Forum.Over.Net

Starševski čvek

Od katere konfekcijske številke je za vas ženska debela?

Default avatar

katem

Me zanima zaradi spodnje teme o Špeli Grošelj. Od katere konfekcijske številke je za vas ženska debela? In kakšno konfekcijsko številko nosite same?

Zame je debelo vse, kar ni vitko ali srednje. Vitke so zame konfekcijske številke do vključno 38, srednja se mi zdi številka 40. Kar je več nad tem, pa je zame debelo.

Nosim konfekcijsko številko M ali 38.
Default avatar

GRETKA

Zares debelo je zame od 48 dalje. Ne moreš reči ženski, da je debela če ima 10 kg preveč tako kot tisti, ki jih ima 50 preveč. Prva je zame močnejša, druga debela. Do 40 pa so mi vse vitke.
Živi in pusti živeti
Default avatar

Barca

Ne moreš primerjat, ženska visoka 160 je okrogla s številko 44, ženska visoka 180, pa je z isto številko še vedno precej vitka.
Default avatar

36tka

Nosim cifro 36 če po oznakah nosim imam večino oblačil S-small ali XS-super small, 38 še spada nekako v srednjo velikost, vse kar je nad 38 je pa zame osebno že debelost.
Default avatar

zakaj se ne vprašaš več o tem ali je ženska pametna in dobra

kaj ti bo konfekcijska številka, če si kura
Default avatar

dec`me

zame od 42 naprej (velikost ženske 160-165)
Default avatar

preveč preveč

katem je napisal/a:
Ja, ti debeluška, ti...ccc...
Default avatar

Hruška debeluška

Ja jes sem debela pa mojega to nič ne moti. Ko prdnem pe itak pride vonj z zamikom,, ker predno se golobček pririne na plano, traja in traja, seveda če se premikam, če se gibljem nežno ga pa lahko tudi iz trgovine odnesem in tam spustim na svobodo..
Default avatar

idiotizem

za moje pojme je to vaše razmišljanje idiotizem

žensko debelost presojate glede na obline manekenk, ki so vse po vrsti izstradane, da imajo kao perfect body.
vse po vrsti imajo ITM daleč pod mero podhranjenosti - od 13 do 16.
potem pa kure kot ste mislite, da če ženska nosi konfekcijo 40, da je že debela.
Default avatar

plastik fantastik

Moja prijateljica je visoka 180 cm in nosi cifro 38, pa ni neka anoreksična suhica, temveč normalno vitka. Pri cifri 40 ne bi mogla reči, da je debela, samo pri 42 bi bili pa sigurno že opazni konkretni viški.
Je pa težko govorit na pamet, ker imamo različne postave. Sigurno se pa ženska s cifro 44 težko proda kot vitka, ne glede na svojo višino.
Gretka, ti si verjetno cifra 46, a?
Default avatar

me prov zanima

Kam bi mene uvrstile. Visoka sem 179 cm, težka 77 kg, nosim pa konfekcijo 38 ali 40 (odvisno od trgovine in modela). Čisto tako, s firbca :)
Default avatar

Lissa*

me prov zanima je napisal/a:
Jaz bi te uvrstila med vitke, oziroma "glih taprave".
Default avatar

1raglja

ehh, rajš sem nasmejana debeluška, kot pa zatežena zamorjena suhica:)))
Al naj priznam, da še tud 38tko oblečem, res da sam v eni trgovini, ampak 38 je 38, sam ko pa vaše ITM gledam, grem pa prec na nutelo:))))
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

KLINAC PALAC

Tako visoka in 77 kil??? Ti klinac nosiš št. 38.
Default avatar

katem

Srednja ali vitka.
Default avatar

Riba

Pred kratkim sem imela debato s prodajalko v eni od znanih Lj trgovin z oblačili. Največja št., ki jo uvažajo, je 42. Zakaj? Zato ker večje izvedbe pač ne izgledajo in posledično nimajo kupcev zanj. Torej? Odgovor je tu.
Default avatar

ena z 40/42

Jaz sem visoka 170 cm in nosim hlače 40 ali 42 št. Tehtam 67 kg in imam zelo široke boke. Temu primerno težko dobim hlače, ki so mi prav. Dobiti jih moram čez boke, potem so mi pa v pasu v glavnem vse preširoke. Jaz ne spadam med suhice in nikakor med debeluške. Tako da moje merilo ni v konfekcijski številki.
Default avatar

Lissa*

Riba je napisal/a:
Torej sledi logični sklep. Debele ženske naj hodijo nage okrog, saj trgovine zanje nimajo oblačil :)
Default avatar

tinka debelinka

Riba je napisal/a:
No, pa smo prišli do dokaza o mentalnem stanju folka...porazno...:-(((
Aja, pa očitno po tej kasifikaciji spadam med nedebele (imam večinoma velikost 40, izjemoma kaj 42 - kakšne elastične bluze, ker imam velikost modrca 75g). :-)))

Eh ja, bolestna obsedenost s težo nekaterih je res skoraj nepredstavljiva...jah, so pravzaprav revce...
Default avatar

Riba

Lissa* je napisal/a:
Res je! Emporium, Sportina pa še kakšna ugledna trgovina nimajo takih XXL izvedb.