Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Maček noče jesti

Maček noče jesti

Naš mucek noče jesti kupljene hrane za mačke, ampak je samo poli salamo. Zraven mu najbolj paše ajvar in krompir. Poje tudi muhe in hrenovke. Briketov in mokre hrane pa niti ne povoha, tudi če ga cel dan čaka in ne dobi nič drugega. Malo me skrbi, da ne bi zbolel, ker ne dobi vitaminov, ki jo ta hrana vsebuje. Drugače je živahen in cartljiv. Kako naj ga navadim na mačjo hrano?

aha to pa vem. In je isto psi ali maške.. Sem 6 let nazaj pazila enga kužka od moje kolegice ker je ona mogla službeno v anglijo.Kuža kar naenkrat ni želel jesti briketov. Po 3 dni sploh jedel ni. Poli salamo,pečene jetrca,priboljški..o to je šlo.To je jedel. In sem bla v skrbeh,navsezadnje je bil kuža ki ni moj in sem ga po 1 mescu peljala k veterinarju in mi je veterinar obrazložil da je to najpogostejši problem mačk in psov. Prvo je rekel da imajo psi tako obdobje da po 1 teden skoraj nič ne jejo ok,sem si mislna čudno ok,drugo kar je rekel pa da je to živa zajebancija in izsiljevanje in da naj mu dam brikete in ČISTO NIČ drugega. malo se mi je smilil,na koncu po 14 dneh je jedel brikete lepo pridno vsak dan. In tudi kakšen priboljšek je dobil. Ampak moraš bit neomajen,samo briketei pa da poje. Ko bo sestradan verjemi bo pojedel. Tako mi je rekel veterinar,tako sem naredila,ker mi budget ni dovoljeval vsak dan poli salamo kupovat pa jetrca. verjemi mi,ker sem ga veterinarju peljala. pa srečno!

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

ko bo dovolj lačen bo pojedel vse…..pozabi naponiti hladilnik…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.
nova
Uredništvo priporoča

Nimate pojma, ko futrate mačk ein pse s to svinjarijo od briketov. seveda je veterinar rekel da je to esdina prava hrana zanje – saj jo vet običajno tudi preodaja. A misliš da je poli salama kj boljš ali slabša od briketov? isto sr** drugo pakovanje. Pa folk, kva je z vami? a boste vi tud cel življenje žulil samo suho hrano?

Tudi živalim je vroče in nimajo apetita. Predlagam pa, da kupiš brikete vsaj srednje kakovosti, ker danes prodajajo marsikak s*t že za ljudi, kaj šele za živali – malo pogooglaj, kateri briketi so solidni. Pa še en predlog: daj vsak dan malček konzerve ali sveže hrane. Tudi žival ne more vsak dan glodati suhih briketov, ne glede na njihovo kakovost. Če pa žival sedaj v vročini manj je, pa nič zato – zagotovo bo nadoknadila, ko bo hladneje. Skratka – po pameti, pa bo.

Kakšne brikete mu pa kupuješ? A gre za mladiča ali odraslega mačka=
Pojdi v trgovino za živali in naj ti dajo nekaj vzorčkov
različnih briketov pa preizkusi, kateri se obnesejo.

Ob briketih bi mu jaz dajala kar kuhano (ali celo surovo)
nesoljeno meso, to je mnogo boljše kot konzerve.

Eh, ne bo panike. Eno smo imeli, ko že od prvega dne, ko je začela jesti vse ostalo, briketov in raznih paštetk niti povohala ni. Pa je preživela dobrih 13 let. Sem enkrat poskušala in vztrajala nekaj dni na paštetah in briketih, pa je bila raje lačna tri dni, kot da bi se tega pritaknila. Je bila svoj patron. Lahko ji pa kupiš kakšne dodatke, pa ji morda stisneš skozi gobček. Poskrbi predvsem za cepljenje in pa zajedalce pri živali. Mimo grede pa še vprašaj, kaj priporočajo v tem primeru, če te tako skrbi.
Tako je ostala na hrani, kot je povedala oseba “hrana za mačke”

Moj macek nekoc ni jedel vec dni, pa sem ga peljala k veterinarju. So mu vzeli kri, naredili teste, nasli nic. Ko je vrocinski val minil, je pa zacel normalno jesti.
Pa se to: briketi niso hrana, verjemi mi.

Pusti zdaj žival, ji je vroče tako kot tebi. Če pa to trajalo predolgo, naj mu veterinar da vitaminsko pasto za spodbujanje apetita.

No ja… En naš maček ni jedel, smo ga peljali k veterinarju in so ugotovili slabo srce. Tako da je treba biti pozoren še na druge znake: slaba dlaka, vidna tretja veka, preveč mirovanja, bruhanje… Res je vroče in res se tudi živali bolj skrivajo na hladnem, vseeno pa ne bi bilo dobro, če bi kaj spregledali.

Se pa strinjam, da je brez veze mačka siliti z industrijsko hrano, če je ne mara. Ceneni pofl itak vsebuje 3/4 žitaric, ki so hrana za kure in pujse, ne pa za mačke. Dražje zadeve pa stanejo več kot sveže meso pri mesarju. In to precej več – kila je lahko tudi čez 10 EUR.

S poli salamo ni sicer nič narobe, če je dobi tu in tam košček. Ne more pa to biti redna hrana, ker je odločno preslana, pri mačkah so pa itak ledvice šibka točka. Drobno nareži malo surove govedine ali pa kuhano kuro iz juhe, tudi za vzorec zelenjave ne škodi, pa boš videla, če mu bo to šlo. Če bi na vsak način rada uvedla industrijsko hrano, pa stopi do specializirane trgovine in vzami vzorčke, da ugotoviš, kaj bi mu ustrezalo.

Ali kvalitetni briketi ali pa primerna sveža hrana. Samo potem se je treba malo poučit o tem. Poli salama to zagotovo ni. Poročaj čez ene 2 leti, ko bo imel kristale v urinu in uničena ledvica.
Itak pa je to provokacija, ker da bi bil v današnjem času kdo tako odpeljan, je skoraj nemogoče.

Opozoril bi na hepatitično lipidozo jeter (Feline_hepatic_lipidosis), če bi maček popolnoma nehal jesti več kot dan ali dva.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Pqi8ibxYrYY

http://en.wikipedia.org/wiki/Feline_hepatic_lipidosis

http://healthypets.mercola.com/sites/healthypets/archive/2011/12/13/feline-hepatic-lipidosis.aspx

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-veterinare-Macke/Gubitak-apetita-i-bolest-masne-jetre-hepaticka-lipidoza-4620.html

New Report

Close