Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PROSIM ZA RAZLAGO Pošta Slovenije in poštnina

PROSIM ZA RAZLAGO Pošta Slovenije in poštnina

Prosim, če mi lahko kdo razloži sledeče:
naročim blago, plačam stroške pošiljanja 3,50€, potem pa mi Pošta Slovenije računa še nekaj, kaj ne vem?

lp

Si plačala po povzetju? To računajo posebej.

Ja, plačilo po povzetju slab evro.

nova
Uredništvo priporoča

Plačaš še plačilo položnice, malo manj kot 2€ do določenega zneska, potem pa določen delez plačila.

No, to pa res ne.

Ma to tudi meni ni bilo nikoli jasno. Plačaš, pol pa še ti pošta vedno zraven zaračuna (če je po povzetju). Jaz sem vedno jezna.

Provizija – tako kot pri ostalih položnicah! Nekatera podjetja imajo provizijo že všteto v stroške pošiljanja. Že leta in leta je tako!

Matr jaz sem tud vsakič jezna na to poštarstvo…. zmeri majo še neki za doplačvat. In JA že leta. Grrrrr

No, to pa res ne.[/quote]

Dobro preberi tukaj:http://www.posta.si/opis-storitve/458/Storitve-na-posiljke

Ko ti nekdo poslje paket z odkupnino, zraven prilozi položnico, ki jo potem oni poravnajo v tvojem imenu. In to ti seveda legalno zraven zaracunajo.

Tole je izsek iz cenika:
Vplačilo obrazca UPN z OCR vrstico in izjavo
1,05
Vplačilo obrazca UPN
do 98,00 EUR
1,05
nad 98,00 EUR do 501,00 EUR
1,07 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti
nad 501,00 EUR
5,36

Torej???

No, to pa res ne.[/quote]

Dobro preberi tukaj:http://www.posta.si/opis-storitve/458/Storitve-na-posiljke

Ko ti nekdo poslje paket z odkupnino, zraven prilozi položnico, ki jo potem oni poravnajo v tvojem imenu. In to ti seveda legalno zraven zaracunajo.

Tole je izsek iz cenika:
Vplačilo obrazca UPN z OCR vrstico in izjavo
1,05
Vplačilo obrazca UPN
do 98,00 EUR
1,05
nad 98,00 EUR do 501,00 EUR
1,07 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vrednosti
nad 501,00 EUR
5,36

Torej???[/quote]

Ti moraš gledat postavko na ceniku:

Vplačilo obrazca UPN z OCR vrstico in izjavo, ta je pa zdaj res 1,05 evra (prej 96 centov).

To, kar si ti navedla, je UPN brez OCR vrstice, ampak trgovine vedno priložijo izpolnjeno UPN položnico.

Aja, pa še to: od kdaj je 1,05 evra slaba dva evra?

jah plačaš provizijo za položnico, če je tako navedeno pri pošiljatelju, drugače pa točno toliko kot je napisano na listku oz. na paketu, vem pa da so pred tem pa sami mal ene zneske gor nabijal, pa če je ena stranka pa 30 centov je pa 10 strank 3 eure itn. ki so si jih potlej pospravili lepo v žepe.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

New Report

Close