Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Prekinitev življenjskega zavarovanja-Zavarovalnica MB

Prekinitev življenjskega zavarovanja-Zavarovalnica MB

Pri Zavarovalnici Maribor sem imela 2 naložbeni življenjski zavarovanji. Ker finančno nisem več sposobna plačevati obeh premij, sem se odločila za izplačilo odkupne vrednosti po prvi polici, po kateri so bili v skladu s splošnimi pogoji zavarovalnice izpolnjeni pogoji. V treh letih sem plačala premije v skupnem znesku 831,24 EUR, odkupna vrednost premoženja pa je po obrazložitvi zavarovalnice znašala 331,39 EUR. Torej manj kot 40% vplačanega zneska!? Kje je tu donosnost naložbenega življenjskega zavarovanja?!
No, potem pa so mi odbili še izstopno provizijo v višini 11,46 EUR in 6,5-odstotni davek od prometa na zavarovalne posle v višini 20,79 EUR, tako da mi je bilo nakazano, reci in piši, 299,14 EUR (od vplačanih 831,24 EUR). Glede na to, da gre za naložbeno življenjsko zavarovanje, sem pričakovala vsaj toliko, kot sem vplačala. Bolje bi bilo, da bi ta denar imela na banki!
Na podlagi te grenke izkušnje sem se odločila, da pri Zavarovalnici MB prekinem zavarovanje še po drugi polici, čeprav ne traja niti eno leto. Zanima me, če lahko enostavno preneham plačevati premije in s tem prekinem zavarovanje ter če me zaradi tega s strani Zavarovalnice MB lahko doletijo kakšne sankcije.

Pozdravljeni,

naj razložimo, da pri naložbenih življenjskih zavarovanjih ne gre le za naložbo in plemenitenje sredstev. Pomembno je vedeti, da je zavarovana oseba v času trajanja zavarovanja zavarovana (že od prvega dne sklenitve zavarovanja) z zavarovalno vsoto za primer smrti, ki je minimalno izplačilo za katerega v teh primerih jamči zavarovalnica. Če je poleg naložbenega življenjskega zavarovanja sklenjeno tudi dodatno nezgodno zavarovanje, zavarovalnica jamči izplačilo tudi v primeru vključenih kritij v dodatnem nezgodnem zavarovanju.

Prav zgoraj zapisana prednost je ena izmed ključnih lastnosti naložbenih življenjskih zavarovanj, ki poleg varčevanja v izbrani naložbi omogoča hkrati tudi finančno in socialno varnost posameznika in njegove družine z izplačilom v primeru smrti zavarovane osebe.

Vrednost premoženja na naložbenem življenjskem zavarovanju je odvisna od izbranega vzajemnega sklada na polici in njegovega gibanja. Ustrezna oblika varčevanja se od posameznika do posameznika razlikuje, kot se razlikujejo tudi naložbene strategije. Pri odločitvi o načinu varčevanja se je potrebno vprašati, kakšne so naše želje, cilji in potrebe. Na podlagi tega se odločimo za ustrezno obliko varčevalnega produkta.

Prekinitev zavarovanja je najslabša možna rešitev, saj so s prekinitvijo povezani zelo visoki stroški. Če plačevanje premij ni mogoče, je bolje polico za neko obdobje kapitalizirati in jo potem, ko se položaj izboljša, spet aktivirati. Pri naložbenih življenjskih zavarovanjih je bistvenega pomena, da zavarovanje traja daljše obdobje, saj se na dolgi rok izravnajo velika kratkoročna nihanja na kapitalskih trgih. Daljša kot je zavarovalna doba, večja je verjetnost doseganja dolgoročne rasti izbrane naložbe. Vsem, ki si želijo za določeno obdobje delno ali v celoti izogniti nihanjem na kapitalskih trgih, pa zavarovalnice omogočajo zajamčene naložbe. Davek od prometa na zavarovalne posle plačate državi in je zakonsko določen. Davek od zavarovalnih poslov se po desetih letih trajanja zavarovanja ne obračunava.

