Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moz me zali pred otrokoma,da sem debela

Moz me zali pred otrokoma,da sem debela

Zalostna sem.Zelo.Bili smo na dopustu,sem uzivala z druzino,nakar mi moz cez par dni zabrusi,da sem debela,da bi tut on rad videl,da bi shujsala…in on to nima nobenih zadrzkov pred otrokoma.vse mi je dol padlo,3 dni sem bila cisto hiin.
imam namrec depresijo in jemljem ad,zato sem se v 7 letih zredila 30 kg.Rodila sem dva otroka.Po drugem pirodu se je zacelo.
Sama sem zelo nesrecna,ker sem debela.Ostala sem tudi brez sluzbe in me skoz zre zaradi denarja.Vedno ima kaj za povedat.Zdi se mi,da se do mene obnasa kot do otroka.Za vsako stvar mmi najeda,nic ne naredim prav.Danes sem gledala slike z dopusta in sem se bolj nesrecna.
Ce je bi imela otrok,bi po moje kar konec naredila.V moji druzini je vse narobe.Oce je zbiralec navlake,mama psih.bolnica.Jaz v zakonu s prezgodaj odraslim urejevalcem stvari v druzini,ker je pri 8 letih ostal sam z mamo in je bil on “glavni” doma.vse je fural,ker ga je mama imela po 40.letu.
Sem vse zmedeno napisala,ampak takoooo boli.3 dni sem ze na veliki dozi pomirjeval,da vdaj priblizno shajam.
Pa brez zamere.
Zalostna…

pa dobro, kje točno te je užalil če sama praviš, da imaš 30kg preveč? al bi ti moral rečt suha prekla, da ne bi bila prizadeta?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

In zakaj n shujšaš? Mene bi motilo, če bi se moj partner zredil za 30 kil in bi mu tudi rekla, naj shujša. Z njim ne bi hotela niti seksat, ker me debelost odbija.

Sicer pa to ni lih normalno, da se zaradi take opazke, ki je v bistvu resnična, toliko sekiraš in si tri dni na pomirjevalih.

Shujšaj, nehaj iskat izgovore, boš takoj bolj samozavestna in življenje se ti bo začelo obračati na bolje. Dokler se boš prenajedala, se smilila sama sebi, iskala izgovore za debelost, do takrat boš tonila vse globlje.

Vzmeti to moževo opazko kot eno budnico in naredi kaj zase!

če imaš velike joške se vse zgliha

Močno preveč se sekiraš. Bodi vesela da ti je povedal direkt in ni bil hinavski

hm…..saj ne gre zato,da mi je rekel,gre zato,kako mi je rekel.sploh ne znam opisati.pa se otroka sta bla zraven.
se trudim hujsat,pa ne zmorem…
ah,pa saj ni samo to.to je bilo bolece in kaplja cez rob.

Če je nesrečna zaradi tega, ke ima preveč kg, bi najbrž že shujšala, če bi šlo, a ne? Včasih pač ne gre. Lepo ti je napisala, da jemlje neke tablete! Mož je bil zelo nevljuden.
Ti osebno mi deluješ kot zelo plitka oseba, saj pri možu gledaš samo na zunanjost.

avtorica malo več samozavesti inzavedanja ti manjka. na tvoje opisano,jaz bi ga brcnla ven kolikor je dolg in širok in si uredila lajf po svoje. to ni nikakršn odnos. kakšnega si to zbrala? deci glupi!

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Ne morem nič konkretnega komentirat, ker ne vem, kako se počutiš, koliko si močna. Je pa njegova pripomba (četudi odraz dejanskega stanja), čisto neprimerna.

tebi fotr še vodovodne pipe ne zaupa..

sedaj boš pa pametovala smrklja na ne??

