Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Nisem tolerantna...

Default avatar

..do narkomanov

Evo priznam. Marsikaj toleriram, džankijev pa ne. In me še vedno strese ko kakšnega vidim, ko fehtari in si pri tem izmišlja takšne in drugačne zgodbice. Ma joooj, prav gabijo se mi, ne morem pomagat. Sem mnenja, da so popolnoma sami krivi, da so tam, kjer so.
Default avatar

in zakaj že?

..do narkomanov je napisal/a:
Evo priznam. Marsikaj toleriram, džankijev pa ne. In me še vedno strese ko kakšnega vidim, ko fehtari in si pri tem izmišlja takšne in drugačne zgodbice. Ma joooj, prav gabijo se mi, ne morem pomagat. Sem mnenja, da so popolnoma sami krivi, da so tam, kjer so.

Vprašanje: bi se ti gabil lastni otrok če bi postal narkoman? MIsliš, da bi bil sam kriv? MIsliš, da se to da preprečit? Brat od mojega bivšega partnerja je bil težek narkoman, moj partner pa zlat človek, pa sta rastla v istem gnezdu pod isto starševsko taktirko pri vzgoji, starša sta pa bila in sta še čisto obupana a ne moreta nič, če se dečko sam ne odloči za zdravljenje in potem se dogajajo take zgodbe...

V čem je pa zate potem razlika med narkomanom, alkoholikom, odvisnežem od kockanja, seksa, tega ali onega..

Naj se sliši še tako patetično, mene dobesedno srce boli, ko slišim, vidim, berem, kako ste nekateri nestrpni, do tega ali onega, takega ali onakega - človeškega bitja.....

Ne pozabi, vsi so/smo, le ljudje, vsak, čisto vsak ima neko svojo zgodbo....
Default avatar

cekincek001

žal se tudi meni ne smilijo, niti malo. In ja, sami so se odločili za to. Gabijo se mi pa tudi zato, ker jim je čisto vseeno kam odvržejo igle. Tako zelo veliko ljudi bi rado živelo, pa zaradi različnih bolezni ne morejo, tile drogeraši pa načrtno uničujejo sebe in vse okoli sebe. Pa tudi ne razumem kako se ne more uvesti prislino zdravljenje ali pa vsaj kake druge omejitve za takšne iztrebke. Prav tako se mi ne smilijo alkoholiki.
Default avatar

GRETKA

in zakaj že? je napisal/a:
..do narkomanov je napisal/a:

Vprašanje: bi se ti gabil lastni otrok če bi postal narkoman? MIsliš, da bi bil sam kriv? MIsliš, da se to da preprečit? Brat od mojega bivšega partnerja je bil težek narkoman, moj partner pa zlat človek, pa sta rastla v istem gnezdu pod isto starševsko taktirko pri vzgoji, starša sta pa bila in sta še čisto obupana a ne moreta nič, če se dečko sam ne odloči za zdravljenje in potem se dogajajo take zgodbe...

V čem je pa zate potem razlika med narkomanom, alkoholikom, odvisnežem od kockanja, seksa, tega ali onega..

Naj se sliši še tako patetično, mene dobesedno srce boli, ko slišim, vidim, berem, kako ste nekateri nestrpni, do tega ali onega, takega ali onakega - človeškega bitja.....

Ne pozabi, vsi so/smo, le ljudje, vsak, čisto vsak ima neko svojo zgodbo....
Zelo lep zapis po katerega se podpisujem.
Živi in pusti živeti
Default avatar

malo širše....

cekincek001 je napisal/a:
žal se tudi meni ne smilijo, niti malo. In ja, sami so se odločili za to. Gabijo se mi pa tudi zato, ker jim je čisto vseeno kam odvržejo igle. Tako zelo veliko ljudi bi rado živelo, pa zaradi različnih bolezni ne morejo, tile drogeraši pa načrtno uničujejo sebe in vse okoli sebe. Pa tudi ne razumem kako se ne more uvesti prislino zdravljenje ali pa vsaj kake druge omejitve za takšne iztrebke. Prav tako se mi ne smilijo alkoholiki.
Odvisnost je tudi bolezen...

Med narkomani, ki jih tako obsojate, so tudi tisti ki niso na socialnem robu, morda jih celo srečujete dnevno, pa pojma nimate, da se je ravnokar zafiksal v kopalnici.