Premija življenjskega zavarovanja ni izterljiva, zato sankcij ni.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Gospa KRANA, svetujem vam, da se obrnete direktno na zav. Maribor, ker vsako leto spreminjajo pogoje.

nova
Uredništvo priporoča

Draga moja Krana!

Enako se je zgodilo tudi meni, le da sem vsega skup k drugi zavvarovalnici nametala 3.000€. In vem bom dobila nekaj manj kot 700€. Enako si mislim tudi sama o zavarovanjih. Prekinila sem vse, razen kar moram imeti, da grem lahko normalno k zdravniku.

Zavarovalničarji se ne zavedajo samo ene stvari: Mladi smo idealni za sklepanje zavarovanj, vendar pa: jaz kot mlada s svojimi 27 leti sem doživela tašno negativno izkušnjo, da me ne dobijo na svojo stran niti če mi dajo 10 let zavarovanja, ki ga bodo oni plačevali. Enako bom učila svoje otroke in izkušnjo delila s svojimi znanci, prijatelji, … Torej posledično na dolgi rok več škode kot koristi. Ko pa želiš svoj denar ven, te mine, da se karkoli lotiš, preden ti sploh odgovorijo.

Tako da če si pametna, poberi vse ven, ker ko je huda ura, iščejo itak dlako v jajcu in nikoli ne dobiš kar so ti predstavili da boš dobila.

Jaz sem si plačevala zraven življenjskega še nezgodno in ko sem padla po stopnicah in zvila gleženj, tega nisem uveljavljala. Na to sem se spomnila šele pred nekaj dnevi, ko sem brskala med papirji. Ko sem poklicala in vprašala če to lahko še uveljavljam, so rekli da je malo pozno. Če pa bi želela za nazaj 10 let plačati premijo, bi se vse dalo zrihtat!

Niti blizu jih nočem no 🙂

Pozdravljeni

Sam bi dejal, da ni tak problem v zavarovalnici kot v zastopniku »svetovalcu« kot se radi predstavljajo, ki vam je polico prodal. Namreč že ob sklepanju je približno jasno, kakšni so odkupi polic v prvih 10 letih in kakšni so stroški police, ki se v večini zaračunajo v prvih treh letih. Tu tiči tudi odgovor na vaše vprašanje kje so donosi.

Naj poudarim, da se življenjske police sklepa na daljše obdobje in so v osnovi ZAVAROVANJA z dodano komponento varčevanja.

Sprašujem se, zakaj odkup? Precej boljše možnosti so mirovanje, kapitalizacija ali nižanje premije. Prav tako je zelo nespametno prekiniti drugo polico, ki traja šele leto dni saj v tem primeru izgubite vplačana sredstva. Predlagam, da se pogovorite z svojo zavarovalnico in poizkušate najti rešitev za polico (morebitno preoblikovanje).

Lep pozdrav
Zastopnik

Draga gospa KRANA in gospa lola12345!

V obeh primerih se je žal zgodilo, da niste niti približno bili seznanjeni kakšno vrste pogodbe sklepate.
V obeh vaših objavah je moč zaslediti, da Vam je bila zadeva predstavljena kot “varčevanje” strošek zavarovanja pa niti približno ne opisan kot mora biti.

Kdo je za to kriv? Vsak malo, verjamem pa, da Vam oseba, ki vam je zavarovanje sklenila ni niti približno razložila vsega kar je bilo potrebno.

Velikokrat sem že poudaril na teh forumih, da je potrebno zavarovanje ločiti od varčevanja!!!

Če niste uveljavljali odškodnine jo imate še vedno čas tri leta od nastanka poškodbe. Če je ta čas že mimo potem lahko krivdo pripišete samo sebi in ne drugim.

