Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pride gospod in kupi 7 prenosnih klim, ter jih odnese v Klinični center!

Pride gospod in kupi 7 prenosnih klim, ter jih odnese v Klinični center!

Pride gospod in kupi 7 prenosnih klim, ter jih odnese v Klinični center.
Enostavno ni mogel pustiti vseh teh ljudi v tej vročini. Kdo je tihi heroj? Več ob 18:00.

Tole je pravkar javil Svet.

Kam smo prišli, a???

Res, kam smo prišli. Vsaka čast dobrotniku! Država nam pa vse bolj jemlje, da rešuje tajkune!

Koliko desetletij klinični center ni imel klime, so se razvadli malo po letu 2000.

Koliko desetletij so šele ljudje preživeli brez kliničnega centra, pravzaprav brez bolnišnic, pa brez analgetikov, zdravil,…. so se ljudje po tvoje malo razvadili, a ne?…. :-((( Jao, sprevržena logika!

Tudi interneta takrat še ni bilo, pa vidim, da veselo skačeš po njem in tipkaš bedarije. Če klima je, če klima je za trgovine, pumpe, parlament, ne vem, zakaj ne bi bila še za bolnišnice. Ker si neuka, naj ti povem, da se na takšni vročini rane po operacijah veliko počasneje celijo. Če ne verjameš, vprašaj koga, ki je bolj uk od tebe.

full lepo od njega. svaka mu čast :))

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Butast odgovor. Koliko let so ljudje živeli brez elektrike, pa tekoče vode, pa zdravil… Pa dajmo pacientom eno po buči, preden jih operiramo, al kako, saj ne rabimo narkotikov, včasih jih tudi ni bilo.
Sklepam, da v taki vročini še nisi ležala v bolnišnici in da imaš to srečo, da tudi nikogar od svojcev trenutno nimaš tam… Ker bi sicer razmišljala drugače…

Ma mislim sej ni konec sveta, jo bodo popravli. Sej niso klime prodali za božjo volje.Mi je v službi nimamo, jaz imam en ventilator na mizi in to je to. Jo bomo pa postavli ker klima je postala zadnji par let res poceni stvar.

Butast odgovor. Koliko let so ljudje živeli brez elektrike, pa tekoče vode, pa zdravil… Pa dajmo pacientom eno po buči, preden jih operiramo, al kako, saj ne rabimo narkotikov, včasih jih tudi ni bilo.
Sklepam, da v taki vročini še nisi ležala v bolnišnici in da imaš to srečo, da tudi nikogar od svojcev trenutno nimaš tam… Ker bi sicer razmišljala drugače…[/quote]

Kaj hočeš reč da ne morejo še dva boga dneva potrpet in bodo umirali v bolečinah kot brez anastezije. Ma mislim kake, sej pride ohladite v nedeljo.

Butast odgovor. Koliko let so ljudje živeli brez elektrike, pa tekoče vode, pa zdravil… Pa dajmo pacientom eno po buči, preden jih operiramo, al kako, saj ne rabimo narkotikov, včasih jih tudi ni bilo.
Sklepam, da v taki vročini še nisi ležala v bolnišnici in da imaš to srečo, da tudi nikogar od svojcev trenutno nimaš tam… Ker bi sicer razmišljala drugače…[/quote]

Kaj hočeš reč da ne morejo še dva boga dneva potrpet in bodo umirali v bolečinah kot brez anastezije. Ma mislim kake, sej pride ohladite v nedeljo.[/quote]

Poznaš pregovor: Zarečenega kruha se največ poje? Misliš, da tebe ne more doleteti, da bi bila na njihovem mestu? Saj ne da bi ti privoščila, ampak malo več empatije bi pa vseeno morala imeti.

Butast odgovor. Koliko let so ljudje živeli brez elektrike, pa tekoče vode, pa zdravil… Pa dajmo pacientom eno po buči, preden jih operiramo, al kako, saj ne rabimo narkotikov, včasih jih tudi ni bilo.
Sklepam, da v taki vročini še nisi ležala v bolnišnici in da imaš to srečo, da tudi nikogar od svojcev trenutno nimaš tam… Ker bi sicer razmišljala drugače…[/quote]

Kaj hočeš reč da ne morejo še dva boga dneva potrpet in bodo umirali v bolečinah kot brez anastezije. Ma mislim kake, sej pride ohladite v nedeljo.[/quote]

Ne, nočem rečt tega. Hočem rečt, da je brez veze primerjati, kaj je včasih bilo in kaj ne… Leta 2013 smo. In sramota je, da v današnjih časih nek KCLj nima klimatiziranih VSEH bolniških sob.

