Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najstnik se dolgočasi

Najstnik se dolgočasi

Kaj kaj počno vaši 13-letniki? Naš ima čez leto cel kup dejavnosti. Ta teden pa je že vsega konec, Končali so se mu tudi vsi treningi in zdaj se kar preklada sem ter tja … malo je na računalniku, malo bere, pa še vedno mu ostane časa na pretek. Prejšnja leta se je še neprekinjeno igral z 2 leti mlajšo sestro, zdaj je pa to že seveda brez veze. Prijateljev in kakih približno enako starih sosedov ni daleč naokrog. Kako se torej zamotijo vaši najstniki?

Snema filme z lego figuricami. Sploh ga ne vidimo, razen pri obrokih …

Najbolj jih zanimajo raznorazni žuri, pitje, punce, zabave, ponočevanje (čeprav daleč od staršev), večerni izhodi, brigajo jih puberteta, ljubezen, mozolji, itd. Najstnikom nikdar ni dolgčas, vedno kaj najdejo.

nova
Uredništvo priporoča

Moj bo na bazenu, kolikor bo vreme dopuščalo. Naj bo med vrstniki.

– pripravt drva za zimo
– okopat krompir
– pospravt garažo, klet
– očistit hladilnik, skrinjo, ter tiste zadeve pod štengami
– pokost travo in postrišt živo mejo

sicer pa:
* kaj pa kaka plavanja (kaka javn akopališča)? jih mate tam v bližini? To zna biti zlo fajn
* razne delavnice (zdej se bodo lotile, čim se šola zaključi…)

ne vem mi se tle not vrtimo

pred 40leti, med počitnicami mirkal krave, ko so se pasle, pa kako je bilo lušten, marsi kaj se je dogajalo;)

pa ste za vraga? 10 km ni nobenega sošolca ali prijatelja? kaj pa počne 11 letna sestra?
oba vprezi v gospodinjska dela, boš videla kako hitro bosta imela cel kup “neodložljivih obveznosti in interesov”

Zaposlite jih tudi pri gospodinjskih opravilih. Naj skuhajo kosilo, ko vi pridete domov, saj ni treba, da vse sami postorite.
Tako bodo videli, da so tudi oni pomembni v družini. Življenje ni samo zabava. Če so počitnice, ni potrebno, da imajo možgane kar naprej na OFF. Vsaj pri nas je tako. Pa dobro nam gre. Se razumemo.

Tako je, to naj dela pa mu ne bo dolgčas :))

zaliva rože in pri babici (ki mu da kakšen evrček za to, da ji pomaga), pomaga na vrtu, pomaga pri domačih živalih (ne ljubljenčkih), obišče bivšega tasta (to sicer bolj pod mus, ker ga nateram), ampak večino še itak preždi na kompu ali pa ob bazenu…..

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Ojoj….to se še meni ne da…

To so same dolgočasne stvari-nič ustvarjalnega…

Ojoj….to se še meni ne da…

To so same dolgočasne stvari-nič ustvarjalnega…[/quote]

NIČ USTVARJALNEGA. VSE KAR JE NAŠTETO IMA KONČNI REZULTAT. IN ZELOOOO PAMETEN REZULTAT. I PA KR MEJ MULCE RAZVAJANE.

To je pa posledica prekomerne obremenitve in predvsem animacije otrok med letom. Skače z ene dejavnosti na drugo, potem pa ne zna biti sam s sabo ali sam doma in se izjemnoooo dolgočasi. Tudi tega se morajo otroci naučiti, da ni vedno nekoga, ki ga bo zanimiral.

če se sebe spomnim, med počitnicami sem mogla tudi kaj pospravit, z mami sva imeli vsako leto generalko kuhinje, jaz svoje sobe, spucat sem mogla vsa kolesa…potem počasi, ko je bila mati v službi, so padale zadolžive, skuhaj špagete, naslednji dan riž, in potem vedno bolj zahtevne recepte, če sem rekla da ne znam, mi je rekla, odpri kuharco in probaj, nihče se ni rodil vedež… itd…..čez dve leti sem znala kuhat vse….

no sej nismo samo delali, ko sem svoje zadolžitve opravila sem bila frej in sem se pojala po ulicah…
naredi mu plane, zraven pa še sebi…predebatirajta kaj bi počel, kam bi šel…kopat, adrenalinski park, poletno sankanje na Bledu, Gardaland za cel dan…

New Report

Close