Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nehajte že pametovat o antidepresivih!

Nehajte že pametovat o antidepresivih!

Ljudje, ki tega niste izkusili in ki nimate medicinske izobrazbe in sploh ne veste, kaj je to depresija ste najbolj pametni .
Kaj vas sploh briga, kaj se vas to tiče?
Zakaj vas tako matrajo ti antidepresivi, zakaj?
Depresija je možganska motnja. To ni malo afnanja, cmeranja in slabega počutja. A lahko to dojamete in ste tiho, ker s tem svojim pametovanjem marsikomu škodite.
Številnim antidepresivi pomagajo, preprečijo marsikakšen samomor, vi pa ljudi v strašni stiski odvračate od pomoči.
To je isto kot da bi vsak dan tukaj pisali naj bolniki z rakom ne hodijo na kemoterapijo, ker jim bodo izpadli lasje. In bi bolnik, ki je že tako v dilemi, kaj narest upošteval vaš nasvet in potem umrl.
Razmislite malo preden pišete o nečem, o čemer nimate pojma, kako lahko s svojimi besedami naredite veliko škodo.

Se delno strinjam s tvojo opazko, ampak imam občutek da se zadnje čase depresive v velimi meri zlorablja. ne pomnim da bi kdaj toliko ljudi goltalo tablete.

Aja občutek imaš? Imaš pred sabo kakšne analize? Koliko točno ljudi pa golta tablete? In za vsakega bolnika veš, zakaj so mu predpisali antidepresive?

nova
Uredništvo priporoča

In ni ti padlo na pamet, da je zadnja leta kriza, odpuščanje, vse slabše socialne razmere, ki ljudi spravljajo v vse večji obup?

Aja občutek imaš? Imaš pred sabo kakšne analize? Koliko točno ljudi pa golta tablete? In za vsakega bolnika veš, zakaj so mu predpisali antidepresive?[/quote]

ja občutek imam tak, na podlagi česa se pa ti usajaš? Imaš kakšne analize?

V lidlu imajo drugi teden akcijo

10 kilogramov tablet za 12.56 evra

Navali narod

Ti povem, da jih res preveč talajo! Je prišlo že kar v navado.

Včasih se mi zdi da smo kot v Ameriki v 50 letih. Res ni več normalno!

Si se vprašala kdaj, za kaj? Kdaj je bilo toliko izobraženih ljudi brezposelnih? Kdaj je bilo toliko ljudi na robu preživetje? Kdaj so določeni /tajkuni/ tako izropali lastno državo?

Draga moja, čez 5, 6 let bodo pri nas psihotične in nevrološke bolezni na 1. mestu. Vse več mladih podleže kapem in infarktom. Zraven še dodaj, da ljudje nimajo denarja za redna zdravljenja, sem spada tudi letni oddih, itd.

In ti to veš kako? Si usposobljena za take sodbe? Iz katere veje medicine točno si specializirala?

Prosim, da tisti, ki nimate ustrezne izobrazbe, ki se ne ukvarjate z ljudmi s takimi težavami, ki nimate lastne izkušnje s tem, da ste tiho. Ali pa se vsaj prej zelo dobro podučite. Vsaj o tem, kaj je to depresija, ker niti tega ne veste.
Res vas ne razumem, zakaj imate tako potrebo, da o tem filozofirate. A lahko prosim razložite, zakaj vas to tako mori?

Bi napisala kako to vem, pa bi se izdala. Pa da ti niti ne govorim, koliko ljudi jemlje tablete “na črno”, brez da bi bili pri zdravniku.

Takole ti bom rekla, če misliš da se to ne dogaja se motiš! Zelo!

