Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kmetje spet jamrajo in nočejo plačati davka na premoženje!!!

Kmetje spet jamrajo in nočejo plačati davka na premoženje!!!

Oh, joj, kmetje so ogorčeni in že napovedujejo proteste, s traktorji bodo zaprli meje in avtoceste, protestirali pred parlamentom in kaj še vse… Kmetje pravijo, da ne bodo preživeli, da že zdaj komaj živijo, a imajo vso hrano za svojo družino na svoji njivi, kar pa pridelajo viška, pa prodajajo (tudi) na črno!!!

In kaj naj naredimo meščani? Ki nimamo drugega kot eno stanovanje, pa službo za 600 eur??? Pa nobenega vrta in polja, da bi kaj pridelali zase, ampak vse znosimo v štacuno za (pre)drago hrano!!! Joj, kako mi gredo na živce, kmet še nikoli ni bil reven!!! Med vojnami so kmetje veliko lažje preživeli kot meščani! Naj že nehajo jamrat in biti večna izjema! Če so novi in višji davki, potem so novi in višji davki ZA VSE!!!

Prav je, da se borijo proti novim davkom. Vsi bi se morali. Kajti, vec denarja kot drzava pobere, vec ga ponikne v raznoraznih privat zepih.

Nič, vsaj jaz. Bom pač kupovala v trgovinah, enako kot do zdaj.

nova
Uredništvo priporoča

Izvoli in pridi na kmetijo. Zjutraj poštimaj živalce, pojdi v službo, pridi domov, skuhaj kosilo, pojdi na vrt, njivo, travnik, gozd, zvečer ne pozabi nahranit živalc, očistit orodja s katerim si delal, pospravit po hiši, otroke zrihtat….

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Pa kaj bi ti zdaj rada? Če imaš samo eno ubogo stanovanje, boš plačala minimalno davka na premoženje v primerjavi s kmeti. Če jim je tako fino, si kupi kos zemlje, pa ti bo hrana po tvoje kar sama rasla gor. Vsaj tako si ti predstavljaš.
Kaj pa po tvoje kmetje prodajajo na črno? Imajo status kmeta in v njihovih prispevkih je zajeta tudi prodaja poljščin, če še ne veš.

Aha, ker kmetijo je tako zlahka kupit. In pridobit status kmeta. Zanimivo, da nisem nikoli zasledila, da bi moral kmet pridobit status občana. No, saj, ker jim niti tega ni treba, naj pridejo v mesto delat in živet, pa naj potem povedo, kako dobro jim gre :p

Pa kaj bi ti zdaj rada? Če imaš samo eno ubogo stanovanje, boš plačala minimalno davka na premoženje v primerjavi s kmeti. Če jim je tako fino, si kupi kos zemlje, pa ti bo hrana po tvoje kar sama rasla gor. Vsaj tako si ti predstavljaš.
Kaj pa po tvoje kmetje prodajajo na črno? Imajo status kmeta in v njihovih prispevkih je zajeta tudi prodaja poljščin, če še ne veš.[/quote]

Odirala državo še naprej.????

Koliko traktorjev in balirk ste si kupili z nepovratnimi sredstvi, koliko subvencij si pokoristila, koliko nepremičnin si dobila v last, koliko otroških dodatkov ste pokoristili, koliko štipendij ste izkoristili, koliko lesa prodali na črno, koliko živine vzredili kao po ekološkem postopku se pravi so kravce noč in dan na travniku, kjer se najejo in tudi ponečedijo. Tako da dela tukaj z živino skorajda ni!

Pa razne občinske subvencije pa subvencije za vzpodbujanje kmetovanja!

To niso mali zneski, da se razumemo, ko vsoto potegnemo potegnemo pod črto. Tako da prosim nehaj. Marsikateri mestni bi z veseljem šel na kmete, sploh pa ko je izvedel je prišel do informacije koliko lahko potegnete denarja skupaj iz različnih koncev, različnih skladov!