Na situacijo morda gledam drugače, ker mi je 4 leta nazaj v takih razmerah na onkološkem inštitutu umirala mama. Vem, da je tudi najbolj sodobna klima ne bi rešila, bi pa zadnji teden svojega življenja precej manj trpela, če ne bi ležala v sobi, v kateri je bilo včasih tudi 30 stopinj. V času obiskov sem jo preoblačila, ji z mokro brisačo hladila obraz in telo… ko ni bilo obiskov pa mi je jasno, da tega ni počel nihče, ker sestre jasno da tega ne zmorejo. In ja, mama je v nemogočih razmerah trpela še bolj, kot bi sicer. In ni mi vseeno. Za njo je pač prepozno, ni pa mi vseeno tudi za druge…

Kaj hočeš reč da ne morejo še dva boga dneva potrpet in bodo umirali v bolečinah kot brez anastezije. Ma mislim kake, sej pride ohladite v nedeljo.[/quote]

Ne, nočem rečt tega. Hočem rečt, da je brez veze primerjati, kaj je včasih bilo in kaj ne… Leta 2013 smo. In sramota je, da v današnjih časih nek KCLj nima klimatiziranih VSEH bolniških sob.

Na situacijo morda gledam drugače, ker mi je 4 leta nazaj v takih razmerah na onkološkem inštitutu umirala mama. Vem, da je tudi najbolj sodobna klima ne bi rešila, bi pa zadnji teden svojega življenja precej manj trpela, če ne bi ležala v sobi, v kateri je bilo včasih tudi 30 stopinj. V času obiskov sem jo preoblačila, ji z mokro brisačo hladila obraz in telo… ko ni bilo obiskov pa mi je jasno, da tega ni počel nihče, ker sestre jasno da tega ne zmorejo. In ja, mama je v nemogočih razmerah trpela še bolj, kot bi sicer. In ni mi vseeno. Za njo je pač prepozno, ni pa mi vseeno tudi za druge…[/quote]

zanimivo, kako to dohtarji s svojimi bajnimi plačami mirno gledajo.

Ma mislim sej ni konec sveta, jo bodo popravli. Sej niso klime prodali za božjo volje.Mi je v službi nimamo, jaz imam en ventilator na mizi in to je to. Jo bomo pa postavli ker klima je postala zadnji par let res poceni stvar.[/

Ti si zdrava..tam so pa bolniki , ki vročino težje prenašajo kot zdrava oseba.
Drugače pa vse pohvale dobrotniku.

Jah sej Svet nič novega… Na povečavah imaš samo peko čevapov, z bratuskovo na trznici, bivši slovenski kralj karađorđević… Take bolj kak bi reku bolj v “levo” jih vleče tko da ta “heroj” je spet en hakelc in propaganda nečesa…


Za pacienta, ki cel dan leži v postelji, na plastični prevleki pod rjuho, se ne more sam obrnit, niti popraskat je to zelo hudo.
Naš oddelek je k sreči klimatiziran. Se pa spominjam vročinskih valov prejšnjih poletij, ko še nismo imeli klime. Paciente smo preoblačili in jim menjavali posteljno perilo večkrat na dan, pa so kljub temu pogosto ležali v lastnem potu. Da o ranah in izpuščajih, ki so bili posledica tega niti ne govorim. 🙁

Koliko desetletij so šele ljudje preživeli brez kliničnega centra, pravzaprav brez bolnišnic, pa brez analgetikov, zdravil,…. so se ljudje po tvoje malo razvadili, a ne?…. :-((( Jao, sprevržena logika![/quote]

Joj, kakšne nemogoče primerjave eni delajo, res!
Včasih so preživeli tud bres sekretov pa v jamah in zaviti v kože…

kva pa je a vam je svet vrgel kost za glodat slovenceljni??? Sej ste lubeja tud dobili kot odrešenika zdej pa mate socializem pa solidarnost pa je gospod v naprej dogovrjen z tv ekipo prišel malo pozirat ovčkam kako treba bit solidaren pa kako soboto zastojn delat tudi pride še na vrsto… Ceste cvetejo ejga bo treba tko kot v jugi mladinske delovne bigade kramp pa lopate pa obnovit ceste… Vse gre v tej smeri svaka cast gospodu še men nej job zrihta ejga…

