Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nova Gorica – kopanje

Nova Gorica – kopanje

Nekaj dni se bom mudila v Novi Gorici. Ker bom imela nekaj tudi prostega časa, bi se rada šla kam ven kopat (ne v bazen). Kam se hodite kopat Novogoričani, da ni predaleč in je lepo. V Italijo? V Sočo? Imam avto in nekaj vožnje ni problem. Hvala za nasvete.

ne poznajo bazenov v njihovi ti. “zgornji primorski”. pa pravijo da so primorci 🙂

Večina hodi v Sistian, v Italijo. Je pa precej gužve, posebno med vikendi, pa parkiranje je plačljivo. Je pa oddaljen ene 20km, si hitro dol. Poglej na via Michelin za pot. No, tudi k Soči se hodi, pri Kanalu se da tudi kopat, ko se segreje, pri Gorici pa je bolj za pogumne, skok not, pa vn.

drugače pa je soča fajn a bolj mrzzzzzla, čeprav pri solkanu se že malo ogreje no… v NG je tudi javni bazen, nasploh pa je severna primorska nadvse prijazna do ljubiteljev narave kar se tiče osvežitve v prijetnih rekeh, vse od Nadiže pa do Idrijce.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

pravzaprav ni severna primorska. mislim, da je severna primorska do tolmina oz. mosta na soči? severnoprimorci, popravite me.

Soča rulz, samo:

– MRZLAAAAA
– HUDIČEVO NEVARNA… POIŠČI SI PREVERJENA KOPALIŠČA NA NJEJ IN NE SE NORCA DELAT. Vvsako leto jih potegnejo v en kup, k jih odnese. resno

Kaka Nadiža, pa tudi kaka Idrijca (samo tole je že višje gor nad Sočo)

Bazen (kopališče) je tudi v NG, samo kaj in kako pa ne vem

Zame zmaga soča, samo resno poglej si kje je urejeno za kopanje in ne raziskovat na lastno pest…. jih je že preveč odnelso

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

aja še tole… kak vipava…raje ne. preveč usrana za kopanje

Občasno so v ta namen izkoriščevali akumulacijsko jezero Vogršček, ki pa ne vem če je primerno za tole dejavnost (pozanimaj se, ali se je dovoljeno namakati/plavati v njem in ali ni preveč onsensnaženo (nad njim je avtocesta, poleg njega pa njive (vinogradi…))

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Kjer se Idrijca izliva v Sočo (blizu Mosta na Soči). Je tam kopališče ? Mislim, urejeno, ali divje?
No, iz Gorice ni ravno blizu.

glej sem ti zgoraj napisal, da soča kot soča…. ima kopališča povsod. Ampak niso vsa varna (mislim, globina, pretok, temp…. veš, če te dobi v svoj tok je samo še adijo. POleg tega imaš hidroelektrarne, ki zahtevajo kake akumulacijske bazene (pogljobljena struga (kot nekakšen bazen) pred HE).

problem zna biti tok, ki te komot odnese….

Glede na to, da si iz NG, imaš čisto blizu Solkan, kjer zna biti kako urejeno kopališče (vem da je v Solkanu (malo ven iz njega) na Soči urejena pot za rafting… tam lahko najameš kanuje,čolne… predvideva, da bi ti tam znali povedat, kje se da kopat ( tam tud en bife in izopsojevalnica teh pripomočkov)

Ja do Tolmima je precej, ampak primeren plac za čofa čofa se da dobit že prej. Magari poguglaj ali pa vpraši kak športna društva kje so urejene zadeve. Govorim ti to, ker kopaš se lahko povsod, samo če rat akaj narobe zna biti hudo.

PO moje pa tud na kakem turističnem informacijskem centru kaj zveš okorg tega (navsezadnje je to ena zelo zanimiva reka….)

malo se pozanimaj okrog tega, pa boš videl, kje je zate najbližje primerno kopališče. Pa obilo užitkov

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

kje točno je to ne vem, vem pa da je idrijca precej mrzla. Glede idrijce vprašaj Gretko, ona je tam doma in ve kaka je situacija glede možnosti kopanja

drgač pa tic (ng, tolmin) njih vprašaj, bodo skor zihr vedli kaj in kako

Italijani pa se verjento kopajo tam na italijsnaki strani, dostikrat pa pridejo k nam (govorim seveda o Soči). Predvsem zaradi vseh aktivnosti, ki se pri nas izvajajo. Poleg teg aimaš še cel kup pohodnih poti (Sabotin, pa razni drugi hribi, gore,….) tko da je zelo, zelo pestro

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

glej sem ti zgoraj napisal, da soča kot soča…. ima kopališča povsod. Ampak niso vsa varna (mislim, globina, pretok, temp…. veš, če te dobi v svoj tok je samo še adijo. POleg tega imaš hidroelektrarne, ki zahtevajo kake akumulacijske bazene (pogljobljena struga (kot nekakšen bazen) pred HE).

problem zna biti tok, ki te komot odnese….

