Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek citronska kislina je neškodljiva

citronska kislina je neškodljiva

Vedno bolj se pojavlja trditev ,da je citronska kislina škodljiva. Baje pa to ne drži, vsaj tako piše na tem linku:) Tako da jo brez skrbi lahko dodajmo v razne sirupe, za daljšo obstojnost, vsaj sodeč po tem kar tukaj piše. Kakšno pa je vašo mnejnej, moje da je neškodljiva.

http://senca.info/aditivi/izpis_vseh_v_kategoriji.php?id=3

Je to po angl. citric acid?

Citronska kislina zelo razi zobno sklenino! Če je nekaj šibka kislina, še ne pomeni, da je pa neškodljiva. Sploh v večjih količinah.

Ena ravnovesna meja mora biti; ampak pri nas osebkih, homo sapiens, vemo, da zelo radi pretiravamo.

Res je.

Res je.[/quote]

Thanks! 🙂

To je tudi v raznoraznih citrusih, tako da v majhni količini ni strupen, sicer pa mora biti človek previden zaradi zob, ker je to kot neki aceton. To je sicer organic acid, ki je po sestavi zelo podoben C-vitaminu. Drugače pa je to konservans za ohranitev sirupa in napitkov. 🙂

Vedno bolj se pojavlja trditev ,da je citronska kislina škodljiva. Baje pa to ne drži, vsaj tako piše na tem linku:) Tako da jo brez skrbi lahko dodajmo v razne sirupe, za daljšo obstojnost, vsaj sodeč po tem kar tukaj piše. Kakšno pa je vašo mnejnej, moje da je neškodljiva.

http://senca.info/aditivi/izpis_vseh_v_kategoriji.php?id=3%5B/quote%5D

Raje vprašaj koga, ki ima stomo…

Po domače je to limonin sok. Verjetno komu škodi, ampak načeloma je to.koristna zadeva, ki je v telesu tudi neobhodno potrebna za presnovo.

?? Zakaj pa? Zaradi limon je že nima!

Posledice konzumirane citronske kisline so odvisne od njene koncentracije, tudi skupne količine v določenem času.
Si predstavljate, da imate v želodcu HCl, ki je močna kislina?
Citronska kislina je pa daleč od acetona, poglejte v osnovnošolski učbenik kemije.

Brkica, nisem rekla, da je to aceton, ne vem, kako naj rečem (pač moja slovenščina 🙂 ), ampak sem hotela samo primerjati (da se nekaj razstopi, npr. površinski del zoba je zelo občutljiv), je pa tudi res, da tudi za želodec ni dober. 🙂

New Report

Close