Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Davek na nepremičnine: A je fer da nekdo crkuje s najemnino in nekdo plačuje 100 e NUSZ?

Davek na nepremičnine: A je fer da nekdo crkuje s najemnino in nekdo plačuje 100 e NUSZ?

Mladi crkujejo, najemnine v Ljubljani da boli glava, izven Ljubljane npr. v Borovnici malo manj samo spet porabiš 150 evrov za bencin do Ljubljane in si na istem.

Nekdo ki pa ima svojo hišo v Ljubljani ali na Obali pa plačuje 80-120 evrov na leto. Pol ti ponujajo neke luknje od 50 let starih garsonjerc za 100.000 evrov.

Ampak vsi te, ki jim plačuješ najemnino, so morali priti do tega, a ne? Zgraditi, kupiti, karkoli. Zakaj pa še ti ne kupiš ene garsonjerce, pa boš plačeval čisto majhen davek in nič najemnine.

Jaz bi dal 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek na prvo nepremičnino in 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davek na drugo in prazno nepremičnino in cene bi mogle past za enih 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bi trg končno zaživel, To tudi pomeni da unih 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naenkrat ne bi blo več težava.

Všeč mi je davek na nepremičnine ker je progresiven davek, za razliko od DDV ki je regresiven davek.

Sploh pa ni fer, prejšnje generacije so imele Jazbinškov zakon, pa gradbeno dovoljenje si lahko dobil, kar zdej ne moreš-

nova
Uredništvo priporoča

Večinoma so ta stanovanja dobili po Jazbinšku ali pa jih “pošteno” podedovali (pogosto tako, da so izrinili sorojence, ki sedaj plačujejo najemnino).

Večinoma so ta stanovanja dobili po Jazbinšku ali pa jih “pošteno” podedovali (pogosto tako, da so izrinili sorojence, ki sedaj plačujejo najemnino).[/quote]

No ne posploševat. Nekateri že, ne pa večina.
Nas je precej takih, ki smo stanovanja kupili na trgu, brez kakšnih popustov, dediščin…
In glede na to, kaj je fer ali ni fer, se jaz včasih pa sprašujem, zakaj moram sploh plačevat NUSZ? Pa čeprav dobrih 50 evrov letno. Zakaj že?

Večinoma so ta stanovanja dobili po Jazbinšku ali pa jih “pošteno” podedovali (pogosto tako, da so izrinili sorojence, ki sedaj plačujejo najemnino).[/quote]

No ne posploševat. Nekateri že, ne pa večina.
Nas je precej takih, ki smo stanovanja kupili na trgu, brez kakšnih popustov, dediščin…
In glede na to, kaj je fer ali ni fer, se jaz včasih pa sprašujem, zakaj moram sploh plačevat NUSZ? Pa čeprav dobrih 50 evrov letno. Zakaj že?[/quote]Veš kaj, kljub vtisu, ki ga daje moj komentar, sva tudi midva z možem pred dobrim desetletjem kupila dvoinpolsobno stanovanje na trgu. In sva pripravljena plačati vsak cent od davka na nepremičnine. Zakaj? Zaradi mladih, ki ne morejo do stanovanj. Zaradi velikih praznih bajturin, ki že skoraj propadajo. Ter zaradi prej omenjenih kategorij lastnikov stanovanj – ki pa so tudi najbolj proti temu davku. Ker bi se vsaj enkrat v življenju morali malo potruditi za svojo streho nad glavo.

Večinoma so ta stanovanja dobili po Jazbinšku ali pa jih “pošteno” podedovali (pogosto tako, da so izrinili sorojence, ki sedaj plačujejo najemnino).[/quote]

No ne posploševat. Nekateri že, ne pa večina.
Nas je precej takih, ki smo stanovanja kupili na trgu, brez kakšnih popustov, dediščin…
In glede na to, kaj je fer ali ni fer, se jaz včasih pa sprašujem, zakaj moram sploh plačevat NUSZ? Pa čeprav dobrih 50 evrov letno. Zakaj že?[/quote]

To se tudi jaz sprašujem. Zakreditiraš še, da si zgradiš hišo, ob tem plačujed davke za material, delo, ko jo imaš, pa vsako leto plačuješ še neke vrste ‘najemnino’ zanjo, poleg obrokov kredita. Najemnik pa plačuje samo najemnino, pa se še buni. Pa naj si še on zgradi lastno hišo ali kupi stanovanje.

