Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

bmw1 ali golf

Default avatar

titka38

Kupujem nov avto, ali sta ta dva avta sploh primerljiva oz. Kateri ima katere prednosti oz. Slabosti.
Pa cisto navaden osnovni model, 1.4......bencin.....hvala za vse info.lp
Default avatar

600

po velikosti oz. razredu sta...sam bmw je bolj premium.. za isti dnar boš dobila starejša bmwja oz. mlajšega golfa...
Default avatar

R8

Jaz bolj zaupam znamki bmw zadnje čase. TDI pridobiva na slabem glasu žal
Default avatar

STI

r8 titka sparšuje za osnovne bencince tko da kakovost tdija nima tle dosti zraven...

Nikoli nisem nogonega lastil ampak tole je kar vem:
golf je sigurno bolj prostoren in prktičen, bmw pa bolj zabaven za vozit, dinamičen. oba rabljena dobro držita ceno. to je osnova. problem pri primerjavi pa nastane, ker je osnovni golf 1.2tsi , medem ko ma bmw 1.6 atmosferca, ki je ene 20 konjev močnejši, pravtako pa je tudi že osnova 1ka od osnovnega golfa se mi zdi da pribl. 8000€ dražja... tako da jih je malo nesmiselno primerjat. je pa res da sta osnovna modela oba po nemško pomanklivo opremljena...
Zato za kaj več nasvetov o nakupu, najprej povej kakšne so tvoje prioritete, želje in budget za nov avto...

Lp
Default avatar

vročična :)

600 je lepo povedal...golfa boš novejšega dobila zaisti denar k bi bmwja.
Default avatar

TITKA38

HVALA,....na avte se ne spoznam kaj dost, želja je samo ta, da bi imela sedaj bmw1, mož pa seveda zaradi praktičnosti in večjega prtljažnika predlaga golfa. Vem, da bi golfa lahko kupila novega, bmw pa zaradi cene kvečjemu osnovni model - sicer pa sploh ne vem, kaj bi še bilo pametno imet več kot ponuja osnovni model ? Glede na to, da vozim že več kot 10 let isti avto, je to kar ponuja osnova bistveno več kot imam sedaj, ha,...edino sedaj imam 1,6, kar se pozna tud na registraciji,....
Default avatar

600

kje se pa peleš? po avtocesti ali po mestu samo? kaj pa veš kaj je temopomat? dvopodročna klima? to sta recimo uporabni stvari.
Default avatar

TITKA38

JA tempomat vem kaj je, klima dvopodročna NE,....vožnje so 10km do službe, občasno bi ga uporabljali tudi kot družinski avto, manjša poraba, hitrejša vožnja, ker prvi avto je terenec zarad M službe.
Default avatar

600

torej veš kaj je, pa ti je smiselen? če ga ne uporabljša, ga ne rabiš. torej en strošek manj. ;)
za 10km službe če je to bolj čez vasi, mesto in zlo malo relacije je bencinar ok.
dvopodročna klima je tista ki si jo ti posebej nastaviš, mož posebej... če boš večinoma sama v avtu, tut tega ne rabiš... torej osnovni avto je dovolj... jaz bi vzel bmwja..
Default avatar

IztokFranko

Mnenje o BMW-ju serije 1 s sicer ne osnovnim motorjem si lahko preberete tu: http://avto.over.net/clanek/bmw-118i-sport-line/
Tu sledi še mnenje o dizelskemu BMW-ju: http://avto.over.net/clanek/bmw-120d-z- ... m-paketom/
Anej je imel na testu novega VW Golfa. Test bo kmalu objavljen, debata na forumu je tu: http://med.over.net/forum5/read.php?99,8797732
Default avatar

mijauu

mmm, jaz bi imela kar tega 120d m :P
Default avatar

titka38

hvala,...jaz tud mislim da je osnovni model dovolj, hvala še 1x.