Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ali rak na dojki boli?

Default avatar

rak na dojki

Že zelo dolgo me zbada v desni dojki, zdaj kak mesec že praktično ves čas. Je to lahko rak?
Default avatar

ABe

Skoraj zagotovo ne. Rak dojke se kaže z vdrtimi bradavicami, nebolečimi bulicami, a NE BOLI. Boli šele takrat, ko se tumor razraste in pritisne na živec (vendar so tiste bolečine verjemi, drugačne, kot jih imaš).

Bolečine, ki se občutijo v žlezah oziroma bezgavkah vse tja do pazduhe, pa so nenevarne, a moteče.
Default avatar

rak na dojki

Mene ne boli proti pazduhi pač pa 3 cm pod bradavico malo levo. Tam sem pred leti imela manjšo benigno tvorbo, ki pa je po letu dni izginila. Zdaj me po 15 letih boli na istem mestu in to vedno bolj. Ni to nevzdržna bolečina, jo pa močno čutim. Sem pa pod hudim stresom, pred dvema mesecema sem po dolgotrajni borbi z rakom pokopala očeta. Zdaj me skrbi, da ni kaj na poti že pri meni.
Default avatar

Riba

rak na dojki je napisal/a:
Mene ne boli proti pazduhi pač pa 3 cm pod bradavico malo levo. Tam sem pred leti imela manjšo benigno tvorbo, ki pa je po letu dni izginila. Zdaj me po 15 letih boli na istem mestu in to vedno bolj. Ni to nevzdržna bolečina, jo pa močno čutim. Sem pa pod hudim stresom, pred dvema mesecema sem po dolgotrajni borbi z rakom pokopala očeta. Zdaj me skrbi, da ni kaj na poti že pri meni.
Zakaj pa ne greš na pregled? Vsaj misrno spala boš, kajne?
Default avatar

ABe

benigne tvorbe se rade ponavljajo. In bolijo. Tu so že druge bolezni, vnetja, ipd.

Pojdi na pregled, boš vsaj spala mirno!
Default avatar

o

boli, boli. Zato pa je rak. Ker uščipne.
Default avatar

ABe

o je napisal/a:
boli, boli. Zato pa je rak. Ker uščipne.
Aja?

Matr ste eni žleht. Packi pokvarjeni.
Default avatar

ttm

Jaz sem bila pred 2 mesecema na pregledu pri G, ker me je bolelo. Sploh ko sem enkrat pritisnila očitno direktno na žlezo, sem skoraj zakričala. Pa mi je že sestra povedala takoj, da če boli, je po pravilu nenevarno. Isto potem ginekologinja. Samo žleza pač. Ko sem se nehala obremenjevati, je bolečina izginila, tako da sem verjetno sama še potencirala bolečino zaradi strahu. Pojdi pa vseeno na pregled, lahko je res vnetje. aja, tudi jaz sem pred 15-20 leti že imela take bolečine, so mi celo punkcijo delali za vsak slučaj, čeprav so takoj rekli, da najverjetneje ni nič. Pa res ni bilo.
Default avatar

blablappp

Rak lahko tudi boli! Žal naši zdravniki povejo samo tisto, kar je začilno za večino populacije pacientov, ki zbolijo za ca. Vendar lahko določene paciente rak tudi boli. Mojo mami je rak dojke bolel takoj in predno so ji verjeli, da mogoče pa res ne sodi med večino, ki je ne boli, je bilo že pozno in so bile mikrometastaze že na pazdušnih bezgavkah. Zatorej, če vas karkoli boli, je potrebno do zdravnika in vztrajati, da se vzrok ugotovi in razreši!