Nekateri mislijo, da je folk od antidepresivov zadet, da vidi svet z rožnatimi očali. Mogoče od tu toliko brezveznega pametovanja. Dejte si že enkrat dopovedat, da določeni antidepresive potrebujejo in da jim je zaradi takega odpora ostalih še toliko težje.

evo en primerek, dohtarji so predpisovali tableto za tableto, zraven seveda nič psihoterapije ali kaj podobnega, samo zrnčke papat. Ko se potem to z leti spremeni v demenco, smo pa seveda svojci spet na milost in nemilost prepuščeni skrbeti za tako osebo. Ko boš imela pa izkušnjo s skrbjo za tako osebo, se pa spet oglasi in delaj reklamo še naprej.

Is katere veje medicine si se specializirala? Čudno, da danes še sploh živimo ker včasih ni bilo tablet in so bile kuge, vojne, lakote, preganjanja, neizprosna narava, pa so naši predniki vse to preživeli in še več brez tablet in samomorov!
Tablete so za najhujše primere, za večino so pa samo potuha in nezmožnost se soočiti sam s sabo in graditi sam na sebi in si izboljšati svoje življenje. Sem bila 1 leto zelo depresivna z vsemi znaki, pa sem se pobrala ven iz te greznice brez tablet, ni pa bilo lahko!

Ja, bravo zate, bi zdaj rada medaljo? Nekateri pa pač niso tako sposobni kot si ti in potrebujejo pomoč. Čudno, da tega ne moreš razumeti, kljub svoji superiornosti.

Če se ti pa toži po starih časi, pa brž izklopi računalnik, ugasni mobitel, izklopi elektriko, prereži vodovodne cevi pa na potok prat perilo.

Nikjer ne trdim, da so antidepresivi neškodljivi. Seveda imajo stranske učinke, tako kot vsako zdravilo. Samo vas opozarjam, da lahko s svojim nevednim blebetanjem naredite veliko škodo.

nič ne blebetam in nikomur ne govorim, kaj naj jemlje in česa ne. Žal pa malo preblizu poznam koncept vsesplošnega predpisovanja antidepresivov, pomirjeval, uspaval in predvsem kombiniranih zdravil in vem, da imajo tudi temnejšo plat, ki bi jo zdravniki najraje zanikali.

A res? A kar preživeli so vse ?
Ti predniki so bili pa res od sile. Samo življenjsko dobo so imeli kakšnih 20 do 30 let krajšo od nas.
Pa stvari niso imele imen. Soseda je bila pač “čudna” in ne depresivna….in sosed se je pač zapil.,
namesto jemal AD….in naše mame so imele “živčne zlome” in “migrene”….zdaj temu rečemo drugače.

Nikar ne misli, da si heroj, ker si šla brez tablet skozi – to ni noben pogum in nobena zmaga. Se strinjam s
tabo samo v eni točki – namreč, da nisi nič naredil, če si samo jemal AD, pa nič delal na sebi.
Res je.
Je pa tudi res, kar je že nekdo napisal – AD so samo bergla, ki ti pomaga čez najhujše, potem je treba
naprej sam. So pa zlata vredne za nekoga, ki je na dnu in mu telo in glava ne pustita vstati.

Ne sodi človeka če nisi v njegovih mokasinih prehodil vsa 100 milj. Prav vsi na tem svetu smo na temu. Nihče se ne more izognit tem motnjam. In bog ne daj, da bi tisti ki je najbolj pameten okoli zdravil izkusil to bolečino.

Če se ti pa toži po starih časi, pa brž izklopi računalnik, ugasni mobitel, izklopi elektriko, prereži vodovodne cevi pa na potok prat perilo.

Točno to lahko ti narediš in boš nenadoma tako zaposlena, da še pomislila ne boš več na depresijo. Pa prišparala boš tudi! Malo karikiram. Depresija nastane tudi zaradi tega ker ima človek naenkrat preveč časa in razmišlja samo o tem kakšen luzer je. In potem še spremlja naše novice, ki cel svet barvajo v črno in se mu s tem še bolj utrdi prepričanje, da je on zguba in da je cel svet samo še za zradirati s planeta. Jaz grem zdaj ven. Pojdi tudi ti, pojdi npr. nabirati borovnice, potem skuhaj iz njih marmelado in tvoj osebni svet bo takoj boljši. Naredi nekaj pozitivnega za sebe in za ostale! Začni takoj!

