Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ben. črpalke v italiji

ben. črpalke v italiji

Tisti, ki veliko potujete po italiji, na katerih črpalkah tankate, npr diesel, ki je bolj občutljiva zadeva, nekje sem slišal, da je agip najboljši. In pa, če že tankate, kje tankate, AC, ali pa vam je vseeno? So na te zadeve italijani pozorni? Moje mnenje, da ne, čeprav 99.9 posto italijanov vozi avto z dizelskim motorjem.

italijani vozijo takole na oko pola-pola…. polso dizli, pol pa bencin (govorimo o osebnih vozilih)

Samo na AC ne gremo tankat,ker je enostavno predrago, drugje pa ze malo vemo kje je cenejse, ce pa se zgodi, da gremo tankat v nedeljo pa se mal gledamo kje je sploh odprto. Tankamo pa dizel.

nova
Uredništvo priporoča

Sprašujem po kvaliteti goriva. Ali pa le ta sploh ni relevanten. Važna je cena.

Mi tankamo v toliko razlicnih drzavah, da res ne gledamo v kateri drzavi na kateri bencinski. In v Italiji velikokrat v malih privat bencinskih in se nikoli nismo opazili razlike v kvaliteti. Pravzaprav, ce bi to vprasal tujce ali zastavil to vprasanje na kaksnem tujem forumu se zna zgoditi, da ti bodo odsvetovali tankat v Sloveniji, ker ima Slovenijo slabo kvaliteto goriv 😉

Mi gledamo samo na ceno. Na enem tanku na avtocesti je po 10€ razlike. Se hitro nabere.
Tezav pa nikoli nobenih.

Mi tudi.
SIcer pa je tako, kot ti je zgoraj napisala Lorealka… ne tankaj v Slo… bi ti rekel marsikdo.

greste na dopust Italija, Francija in gledate kje je cenejši bencin , celo 10€ na rezervoar je ponekod dražji in za ta denar si v trgovini nakupite sendvičev in jih na počivališču pojeste , ampak ste pa v tujini na dopustu !!
raje ostante doma in nam ne delajte sramote po svetu .

ne lubi, mi gremo vsak dan na pravi italjanski espreso in vsak dan ven na vecerjo. Pa ti? In ga ni cez italjanski brios poleg jutranjega espresa, saj to ves a ne. Za nas se ne boj, da komu delamo sramoto, ok.

In ce ne ves, v tujini oz vsaj v nakaterih drzavah zahodne Evrope morajo sedaj bencinske crpalke zelo azurno predajati naprej spremembe v ceni goriv, da stranke v naprej vejo koliko stane, cene pa se spramlja preko neta, raznih appov, .. Ampak to pac ves, ce si svoj nosek ze pomolil preko slovenske meje :-))

To, da je gorivo na AC v Italiji dražje, je bulšit. Najdražje je ob italijansko/slovenski meji, ko se pelješ proti osrednji Italiji, pa cena pada. V toskani smo opazili najnižjo ceno ravno na AC. Ima pa res vsaka pumpa svoje cene. Tankali smo, kjer smo videli nižjo ceno.

Italijani imajo vsake toliko na ac objavljene cene vseh črpalk na poti. Če nisi ravno slep veš v naprej kakšne cene te čakajo. Smisel turizma pa menda ni tankanje dražjega bencina. No mi raje pojemo kaj dobrega kot financiramo naftne družbe. Ti pa pač financiraj tistega, ki tebi paše.

Šavrinka hvala za inf.!!! Sem tankala na SMP Distribucione SRL Treviso Mare Meolo v bližini Benetk. Cena 0,78e/l . Doma sem peljala avto na servis ker sem mislila, da da sem nekaj narobe v avto natankala. Pa je bilo OK. Potem me je pa skrbelo, da sem v minus spravila mlado prodajalko. Same skrbi sem imela, ker sem tako poceni tankala.

Ma ne prodajalko. Italijanski turizem si oškodovala 😉

ps. Pa dela bencinc na plin? :))))

Bencin 95 sem tankala marca, avto dela normalno. Takrat sem preverila na netu cene in so bile takšne.
Pojma nimam zakaj, imela sem pa veliko skrbi. Mi je serviser rekel, da če sem se do Lj. pripeljala, ne more biti nič narobe. Svetoval mi je edino da naj pri nas dotočim do polno, da se bencin pomeša. Pojma nimam, kaj sem takrat ušpičila. Dobro, da nisem v Italiji pogledala računa, ker bi že tam iskala servis oz.asistenco.