Aja pa še ta varianta vzorčna kmetija itd.
Tudi tu se da veliko dobiti. Pa mladi gospodarji , ugodne kredite itd….Res pa je tudi to,da še bolje pa gre tistim, ki imajo veze in poznanstva sorodsvene vezi v zadrugah. Ti so na konju.

Pa prid na deželo! Zemlje je kolkr češ, se zarašča.. Če prodaš povprečen flet, dobiš konkreto domačijo…

A ti tud nauš nč seksala dons, k s takimi provociraš?

Tudi jaz prihajam s konca, kjer je nekaj kmetov postalo pravih “lordov”. Se nimajo kaj pritoževti-država jim res veliko pomaga. Subvencij imajo praktično za vse živo. In ker se vsi med sabo poznajo, vsi ostali praktično ne moremo priti do zemlje za obdelovanje- ne za kupit (kmet ima vedno prednost) in skoraj ne za najeti od sklada. Živim pred velikim komplesom polj- vsa državna so oddana v najem kmetu, ki niti iz našega konca ni. Jaz se vsak dan sprehajam tam, da bi pa zemljo obdelovala, se lahko obrišem pod nosom. V času žetev pa nam njegovi ogromni traktorji uničujejo poljke poti in ogrožajo otroke, ker vozijo kot, da so na reliju. Bruh-pri nas je povsod korupcija in klientelizem, tudi pri kmetih.
Drugače je z malimi kmeti-ampak ti so na našem koncu paktično izginili.
Sami pridelujemo nekaj sadja, smo poskušali, da bi povečali površino sadovnjakov, pa je vsa primerna zemlja oddana dolga leta oz. so imeli kmetje prednost. Tudi, če si lastnik sosedje parcele, ti to ne pomaga-bo prišel kmet in se lahko obrišeš pod nosom.

Bom, ko se zbudi.
Sicer sem pa že po ZS zaštekala in si mi ene minus 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mimo, tako da glih kej posebej me ni več treba nagovarjat.
Bo OK?

edini v Sloveniji ki so so ponosen narod in cenijo kar imajo vedo da so vredni ne preživetja ampak življenja…..Vsi ostali ste prpe mehkužne ki samo jambrate in živite samo za preživetje……..in se bunite na vse strani na levo in desno vlado…edino to znate v življenu kdo je več pokdradel leva ali desna stran.

Pa še to-nimam nič proti kmetom, sama izhajam iz družine, katere del se prežilvlja s kmetijstvom. Rada bi samo povdarila, da ni tako enostavno upoštevati “pa pridi na kmete”. Na našem koncu,kjer je ugodna klima za rast sadja in trte, ne prideš do zemlje za obdelovanje. Iščemo že nekaj let-moraš imeti res veliko srečo, da pride do prodaje, ki je nihče ne “zavoha”.

no, jaz sem pa v okolju, kjer prevladujejo male kmetije, s katerimi se preživi družino in pomaga še kakšemu sorodniku, potem pa se stvar konča. tudi sama imam eno parcelo, ki je kmetijska površina. ima cca 600 m2 in se nahaja tik ob drug parceli in pod daljnovodov. njena vrednost je okrog 500 eur, prodajti je nimam komu, ker je nihče noče (daljnovod), enako se godi laastnikom zemlje vzdolž daljnovodne trase. eni imajo travnike, drugi zasadijo koruzo za žival, en je pustil vinograd. ker je v našem koncu kar nekaj velikih daljnovodnih tras si lahko samo predstavljate koliko zemlje je na ta način neprimerne za pridelavo poljščin za ljudi.

kdor ni gledal svet na kanalu A očitno nima pojma, kaj pomenijo novi davki. rogaševci? občina na vzhodu slovenije, do katere se pride preko avstrije? kmet bo plačeval 5000 eur davkov po novem? :))) če meščani ne veste čigavo hrano jeste bi bilo morda pa prav, da se enkrat znajdete v trgovini s praznimi policami. kmet bo zase že pridelal, to povsem drži. za meščana pa … zakaj že?