Lahko bi ti povedal na drugačen način, to je res. A marsikdo udari kar naravnost in prizadane človeka. Očitno sta z možem na drugih bregovih in živita skupaj le zaradi otrok. Težko je tako živeti in to obdobje res izkoristi za kaj pametnega. Brez službe, debela, z depresijo… lahko se le smiliš sama sebi ali pa res ta čas izkoristiš za nekaj pametnega. Eni gredo v šolo, drugi delajo kaj, kar drugače ne bi mogli. Ti se začni spoštovati, vzemi kolo in pojdi na potep, sprehajaj se, pazi pri hrani in telovadi. Mogoče imate kos zemlje in si naredi vrtiček. Delala boš, si zapolnila čas, hkrati boš aktivna.

Pobrskaj po netu, časopisih, pojdi v knjižnico gledat… Obstajajo razne delavnice, tečaji in podobno, ki so zastonj, mogoče spoznaš kaj, kar te bo premamilo, ob udeležbi boš navezovala tudi nove stike in bo življenje bogatejše. Boš videla, da bo šlo. Mogoče sploh nimaš hude oblike depresije, ampak si jo sama pripišeš in posledično jemlješ zdravila, ki bi lahko bila tudi blažja. Pogovori se z zdravniki, mogoče lahko jemlješ kaj drugega, kar ne bo tako vplivalo na težo. Mogoče celo zaradi svojih travm več ješ, težo pa pripisuješ zdravilom.

Če je nesrečna zaradi tega, ke ima preveč kg, bi najbrž že shujšala, če bi šlo, a ne? Včasih pač ne gre. Lepo ti je napisala, da jemlje neke tablete! Mož je bil zelo nevljuden.
Ti osebno mi deluješ kot zelo plitka oseba, saj pri možu gledaš samo na zunanjost.[/quote]

Verjetno si tudi ti debela, zato si skočila v luft. Mož je bil verjetno dolgo časa tiho, zdaj pa mu je prekipelo po dopustu, ko je na plaži gledal vitke ženske. Če sem plitka tudi prav, ampak debelost me odbija. Prav tako me odbija umazanija. In če bi se partner zredil ali se nehal umivati z njim pač ne bi seksala, ker mi to ni niti najmanj seksi pa notranja lepota gor ali dol.

Tale užaljenka je brezposelna. Predvidevam, da po cele dneve ždi doma, se prenajeda in se smili sama sebi. A je tako težko it na bližnji hrib? Ubiješ dve muhi na en mah: špeh se topi + dvigne se ti serotonin (ker ga nima, jemlje antidepresive). Najlajžje se vdat v usodo in nič ne narest.

draga avtorica,opažam kakšni so se danes tu našli. prosim presliši takšne in drugačen komentarje. Resnica je da ljubezen nima veze s fizičnim izgledom. In tot udi sama veš. Če boš hotla boš pač shujšala,če ne boš pač ne boš. Za ta večer (spet ponujam mleko) si skuhaj malo toplega mleka ali kamilice,če kadiš prižgi čik,se umiri in razčisti kdo ti onemogoča da se sploh psihično postaviš na noge. Če je to teli okoli tebe plus mož jih postavi na hladno. Zgrda ali zlepa. Toliko notranje moči za samopreživetje boš pa že našla. Uredi si lajf pikico po pikico,step by step in na koncu če se ti bo ljubilo boš tudi shujšala. Tvoj mož je pa v tem trenutku en navaden debil. Pa srečno in lepe sanje.. naj te mir zaziblje vanje 🙂

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Če je nesrečna zaradi tega, ke ima preveč kg, bi najbrž že shujšala, če bi šlo, a ne? Včasih pač ne gre. Lepo ti je napisala, da jemlje neke tablete! Mož je bil zelo nevljuden.
Ti osebno mi deluješ kot zelo plitka oseba, saj pri možu gledaš samo na zunanjost.[/quote]

Verjetno si tudi ti debela, zato si skočila v luft. Mož je bil verjetno dolgo časa tiho, zdaj pa mu je prekipelo po dopustu, ko je na plaži gledal vitke ženske. Če sem plitka tudi prav, ampak debelost me odbija. Prav tako me odbija umazanija. In če bi se partner zredil ali se nehal umivati z njim pač ne bi seksala, ker mi to ni niti najmanj seksi pa notranja lepota gor ali dol.