Pohvale vredna gesta. Vendar s tem se daje državi signal, da oni še vedno lahko po svoje zapravljamo, saj se pravzaprav ljudje znamo sami znajti. In zato bo država še vedno skrbela za svoje interese in še toliko bolj pozabljala na dobrobit ljudi v državi. Ne mislim tu na razne socialne, ampak to, da bodo oni skrbeli za svoje posle, mi kot ljudje, ker se znamo znajti, pa lahko tudi sami zase poskrbimo, tudi če nam bo še naprej jemala in jemala. Nekoga postaviti za premierko, ki pozna luknje takšne in drugačne, kjer se da skoz priti zase, je pač zgolj velika napaka. In pa bančnika na drugi strani. Kjer ga nikdar ni brigalo za ljudi v tolikšni meri, da ne bi pozabil na vplive dejanj s potezami, ki vplivajo na ljudi tako ali drugače.
Oni ne rešujejo nastale situacije, ampak le navideznost reševanja situacij, pri čemer rešujejo svoj položaj in sebe in pri čemer si bodo navzven pisali usluge, da so nekaj želeli narediti, pa čeprav ne bodo uspeli. Ker je pomemben image. Dajejo denar za podjetja, prav, ampak kaj, ko bo podjetje spet pognalo svoj denar in bodo v bližnji prihodnosti spet na istem, ker ne bo racionalizacije pri razporejanju denarja. In bodo šli po stopinjah največje banke še nekaj časa, dokler se pipa ne bo zaprla s polnimi riti denarja glavnih ljudi v podjetjih, delavci pa spet na bremenu proračuna. In krog se bo vrtel, vzemali bodo še, kar lahko, do zadnjega postrganja kože. Ko ne bodo imeli kaj več vzeti, kaj bodo pa potem? Delovali kot navadni državljani, ko jim pomagajo drugi. In bo odpadel tisti “mi zmoremo tudi brez vas”, ki je bil v zadnjih časih tako poudarjen.
Denarja ima Slovenija več kot dovolj, le napačno so razporejene prioritete in pa zelene luči, kam bo nekaj šlo, kam pa ne in kje se bo kaj vzelo in kje ne.

Kar se pa tiče klim, pa niso zdrave. Meni prehodi iz 35 stopinj na tja nekaj nad 20 ne pašejo, ker pravi tako organizem – me glava boli, trga po zobeh, trga po žvotu. Pa dobim nato predlog, da naj si oblečem jopico, pa dam na glavo kakšno kapo in šal. Lansko leto me je po ledvicah vsekalo, ko v službi niso verjeli, da klima pač ni tako nedolžna stvar.
Dve leti nazaj sem bila v bolnici poškodovana, kjer že od samih bolečin težko živiš, ampak me je veselilo, da klime ni bilo. Strinjam pa se, da je potrebno zagotoviti ugodnejše razmere tistim bolnikom, kjer je njihova vročina pogojena tudi z boleznijo npr. srca ali bolnikom, ki so šibka točka, kot so starejši in otroci. Mislim, da nek del razvajenosti prinese tudi svojo težo, ko človek ne zna niti malo več potrpeti in bi morali nekateri sredi poletja skakati celo v zimski opravi zaradi klim.

Se strinjam le v delu, da bi morali v zdravstvu, ker ne paše vsem vse, zagotoviti vsaj osnovne stvari in najti vsaj približek tega, da bi vsaj v neki osnovi tudi bivanje ustrezalo nekako vsem, pa čeprav bi šlo za malenkostna odstopanja. In kot je opaziti, se zatakne že pri osnovah in je klima res še najmanjši problem, če so bolnišnice že trepetale, da bo na voljo manj sredstev pri pomembnejših stvareh, kjer bo klima res še najmanjši problem, ko boste ostali v drugih stvareh na suhem.

Lepo, da je kupil klime, ampak koristi pa od njih ne bo nobene, ker dvomim, da bodo v KC dovolili, da izvrtajo luknje skozi šipe, ker te klime rabijo odvod ven. Če bodo dali cev skozi odprto okno, niso naredili nič, ker gre vročina od zunaj noter, te klimice so pa zelo švoh in velikega prostora sploh ne morejo ohladiti. Bolje bi bilo, da bi vsak bolnik imel svoj ventilator, ceneje in bolj enostavno.

da te podarjene prenosne klime ne bodo dolgo po bolniških sobah ampak si jih bodo po pisarnah razdelil. Sicer pa vse pohvale gospodu, ki je to naredil. Glede na vaše komentarje od nekaterih tukaj me pa zanima če bi vi tudi pri 35 stopinjah takoj po operaciji bili tako pametni v teh bolniških sobah.

Bila sem pred operacijo in po operaciji. Sredi poletja. V vročini, ki ni bila deževna, ampak pripekajoča.