Nekateri hudi odvisniki so zelo znani, bogati ljudje, glasbeniki, umetniki, odvetniki, igralci, skratka vse sorta......so oni tudi v tej vaši gnusni rubriki in se vam gabijo?
Default avatar

cekincek001

ja, se strinjam, ker tisti ki so resnično na dnu, za kaj takega nimajo denarja.
Default avatar

Tudi jaz ne

Pred leti smo imeli najemnika narkomana. On, ona, puncka stara 1 leto in majhen kuzek. Ob podpisu pogodbe nismo vedeli, kako je znjima. Niso placali niti ene najemnine, niso placali nobenih poloznic. Racun za elektriko so imeli za 700 evrov v enem mesecu. Odlasali smo z izselitvijo, ker smo mislili, da sta v zacasnih denarnih skripcih, in da se bodo stvari uredile, ni se nam pa tudi sanjalo, da sta na mamilih.
Kaj so poceli, da so dobili tak racun, se ne ve.

Ves cas so dobivali nekaksno podporo, a so jo ocitno zafrckali za mamila in za vso mogoco kramo, ki so jo pustili za seboj in za 5 racunalnikov. Tudi vrecko mamil so pustili za sabo. To je policija kasneje odnesla. Stanovanje je bilo, dokler so ziveli v njem, zelo cisto, a ko so se po nekaj mescih morali izseliti zaradi neplacanih racunov, je bilo naenkrat vse polulano in pokakano in je bilo potrebno vsa tla zamenjati. Kasneje smo zvedeli, da je bilo stanovanje prej vedno cisto, ker je njena mama hodila cistiti, ko je pa nehala, je pa pocilo.

Sosedje so se pritozili zaradi smradu, za otroka so jima zagrozili, da bo sel v rejo, ce ne bosta zacela posteno skrbeti zanj. Edina, ki je vse to furala naprej je bila njena mama, ki pa je po moje zaradi pretirane skrbi se omogocala, da nadaljujeta z mamili. Morala sta iti tudi v nek tecaj, ki naj bi jima kasneje omogocil, da gresta nazaj v solo, a sodec po njunih komentarjih v nekaksnih delovnih zvezkih, ki sta jih pustila za sabo, sta se na skrivaj iz pomoci delala norca.

Njen oce je imel par stanovanj, ki jih je oddajal, a lastne hcere ni vzel v najem, niti ne k sebi. No, saj to bi nam moralo kaj povedati,a smo bili prevec naivni na zacetku.

Kako se naj mi smilijo, sploh pa po taki izkusnji z njimi? Nimam vzroka, da bi jih tolerirala. Nihce ju ni silil v mamila; sama sta se odlocil zanje. Od te trojice je bil otrok edini, ki se mi je zares smilil. Puncka je bila popolnoma sama sebi prepuscena, ker sta starsa imela prevec dela sama s sabo in s svojo narkomansko druzbo. In nihce mi ne bo dopovedal, da le sebi delajo skodo. Ne zatiskajte si oci. Unicujejo svojce in druzbo v kateri zivijo.
Default avatar

žćžćž

Dokler časa se ti nekdo smili si toleranten do njega in mu vse dopuščaš.

Ena je napisala vsak ima svojo zgodbo ne moremo vedeti zakaj je šel v narkomanijo, samo da se ti ta človek potem smili ne naredimo popolnoma ničesar ampak do neskončnosti dopuščamo njegovo propadanje in propadanje ljudi ob njem.

Ko pa človek udari po mizi dovolj je tega se pa ponavadi začnejo spremembe. Mame, očetje prepustijo "otroka" ulici in ponavadi se po parih mesecih, letu dve ta "otrok" sam odloči za zdravljenje. Če pa se staršema otrok smili bosta tolerantna do njega in bo lahko podlegel mamilu. Ker mu bosta vse odpuščala mu pomagala in itd.........

Zato smiljenje ni odraslo čustvo. Empatija je drugo se zavemo, da ima človek take in take težave vendar mu ne pomagamo tako, da ga podpiramo v njegovih slabih dejanjih..... Avtorica tvoja čustva so pa čisto o.k. in imaš pravico, da jih imaš. In pri tebi bi verjetno narkoman se hiteje pozdravil kot pa pri ljudeh, ki se jim smilijo.
Default avatar

vilid

Želim ti, da se ti v družini ne bi kaj takega zgodilo. Da pa bi razumela situacijo in jo tolerirala, je pa edina možnost, da občutiš na svoji koži. Potem boš razmišljala drugače.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

več na blogu, http://www.fj-produkt.com/