Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Računalničarji – nujno Hp

Računalničarji – nujno Hp

Res nujno prosim za pomoč. Imam računalnik hp ProBook 4530s, ki mi je “odpovedal” napajnje preko elektrike. Ne vem ali je narobe kaj s kablom. Sem pa vključila kabel od drugega Hp, sem upala, da bo deloval, sem ga brez težav vklopila, a žal brez uspeha. Ali je možno, da je kaj narobe s prenosnikom. Baterija bo zdržala samo še 5 minut.
Hvala za pomoč

Preveri z voltmetrom izhod na kablu, napetost naj bi bila 19 V, če ni je lahko nekaj narobe s kablom. Če pa je gor 19 V, pa je lahko slab konektor v računalniku.

hej, delam na hp 🙂

en trik za naše laptope:

vzami ven baterijo, izklopi napajanje.

se pravi – laptop mora bitit popolnoma brez el. napajanja.

drži gumb za vklop 20 sekund – nič se ne bo zgodilo, zaslon bo ostal črn. le počitila se bo matična plošča statične elktrike.

priklopi napajanje, vstavi baterijo.

1. preveri, če gori lučka ob starni, kjer priklopiš adapter.

2. vklopi laptop.

3. se vklopi normalno?

4. če ne, poglej, katere lučke se prižgejo – utripa morda caps lock??

imaš garancijo?

zamenjaj kabel ko boš dobila plačo. pa ne poslušat nekih kvazi poznavalcev računalnikov in njihove otročje fore, kot je morska klobasa, taki imajo najmanj pojma o tem

morska klobasa tisočkrat ti hvala, se velja zapomnit 🙂
lep sončen počitniški dan še naprej…,
tebi računalničarji=pedri pa tudi lep strpen dan do sooljudi,

glej, očitno nimaš pojma. spoznam se pa samo na hp računalnike, ker je to moje delo.

o hard resetu si lahko prebereš tukaj; http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=si&lc=en&dlc=en&docname=c01684768

ko bo sčistila matično statike, se bo morda računalnik prižgal. vsak dan oživim par laptopov na ta način in zaprem goflje vsem “poznavalcem”.

če je stestirala z drugim kablom, najverjetneje ni problem v kablu, ne??

če ji utripa caps lock lučka, mi naj pove frekvenco, da ji povem, kje je problem – RAM, MB…

če nima nobenih lučk, niti od AC adapterja, je najverjetneje šla matična in bo potrebno poravilo.

predlagam ji naj pokliče na tehnično podporo za njen model: 01 600 14 03, kjer jo bodo usmerli na ustrezen servis.

je delovalo??

Ima sicer drug model ampak ni dolgo nazaj, ko je mojemu točno to pomagalo. Sem bila tudi že obupana in potem hop v minutku je vse štimalo.

Imam pa en drug problem, če mogoče poznaš. Računalnik se mi sam posodablja. No to sem sedaj izklopila. Pri zadnji posodobitvi mi ni več delalo brezžično omrežje. Nekaj sem probala na nov nastavit ampak ni prepoznal nobenega omrežja. Sem dala računalnik za dan nazaj, izklopila posodabljanje in sedaj dela vse tako kot mora. Me pa skozi opozarja, da me čakajo življensko nujno posodobitve.
Kaj naj naredim? Hvala :))))

[/quote]

verjetno govoriva o windowsovih samodejnih posodobitvah?

predlagam, da izbereš možnost: Download updates but let me choose whether to install them.

potem lahko sama izbiraš, če je res kaj življensko pomembnega 🙂

lahko pa si naštimaš nazaj na avtomatsko posodabljanje, microsoft sproti popravlja, tako da je mogoče, da bodo danes šli vredu skozi.

če ti ne bo delal wifi potem, mi poveš točen model, ti bom dala najnovejši gonilink za wifi za tvoj računalnik.

[/quote]

verjetno govoriva o windowsovih samodejnih posodobitvah?

predlagam, da izbereš možnost: Download updates but let me choose whether to install them.

potem lahko sama izbiraš, če je res kaj življensko pomembnega 🙂

lahko pa si naštimaš nazaj na avtomatsko posodabljanje, microsoft sproti popravlja, tako da je mogoče, da bodo danes šli vredu skozi.

če ti ne bo delal wifi potem, mi poveš točen model, ti bom dala najnovejši gonilink za wifi za tvoj računalnik.[/quote]

Ja windows posodobitve. V priponki so te, ki čakajo. Ena od teh je naredila štalo.
Računalnik je pa ProBook 4730s, Windows 7.

Hvala 🙂

verjetno govoriva o windowsovih samodejnih posodobitvah?

predlagam, da izbereš možnost: Download updates but let me choose whether to install them.

potem lahko sama izbiraš, če je res kaj življensko pomembnega 🙂

lahko pa si naštimaš nazaj na avtomatsko posodabljanje, microsoft sproti popravlja, tako da je mogoče, da bodo danes šli vredu skozi.

če ti ne bo delal wifi potem, mi poveš točen model, ti bom dala najnovejši gonilink za wifi za tvoj računalnik.[/quote]

Ja windows posodobitve. V priponki so te, ki čakajo. Ena od teh je naredila štalo.
Računalnik je pa ProBook 4730s, Windows 7.

Hvala :)[/quote]

verjetno se ni pravilno namestil gonilnik za wireless- 3. od spodaj navzgor.

ne označi ga.

Ja windows posodobitve. V priponki so te, ki čakajo. Ena od teh je naredila štalo.
Računalnik je pa ProBook 4730s, Windows 7.

Hvala :)[/quote]

verjetno se ni pravilno namestil gonilnik za wireless- 3. od spodaj navzgor.

ne označi ga.[/quote]

Hvala 🙂

Pozdravljen!
Tudi jaz imam en problrm s HP jem. Hčerki je šel adapter pri prenosniku Probooku, kupili smo novega, ker originalnih niso imeli, smo vzeli univerzalnega. Sedaj pa računalnik ne deluje več. Pride do točke, ko napiše,da se Windowsi nalagajo, nato pa nastane tema. Kaj mi predlagate?


V tem primeru ni problem v samem adapterju ampak zaradi prevelikega števila neuspešnih zagonov – sesutje sistem oz. zagona sistema. To se da odpraviti s pregledom diska.

Pozdravljeni.. imam podoben problem prenosnik hp ko ga prizgem mi skoz konstantno utripa caps lock i to priblizno 2x na sekundo kaj bi pa to lahko bilo??? Dal druge rame dal napaka pac ista, baterijo pregledal z multrimetrom in mi pokaze 2.99v a je moznost graficneg procesorja..v naprej vam se zahvaljujem na vas morebitan odgovor..

Morska klobasa prosim za pomoc

New Report

Close