Pohvale vredna gesta. Vendar s tem se daje državi signal, da oni še vedno lahko po svoje zapravljamo, saj se pravzaprav ljudje znamo sami znajti. In zato bo država še vedno skrbela za svoje interese in še toliko bolj pozabljala na dobrobit ljudi v državi. Ne mislim tu na razne socialne, ampak to, da bodo oni skrbeli za svoje posle, mi kot ljudje, ker se znamo znajti, pa lahko tudi sami zase poskrbimo, tudi če nam bo še naprej jemala in jemala. Nekoga postaviti za premierko, ki pozna luknje takšne in drugačne, kjer se da skoz priti zase, je pač zgolj velika napaka. In pa bančnika na drugi strani. Kjer ga nikdar ni brigalo za ljudi v tolikšni meri, da ne bi pozabil na vplive dejanj s potezami, ki vplivajo na ljudi tako ali drugače.
Oni ne rešujejo nastale situacije, ampak le navideznost reševanja situacij, pri čemer rešujejo svoj položaj in sebe in pri čemer si bodo navzven pisali usluge, da so nekaj želeli narediti, pa čeprav ne bodo uspeli. Ker je pomemben image. Dajejo denar za podjetja, prav, ampak kaj, ko bo podjetje spet pognalo svoj denar in bodo v bližnji prihodnosti spet na istem, ker ne bo racionalizacije pri razporejanju denarja. In bodo šli po stopinjah največje banke še nekaj časa, dokler se pipa ne bo zaprla s polnimi riti denarja glavnih ljudi v podjetjih, delavci pa spet na bremenu proračuna. In krog se bo vrtel, vzemali bodo še, kar lahko, do zadnjega postrganja kože. Ko ne bodo imeli kaj več vzeti, kaj bodo pa potem? Delovali kot navadni državljani, ko jim pomagajo drugi. In bo odpadel tisti “mi zmoremo tudi brez vas”, ki je bil v zadnjih časih tako poudarjen.
Denarja ima Slovenija več kot dovolj, le napačno so razporejene prioritete in pa zelene luči, kam bo nekaj šlo, kam pa ne in kje se bo kaj vzelo in kje ne.

Kar se pa tiče klim, pa niso zdrave. Meni prehodi iz 35 stopinj na tja nekaj nad 20 ne pašejo, ker pravi tako organizem – me glava boli, trga po zobeh, trga po žvotu. Pa dobim nato predlog, da naj si oblečem jopico, pa dam na glavo kakšno kapo in šal. Lansko leto me je po ledvicah vsekalo, ko v službi niso verjeli, da klima pač ni tako nedolžna stvar.
Dve leti nazaj sem bila v bolnici poškodovana, kjer že od samih bolečin težko živiš, ampak me je veselilo, da klime ni bilo. Strinjam pa se, da je potrebno zagotoviti ugodnejše razmere tistim bolnikom, kjer je njihova vročina pogojena tudi z boleznijo npr. srca ali bolnikom, ki so šibka točka, kot so starejši in otroci. Mislim, da nek del razvajenosti prinese tudi svojo težo, ko človek ne zna niti malo več potrpeti in bi morali nekateri sredi poletja skakati celo v zimski opravi zaradi klim.

Se strinjam le v delu, da bi morali v zdravstvu, ker ne paše vsem vse, zagotoviti vsaj osnovne stvari in najti vsaj približek tega, da bi vsaj v neki osnovi tudi bivanje ustrezalo nekako vsem, pa čeprav bi šlo za malenkostna odstopanja. In kot je opaziti, se zatakne že pri osnovah in je klima res še najmanjši problem, če so bolnišnice že trepetale, da bo na voljo manj sredstev pri pomembnejših stvareh, kjer bo klima res še najmanjši problem, ko boste ostali v drugih stvareh na suhem.[/quote]

Bravo. Gospod je vrgel denar stran, ker klime skoraj zagotovo ne bodo končale v sobah pacientov. In konec koncev ima Min.za zdravje dovolj denarja za pokrit stroške za klime. Če ga pa nimajo- je en velik vir denarja o katerem vsi molčijo. SRAMOTA, da gredo DOBIČKI od lekarn v občinske blagajne in ne nazaj v zdravstveno blagajno. Kar bi bilo edino pravilno.

Točno to. Osebje je znalo vedno poskrbet zase. Tarnanje kako so bolniki bogi pa bolj služi za medijske zgodbe o tem, kako je naše zdravstvo v riti.
Saj je res. Ampak tudi čut medicincev do sočloveka je malo oslabel.

Zelo lepa gesta od nekoga, ki mu ni vseeno za razliko od tistih, ki so dobro plačani, da skrbijo za ta problem ampak jim je pač vseeno.

Tudi nekdo mojih bližnjih je pred nekaj leti umiral na hematologiji sredi poletja, v neznosni vročini, ko smo zdravi zunaj komaj dihali. In osebje se je trudilo maksimalno, ampak res ne gre pričakovat, da bi pa šli in sami nabavili klima naprave.

Tisti, ki tako pametujete, kako se pa malo že potrpi in kako zdravstveno osebje nič ne naredi, pa očitno niste nikoli nič takega doživeli. Morda še boste kdaj – pa nikomur ne želim…

New Report

Close