Tale užaljenka je brezposelna. Predvidevam, da po cele dneve ždi doma, se prenajeda in se smili sama sebi. A je tako težko it na bližnji hrib? Ubiješ dve muhi na en mah: špeh se topi + dvigne se ti serotonin (ker ga nima, jemlje antidepresive). Najlajžje se vdat v usodo in nič ne narest.[/quote]

Deloma se strinjam s tabo. Še lažje je pa drugim pamet solit (sploh, če še nikdar sam nisi izkusil kaj podobnega).!

predvidevam da vzork debelsoti ad. Kolikor sem mel tle gor priliko prebirat, so vsi, ampak čist vsi ratali bajsasti… zakaj tako ne ve,. Vem pa da nisi edina.

Prebrskaj ta forum, pa prenakni se še na onega za pomoč al ipa na psihiatrijo, pa dajte razvozlat kako bi se dalo shujšat, zakaj ad redijo……

Sicer me je pa zbodlo to, da se 7 let zdraviš z ad…. ni to malo dolga doba? Kaj pa če bi zamenjala psihiatra? Veš, ko se bo zdravje začelo izbojlševati, ko boš zmanjšala dozo ad jev, bodo tudi kile šle dol. Brez skrbi….

Verjetno si tudi ti debela, zato si skočila v luft. Mož je bil verjetno dolgo časa tiho, zdaj pa mu je prekipelo po dopustu, ko je na plaži gledal vitke ženske. Če sem plitka tudi prav, ampak debelost me odbija. Prav tako me odbija umazanija. In če bi se partner zredil ali se nehal umivati z njim pač ne bi seksala, ker mi to ni niti najmanj seksi pa notranja lepota gor ali dol.

Tale užaljenka je brezposelna. Predvidevam, da po cele dneve ždi doma, se prenajeda in se smili sama sebi. A je tako težko it na bližnji hrib? Ubiješ dve muhi na en mah: špeh se topi + dvigne se ti serotonin (ker ga nima, jemlje antidepresive). Najlajžje se vdat v usodo in nič ne narest.[/quote]

Deloma se strinjam s tabo. Še lažje je pa drugim pamet solit (sploh, če še nikdar sam nisi izkusil kaj podobnega).![/quote]

Ok, kaj pa naj ji napišem? Ja, poročila si se s kretenom, spakiraj mu kufre in ti in tvoji otroci boste srečni, sicer bste revni, ampak noben ti ne bo govoril, da si debela. Jaz sem ji predlagala, naj shujša, s tem bo pridobila samozavest, potem bo imela več veselja do življenja in bo tudi lažje našla službo. In ko bo vitka in zaposlena, bo lažje temu dedcu povedala, kar mu gre. Kaj pa ji ti predlagaš?

Deloma se strinjam s tabo. Še lažje je pa drugim pamet solit (sploh, če še nikdar sam nisi izkusil kaj podobnega).![/quote]

Ok, kaj pa naj ji napišem? Ja, poročila si se s kretenom, spakiraj mu kufre in ti in tvoji otroci boste srečni, sicer bste revni, ampak noben ti ne bo govoril, da si debela. Jaz sem ji predlagala, naj shujša, s tem bo pridobila samozavest, potem bo imela več veselja do življenja in bo tudi lažje našla službo. In ko bo vitka in zaposlena, bo lažje temu dedcu povedala, kar mu gre. Kaj pa ji ti predlagaš?[/quote]

Rešitev je seveda to kar predlagaš, zato tudi pišem, da se s tabo deloma strinjam. Samo ton, kako je to povedano mi ni všeč. Prvič uporabljaš besedo užaljenka … saj je, samo mož pa le nima pravice z njo tako komunicirat. Kot drugo praviš, al je tako težko it na bližnji hrib … to je po svoje tudi žalitev … očitno je težko, če ne zbere energije in naredi tako, ali se ti ne zdi? Prav pa imaš v tem, da je res treba poskušat, se trudit in najti energijo za zagon, potem predvidevam, da gre lažje …

No, potem se pa opravičujem, če sem napisala na neprimeren način. Nič slabega nisem mislila, avtorici želim samo dobro in mi je žal, da se ji to dogaja.

