stalo tam nekje okoli 20 Eur/dan za vseh pet.

Kampiranje je še vedno daaaleč najcenejši dopust. Samo je zelo odvisno od tega, KJE kampiraš in kaj za to pričakuješ. Mi iščemo mini in mikrokampe po Srednji Dalmaciji. Vzdušje fenomenalno, svetovni mir in zasebnost. Prijateljski odnosi z gostitelji, ki prodajajo domače vino, zelenjavo, kis, ribe. To seveda plačamo po ceniku in je ponavadi smešno poceni glede na kvaliteto. Vračamo se nekaj let na isto mesto.

Pred leti smo kupili opremo (okoli 700 Eur), posodabljamo jo letno za ceno okoli 100 Eur letno. Ne zanima nas dodatna ponudba v kampih. Ne otroška igrala, ne restavracije in ne trgovine. Letos gremo kampirat v nek mikrokamp s ceno okoli 30 Eur/dan za vseh nas pet in ta kamp nam nudi vso udobje, ki ga potrebujemo. Plaža 30 metrov daleč, sanitarije manj kot 30 m stran, trgovina manj kot 2 km, trgovski center okoli 10 km. Lastnik ponuja fantastično domače vino. Je super prijazen in komunikativen, tudi njegova žena, tašča. Luštkan majhen kamp za družine, vsak dan ob 23h praktično gluha tišina, vsi spijo, da ti je nerodno it na wc, ker imaš občutek, da zganjaš hrup. Če pa se najde kak žurer za kak dan, zna bit diskreten, ni glasno niti vulgarno in traja kvečjemu eno do dve noči, če že ravno nekaj proslavljajo. Bolj glasne in nadležne obiskovalce kampa smo srečali samo enkrat še te smo ostali gosti po nekaj urah ukrotili z opozarjanjem, ker so bili preveč nadležni. S podporo lastnikov.

Kamp v primerjavi z apartmajem, tudi hotelom- je drag. Glede na to, kaj ti nudi. Odvisno je, kaj je komu bolj všeč, kje se boljše počuti. Mobilne hišice so precej drage. Pri nas še nisem bila, bila sem pa na Azurni obali v predsezoni. Takrat niso bile drage, torej cena je bila zelo sprejemljiva.

Res je, mobilne hiške so ful drage, mogoče nekje v drugi polovici septembra dobiš neko normalno ceno. In računice samo za dve osebi tukaj ni, ker imajo najmanjše hiške v vsaj 4 ležišča ali več…
Drage so pa pomoje zato, ker imaš pač vse udobje kot tudi v apartmaju, poleg tega si pa (naj bi bil, no) čisto blizu morja.

Mobilne hiške SO v kampih, mar ne?;)

Mobilne hiške SO v kampih, mar ne?;)[/quote]

V Kanegri imaš v kampu tudi bungalove – torej kampiraš v bungalovu?

Kako pa najdete takšne kampe?
Jaz sem jih videla na primer pri Vodicah, samo so bili tako nabasani, da ni bilo za nikamor.

Na netu si ogledamo okvirno lokacijo, kam bi šli, 100 km področje. Potem se tja peljemo in vozimo od enega do drugega kampa in vprašamo, če imajo prosto. Če imajo, pogledamo lokacijo in cene. Če nam je všeč, ostanemo, če se nam zdi predrago, umazano ali nas zmoti kaj drugega, gremo dalje. V Srednji Dalmaciji najdeš ogromno takšnih majhni kampov, 20-50 parcel ali še manj. Mi iščemo izključno takšne. Bolj južno greš, bolj so poceni in bolj so prijazni lastniki. Do sedaj smo vedno našli takšen simpatične kampe. Potem se 2-3 leta vračamo na isto mesto, preden nas spet zagrabi želja po novem.

Super. Hvala.

New Report

Close