Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prispevek glede sadja in zelenjave na tržnicah – druga plat

Prispevek glede sadja in zelenjave na tržnicah – druga plat

Zgodba o branjevkah, ki kupujejo v Trstu in prodajajo na naših tržnicah kot domačo robo odkriva nove resnice. Pravzaprav dokazuje kako nesposobni novinarji delajo na naši televiziji. Edino kar jih zanima je senzacija in se na nas državljane požvižgajo. Človeka uničijo mimogrede samo zato, da bo članek na prvi strani.

Ena od branjevk, ki so jih posneli je v resnici ženska pred katero lahko damo samo kapo dol. Doma imajo kmetijo z veliko začetnico, prvovrstno sadje in zelenjavo in seveda le to prodajajo za preživetje. Že na posnetku se je videlo, da je gospa stvari dajala iz avta in ne v avto. Del svojega pridelka namreč proda na tej tržnici. Novinarki se seveda ni zdelo vredno preveriti ali gospa tam prodaja ali kupuje. Očitno ji ni toliko jasno, da če stvari zlagaš iz avta jih najbrž ne kupuješ. Samo zato, da bo senzacija, da bo članek na prvi strani je objavila laž in gospo dobesedno uničila. Ker oprati tako umazano ime je sedaj praktično nemogoče. Seveda bo sledilo javno opravičilo, snema se nov prispevek, ki bo povedal resnico. Ampak bo to res pomagalo? Jaz osebno upam, da bo zahtevala mastno odškodnino. Za umazano ime in za vsa leta izgube prihodka, ki bodo sledila. Osebno bi zahtevala tudi, da take novinarje odpustijo.

Zato preden obosojate dajte prej močno razmislit in ne verjemite vedno vsemu kar nekdo spaca skupaj.

Goljufije seveda so in edino prav je, da se goljufi javno razkrinkajo. Ampak pri tem moramo biti zelo previdni, da ne uničimo življenja poštenemo človeku. Jutri lahko doleti kaj podobnega nas. Ena fajn zagreta novinarka in nas na televiziji oblati kot, da smo največji kriminalci čeprav v življenju nismo naredili ene slabe stvari. Žalostno.

Res žalostno! Upam, da se bo zadeva čim prej razčistila.

Tudi ne razumem odziva ljudi, ki sedaj verjamejo, da vsak, ki prodaja na tržnici, robo kupuje v Trstu, pa čeprav jenaša tržnica na drugem koncu Slovenije, kot je npr. Velenje.

no pa mi povej še kaj o moji zelenjavarki, prodaja v Kosezah na tržnici in je iz Padne, dela cela družina in tudi pove kaj je njeno in če kaj ni. Res grem rada k njim po sadje in zelenjavo. jaz ji zaupam, upam, da upravičeno 😉 Jih poznaš Šavrinka?

Hvala za tole. Jaz samo upam, da se bodo stvari uredile tako, da bomo spet lahko zaupali trznicam in nasim kmetom.

Ja, ” dala ven iz avtomobila”, jebat ga, tudi “pošten” človek mora preživeti. Jaz osebno nobenega ne obsojam zaradi tega, ker se sprehajajo po Trstu, obsojam pa zavajanje in sprenevedanje. Naj bodo vsaj toliko pošteni pa povedo od kje je izdelek, če zaradi tistega ali onega razloga, niso pridelali doma. Saj vemo, da je letina zadnjih nekaj let docela zelo klavarna. Čisto razumem. Razumem, da je lažje kupovati ceneje in prodati dražje pod “domačo kodo”.

Podobno je v čebelarstvu, uvažajo med iz J. Amerike in to v precej velikih količinah, doma ga pa seveda tržijo pod “slovenskih” imenom.

A veš, da ne vem kdo prodaja v Kosezah. Bom vprašala taščo 🙂
Predvidevam, da če pove kaj je njeno in kaj ni je že poštena. Sicer bi trdila, da je vse njeno po moje.

