Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginko (ki zraste do 8 metrov)

ginko (ki zraste do 8 metrov)

Dober večer,
naj mi prosim kdo razjasni, kako je mogoče da navadni ginko (g. biloba) v višino zraste le do 8 metrov? Kolikor vem, ta vrsta zraste precej več – tudi čez 30 m. Danes sem ga namreč kupila v Kalii, itak se moram na njihovega vrtnarja obrnit… Meni je itek vseeno kakšen bo, ker so mi vse vrste lepe.

Samo toliko me zanima, ga ima kdo na vrtu? Izkušnje…?

Hvala pa lahko noč 🙂

Lansko leto sem ga tudi jaz gledala v Kalii. Nisem vedela, da obstajajo tudi nižje sorte. Ja, najboljše, da ob naslednjem obisku Kalie, povprašaš zaposlene – ali pa malo poguglaj.

Moraš kupiti žensko drevo.. Pa ne zaradi višine.

nova
Uredništvo priporoča

Mi ga imamo na vrtu nekaj let, navadnega. Raste počasi, tako da se ne bojim kake katastrofe za časa mojega življenja ;), čeprav ima bolj malo prostora. Kar sem jaz videla ginkov po svetu (npr. na kitajskem jih je ogromno), so bili vsi srednje velika drevesa, pa tako nekako bolj redko raščena. Vem pa, da obstajajo še druge vrste ginkov, ki so nižji in bolj košato raščeni. Sem ravno zadnjič v eni vrtnariji videla enega krasnega. Ena zgoraj piše, da naj bi kupila žensko drevo. No, po mojih informacijah je ravno obratno, ker baje plodovi zelo smrdijo. Sicer pa ne vem, kako bi lahko prišlo do oploditve, ker je to zelo redko drevo. No, vsaj bilo je.

Uf, ja. Ginko plodovi smrdijo, daje po bruhanju. je pa res, da če to mesnato smrdljivo meso oluščiš (najbolje jih je čez zimo pustit na tleh, na pomlad pa pobrat), je znotraj pod lupino užitno seme 🙂

pod malce večjim drevesom pa baje nič ne seva, celo magnetnega polja ni zaznati spodaj pod krošnjo, tako da vsak ki ga zasadi, naredi nekaj koristnega za svet 🙂

nočko

tisti , ki so nižke rasti so cepljeni na določeni višini, se pravi cepleno je tam kjer se konča deblo, običajne sadike ki niso cepljene pa res dosežejo višino 30m

New Report

Close