No ne posploševat. Nekateri že, ne pa večina.
Nas je precej takih, ki smo stanovanja kupili na trgu, brez kakšnih popustov, dediščin…
In glede na to, kaj je fer ali ni fer, se jaz včasih pa sprašujem, zakaj moram sploh plačevat NUSZ? Pa čeprav dobrih 50 evrov letno. Zakaj že?[/quote]

To se tudi jaz sprašujem. Zakreditiraš še, da si zgradiš hišo, ob tem plačujed davke za material, delo, ko jo imaš, pa vsako leto plačuješ še neke vrste ‘najemnino’ zanjo, poleg obrokov kredita. Najemnik pa plačuje samo najemnino, pa se še buni. Pa naj si še on zgradi lastno hišo ali kupi stanovanje.[/quote]

Hmmm, Prvo rabiš zazidljivo zemljišče, pol pa rabiš še gradbeno dovoljenje. Je super ja, če lahko za enih 600 evrov na kvadrat si zgradiš vsaj montažno hišo.

En kolega čaka že 6 let na gradbeno dovoljenje. Ga ne dobiš. Pa še komunalni priključek, bla bla bla.
Birokracija te uniči.

No ne posploševat. Nekateri že, ne pa večina.
Nas je precej takih, ki smo stanovanja kupili na trgu, brez kakšnih popustov, dediščin…
In glede na to, kaj je fer ali ni fer, se jaz včasih pa sprašujem, zakaj moram sploh plačevat NUSZ? Pa čeprav dobrih 50 evrov letno. Zakaj že?[/quote]Veš kaj, kljub vtisu, ki ga daje moj komentar, sva tudi midva z možem pred dobrim desetletjem kupila dvoinpolsobno stanovanje na trgu. In sva pripravljena plačati vsak cent od davka na nepremičnine. Zakaj? Zaradi mladih, ki ne morejo do stanovanj. Zaradi velikih praznih bajturin, ki že skoraj propadajo. Ter zaradi prej omenjenih kategorij lastnikov stanovanj – ki pa so tudi najbolj proti temu davku. Ker bi se vsaj enkrat v življenju morali malo potruditi za svojo streho nad glavo.[/quote]

In zaradi tvoje miselnosti, da se nekdo ni potrudil, da je dobil streho nad glavo, naj zdaj ožemajo vse, ki so se za to krepko potrudili! Foušija pa taka! Ali pa mogoče tvojim otrokom stanovanje ni padlo v naročje in bi rada, da ga dobijo poceni na račun tistih, ki so z odrekanjem prišli do svojih nepremičnin.

To se tudi jaz sprašujem. Zakreditiraš še, da si zgradiš hišo, ob tem plačujed davke za material, delo, ko jo imaš, pa vsako leto plačuješ še neke vrste ‘najemnino’ zanjo, poleg obrokov kredita. Najemnik pa plačuje samo najemnino, pa se še buni. Pa naj si še on zgradi lastno hišo ali kupi stanovanje.[/quote]

Hmmm, Prvo rabiš zazidljivo zemljišče, pol pa rabiš še gradbeno dovoljenje. Je super ja, če lahko za enih 600 evrov na kvadrat si zgradiš vsaj montažno hišo.

En kolega čaka že 6 let na gradbeno dovoljenje. Ga ne dobiš. Pa še komunalni priključek, bla bla bla.
Birokracija te uniči.[/quote]

Zato ne razumem tvojega prvega posta, kjer se ti ne zdi fer, da lastniki hiš plačujejo ‘samo’ 120 evrov na leto. Razen, če si šele zdaj začela razmišljati, da hiša ne pade zastonj in da so z njo enormni stroški na začetku, pa še potem je treba plačevati davke zanjo.