No pa res povprašaj taščo. Da jo bom lahko z mirno vestjo zagovarjala, ker so mi že začel, da una moja je tud taka.

A je to gospa, ki je pred 10 in več leti imela stojnico v zadnji vrsti proti cesti, ki vodi do parkirišč (ne na tisti pri bifejih). Kolikor se spomnim izpred let, težko da bi imela kupljeno robo. Vse skupaj je bilo videti precej domače. Je bila pa zelo prijazna. Sem se preselila in ne hodim več tja.

Ampak zakaj gospa ni povedala, da prodaja zelenjavo oz. sadje v Trstu? Zakaj so vsi samo mutili, da so v Trstu naključno?
Kako pa veš, da ne kaj dokupi- letos doma sploh nismo imeli breskev za prodajo, Ampak,ker sadje ni primarni vir zaslužka, se bo ravno tako preživelo, čeprav je bilo potrebno ravno toliko dela vložiti v sadovnjak. Kako bodo pa tisti, ki živijo od tega pokrili to izgubo?
V bistvu me ne moti, če kmetje dodatno prodajajo sadje /zelenjavo, ki jo kupijo drugje (al pri drugem kmetu ali na veletržnici)-samo naj to označijo.

Ona ja. Kupujem vse pri njej, razen kar tašča pridela na vrtu. Jaz ji zaupam, samo po tem prispevku se jih je precej najdlo, ki so začeli pljuvati. Jaz ji pa verjamem, pa bom vesela kake info iz prve roke.

pa kaj se razburjate? saj prava mona ima tako izostrene brbončiče, da takoj opazi, če je sadje ali zelenjava zrasla na domači grudi ali v tujem substratu?

Boli me k., itak ne kupujem na trznici ker se mi ne ljubi vecno iskati nekoga, ki ne laze in ima res domaco hrano. Taksni laznjivi goljufi vam kvarijo ugled in nas odvracajo od nakupa na trznici. Ampak to se vi znamenite med sabo, jaz se pac ne bom ukvarjala s tem. Poleti imam svojo zelenjavo in sadje, nekaj vlozim za zimo, nekaj pa kupim v lidlu. Kako je eko in bio mi dol visi itak bomo vsi umrli, nihce be bo zivel vecno. Raje dam 1€ za kilo jabolk, kot pa 5€ za ISTA jabolka ker pise gor EKO, v resnici pa le butnejo gor nalepko in imajo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zasluzek. Pa da ne bo katera dol padla – vse prej zapisane stevilke so izmisljene ker se mi res ne ljuvi zdaj v cent natancno preracunavat. Ce ima katera nedojebanka zeljo pa kar. Aja pa tudi jaz upam da jih zenska toži, ceprav odskodnija v sloveniji bo zelo smešna, ce ne tudi zaljiva. Se nismo tako dalec, da vi bile pravicne ampak vsak nekaj na pamet stevila ven butbe kot se mu pac trenutno zazdi. Ampak kot ze prej receno, delajte na tem da se sprejme kak zakon, da ne more prodajat vsak liml ki nima zaposlitve in nateguhe folk na dolgo in siroko. Ker to je ogromen problem. Glede prispevka in novinarjev v sloveniji pa skoda besed ker so poden od podna!!

A jo je bilo za hip videti v prispevku ane?

Kaj pa vem, si skoraj upam trditi da pred leti vsaj tisto, kar sem jaz kupovala, je bilo domače. Sem gor zrasla med okopavanjem in pletjem vrta in vsaj približno vem kako zemlja zgleda :))) Pa sadno drevje smo tudi imeli :)))
Zdaj pa kupujem v Hoferju. Sem zadovoljna, moja denarnica pa še bolj.

