Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Žusterna aquapark

Žusterna aquapark

Med tednom dopoldan julija in avgusta je fajn huda gužva? Smo tu doma ma še nikoli nismo bili zato sprašujem. Hvala vsem za vaše izkušnje.

večinoma so sami ćefurji tam

A na bazenih? hvala 🙁

nova
Uredništvo priporoča

Gneča…če pa uporabljaš “gužva” pa pašeš točno tja

Gneča…če pa uporabljaš “gužva” pa pašeš točno tja[/quote]

Draga moja, v svojih 39 letih življenja, ki ga živim na Obali in staršema, ki sta doma v zalednih vasicah slovenske istre, še nikoli v življenju nisem izrekla besede GNEČA, to sem pisala samo v prostih spisih v osnovni šoli. Pri nas na Obali, v Kopru, Izoli in Piranu še nisem slišala domačina izreči besede GNEČA, ker pri nas se tako govori, kot pri vas KVA in DAM, pa še nisem slišala, da bi žabar žabarja kam pošiljal, tako kot ti pošiljaš njo.
In ja, sklepam, da si neka naduvana žabarka.

Tud žabarji pravimo gužva in tam je. Pa občutek utesnjenosti za žico, bližina ceste, tist zanikrn podhod od parkinga, beton v glavnem, dostop do vode neudoben in hitro globoka (če gre za otroke), Wc-ji bolj zanemarjeni kot ne. Vsaj lani je bilo tako, mogoče so letos kaj prenovili.

Ups, površno prebral in napisal o kopališču ob morju. Je pa bila lani tud v akvaparku čez teden gužva, ampak je vsaj mal zanimiv.

Pa dobro kak mon je to …kokr bi bli v šoli a ste same tršice tu al kuga . človek nki vpraša pol pa odgovor kak misl pisat.

Ne, ne, to pa ne, prenovili nič že dolgo, Žusterna je taka že vrsto let, pravzaprav je zdaj zelo “luksuzna” v primerjavi z mojim otroštvom, ki sem ga, kakopak, prebila na omenjeni plaži. Tega ne oporekam, takšno je in takšno bo še nekaj časa, morda bo obvoz preko tunela kaj spremenil, a zdaj se ta uboga reva nima kam širit, pač tako je kot je, sploh pa ima Aquapark v lasti Terme Čatež in ne kakšna domača lokalna firma. In ja, je res ubogo, nevzdrževano.
Kar se tega tiče je res ena revščina in ena ciganarija, ampak mi domačini smo ob tem zrastli in pri nas je bila vedno GUŽVA. Pa da se mi vsi žabarji postavijo po robu, gužva je bila, je in bo. In ponavadi so jo ravno oni delali.

Gneča…če pa uporabljaš “gužva” pa pašeš točno tja[/quote]

Draga moja, v svojih 39 letih življenja, ki ga živim na Obali in staršema, ki sta doma v zalednih vasicah slovenske istre, še nikoli v življenju nisem izrekla besede GNEČA, to sem pisala samo v prostih spisih v osnovni šoli. Pri nas na Obali, v Kopru, Izoli in Piranu še nisem slišala domačina izreči besede GNEČA, ker pri nas se tako govori, kot pri vas KVA in DAM, pa še nisem slišala, da bi žabar žabarja kam pošiljal, tako kot ti pošiljaš njo.
In ja, sklepam, da si neka naduvana žabarka.[/quote]

Točno tako. Še več. Slovenski pravopis označuje besedo gužva kot slengovsko. Gospodična je pač zelo nerazgledana in zato pametuje tam kjer ji ni mesta. Neumno je izpadla itak ona sama.

Borat hvala.

Ne, ne, to pa ne, prenovili nič že dolgo, Žusterna je taka že vrsto let, pravzaprav je zdaj zelo “luksuzna” v primerjavi z mojim otroštvom, ki sem ga, kakopak, prebila na omenjeni plaži. Tega ne oporekam, takšno je in takšno bo še nekaj časa, morda bo obvoz preko tunela kaj spremenil, a zdaj se ta uboga reva nima kam širit, pač tako je kot je, sploh pa ima Aquapark v lasti Terme Čatež in ne kakšna domača lokalna firma. In ja, je res ubogo, nevzdrževano.
Kar se tega tiče je res ena revščina in ena ciganarija, ampak mi domačini smo ob tem zrastli in pri nas je bila vedno GUŽVA. Pa da se mi vsi žabarji postavijo po robu, gužva je bila, je in bo. In ponavadi so jo ravno oni delali.[/quote]