Pozdravljeni,

vsekakor je odločitev o tem, kaj je dobro imeti na eni polici, odvisna od želja in potreb vsakega posameznika. Naložbeni produkti tako združujejo varčevanje in zavarovanje na eni polici. Višina zavarovalne vsote je odvisna od posameznega produkta in tudi od potrebe posameznika, in je lahko minimalna (v tem primeru gre za izrazito varčevalen produkt) oziroma tudi dokaj visoka. V kolikor je zavarovanje in varčevanje združeno na eni polici, je praviloma tako, da se riziko premija obračunava samo v kolikor obstaja razlika med dogovorjeno zavarovalno vsoto in vrednostjo premoženja na polici. V kolikor je torej vrednost premoženja enaka ali višja od dogovorjene zavarovalne vsote, se riziko premija ne obračunava več. Višino zavarovalne vsote je pri naložbenih življenjskih zavarovanjih praviloma v času trajanja zavarovanja mogoče tudi spreminjati (višati, nižati), kar pa pri samostojnem življenjskem zavarovanju ni mogoče. Naložbena življenjska zavarovanja so tako v primerjavi z samostojnim življenjskim zavarovanjem zelo fleksibilen zavarovalniški produkt.

Odgovor na to, kaj je torej najbolj smiselno ni enoznačen. Ključna je namreč stranka, njene potrebe, življenjske situacije in pričakovanja.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Draga ga. Sanja,
upam, da bo tale moj “post” obljavljen, ker se zagotovo ne morem strinjati z Vami v celoti.
Če razdelim 100€ mesečno, posebej znesek za zavarovanje in varčevanje, Vam lahko dokažem, da bom imel po dvajsetih letih bistveno več denarja, zagotov vsaj 100% višjo zavarovalno vsoto v primeru smrti in bolj fleksibilen dostop do denarja kot na naložbeni ali klasični polici.

Torej, če se postavimo v vlogo stranke in ji resnično želimo najboljše bo gledano iz stroškovnega vidika, dostopa do denarja, višino zavarovalne vsote plačala manj stroškov kakor v produktu, ki zajema zavarovanje in varčevanje skupaj.

Na vsake toliko časa se pojavijo izjeme oziroma produkti, ki jih ponuja tudi Vaše podjetje (eden takšnih je bil MAKS Garant, ki ga imam tudi sam sklenjenega:) ), kjer so stroški resnično majhni in točno določeni. V kolikor mi je znano imate tudi sedaj podoben produkt z garancijo itd…

Res pa je, da je lahko za nekoga dostopnost do denarja prej slabost kot prednost, sploh, ko govorimo o dolgoročnem vlaganju, varčevanju,…

Vsekakor se pa strinjam z Vami, da je vse odvisno od stranke in njenih želja 🙂

Pozdravljeni,

želimo izpostaviti fleksibilnost in dejstvo, da odgovori niso tako zelo enoznačni, kot se morda zdi na prvi pogled.

Vsekakor je prav, da se “razdela” vsak posamezen primer, kot ste to povzeli tudi ob vašem odgovoru.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Živjo

Vsak ima za sebe prav.
Vsekakor je stroškovno najučinkoviteje imeti ločeno varčevanje in zavarovanje. Pojavi pa se vprašanje: če želimo imeti to učinkovitost je potrebno poiskati najcenejše riziko zavarovanje in primerno in učinkovito varčevanje, ki odgovarja posamezniku. Ali stranka v poplavi vseh produktov to lahko naredi?
Ali lahko naredi zastopnik?

Sem pa še vedno mnenja, da je boljše imeti naložbeno ali klasično polico kot pa ničesar, le zavedati se je potrebno, da v 2 letih žal ne more nastati gora denarja.

Lep pozdrav
Zastopnik

Najbolj pametno bi bilo tedaj po nizki ceni kupiti stanovanje na morju in vsak mesec plačevati kredit.

Cene nepremičnine so hudo zrastle. Skladi pa so strmoglavili navzdol tako kot bitcoini.

 

Več ali manj so vsa življenjska zavarovanja en sam velik nateg v korist zavarovalnic.

Od takih zavarovanj ima koristi le :

Zavarovalnica

ali pa potomci zavarovanca

sam zavarovanec od tega nima nič

A ste morda že kdaj slišali, da je zavarovanec na Žalah prejemal rentno premijo ?

O kakšni oplemenititi vplačanega kapitala pa lahko zavarovanci le sanjajo.

 

New Report

Close