Sem že začela računat, potem sem pa prebrala še naprej. 🙂

tiste gospe, o kateri je govora, sploh ni nič vprašala, od daleč jo je posnela, kako zlaga zabojčke iz avta, potem pa je spraševala enega italijana, kaj ta gospa tam dela. ampak kader je bil tako zrezan, da ne moreš vedet, za katero branjevko je govoril tisti italjian. lahko, da je govoril za čisto drugo..

katastrofa od novinarstva, ja.

tiste gospe, o kateri je govora, sploh ni nič vprašala, od daleč jo je posnela, kako zlaga zabojčke iz avta, potem pa je spraševala enega italijana, kaj ta gospa tam dela. ampak kader je bil tako zrezan, da ne moreš vedet, za katero branjevko je govoril tisti italjian. lahko, da je govoril za čisto drugo..

katastrofa od novinarstva, ja.[/quote]

A to je bila tista blond gospa- za njo sem razumela, da naj bi bila vsak dan v Trstu?
Kolikor slab je bil prispevek-dejstvo je, da je čas, da se te prevare počistijo. Žal bodo trpeli tisti redki pošteni, ki sadje in zelenjavo sami pridelujejo ins se res trudijo za neko višjo kakovost (manj onesnaženja).

Kakorkoli.
Denar je kakor voda na dlani.

Verjamem oba ekstrema in celo mislim, da veliki proizvajalci delajo s strupi bolj previdno,bolj strokovno in bolj nadzorovano.

V eko-masovno pridelavo ne verjamem.

tiste gospe, o kateri je govora, sploh ni nič vprašala, od daleč jo je posnela, kako zlaga zabojčke iz avta, potem pa je spraševala enega italijana, kaj ta gospa tam dela. ampak kader je bil tako zrezan, da ne moreš vedet, za katero branjevko je govoril tisti italjian. lahko, da je govoril za čisto drugo..

katastrofa od novinarstva, ja.[/quote]

A to je bila tista blond gospa- za njo sem razumela, da naj bi bila vsak dan v Trstu?
Kolikor slab je bil prispevek-dejstvo je, da je čas, da se te prevare počistijo. Žal bodo trpeli tisti redki pošteni, ki sadje in zelenjavo sami pridelujejo ins se res trudijo za neko višjo kakovost (manj onesnaženja).[/quote]

tako naj bi izgledalo.
ampak dejstvo je, da nje niso vprašali nič, takoj, ko so njo pokazali, pa so zavrteli posnetek naključnega delavca tržnice, ki je govoril za nekoga, da je tam vsak dan in kupuje sadje in zelenjavo. nikjer črno na belem, da je govora točno o tej gospe. skratka… na tak način lahko marsikoga po krivici uničiš, ja.

V tem primeru je vprašanje zakaj je novinarka ni vprašala kaj dela v Trstu. So jo samo posneli kot največjega kriminalca in to objavili vsepovsod. Sramota…novinarska seveda.

Se strinjam s šavrinko, da so žal dandanes pomembne samo senzacije. Če koga po krivici potunkajo, sploh ni pomembno. Da si to privošči neka privatna tv mi je jasno. Nacionalka pa bi morala predvajati samo preverjene informacije, sicer naj živi od reklam in ne od denarja državljanov. Sam vem za nekaj večjih kmetov, ki svoje pridelke prodajo na tržaški veletržnici, ker od lokalnih preprodajalcev, branjevk in trgovcev ne moreš pričakovati rednega odjema. Podobno tudi nekateri naši ribiči prodajo ulov na tržaški ribji borzi.
Treba je ločiti zrno od plevela. Kmet si bo težko privoščil dnevno prisotnost na tržnici, ker je enostavno nekonkurenčen s svojimi omejenimi sezonskimi pridelki. Preprodajalci, branjevke, trgovci ponujajo češnje že od aprila naprej, melone že od maja itd. Naj mi nekdo razloži na kateri slovenski njivi je to lahko zrastlo izven sezone četudi branjevke trdijo, da je domače? Veliko je preprodajalcev in le malo kmetov na tržnicah. Mogoče bo res najbolje, da se vzpostavi direktna prodaja na kmetijah, kjer porabnik lahko pride v osebni stik s kmetom in se sam prepriča kaj na poljih raste. Domačih banan vam sigurno ne bodo ponujali.

