Forum: Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Na testu: Škoda Octavia 2.0 TDI DSG Elegance

Nova tema
Avatar AnejFerko 24 Jun 2013 14:53

Tokrat smo na test prevzeli novo Škodo Octavia. Natančneje Škoda Octavia 2,0 TDI DSG Elegance

_______
Podatki:
Motor / menjalnik: 2.0 TDI (110 kW pri 3500 - 4000 vrt./min., 320 Nm) / 6-st. samodejni menjalnik z dvojno sklopko DSG
Poraba po ECE: 5,4 / 4,1 / 4,5 l (CO2: 119 g/km)
Zmogljivosti maks. / 0-100: 215 km/h / 8,6 sekund
Dolžina / širina / višina: 4659 / 1814 / 1461 mm
Medosna razdalja: 2686 mm
Teža: 2686 mm
Posoda za gorivo: 50 l
Št. sedežev: 5
Prostornina prtljažnika: 568 - 1566 l

Osnovna cena modela (1.2 TSI Active): 14.690 EUR
Cena testnega vozila brez dodatne opreme (2.0 TDI DSG Elegance): 23.890 EUR
Cena testnega vozila z dodatno opremo: 30.919 EUR

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar jože repše 25 Jun 2013 10:58

Kaj pa ima za dodatno opremo da je 7jurjev vredna?

Default avatar čudovit avto 25 Jun 2013 11:10

To je čudovit avto! Dobra izbira opreme videim... Elegance je top oprema, a ne? Pa DSG? A ga je poezija peljat?

Default avatar klepetulja999 26 Jun 2013 08:53

Imata prednja sedeža ledveno nastavljivo uporo?

Avatar AnejFerko 26 Jun 2013 11:05

Pozdravljeni: Gremo po vrsti z odgovori. Z avtomobilom smo prevozili prvih 300 kilometrov, v glavnem je bila relacijska vožnja. Splošni občutki: avtomobil se pelje super, dsg menjalnik je res priporočljiva oprema.

jože repše napisal:Prikaži citat
Kaj pa ima za dodatno opremo da je 7jurjev vredna?

Seznam dodatne opreme ja kar bogat. Kot prvo je paket opreme Elegance, kovinska barva, sedeži v kombinaciji usnja in alkantare, navigacijski sistem z DVD predvajalnikom, čitalnikom sd kartic, akustično ozvočenje, parkirni senzorji, sistem za samodejno parkiranje, avtomatski menjalnik, paket varnostne opreme, paket simply clever,... Popoln seznam opreme bo napisan v testu.

čudovit avto napisal:Prikaži citat
To je čudovit avto! Dobra izbira opreme videim... Elegance je top oprema, a ne? Pa DSG? A ga je poezija peljat?

Avto je res čudovit. Za ta denar se res dobi ogromno opreme in tudi vožnja je udobna. Elegance je najvišji paket opreme. DSG menjalnik se je že velikokrat izkazal. Vožnja je udobna in avtomobil je res zanimiv za vožnjo.

klepetulja999 napisal:Prikaži citat
Imata prednja sedeža ledveno nastavljivo uporo?

Sedeži imajo tudi nastavitev ledvene opore ja.

Default avatar klepetulja999 27 Jun 2013 07:50

A pa ima električno nastavljiva prednja sedeža? Sta ogrevana?

Avatar AnejFerko 27 Jun 2013 09:42

klepetulja999 napisal:Prikaži citat
A pa ima električno nastavljiva prednja sedeža? Sta ogrevana?

Sprednja sedeža sta ogrevana. Na žalost pa nista električno nastavljiva.

Default avatar klepetulja999 27 Jun 2013 14:50

Hvala.

