Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V čem je smisel teh plinskih peči, ki naj bi grele vodo, a niso menda celo nevarne ( ogljikov monoksid )

V čem je smisel teh plinskih peči, ki naj bi grele vodo, a niso menda celo nevarne ( ogljikov monoksid )

V čem je smisel teh plinskih peči, ki naj bi grele vodo, a niso menda celo nevarne ( ogljikov monoksid

V ČEM JE SMISEL teh peči, če kdo ve ?

Hvala

Marija

co – ogljikov monoksid nastaja pri zgorevnaju vseh vrst goriv. Pri plinu je problem v tem, da poleg CO, CO2 in vodne pare ne nastane nič drugega…torej če kje pušča tega ne veš, razen če nimaš detektorja za CO. Fajn je tudi, da prostor v katerem ja tkašna peč, da je fajn zračne, da se vedno pusti kako okno/zračnik priprt(o), ravno iz tega vidika.

Če maš recimo peč na drva, ti gliih tko nastaja CO,ampka zraven njega in CO2 in H2O nastane še cel kup drugih smrdljivih plinov, kar fajn, ker jih sodt hitr zavohaš

plinske peči če so pravilno montirane, vzdrževane in da je prostor ustrezno zračen ne predstavljajo nevarnosti za zastrupitev/smrt. pa fajn je met detektor ogljikovega monoksida v postoru

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

ja, ampak pozimi, ko je zunaj – 20, ne moreš imet oken odprtih

nova
Uredništvo priporoča

ja, ampak kak zračnik je lahko priprt a ne? Torej zagotoviš/zagotavljaš stalno nekaj svežega zraka, kar je pomembno v kolikor ti kaka komponenta pušča in gre co v prostor….gre za to, da preprečiš previsoke koncentracije co ja v zraku (previsoke so tiste, ki povzročijo slabo počutje, smrt…. so pa te koncentracije izjemno nizke)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Ni nijno, da je dovod zraka iz prostora.
Nekatere peči imajo dovod svežega zraka iz dimnika, tako da gre skozi dimnik po eni cevi dim ven, po drugi pa svež zrak not.

S to tematiko sem se precej ukvarjala, ker sem živela v najemniškem stanovanju, kjer se je izkazalo, da je peč nepravilno nameščena oz. je bila pravilno, dokler niso zamenjali oken. Dejstvo je, da je ogromno, res ogromno peči napačno nameščenih. Sploh v kopalnicah, kjer so največkrat, nimajo kaj iskati. Dotok svežega *hladnega* zraka mora biti ogromen, tako da z nekim priprtim zračnikom ne rešiš ničesar. In če so peči stare, je izgorevanje obupno slabo.

Z monoksidom je pa tako, da se lepo nalaga v krvi in nas tudi počasi zastruplja (če ima kdo peč, stalne glavobole, utrujenost in slabo počutje, se splača preveriti koncentracijo kisika v krvi). Alarmi na detektorjih pa se oglasijo šele, ko je doza res nevarna, če je pa stalno malo pod tisto mejo, pa nikome ništa. Fajn, a ne? Jaz se zato teh peči izogibam ko hudič križa.

Zadnjih nekaj let se je zakonodaja spremenila in se ne da več vgrajevat peči, ki bi bile na prisilni vlek. Sama sem pred tremi leti menjala plinsko peč s katero ogrevam sanitarno vodo in stanovanje, ta ta nova vleče zrak iz dimnika, ki je pač tako narejen, da to omogoča, vse to pa vsekakor več stane. Pri stari peči sem videla plamenček, ki je vseskozi gorel in se povečal, ko je bilo to potrebno, sedaj plamenčka ni več videti, ker je vse zaprto v peči, v katero je kisik speljan preko dimnika. Torej so te nove peči relativno kar varne.

a je torej peč nevarna, ker vidim v njej plamenček ?

New Report

Close