Veš kaj, kljub vtisu, ki ga daje moj komentar, sva tudi midva z možem pred dobrim desetletjem kupila dvoinpolsobno stanovanje na trgu. In sva pripravljena plačati vsak cent od davka na nepremičnine. Zakaj? Zaradi mladih, ki ne morejo do stanovanj. Zaradi velikih praznih bajturin, ki že skoraj propadajo. Ter zaradi prej omenjenih kategorij lastnikov stanovanj – ki pa so tudi najbolj proti temu davku. Ker bi se vsaj enkrat v življenju morali malo potruditi za svojo streho nad glavo.[/quote]

In zaradi tvoje miselnosti, da se nekdo ni potrudil, da je dobil streho nad glavo, naj zdaj ožemajo vse, ki so se za to krepko potrudili! Foušija pa taka! Ali pa mogoče tvojim otrokom stanovanje ni padlo v naročje in bi rada, da ga dobijo poceni na račun tistih, ki so z odrekanjem prišli do svojih nepremičnin.[/quote]Po kateri logiki pa sedaj moji otroci ogrožajo “poštene”? Mimogrede, ni jim padlo v naročje, ker ga bova z možem še kar nekaj časa uporabljala. 😀

Bi pa rada, da živita v razmerah, ki jima bodo ob trdem delu omogočile človeka dostojno življenje.

In zaradi tvoje miselnosti, da se nekdo ni potrudil, da je dobil streho nad glavo, naj zdaj ožemajo vse, ki so se za to krepko potrudili! Foušija pa taka! Ali pa mogoče tvojim otrokom stanovanje ni padlo v naročje in bi rada, da ga dobijo poceni na račun tistih, ki so z odrekanjem prišli do svojih nepremičnin.[/quote]Po kateri logiki pa sedaj moji otroci ogrožajo “poštene”? Mimogrede, ni jim padlo v naročje, ker ga bova z možem še kar nekaj časa uporabljala. :D[/quote]

Preberi, kar si napisala prej. S tvojo podporo davku na nepremičnine:
‘In sva pripravljena plačati vsak cent od davka na nepremičnine. Zakaj? Zaradi mladih, ki ne morejo do stanovanj’

Se mi je kar zdeli, kam pes taco moli.

Po kateri logiki pa sedaj moji otroci ogrožajo “poštene”? Mimogrede, ni jim padlo v naročje, ker ga bova z možem še kar nekaj časa uporabljala. :D[/quote]

Preberi, kar si napisala prej. S tvojo podporo davku na nepremičnine:
‘In sva pripravljena plačati vsak cent od davka na nepremičnine. Zakaj? Zaradi mladih, ki ne morejo do stanovanj’

Se mi je kar zdeli, kam pes taco moli.[/quote]Ja pa res … pri dveh predšolskih otrocih razmišljam o tem, kako bosta prišla do stanovanja. :DDDD Najprej bosta morala dokončati šolo in se izučiti za kakšen pameten poklic. 😀 Do tedaj se bo itak še vse stokrat spremenilo. Ni mi pa lahko zaradi prijateljic, pošteno dokončale šolo, opravljale volontersko pripravništvo, delale malo tu malo tam … še za najemnino komaj zberejo, čeprav garajo bolj kot marsikateri, ki je zaposlen za NDČ. In kje je sedaj poštenost?

Smisel davkov ni kaznovanje kaznovanje ljudi.

Davek na nepremičnine je še en balkanski nateg – za vsako nepremičnino, ki je bila v Slo. zakonito pridobljena je država že pobrala davke. Ob prodaji “rabljene” nepremičnine je država dobila (tebi tako priljubljenih) 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + morebitni davek od kapitalskih dobičkov, ob prodaji novogradenj pa državi pripada 8,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za manjše nepremičnine in 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za večje. Davke se plača tudi pri dedovanju in podarjanju nepremičnin, razen če se država sama temu ne odpove.
Lahko si tudi prepričan, da se bo ta davek samo še dvigoval – že pred predlogom so lagali, da davek ne bo višji od sedanjega nadomestila, sedaj pa je krepko višji in še občine imajo pravico da ga lahko znižajo ali zvišajo za dodatnih 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ker so praktično vse slovenske občine prezadolžene lahko 3x ugibaš kaj bodo naredile.