Ko smo že pri gužvi 🙂 kje je med tednom dopoldan vsaj približno znosna? Menda bo treba otroke na plažo peljat pa me je že zdej groza. Kot domačinka mi boš zihr znala svetovat :)))

Sicer pa seveda podpiram narečja in s tem tudi besedo gužva pa čeprav gužve ne maram 🙂

Ne, ne, to pa ne, prenovili nič že dolgo, Žusterna je taka že vrsto let, pravzaprav je zdaj zelo “luksuzna” v primerjavi z mojim otroštvom, ki sem ga, kakopak, prebila na omenjeni plaži. Tega ne oporekam, takšno je in takšno bo še nekaj časa, morda bo obvoz preko tunela kaj spremenil, a zdaj se ta uboga reva nima kam širit, pač tako je kot je, sploh pa ima Aquapark v lasti Terme Čatež in ne kakšna domača lokalna firma. In ja, je res ubogo, nevzdrževano.
Kar se tega tiče je res ena revščina in ena ciganarija, ampak mi domačini smo ob tem zrastli in pri nas je bila vedno GUŽVA. Pa da se mi vsi žabarji postavijo po robu, gužva je bila, je in bo. In ponavadi so jo ravno oni delali.[/quote]

O kaki lepi spomini.

Ne samo otroštvo – predvsem mladost………………….in zaljubljenosti. Ma kdo je gledal urejenost. Sigurno se na kakem borčku tudi moj srček pozna.

Mi pa seveda na kraj pameti ne pade, če že grem se malo potoćat v vodo, to definitivno ne bo bazen v hotelu. Poleti že ne.

Ne, ne, to pa ne, prenovili nič že dolgo, Žusterna je taka že vrsto let, pravzaprav je zdaj zelo “luksuzna” v primerjavi z mojim otroštvom, ki sem ga, kakopak, prebila na omenjeni plaži. Tega ne oporekam, takšno je in takšno bo še nekaj časa, morda bo obvoz preko tunela kaj spremenil, a zdaj se ta uboga reva nima kam širit, pač tako je kot je, sploh pa ima Aquapark v lasti Terme Čatež in ne kakšna domača lokalna firma. In ja, je res ubogo, nevzdrževano.
Kar se tega tiče je res ena revščina in ena ciganarija, ampak mi domačini smo ob tem zrastli in pri nas je bila vedno GUŽVA. Pa da se mi vsi žabarji postavijo po robu, gužva je bila, je in bo. In ponavadi so jo ravno oni delali.[/quote]

Ko smo že pri gužvi 🙂 kje je med tednom dopoldan vsaj približno znosna? Menda bo treba otroke na plažo peljat pa me je že zdej groza. Kot domačinka mi boš zihr znala svetovat :)))

Sicer pa seveda podpiram narečja in s tem tudi besedo gužva pa čeprav gužve ne maram :)[/quote]

Ma na tvojem mestu bi zelo resno razmislila o skoku čez cro “mejo”, ker od tvojega doma imaš bližje plaže, kjer je manj GUŽVE in je bolj primerno za otroke. Žusterna za tako majhne otroke ni, “mokra mačka” je nabita, vstop v vodo je smotan, prostora je malo, drugače ti preostane še san simon, pa spet GUŽVA. če se spustiš dol od doma, greš hitreje čez, še posebej zdaj z EU.

Ko smo že pri gužvi 🙂 kje je med tednom dopoldan vsaj približno znosna? Menda bo treba otroke na plažo peljat pa me je že zdej groza. Kot domačinka mi boš zihr znala svetovat :)))

Sicer pa seveda podpiram narečja in s tem tudi besedo gužva pa čeprav gužve ne maram :)[/quote]

Ma na tvojem mestu bi zelo resno razmislila o skoku čez cro “mejo”, ker od tvojega doma imaš bližje plaže, kjer je manj GUŽVE in je bolj primerno za otroke. Žusterna za tako majhne otroke ni, “mokra mačka” je nabita, vstop v vodo je smotan, prostora je malo, drugače ti preostane še san simon, pa spet GUŽVA. če se spustiš dol od doma, greš hitreje čez, še posebej zdaj z EU.[/quote]

Hvala za odgovor. A poznaš tam čez kaj lahko dostopnega in luštnega? Tko za iti za eno urco in domov kuhat? 🙂
Pismo res, da sem s hribov doma ampak šele sedaj opažam, da ene fajn plaže ne poznam. Kot, da sem s Hrušce doma :)))

New Report

Close