Bulšit so tvoje trditve. Dobrih 6 let hodimo vsako leto po Toskani in najdražji bencin je na AC. Junija si izven AC tankal super po 1,59 do 1,63 za l, na AC pa izpod 1,8 za l istega bencina nisi prišel skozi, razen na Essotih, kjer si na self servisu tankal za 1,68 € za l. Naš avto pogoltne 55 l in se več kot 20 centov za l pozna – jih raje pojem in popijem alii investiram v oglede, kot dam za nekaj, kar lahko s pikico razmišljanja dobim ceneje. To je daleč od kakih socialčkov – socialčki gredo s 5 kanticami na pot!

Bulšit so tvoje trditve. Dobrih 6 let hodimo vsako leto po Toskani in najdražji bencin je na AC. Junija si izven AC tankal super po 1,59 do 1,63 za l, na AC pa izpod 1,8 za l istega bencina nisi prišel skozi, razen na Essotih, kjer si na self servisu tankal za 1,68 € za l. Naš avto pogoltne 55 l in se več kot 20 centov za l pozna – jih raje pojem in popijem alii investiram v oglede, kot dam za nekaj, kar lahko s pikico razmišljanja dobim ceneje. To je daleč od kakih socialčkov – socialčki gredo s 5 kanticami na pot![/quote]

Jah, oprosti, če se moje izkušnje ne ujemajo s tvojimi, ampak zato niso nič manj resnične. Pa ne trdim, da so povsod nižje cene na AC, ampak na ENI PUMPI na AC je bila najnižja tankana cena v Italiji. Ceno 1,8 smo videli samo v bližini Slovenije, v Toskani pa so bile letos 20 centov nižje. Tako da očitno si bila ti v neki drugi Toskani? Saj je velika skoraj kot Slovenija. Govorim o jugu, Grosseto. Čeprav tudi severneje ni bila cena niti približno 1,8.

Bulšit so tvoje trditve. Dobrih 6 let hodimo vsako leto po Toskani in najdražji bencin je na AC. Junija si izven AC tankal super po 1,59 do 1,63 za l, na AC pa izpod 1,8 za l istega bencina nisi prišel skozi, razen na Essotih, kjer si na self servisu tankal za 1,68 € za l. Naš avto pogoltne 55 l in se več kot 20 centov za l pozna – jih raje pojem in popijem alii investiram v oglede, kot dam za nekaj, kar lahko s pikico razmišljanja dobim ceneje. To je daleč od kakih socialčkov – socialčki gredo s 5 kanticami na pot![/quote]

Aja, sem šele zdaj pokapirala, v čem je problem. Ti govoriš o bencinu, jaz pa o dizlu. Bi mogoče prebrala, o čem govori tema?

http://www.prezzibenzina.it/

Lej, da ne boš preveč na pamet, poglej gornji link. Je nekaj razlike med dizlom in bencinom, 10 do 15 centov. Gorivo je, kot se že mnogi pred mano ugotovili, OK in vsaj primerljivo s slov., po mojih izkušnjah celo boljše, ker meni avto v SLO požre po 8 l, v Italiji se vozim s 7 ali pod 7/100 km – ali imajo pa merilce drugače naštelane, ne vem. Mi smo prevozili Toskano od Carrare do Porta Ercole, skočili še na Elbo in na vzhodu šli do Stie, Bibbiene, pa pod 1,6 se letos bencina ni tankalo (velja za junij za 95 okt), medtem ko so cene za dizl cca 15 centov nižje, tudi po 1,45 se ga je našlo na kakih 24 urni pumpi, self, ampak redko.

Letos smo bili prvič z bencinarjem, prejšnja leta smo imeli dizelaša, ki je isto v Italiji kuril cca liter manj kot doma, problemov pa nikoli nobenih, pa prevozimo veliko in temu primerno tudi tankamo – če odštejemo pot, ki nanese cca 1.200 km tja in nazaj, naredimo po Toskani vsaj še 500-800 km, odvisno koliko se nam da. Ampak redko je dan, ko prevozimo manj kot 150 km dnevno.

New Report

Close