Kot sem sama rekla, ni povsod enako. In pravilno bi bilo, da niso kmetje enako obdavčeni (bi morali gledati velikost kmetije). Na našem koncu je tudi zemlja pod daljnovodi obdelana-razen okoli stebrov ne. če bodo meščani z mizernimi plačami sposobni živeti samo na krompirju (karikiram), potem tudi kmetje ne bodo imeli komu prodati. Slovenija je zelo razpršena in vsaj za zahodni konec lahko trdim, da prevladujejo veliki kmetje, ki so se kar znašli. Seveda na račun malih kmetov, ki izumirajo.

v pomurju pa prevladujejo male kmetije, max 5 hektarov, le malo jih je z več zemlje ali ogromnih.
danes sem pla kupit krompir. šparu, lidlu, hoferju je mlad krompir po 1,39 eur/kg. nisem kupila, sem šla do bližnjega kmeta, ki ima malo kmetijo in prodaja mlad krompir, zelje, čebulo. cena? 0,8 eur/kg. nisem mogla verjet. valjda sem vzela 20 kg, pa me je že imelo da jo vprašam, če je kaj popusta, če si ga sama nakopljem. 🙂 ampak pri nas je tako. v oljarni kupiš domače bučno olje ceneje, kot je v trgovini. sam si lahko tudi narediš olje iz svojih semen. jaz imam orehe in mi je dotični rekel, da rabim za 1 liter orehovega olja cca 2 kg strtih jederc. cena za to, da mi naredi olje je 75 centov za liter. :)) moka iz mlina, pšenična gladka 0,50 eur/ kg. vem, da turisti – beri pomurski ljubljančani, hodijo “domov” tudi zato, da si tu nakupijo fasngo in jo vozijo v mesto. če bi tako razmišljalo še več meščanov … 🙂 bi trgovci počasi začelirazmiljati o znižanju cen hrane.

Namesto da bi vsi, ki nam država jemlje, držali skupaj, se vedno kregamo med sabo in udrihamo enkrat po eni skupini prebivalstva, drugič po drugi. Na ta način samo drvimo v propad. Če ne bo enotnosti, nas bodo še naprej lupili enega za drugim.

Super!
Prosim za naslov, kje ti to (po tej ceni) kupujes, ker rabim orehe, moko in bucno olje.
Hvala.

Super!
Prosim za naslov, kje ti to (po tej ceni) kupujes, ker rabim orehe, moko in bucno olje.
Hvala.[/quote]

orehe imam sama doma, tako da so zastonj, izdelava olja in steklenica pa stane 0,75 eur/kg.
krompir … konkretno kmetija jelen med lahonci in mekotnjakom. mlin je pa ob gajševskem jezeru, naslova ne vem, te pa lahko peljem tja. imam pa to moko doma in je čisto drugačna od kupljene. tu hrane praktično ne manjka, manjka pa denarja, ker s hrano položnic ne moremo plačevat. vsak ima vsaj konkreten vrt, če že ne njive, hrano pa si tudi izmenjujemo ,eni imajo več tega, drugi onega, tako da je blagovna menjava še kako živa. mimogrede: tudi jaz imam že kak mesec dve kuri, ki vsak dan dasta vsaj eno jajce, sta pa sicer kompostnika na dveh nogah. pa se spet privarčuje.
zapomite si: absolutno se strinjam s tabo

Ma joj tej kmetje no. Ampak so res kmetje, ko se pa upirajo višjim davkom.