Takole bi ti povedala. Mož ima prav. Najbrž se je poročil s postavno in živahno žensko, od katere je danes ostalo kup špeha na AD-jih. Kdo bi si želel takšno žensko, s čim bi ga danes prepričala, da si ti prava zanj? Namesto žene ima zdaj same otroke pri hiši. Dejstvo je, da nihče ne mara imeti za svojega življenjskega sopotnika človeka, ki se toliko spremeni, da ne ustreza več njegovim merilom izbire. Tudi jaz ne bi marala moškega, ki bi se zraven mene zredil čez vso mero. Tisti, ki pišete, da ljubezen ne sprašuje po videzu, me zanima, zakaj potem izbirate privlačne partnerje, zakaj ne poiščete zanemarjene v vseh ozirih.

Avtorica, ne vem, zakaj jemlješ AD-je že 7 let. Normalno je, da se ob depresivnih stanjih poseže po tabletih za max 6 mesecev. Kar je več, vodi v pogubo. Pa tebi je ta suport način življenja. In ker poznam to sceno pogube, sem prepričana, da jih jemlješ več vrst. Ene za dvig razpoloženja, ene za umiritev, druge za lažje premagovanje stanja itd. In seveda, da si napihnjena od vse te kemije. Tvoj psihiater te je dal na svoj projekt do penzije in ti si se strinjala, ker sama nimaš nobene hrbtenice. Kaj morajo v tvoji odrasli dobi zate skrbeti drugi ljudje? Kdo pa skrbi za vajine otroke? Ti si mati in žena, zato prevzemi odgovorno svojo vlogo.

S svojim pomilovanjem ne boš prišla daleč. Če se ne boš takoj vzela v roke, zabrisala stran AD-je, da si zbistriš glavo in prevzela odgovornost za svoje življenje v svoje roke, boš zelo kmalu izgubila ne kile, ampak moža in otroke. To se mi zdi čisto logična posledica. Tudi tvoj mož in otroci imajo pravico do življenja.

Jaz se pa sprašujem, kaj je mož naredil, da bi njegova žena bila lepša, bolj vitka in vedra? Kako ji je pomagal?

Če bo ležal na plaži in jo sekiral, bo pač taka.

Če bi jo imel resnično rad, bi jo spodbujal, šel z jo v hribe, na sprehod, pazil na nakup in pripravo zdrave hrane.

Iz lastnih izkušenj lahko rečem, da je izgled ženske zelo pogojen z navadami in življenjskim stilom moškega.


Ni ji treba razlagati pravljic, ker še zaradi tega ne bo srečnejša in bolj zadovoljna s sabo.
Videz je pomemben in to nam vsem. Kar pomeni, da je tudi avtorici pomemben, ker drugače se ne bi počutila prizadeto. A potrebno je, da se neha smiliti sebi.

ženska je osebnost zase in ne otrok, ki ga moški pelje skozi življenje. Če je toliko odvisna od moža, da ne more biti sama po sebi lepša, bolj vitka, vedra in vesela, nima nobene osebnosti in posledično ne občutka lastne vrednosti. Takih odvisnežev pa nihče ne mara. Tudi jaz ne bi mogla bivati z moškim, ki bi imel mene za povsem odgovorno za svoje počutje, izgled ipd. Kaj mi bo tak dec?