Glede na to, da si iz NG, imaš čisto blizu Solkan, kjer zna biti kako urejeno kopališče (vem da je v Solkanu (malo ven iz njega) na Soči urejena pot za rafting… tam lahko najameš kanuje,čolne… predvideva, da bi ti tam znali povedat, kje se da kopat ( tam tud en bife in izopsojevalnica teh pripomočkov)

Ja do Tolmima je precej, ampak primeren plac za čofa čofa se da dobit že prej. Magari poguglaj ali pa vpraši kak športna društva kje so urejene zadeve. Govorim ti to, ker kopaš se lahko povsod, samo če rat akaj narobe zna biti hudo.

PO moje pa tud na kakem turističnem informacijskem centru kaj zveš okorg tega (navsezadnje je to ena zelo zanimiva reka….)

malo se pozanimaj okrog tega, pa boš videl, kje je zate najbližje primerno kopališče. Pa obilo užitkov[/quote]

Nisem avtorica posta;). Kljub temu hvala za vse informacije. Vidim, da dobro poznaš tisti konec, zato bi vprašala sledeče: menda je lepo za kopat (verjetno še pred izlivom Idrijce)? Nekje sem zasledila, a se ne spomnim, blizu katerega kraja je to. Mogoče že malo pred Mostom na Soči?

V Idrijci se kopamo, ima kakšnih max. 20 stopinj. Zame dovolj, za marsikoga pa ne.

Živi in pusti živeti

glej sem ti zgoraj napisal, da soča kot soča…. ima kopališča povsod. Ampak niso vsa varna (mislim, globina, pretok, temp…. veš, če te dobi v svoj tok je samo še adijo. POleg tega imaš hidroelektrarne, ki zahtevajo kake akumulacijske bazene (pogljobljena struga (kot nekakšen bazen) pred HE).

problem zna biti tok, ki te komot odnese….

Glede na to, da si iz NG, imaš čisto blizu Solkan, kjer zna biti kako urejeno kopališče (vem da je v Solkanu (malo ven iz njega) na Soči urejena pot za rafting… tam lahko najameš kanuje,čolne… predvideva, da bi ti tam znali povedat, kje se da kopat ( tam tud en bife in izopsojevalnica teh pripomočkov)

Ja do Tolmima je precej, ampak primeren plac za čofa čofa se da dobit že prej. Magari poguglaj ali pa vpraši kak športna društva kje so urejene zadeve. Govorim ti to, ker kopaš se lahko povsod, samo če rat akaj narobe zna biti hudo.

PO moje pa tud na kakem turističnem informacijskem centru kaj zveš okorg tega (navsezadnje je to ena zelo zanimiva reka….)

malo se pozanimaj okrog tega, pa boš videl, kje je zate najbližje primerno kopališče. Pa obilo užitkov[/quote]

Nisem avtorica posta;). Kljub temu hvala za vse informacije. Vidim, da dobro poznaš tisti konec, zato bi vprašala sledeče: menda je lepo za kopat (verjetno še pred izlivom Idrijce)? Nekje sem zasledila, a se ne spomnim, blizu katerega kraja je to. Mogoče že malo pred Mostom na Soči?[/quote]

Most na Soči je proti Tolminu (mislim da je pred Tolminom )… vmes maš en kup krajev (manjših) skoz katere teče Soča. Ponekod je uporabljena za rekreacijo, ponekod ne. jaz sem iz Ajdovščine, vendar pa je Soča tle zlo zlo aktualna. Glej iz NG do Tolmina imaš uro vožnje (cesta je pač bolj uboga, ovinkasta in ne morš dirkat….Kilometrine maš pa mogoče 60 km). Ampak vsem maš Plave, Avče,začneš s Solkanom …. To so večji ali manjši kraji in skoz vs ete kraje teče Soča…. Kje je za kaj uporabna pa žal ne vem. Kontaktiraj TIC NG, Tolmin ali pa kak društva (rafting in podobno) in tam ti bodo znali povedat, kje se varno kopaš… pa tud o kaki pešpoti, pohodni poti se da kaj rečt.

Most na Soči pa j eGretkin teriotrij (Gretka je registrirana uporabnica MONa, tko da za točno to lokacijo je najboljš njo vprašat)

Uživaj v čofotanju in srečno

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

V Idrijci se lahko kopa pod železniškim mostom v kraju Bača pri Modreju, to je malo pred Mostom na Soči.


Verjetno je to to!Hvala. Ali mogoče Idrija pri Bači?


Verjetno je to to!Hvala. Ali mogoče Idrija pri Bači?[/quote]

Ma to je vse skupaj skoraj. Ne moreš zgrešiti, železniški most je precej impresiven. Pod tem mostom zaviješ do Idrijce.

Če se pripelješ iz Nove Gorice, se pelješ do Mosta na Soči (ni treba skozi Tolmin) in samo nekaj km naprej proti smeri Idrije. Železniškega mosta ne moreš zgrešiti in pod njim zaviješ proti reki.

Nekaj metrov stran se v Idrijco izliva Bača. Ta pa je mrzla!

še sliko sem našla (slikano je iz smeri Idrija proti Novi Gorici). Kopališče je pod železnim delom tega mosta.

[img]http://www.flickr.com/photos/andreja_korade/3499125849/[/img]

slika

Poznam most. Včasih (res redko) se vozim tja dol iz idrijskega konca.

New Report

Close