Najbolj zanimivo je, da vsi poznate enega kmeta, ki dobro živi, pa enega kmeta, ki dobiva grozne subvencije (pustmo stat od kje vam take informacije). Pa vsi poznate tisto leno učiteljico, ki nič ne dela. Pa ena na javni upravi šeta med službo. Pa enega zdravnika, ki pojma nima in tako v nedogled. Čim se nekdo skuša boriti za svoje pravice hops dejmo udarit po njemu. Saj ni važno, če je ostalih 99 pridnih, delovnih in težko preživijo. Ne oni niso pomembni. Važno je, da smo fouš in ne privoščimo nobenemu ničesar. Ne privoščimo mu niti, če bo mogoče ta pravica za katero se nekdo bori nekega dne lahko koristila nam samim ali mogoče našim otrokom. Bistvo življenja je…če je meni crknila krava naj še sosedu.

Vam pa napišem kar konkretno koliko dobi en povprečen kmet. 20-30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vložka znašajo subvencije, ki jih letno razpišejo seveda v kolikor kmet zadosti vsem pogojem, ki jih postavijo. Za nas to konkretno pomeni, da ali imamo premalo zemlje ali nimamo dovolj zemlje v enem kosu. Potem drugič nimamo dovolj ene kulture, pa nimamo kmečkega zavarovanja in tako bi lahko naštevala v nedogled. Letos nam je prvič po res dolgih letih uspelo na enem razpisu dobiti 200€ za sadike v kolikor bi zasadili za 1900€ ene kulture. Seveda bi morali potem saditi pod njihovimi pogoji, ki niti pod razno za našo klimo niso primerni. Pa smo še to zavrnili. Koliko smo dobili za lanskoletno pozebo? 0€ Subvencij 0€. Pomoči 0€
Kaj še dobivamo? Komot tudi tam napišem 0€. No v bistvu lažem. Za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} škodo na krompirju so nam lovci obljubili 100€. Uau kajne.
Pa v bistvu niti nič nočemo. Borimo se za tisto kar bi se morala boriti cela Slovenija. Da nas politika neha uničevati. Da nam pustijo delati in z delom preživeti. Pa to nismo samo kmetje. To bi se morali družno boriti čisto vsi delavci brez izjem. Ampak ker tako radi pljuvamo po vsakem in po vsem lahko politiki počnejo kar pač počnejo. Točno vedo, da kdorkoli se bo oglasil je to nepomembno saj ga bodo zatrli že njegovi sosedje.

A če bodo kmetje kaj dosegli in bo zato travca okoli vikenda meščana manj obdavčena, bo kko rekel hvala? Ni upati, da bi se taki postavili ob bok kmetu, ki bo šel protestirat.

Jaz tudi pravim, naj vsak pride na “kmete”, obdeluje nekaj njiv, skrbi za živali, kosi na roko travnike po pobočjih, ob tem pa še plačuje neke zneske, ki so kar določeni na položnicah. Ja, je nekaj lordov, ki jim uspe marsikaj dobiti, mnogo pa je kmetij, kjer garajo in morajo za kakšna majhna sredstva pridobiti čuda in več papirjev in dokazil. Da ne govorim o ljudeh, ki so od kmetij odvisni. Toča, poplave, suša…

Prepričana sem, da je punt kmetov v dobro vseh. Trenutno se nič kaj dosti ne sliši, da bi se kdo izpostavil in upiral novemu davku. Ja, jamranje da, konkretnega upora pa nihče ne pripravlja. RAzen kmetov.


Tako je! Vsi moramo biti proti tem davkom. Že NUSZ je dovolj velik.
Naj obdavčijo samo tiste, ki imajo več kot 500 000 premoženja v nepremičninah, kar je bil prejšnji predlog.
Zdaj ga pa serjejo z obdavčenjem osnovnega sredstva za preživetje. Strehe nad glavo in vrtička.
Za kar smo tako ali tako že plačali davek pri gradnji ali pri nakupu. In to najmanj 8,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tisti, ki so garali sami pa celo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za gradbeni material!
S.VINJARIJA !

