Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek res dobra zobna pasta

res dobra zobna pasta

Katera?

Drgnem in drgnem kot nora 3x dnevno, usta splahnjujem z ustno vodo po vsakem obroku, ne jem sladkarij, 1x dnevno pijem kavo, ne kadim. Pa so zobje kljub temu rumeni in polni zobnega kamna.

Zobni kamen – zobozdravnik
Beljenje – soda bikarbona,a preveri, kako točno, ker zna biti menda kar močna

Uporabi tablete za iskanje oblog, ki jih kupiš v drogeriji in Sonicare ščetko od Philipsa. Ni vrag, da gre sproti vse stran. No, zobni kamen pa le pojdi očistiti k zobozdravniku tako pogosto, kot ti priporoča.

Sama pasta niti ne igra tako velike vloge, kot mehansko odstranjevanje oblog.

Nič nisi omenila zobne nitke, jo uporabljaš? Nitka je zelo pomembna veliko bolj kot ustna voda in zobne paste, pri nemškem testu zobnih past je bilo ugotovljeno da tudi tiste najcenejše zobne paste ki stanejo okoli 80 centov opravijo svojo nalogo zelo dobro zaščita proti kariesu in podobno. Ni ti treba kupovati raznih dragi zobnih past Sensyodine in podobne so samo marketinška poteza. Prvo kot prvo pomembno je da si nitkaš zobe 2x dnevno, in pa 2x dnevno zadostuje ščetkanje tudi ni potrebno neko noro drgnjenje. Moj kolega ima podobno situacijo kot ti ne uporablja nitke, uporablja pa ustno vodo in si noro drgne zobe ima tudi veliko zobnega kamna. Dejstvo je da so nekateri ljudje bolj nagnjeni k zobnemu kamnu. To ti bo odstranil zobozdravnik, ampak veliko lahko sama narediš z rednim nitkanjem zob. Glede ustne vode je pa tako, kot je meni zobozdravnica rekla, da vsakodnevna uporaba ustne vode ni ravno dobra ker s tem zobje izgubljajo naravno zaščito, ustna voda razne Listerine kot vidimo po tv-ju reklame so samo reklamna poteza. Zadostuje ti redno ščetkanje in nitkanje zob + primerna zobna ščetka. Če imaš nežno in občutljivo sklenino potem obvezno uporabljaj ščetke Quraprox-dobiš jih v dm-u in v lekarnah, drugače pa povprašaj svojega zobozdravnika, katero ščetko priporoča za tvoje zobe in dlesni in vprašanje je tudi kako si jih ščetkaš od spodaj navzgor si jih moraš + obvezno nitkanje še si jih ne nitkaš. Zobne paste so pa tu postranskega pomena.

Ni vse v zobni pasti, je tudi v ščetki. Jaz imam rada trde ščetke, pa niso ravno dobre za dlesni, zato kupujem srednje. Aquafresh mi je zanič, Colgate tudi, Signal mi tudi večina ni všeč, zadnje čase uporabljam Vademacum natur, ki mi sicer odgovarja, ampak vidim, da se mi naredi sem in tja kaka obarvanost od kave ali cigaret in zato uporabljam sodo 1x tedensko, malo na ščetko, pa je. Všeč so mi tudi zobne paste iz Mulerja in DM, ampak ne vse in ker nikoli ne vem, katera je že bila tista dobra, ostajam pri Vademecumu.

Za beljenje in odstranjevanje zobnega kamna je ‘pristojen in učinkovit’ edino zobozdravnik, vse ostalo so samo načini za vzdrževanje belih in čistih zob brez kamna.

Torej, najprej k zdravniku, da ti pobeli zobe, če se le da pojdi k takemu ki ti bo na manj agresiven način odpravil rumene zobe in očistil vodni kamen.

Potem in šele potem pa boš ta učinek obdržala zelo dolgo, če boš obvezno vsaj 1 x dnevno nitkala zobe, kot pravijo predhodniki, pa je zobna pasta dejansko zadnja stvar, ki bi na to vplivala, mogoče specialne paste za beljenje vendarle malenkost pomagajo, ampak le pri vzdrževanju že beljenih zob, iz rumenih nobena ne bo naredila bele….

Sama sem pred 2 leti bila na beljenju in uporabljam navadni Colgate, občasno pa tudi Colgate whitening, ter obvezno nitkam, pa imam še vedno lepe zobe, enake barve kot po beljenju…

Seveda, je tudi vpliv hrane precejšen, torej če uživaš veliko hrane, ki zabarva zobe, kot so kava, pravi čaji, črno vino, čokolade, borovnice, pesa, skratka vsa močno pobarvana hrana in pijača, potem pa moraš toliko bolj pazit, da si čimprej očistiš zobe…..

Obstajajo pa tudi zdravstveni razlogi, da se nekaterim nabirajo zobni obloge to pa preveri pri svojem zdravniku….

Sem tudi že marsikje prebrala, da zobna pasta nima kakega posebnega pomena, da je bolj za okus in ne bi bilo bistvene razlike, če bi si zobe čistili brez nje. Pomembno je, da “skrtačič” vsak zob, ker s tem gredo obloge stran. Jaz uporabljam zobno ščetko curaprox, ki ima relativno mehke ščetine, ampak menda ravno zato bolj doseže po kakšnih kotičkih. In zvečer obvezno tudi medzobne ščetke curaprox, ker v medzobne prostore običajna zobna ščetka ne seže. Ko sem te začela uporabljat, se mi je začel zobni kamen počasneje nabirat, čeprav imam še zmeraj recej težav z njim. Ravno zaradi tega sem že prejšnjega in sedanjega zobozdravnika vprašala, kaj menita o Sonicare zobni ščetki, ker o tej se bere kot da zobne obloge skor same stran letijo. Oba sta rekla, da je to predvsem komercialna zadeva in da se da s čisto običajno ščetko povsem enako očistit zobe.

Eno ej tvoja naravna barva zob, ki zgleda,da ni bela. Skušaj imeti rada sebe ins vojo barvo zob.
Z zobni kamen pa obisk zobaraj, čiščeje s sodo raztopljeno v vodi .

Edina, ki se mi je zdela dobra tista od AmWaja

Res je – tudi ščetka je pomembna. Odkar sem prvič po nasvetu zobozdravnice kupila Curaprox, jih ves čas kupujem – pa tudi drugi člani družine so jih začeli uporabljati. So kar drage, ampak kupim komplet 3eh v DM ju pa koristim popust na točke, al pa v Mullerju kakšno akcijo koristim:
http://www.curaprox.si/izdelki/curaprox.aspx

Katera pa je sedaj zmagala na ZPS testih???

tale črna je top! — KLIK

Lp,

Mateja

Meni osebno je najboljša zobna pasta Essens… Je naravna in tudi za otroke! Pri nas jo vsi uporabljamo.je pa tudi cenovno zelo ugodna… Naročiš si jo lahko preko spleta http://www.essens.si pod id sponzorja vneseš kodo 910010416 in jo dobiš že naslednji dan….Imajo tudi drugo naravno kozmetiko, parfume znanih znamk…Hugo Boss, Lacoste, Chanel. [email protected]

off topic: Daj ne mi še tukaj s temi piramidnimi, pa binarnimi pa trikotnimi, nateg-na-kvadratnimi sistemi, ni to tema za to!!
s tem raje nadlegujte svojce in “prijatelje”, kot je vedno bila praksa.

Zobne paste: najboljše so zobne paste s hidroksiapatitom, to mi je tudi svetovala zobozdravnica, in pa da zvecer po ščetkanju ne uživate sladkih pijač.

Lp,
mare

New Report

Close