In ja, tip se je poročil s čisto nekom drugim kot je avtorica sedaj. Hoče svojo ženo nazaj, ker ne ve, kam je šla. Ona se pa utaplja v samopomilovanju in leze še globje v bolezen. In gre za psiho, če bi šlo za fizično bolezen, to ljudje razumejo, sprejmejo, tudi njen partner bi. Ker pa je brez očitnega razloga zapadla v depresivno stanje, iz katerega se ne izkoplje zlepa, hkrati je postala še neestetska na zunaj, tega mož ne zmore razumeti in po moje goji do nje še podzavestno zamero, da se je zapustila in nehala biti taka, kakršno je poročil.

Meni se je po dveh otrokih v kratkem času sesul svet. Dokler je bila porodniška, sem bila vredu. Potem ko je bilo treba začeti delati, se nisem in nisem mogla navaditi življenja, da ni nikoli nobenega miru. Od negativnega stresa sem se začela rediti. V ustvarjanju reda mi moj mož ni pomagal nič. On ima laissez-faire vzgojo.

Nisem imela od moža nobenega sočutja in nobenega razumevanja. Eno samo sekiranje, kritiziranje, … Od negativnega stresa sem se začela rediti. Nisem dobila ravno 30 kg plusa, pač pa toliko, da mi nič več ni bilo prav za obleči.

Ravno tako sem doživljala od mojega dragega moža, lej kakšna pa si, pa dej se že spravi v red, a ti ni težko, da si taka….Ja ja ja, kot da ne bi že sama vedela, ni me treba še dodatno zajebavat. Itak tudi ničesar nisem naredila prav, ne prav umiti otroka, ne prav mu rit obrisat. Kaj šele kaj prav skuhati.

Na depresivih ravno nisem, se pa spravljam k sebi. Začela sem pred nekaj meseci, nek viden rezultat se pozna šele zdaj. Vsak dan tek ali kolo. Sploh ne jebem. Komentarji od mojega mi gredo na eni strani noter, na drugi strani ven.

Pa ga vedno bolj ne maram. Ne vem, kaj bo z najinim zakonom. Velikokrat se zalotim, kaj mi je bilo treba otrok.

Shujšaj in mu zapri g0BeC!!!

Poglej avtorica,

najbrž mu je prekipelo! Vzami se v roke. Biti brezposelna, debela in še depresivna po vrhu! Vem, da ti je zelo težko, ker ne veš, kje bi se lotila zadeve. Rekla si, da ne zmoreš sama shujšati. Obrni se na strokovnjake. Pogovori se z možem, da ti pomaga. Reši se! Za voljo najprej sebe, moža in otrok! Zberi pogum, odidi do ustanove oz. ekipe, ki pomaga shujšati ljudem. Če si našla ta forum, boš tudi omenjene strokovnjake. Nisi napisala, koliko stare otroke imaš! No, ne vem sicer kako sta drugače v odnosu z možem, ampak najbrž mu je tvoj videz dol padel. Tako kot je tudi tebi. Ampak še vedno mislim, da se lahko pobereš in poskusiš s strokovno dieto! Samo verjeti moraš začeti v svoj projekt. Vem, da se ti zdaj to zdi nesmiselno, ker povrhu še jemlješ antidepresive. Nisi napisala, ali jih jemlješ zato, ker te mori vse skupaj zaradi staršev ali zaradi tega, ker si debela! To, kar so ti starši nakopali, ne morem soditi. Tudi jaz imam zaradi njih svojo grbo. Tudi jaz imam po prvem porodu še 8 kg za spraviti do svoje prejšnje (idealne) teže. Pa delam počasi, a zanesljivo na tem! Ne zaradi moža, temveč zaradi sebe! Tudi moj mož se je med mojo nosečnostjo zredil za 10 kg! In ja, res je grdo, ko vidiš, kako se je nekdo ob tebi razširil.
Želim ti, da boš našla izhod in da boš srečna!

New Report

Close