Šavrinka-ampak iz tvojih zapiskov sem mislila, da vi spadate bolj pod male kmete. In si lepo napisala, kar sem že sama- subvencije dobijo veliki kmetje . Kot sem napisala, bi tudi mi radi le prišli do malo več zemlje- da bi lahko ustvarili kaj več. Pa se lahko samo obrišem pod nosom. Pa ne pišem rekla-kazala.
In kar se tiče davkov- nositi jih bomo morali vsi. Ne samo kmetje. Tudi ženska, ki komaj preživi z malo penzijo sredi mesta, zaradi lastniškega stanovanja pa je “bogatun”. In bo verjetno morala stanovanje prodati in iti v dom (čeprav je gospa popolnoma zmožna skrbeti zase še naprej), ker ne bo zmogla plačati davkov. Pa je pošteno delala celo življenje, šla s kmetov v mesto, da bo lažje preživela.


Tako je! Vsi moramo biti proti tem davkom. Že NUSZ je dovolj velik.
Naj obdavčijo samo tiste, ki imajo več kot 500 000 premoženja v nepremičninah, kar je bil prejšnji predlog.
Zdaj ga pa serjejo z obdavčenjem osnovnega sredstva za preživetje. Strehe nad glavo in vrtička.
Za kar smo tako ali tako že plačali davek pri gradnji ali pri nakupu. In to najmanj 8,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Tisti, ki so garali sami pa celo 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za gradbeni material!
S.VINJARIJA ![/quote]

Ja, sam hec je, da je bilo lepo napisano, da je Turkov skedenj vreden celih par tisoč evrov (ne pa dejanske milijone). In mislim, da je tega ogromno. Tako, da po takratni shemi bo davek zelo nepravičen- dosti lažje je oceniti stanovanja v Ljubljani, kot pa hiše nekje na podeželju. Zelo upam, da bodo znižali ocenjene vrednosti nepremičnin, ker so vrednosti nepremičnin padle in še padajo.

Če pa še ne veste: cena obdelovalne zemlje pa (na ugodnih lokacijah) gre hitro navzgor v zadnjem času.

Res so pridni, ni kaj rečt.
A jaz bi imela rada od tega vsaj samo službo, da bi lahko plačala položnice in od tega kmeta kupila vrtnine, meso, les….., z veseljem pridem pomagati pri delu, a žal s krompirjem ne morem plačati elektrike.

V celi Istri smo majhni kmetje. Kaj ima to veze. Mi se tako preživljamo. Plačujemo katastrski pridelek, davke in vse kar pač moramo plačevati za prodajo svojih izdelkov. Ko si plačam delovno dobo tudi nobenega ne zanima kaj dosti.
Je pa točno tako. Pomoč dobi tisti par velikih kmetov in vsi ostali izvisimo. Tolče se pa po vseh kmetih enako. Vsi smo bogati, vsi dobivamo subvencije, pomoči in ne vem kaj še vse. Neumnost. 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kmetov ne dobi ničesar oziroma so pogoji tako slabi, da močno razmisliš ali boš subvencijo sprejel ali je ne boš. V nekaterih občinah le te nekaj primaknejo. V večini pa tudi te ne.
Lani smo imeli oljkarji 70-100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izpad pridelka. A se je kdo vprašal od česa bomo živeli?

Zakaj se lahko obrišete po nosom? Mi smo ravno vzeli nekaj v najem. Seveda je to gozd in bo do njive še dolga pot. To, da imamo hektar razdeljen na tri hribe je pri nas povsem normalno. Da si bomo dostop delali sami tudi. In take zemlje je več kot dovolj. Nemogoče je pa dobiti že pripravljeno zemljo, z urejenim dostopom in da bi bilo kaj dosti v enem kosu. Tega tudi pri nas ni. Ampak kot rečeno v naši Istri tega tudi pričakuje ne noben. S čim imate pa vi težave? Ker da prav ni zemlje skoraj ne verjamem. Ali pač? Smem vprašat na katerem koncu države?

New Report

Close