Marskikateremu resnemu bolniku se dela krivica. Res je. In to povzroča še dodatne stigme.

Res je pa tudi, da eni ad jemljejo, ker so pač razvajeni in ko enkrat ni več pomoči od spred in od zad, pač ne morejo več živeti in morajo na AD. Moja svakinja je že tak primer. Nič ji ni, sama razvajenost, ampak vse se enkrat neha. Mama ji je vzredila hčer do odraslosti, vse ji je mama naredila, ko pa je gospodična hči prišla pred prvi problem, pa hop cup na tabletke. Ker je tako težko. Pa je šlo za problem na nivoju zlomljenega nohta. Ampak to je bil svetovni problem zanjo in je že ene 10 let na AD: Ker je življenje težko.

No, ti si tipičen primer nevednega, puhloglavega osebka, ki misli, da se da depresijo odpravit s sprehodom po sončku. In še ponosna si na svojo neumnost. Kot sem napisala že v prvem postu: vsaj o tem se podučite, kaj depresija sploh je, preden pišete oslarije. To je možganska motnja. In ti bi možgansko motnjo zdravila s kuhanjem marmelade. Hvala Bogu, da imamo take strokovnjake, kot si ti.

Ja, so tudi tako. Ampak iz enega primera ne moreš sklepati na vse. Poleg tega pa ne veš, kaj točno se dogaja v glavi tvoje svakinje, kajne?

za:delate škodo-lepo si napisala. Čim več ven v naravo, delo, delo, šport, ustvarjanje. Vse to lahko počneš če si umirjen. Kaj boš pa na to rekla, da se je meni čez noč svet obrnil na glavo? Nisem vedela kaj se z mano dogaja. Sodelavec mi je rekel, da gre za anksioznost. Pa sem zanikala, kako, pa ne jaz. Polna življenja, energije. Točno to je bilo. Pol leta sem obiskovala, psihologinjo, psihoterapevtko, dokler nisem začela krvaveti, driskati in jokati. Ja imunski sistem se mi je zrušil, popolnoma. Pa ravno meni, ki sem bila tako proti zdravilom. Dobila sem jih komaj sprejela in prišla do tega, da se mora človek prvo umiriti.
Danes se vprašam zakaj se je to moralo zgoditi ravno meni? Zato, da sem sprejela tudi to, da ne morem pametovat kar se tiče zdravja in da obstajajo zdravila, ki te postavijo na noge in seveda danes sprejemam ljudi čisto drugače. Vsi smo ljudje, pa bodimo človeški.

Seveda absolutno zagovarjam in priporočam čim več športa, izletov v naravo, v hribe, vrtiček, branje knjig, obiskovanje prireditev, druženje s prijatelji.
Ampak nekateri enostavno ne razumete, da človek, ki je v depresiji ali ki ima razne socialne fobije (ne boste verjeli, tudi za to so AD-ji) tega enostavno ne zmore. Ne zmore niti it v službo, kaj šele vzpon na hrib.
In marsikomu ravno AD-ji pomagajo, da začne spet živeti in početi vse to.
Seveda pa obstajajo tudi taki, ki se zanašajo samo na AD-je in ti ne napredujejo kaj preveč.
Ampak moj point je: ne obsojajte vsepovprek, ne pametujte, ne odvračajte ljudi od iskanja pomoči, ker lahko nekdo, ki je v stiski ravno na podlagi vaših besed zavrne pomoč, ki jo še kako potrebuje. Nimate pojma, kako močno vpliva vsako mnenje na človeka, ki je v veliki stiski.

New Report

Close