Kmet si preprosto ne more privoščiti, da bi živel od ene same vrste sadja ali zelenjave. Nobeno leto ni ugodno za vse vrste in na to je pač potrebno računati. Mi smo imela lani velik izpad oljk in letos v veliki meri živimo pač od drugega. Z oljem bomo pokrili le stroške, ki smo jih lani imeli. Ampak kot rečeno na to je potrebno računati. Ker državo to preprosto ne zanima. Imamo lahko 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izgubo in ne dobimo evra pomoči.

Jaz pa mislim tako. Omenjena branjevka, ki pravite, da je zlagala zabojčke iz avta, po logiki, res nima kaj delati v Trstu.!!
Vse svoje sadje bi lahko prodala na domači tržnici, brez nobenega problema, če pravite, da gre prodaja tako dobro. Najbrž, da je zlagala iz avta prazne zabojčke.
Delavec v Trstu je lepo povedal, da je tam vsak dan. Kaj dela tam vsak dan, po logiki, razen da nakupuje. Če bi tam prodajala, bi prišla 1x tedensko. Da jo pa novinarka ni povpraševala kako in kaj, je bilo na začetku prispevka povedano, da so se krivci zelo izmikali.

Mislim, Slovenčki ste tako naivni. Svetujem, da se uporabi malo zdrave pameti in logike, pa se sestavi celotna sestavljenka. Zgornji, prvi, uvodni članek, pa je napisala ena od zasačenih kmetic, kar se lepo razbere iz zadnjega odstavka. sedaj ji teče voda v grlo in se joče.

Jaz na tržnico ne hodim že več let. Poleg omenjene problematike, me je motilo tudi to, da so mi branjevke pri nakupu, vedno podtikale že uvelo sadje ali zelenjavo, ki so jo jemale z zadnjega dela naložene zelenjave, in to tako spretno in hitro, da sem šele doma videla kaj sem kupila. fuj

Da jih ni sram, tako sleparit stranke, kršit zakone, zavajat novinarje,… brez nobene vesti. fuj

Novinarji so itak manipulatorji in vedno napišejo tako da je najprej prav njim in hrati še tistiemo podjetju, hiši ki stoji z anjim. Verjamem, da ni vse čisto tako kot je bilo prikazano in da je veliko takšnih ki deljo pošteno, vseeno pa je tudi veliko takšnih ki goljufajo in takšne naj se kaznjuje, ker mečejo slabo luč na tiste ta poštene, ki še delajo prav in dobro. Jaz samo zaradi ta slabih ne hodim več na tržnice, ampak večinoma sadje in zelenjavo kupujem v trgovinah, najraje kar v tuševih, ker jim zaupam in ker vem da imajo na svojih policah kar največ slovenskih preverjenih izdelkov in tako vsaj vem od kod prihajajo in ker vem, da so tam vedno znova kontrole.

tudi jaz sem točno takega mnenja, super domače robe že nebi prodajala v Trstu za nikakvo ceno???

tudi jaz sem točno takega mnenja, super domače robe že nebi prodajala v Trstu za nikakvo ceno???[/quote]

Kmetje prodajajo, ja super robo, v Trstu zato, ker dobijo pošteno plačilo in predvsem imajo reden odjem. Mogoče na tržnici res dobiš par centov več, ampak en dan se proda vse, en dan skoraj nič in ko potegneš črto si zaslužil manj kot, če bi vse prodal za manj ampak vse.
Večji kmeti na tržnici nikakor ne morejo prodati vsega kar pridelajo. Zato svoj pridelek prodajajo zadrugi in tržaški tržnici. In to je več kot vredu! Hvala bogu, da obstajajo take tržnice kajti tisti dan, ko bo kmet odvisen od slovenskih trgovcev bo lačen več ali manj vse dni v letu.

Sprejemam drugačna mnenja. Res jih. Ampak prosim pišite o stvareh, ki jih poznate.

New Report

Close