Smisel davkov ni kaznovanje kaznovanje ljudi.

Davek na nepremičnine je še en balkanski nateg – za vsako nepremičnino, ki je bila v Slo. zakonito pridobljena je država že pobrala davke. Ob prodaji “rabljene” nepremičnine je država dobila (tebi tako priljubljenih) 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} + morebitni davek od kapitalskih dobičkov, ob prodaji novogradenj pa državi pripada 8,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za manjše nepremičnine in 20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za večje. Davke se plača tudi pri dedovanju in podarjanju nepremičnin, razen če se država sama temu ne odpove.
Lahko si tudi prepričan, da se bo ta davek samo še dvigoval – že pred predlogom so lagali, da davek ne bo višji od sedanjega nadomestila, sedaj pa je krepko višji in še občine imajo pravico da ga lahko znižajo ali zvišajo za dodatnih 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in ker so praktično vse slovenske občine prezadolžene lahko 3x ugibaš kaj bodo naredile.[/quote]

Lepo so si zagotovili samovoljno odiranje ljudi.

Smisel davka na nepremičnine je dvojen: prvič, da ljudi stimulira proti temu, da si gradijo enormne gradove, ker z njimi onesnažujejo in onesposobljajo prostor, ki je ena od omejenih naravnih dobrin; drugič, da za razliko od bolj volatilnih oblik premoženja nepremičnine ni mogoče skanalizirat na Kajmane ali na Ciper, tako da se na ta način dobi vsaj nekaj davka od brezposelnih frizerk in preprodajalcev droge, ki fehtajo za socialno podporo in najnižje plačilo vrtca, v katerega potem svojega nadebudnega potomca pripeljejo s terencem.

In da je to balkanski nateg, kar povej Američanom – na primer v zvezni državi Maryland, v kateri sem imela čast nekaj časa prebivat, je davek na lastniške bajte 2.5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vrednosti letno.

ne moreš iz vsake države vzet en davek, ki ti je všeč in ga prenest v naš prostor.
če daješ kot primer ZDA, ti jaz dajem na primer Nemčijo.
Tam je pobiranje davka na nepremičnine ustavno prepovedano. Razlog je v tem, da je najvišja stopnja davka na dohodek 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar efektivno pomeni, da država človeku, ki je v najvišjem davčnem razredu letno pobere preko 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega dohodka in to je po mnenju njihovih ustavnih sodnikov neustavno.

meni se zdi, da je naš davčni sistem bolj podoben nemškemu, kot ameriškemu…

Koga briga ali je to balkanski ali ameriški ali kaj vem kateri nateg! Dejstvo je, da smo Slovenci daleč najbolj obdavčen narod daleč naokrog in ne potrebujemo še davka na premoženje.

Probleme zaradi brezposelnih preprodajalcev drog in frizerk naj država rešuje drugače, ne na račun poštenih ljudi!

ne moreš iz vsake države vzet en davek, ki ti je všeč in ga prenest v naš prostor.
če daješ kot primer ZDA, ti jaz dajem na primer Nemčijo.
Tam je pobiranje davka na nepremičnine ustavno prepovedano. Razlog je v tem, da je najvišja stopnja davka na dohodek 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar efektivno pomeni, da država človeku, ki je v najvišjem davčnem razredu letno pobere preko 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega dohodka in to je po mnenju njihovih ustavnih sodnikov neustavno.

meni se zdi, da je naš davčni sistem bolj podoben nemškemu, kot ameriškemu…[/quote]

No, ti pa ne moreš vsakršnih neslanosti krstiti z balkanskimi samo zato, ker se z njimi ne strinjaš.