Default avatar Frenk1 3 Jul 2013 14:44

Danes sem slučajno naletel po dolgem cajtu na vaš forum, pa mal komentiram. Meni Octavia še zdaleč ni tako dobra, kot se piše. Vozil sem jo po novi Mazdi6, in šestica je vsaj glede vozne dinamike daleč spredaj. V šestici motorja praktično ne slišiš ko je ogret, še dober zvok ima, tukaj je motor 2.0 ves čas glasen, piš vetra je večji kot pri mojem 6 let starem Smaxu. Na ovinkih se precej zaziba, volan premehak, luknje pa niso najtišje pobrane, vsaj z 18 colami gotovo ne. Glede na to, da je podvozje od VW, se golf precej bolje pelje, octavia mi deluje neuravnotežena, nekako ni za nekoga, ki ima rad volan. Je pa praktična in v kakšni ekonomični izvedbi za okoli 20 jurjev sigurno dober nakup za povprečnega voznika. V rangu 25 je pa že precej boljših in bolj dovršenih avtov. Moje mnenje.

Default avatar 600 5 Jul 2013 09:36

Frenk1 kolikor js gledam octavio in po prebranem testu iztoka od mazde6 in po mojem ogledu v salonu menim, da sta avta res različna k dan in noč... mazda6 je eno klaso boljši avto... je kot bmw 5... octavio bi js tu primerjal hmmm kaj pa vem... z kakšno toyoto avensis al pa kaj js vem...ker octavia je še zmeraj po dolžini precej kratka v primerjavi s konkurenco. je pa tut razlika v ceni med mazdo6 in octavio... pa v konjih. franko je mel 175 konjev.

Default avatar octavia75 5 Jul 2013 10:17

Octavia je dober avto. Že prejšnja generacija nam je odlčno služila, sedaj čakamo novo.

Avatar AnejFerko 5 Jul 2013 22:56

Frenk1 napisal:Prikaži citat
Danes sem slučajno naletel po dolgem cajtu na vaš forum, pa mal komentiram. Meni Octavia še zdaleč ni tako dobra, kot se piše. Vozil sem jo po novi Mazdi6, in šestica je vsaj glede vozne dinamike daleč spredaj. V šestici motorja praktično ne slišiš ko je ogret, še dober zvok ima, tukaj je motor 2.0 ves čas glasen, piš vetra je večji kot pri mojem 6 let starem Smaxu. Na ovinkih se precej zaziba, volan premehak, luknje pa niso najtišje pobrane, vsaj z 18 colami gotovo ne. Glede na to, da je podvozje od VW, se golf precej bolje pelje, octavia mi deluje neuravnotežena, nekako ni za nekoga, ki ima rad volan. Je pa praktična in v kakšni ekonomični izvedbi za okoli 20 jurjev sigurno dober nakup za povprečnega voznika. V rangu 25 je pa že precej boljših in bolj dovršenih avtov. Moje mnenje.

Octavio in Mazdo 6 je malce nerodno primerjati. Mazda 6 cilja precej višje in temu primerna je tudi opremljenost in možnost opreme.
Škoda Octavia je avtomobil, ki v tem razredu veliko ponuja. Je pa res, da so ji s precej dolgim seznamom dodatne opreme razširili tudi ceno in tako hitro izpade v višjem razredu. Vožnja je res zanimivo manj udobna od Golfove, čeprav si delita isto osnovo. Audi A3 je pa še korak naprej od Golfa kar se tiče udobja. Tako da konceren točno ve, kaj lahko ponudi v kakšnem razredu in kaj ne sme.

Default avatar DSGeee 6 Jul 2013 10:55

A ta octavia je imela usnje za to ceno? Ali alkantaro?

Default avatar luciferka 6 Jul 2013 18:45

Best car ever.

Avatar AnejFerko 20 Jul 2013 10:31

DSGeee napisal:Prikaži citat
A ta octavia je imela usnje za to ceno? Ali alkantaro?

Avtomobil je bil opremljen z kombinacijo usnja in alkantare. Sredinski del sedal je bil opremljen z aklantaro, stranski pa z usnjem.

Avatar IztokFranko 21 Jul 2013 14:44

Test je objavljen tu: http://avto.over.net/clanek/skoda-octav ... -elegance/

Lep pozdrav, Iztok

http://www.facebook.com/avtoovernet Avto.Over.Net na Facebooku
http://twitter.com/#!/avtoovernet Avto.Over.Net na Twitterju
http://avto.over.net/
http://iztokfranko.tumblr.com/

Default avatar avtojug 7 Avg 2013 11:08

To je "NEMEC" :D Hehe. Pametni kupijo škodo, ovce pa VW :D