Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne zazna mi zunanjega diska

Ne zazna mi zunanjega diska

Prosim vas, da mi pomagate. Kakšne pol leta že uporabljam zunanji disk (Verbatim, 1T, USB 3.0).
Do prejšnjega tedna je vse shranjeval normalno, prenosnik ga je vedno prepoznal.

Ko mi je prenosnik zmrznil, sem zunanji disk (prvič, odkar sem ga dobil) poskušal povezati s hišnim računalnikom, vendar ga ta ni zaznal, čeprav je na disku gorela modra luč. Disk se vrti, lučka sveti, ampak računalnik ga ne zazna.

Pokvarjeni prenosnik sem danes dobil iz popravila, in glej hudiča, po novem ne prepozna zunanjega diska. Baje je možno, da je šel USB konektor na zunanjem disku. Kaj menite vi?

Pri Upravitelju naprav sem opazil, da ni driverja za SM Bus Controller. Je to morda vzrok za nedelovanje zunanjega diska? Hvala za vse uporabne odgovore.

Jap, samo nadgradi driverje v operacijskem sistemu, predvidevam, da v windowsih.

1. Gres v: control panel/Hardware and sound/ in poisci device manager

2. Tam pa klikni na scan for hardware changes

Poglej na net, če dotični trdi disk potrebuje driverje, dodatne. Oziroma poglej, če imaš doma kje kak cd szi driverji/gonilniki.

Imam slov. Windowse 7. Sem v nadzorni plošči, naprej ne znam. 🙂

Sem še enkrat dobro prebral. Sem šel v Upravitelja naprav in naredil, kot si napisal. Nobene spremembe.

Doma ima samo reinstalacijski DVD in Resource Media. Bi prišel prav slednji?

Device maneger = upravitelj naprav, potem je pa v dotičnem programu ena ikona z računalnikom in lupo, na njo klikneš.

Aja, pa pogledati moraš, če ti v universal serial bus controller kaže kakšno opozorilno lučko.

Disk moraš imeti priklopljen.

Mimogrede, a si probal zamenjati usb port?

Preizkusil sem vse porte. Povsod se sliši windowsov zvok priklopa, ampak nobene spremembe na ekranu.

Pri SM bus controller mi kaže klicaj.

Zdaj sem naložil driver za SM bus controller. Je napisal, da je napravo posodobil, zdaj pa je sploh ni več v naboru naprav. 🙂 Sem znova povezal zunanji disk, sliši se zvok vklopa in čez pol minute zvok izklopa in nato spet vklop in izklop. Morda lučka nenehno gori.

Jap, driverji za matično ti manjkajo. Kakšen tip računalnika imaš? Intel? Kakšno matično?

Zihr imaš doma nekje CD, ki je prišel zraven, tako, da installiraj dotično, če ne pa downlodaj z neta.

Imam DELL-a, driverje sem našel na računalnikovem CD-ju, kjer piše Contents: Device drivers in Utilites.

S tem CD-jem sem naložil driver za bus controler in nima več klicaja. Je pa dobil klicaj USB Mass Storage Device in sem mu že naložil driver, vendar je še vedno klicaj zraven. Piše: Stanje naprave: Naprave ni mogoče zagnati. (Koda 10)

Zdaj sem onemogočil in nato omogočil napravo in klicaja ni več. Vmes se je zbudil zunanji disk, modra luč gori, ampak na ekranu ni nobenega odziva. Še vedno se sliši Windowsov znak za vklop in izklop kabla.

Klikni zraven USB Mass Storage Device uninstall, potem osveži (naredi osveži strani – ikona z lupo) in ti bi jih moralo avtomatično dobiti nazaj. Potem pa počakaj 🙂

Še ta predlog: ali imaš slučajno disk priključen preko USB podaljška? Ker meni diskov preko usb podaljškov nikoli ne prepozna in jih moram vedno direktno na port priključit.

Sem naredil. Nobenega odziva zunanjega diska na ekranu. 🙁

Ja, imam ga preko kabla. Kako pa ga priključiš direktno na port?

Naj še to napišem, da v nadzorni plošči pod Naprave in Tiskalniki vidim Naprave, Tiskalniki in faksi, potem pa piše še ena rubrika: Ni navedeno (1), narisan je disk in pod njim Portable USB 3.0 Drive.

Ok, potem pa.

1. Odklopi trdi disk

2. Uninstall celoten (samo!) v USB Mass Storage Device

3. Osveži driverje, počakaj da ti jih win 7 updata

4. Priklopi disk in počakaj.

Ja, disk je ok, driverjev ti niso celotne posneli, verjetno zaradi tega, ker jih ima prenosnik dodatne še na cd oziroma win 7 jih nima v osnovni bazi podatkov.

Tako, da installiraj celotni cd od DELL še zraven. Sploh za usb 3 drivers.

Sem naredil vse, kot si napisal. USB Mass Storage Device deluje pravilno, ampak diska pa ne zazna.

Sem poskusil na vseh USB vhodih, pa ni nobene spremembe.

Oprosti, tole bo precej neumno vprašanje. Kako naj instaliram celoten dvd? Zaženem SETUP.EXE? Bo kaj izbrisal, kar imam že naloženo?

Sem zagnal namestitveni DVD z driverji, na katerem je bil tudi Renesas USB3.0 Host Controller in ga namestil. Zunanjega diska žal še vedno ne zazna.

Napiši še naziv trdega diska.

Aja, a imaš doma ali pa v bližini še kak Pc ali kaj podobnega, tako, da s testiraš, če ti dejansko deluje trdi disk.

Zunanji disk: Verbatim Store ‘n’ Go USB 3.0 Portable 2.5 Inch 1 TB
Našel sem video s tem diskom: http://www.youtube.com/watch?v=7xLyKyJrUc4

Ja, imam osebni računalnik. Če bi vedel, kam na ploščo lahko vtaknem zunanji disk, bi ga že spravil iz ohišja in vstavil v računalnik. Ohišja mi ni škoda, bi pa rad ohranil podatke na zunanjem disku.

Ja, mislim, da potebuješ poseben kabel, da povezes trdi disk na matično pc. http://www.amazon.com/Drive-Adapter-Converter-Optical-External/dp/B002OV1VJW

V vsakem primeru je boljše, da ti to naredi nekdo, ki zna, da se ti ne uniči disk ali pa izbrišejo podatki. Imaš morda trdi disk še v garanciji?

Drugače, preveri še na kakšnem drugem računalniku, če ti prepozna trdi disk; ampak, osebno sem skoraj zagotovo prepričan, da je to posledica “driverjev” in ne pokvarje diska. Zihr pa pač nikoli ne moreš biti.

Disk je še v garanciji. Bom naročil pri Amazonu in preizkusil. Najlepša hvala za pomoč. 🙂

New Report

Close