Meni tudi ni čisto nič všeč, da moram plačevati davek na obresti od depozitov, pa se v bistvu strinjam z njim – ker mora denar krožiti, ne pa ležati na računih. Isto velja za davek na nepremičnine, gre za vzgojen ukrep in hkrati način, da država pobere denar tudi od tistih, od katerih ji ga sicer ne uspe pobrat.

ne moreš iz vsake države vzet en davek, ki ti je všeč in ga prenest v naš prostor.
če daješ kot primer ZDA, ti jaz dajem na primer Nemčijo.
Tam je pobiranje davka na nepremičnine ustavno prepovedano. Razlog je v tem, da je najvišja stopnja davka na dohodek 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar efektivno pomeni, da država človeku, ki je v najvišjem davčnem razredu letno pobere preko 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega dohodka in to je po mnenju njihovih ustavnih sodnikov neustavno.

meni se zdi, da je naš davčni sistem bolj podoben nemškemu, kot ameriškemu…[/quote]

No, ti pa ne moreš vsakršnih neslanosti krstiti z balkanskimi samo zato, ker se z njimi ne strinjaš.

Meni tudi ni čisto nič všeč, da moram plačevati davek na obresti od depozitov, pa se v bistvu strinjam z njim – ker mora denar krožiti, ne pa ležati na računih. Isto velja za davek na nepremičnine, gre za vzgojen ukrep in hkrati način, da država pobere denar tudi od tistih, od katerih ji ga sicer ne uspe pobrat.[/quote]

Vzgojo bi rabili skorumpiranci, na primer, ne pa pošteni državljani! Če je država NESPOSOBNA ali noče pobrati denar od nekaterih posameznikov, ni fer, da to plačujemo navadni pošteni državljani!
Po drugi strani je država poskrbela, da denar vse manj kroži – z nižanje plač, z višanjem davkom, tako da tudi ta tvoj argument i vreden počenega groša.

Pošten državljan Slovenije je nekaj takega kot dedek Mraz ali zobna vila, vlada veliko pravljic o tem, v resnici ga pa še nihče ni videl. Samo MON moraš brat nekaj mesecev, pa ti je takoj jasno, da vsi po vrsti hvatajo krivine. Izjema je mogoče Barca, pa še to poklicna.

In ko bo uveden davek na nepremičnine, boš ti videla kroženje denarja, ko se bodo vsi tisti, ki sedijo na nekih šestnajstinkah podrtij, za katere se niso nikoli mogli zmeniti z ostalimi solastniki za prenovo ali prodajo, spravili svojo dragoceno lastnino prodajat ali podirat (in oboje bo dobro, ali za prostor ali pa za kupce).

Neverjetno kako blokarji zavidajo neblokarjem. Kaj čmo, eni bodo pač blokarji za vedno, pa če še tako lajajo.

Malo si usekal mimo, v tej temi so blokarji in neblokarji enkrat za spremembo istega mnenja, ker bodo oboji plačevali davek. (vsak tepec najde svojega žida press).

ne moreš iz vsake države vzet en davek, ki ti je všeč in ga prenest v naš prostor.
če daješ kot primer ZDA, ti jaz dajem na primer Nemčijo.
Tam je pobiranje davka na nepremičnine ustavno prepovedano. Razlog je v tem, da je najvišja stopnja davka na dohodek 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, kar efektivno pomeni, da država človeku, ki je v najvišjem davčnem razredu letno pobere preko 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ustvarjenega dohodka in to je po mnenju njihovih ustavnih sodnikov neustavno.

meni se zdi, da je naš davčni sistem bolj podoben nemškemu, kot ameriškemu…[/quote]

No, ti pa ne moreš vsakršnih neslanosti krstiti z balkanskimi samo zato, ker se z njimi ne strinjaš.

Meni tudi ni čisto nič všeč, da moram plačevati davek na obresti od depozitov, pa se v bistvu strinjam z njim – ker mora denar krožiti, ne pa ležati na računih. Isto velja za davek na nepremičnine, gre za vzgojen ukrep in hkrati način, da država pobere denar tudi od tistih, od katerih ji ga sicer ne uspe pobrat.[/quote]

jaz nisem nikjer govorila o kakem balkanizmu.

New Report

Close