Forum.Over.Net

Starševski čvek

Rada bi šla s hčerko na izpit, ker je že dvakrat padla

Default avatar

ali lahko grem?

Hčerka zelo dobro zna snov, veliko se je učila, ampak je profesorica ena zelo žleht tečna baba in zanalašč ne spusti hčerke (je zelo lepa, luštna, simpatična), profesorica kot pravi hčerka je pa ena grda stara očalarka in očitno ne prenese mladih in lepih študentk. Zato bi šla rada s hčerko na izpit, da vidim kaj ta baba hoče. Slišala sem, da baje lahko pride kdor hoče na izpit, ker je to javno. A veste mogoče kaj več o tem, na kateri zakon se lahko sklicujem, če bo ta baba kaj komplicirala? Ali se moram prej najaviti ali samo pridem skupaj s hčerko na izpit (je 27. 6 še zadnji rok v juniju)
Default avatar

skela

Kok je pa danes MON zabaven :-))))
Default avatar

h aha ha ha

pa recimo, da nasedem provokaciji

hčerka lahko pisno zahteva, da je izpit pred komisijo.
Default avatar

šecjen

vse lepo, kar si napisala, ampak kako boš pa ti vedela, kakšen naj bi bil pravilen odgovor na neko vprašanje?? predvsem pa, koliko je tvoja hči stara?!
Default avatar

ali lahko grem?

h aha ha ha je napisal/a:
Ni nobena provokacija, zakaj bi bila provokacija? Zaenkrat še ne bi šla pred komisijo, raje bi jaz šla pogledat kaj se dogaja, če ne bo pomagalo bomo pa naprej razmišljali kaj in kako. Meni je ena oseba resno zatrjevala, da so izpiti javni in da je lahko vsak zrave. Ta oseba je včasih delala na eni fakulteti v tajništvu in me zanima, če to drži.
Default avatar

deklicalj

skela je napisal/a:
meni se tudi zdi danes še posebej zabaven :D
Default avatar

Yo_

In zakaj ne bi šla pred komisijo, če resnično zna?
Default avatar

ali lahko grem?

skela je napisal/a:
Blagor tebi, če se ti zdi to zabavno. Se vidi, da nisi nikoli študirala in nimaš pojma kakšne muke so to, če te en profesor vzame na piko in se moraš že tretjič učiti isto snov. Moja hčerka je čisto na tleh, tebi je pa to zabavno. Kaj naj ti rečem - vse se vrača, vse se plača!
Default avatar

miskamala2

sej nima 5 let, da rabi mamico zraven za usako stvar :)
sej verjetno ni edina, ki ni nardila no.. pa zaradi tega ne rabijo it starši z njo na izpit..
drugače pa, nam je profesor reku, da samo naj proba prit kdo od staršev na faks, ni to osnovna, srednja šola halo :)
Default avatar

ti boga jarca

Tvoja lepa, luštna in simpatična hči ima morda le eno, a veliko pomanjkljivost - posesivno, omejeno in čustveno nedoraslo mater.
Če se jo reši, bo takoj izginila vsaj polovica morebitnih težav.
Default avatar

baba verjetno resno misli

Dober štos.

Boš hodila tudi k njenemu šefu se pritoževat? Do kdaj? Do njenega 50 leta, ali še malo dalj?
Default avatar

Heheheh

Takole je: če bi prišla k meni, bi te vrgla ven. Po hitrem postopku. Punca bi se mi sicer v dno duše zasmilila, ker ima tako mamo, ampak še vseeno bi morala znati vsaj za 6.

Lahko zahteva komisijo. Če bo še enkrat padla, bo itak avtomatično naslednjič dobila komisijo. Mama pa na izpitu RES nima kaj iskati.

Izpiti pa javni pač niso, od kod ti to? Predavanja so javna in zagovori magistrskih in doktorskih disertacij, diplomskih nalog pa že niti ne več nujno.

Ženska, pusti svojega odraslega otroka pri miru.
Default avatar

ali lahko grem?

Yo_ je napisal/a:
Kot da bi se komisija postavila na hčerino stran. Saj itak skup držijo, tako kot dohtarji in jim noben nič ne more tudi če do konca zašuštrajo pacienta. Poznam te stvari iz prve roke, ko me moja zdravnica ni hotela poslati na preiskave, čeprav sem bila napol mrtva. In ko sem zahtevala drugo mnenje je bila pa vsa užaljena in itak, da je ta drugi zdravnik držal z njo in sem potem morala iti samoplačniško. Tako kot dohtarji tako tudi profesorji ne bodo šli eden proti drugemu, ampak se ščitijo med sabo. Ne zaupam nobenemu.
Default avatar

boga tvoja hči

Draga avtorica, zelo ti toplo priporočam, da prebereš vse odgovore, prebereš še enkrat, pa še večkrat in poskušaš doumeti, kaj so ti želele povedati. Hči ti bo hvaležna.
Default avatar

skela

baba verjetno resno misli je napisal/a:

Tih bod....to je resnična zgodba moje kolegice...
Dela v privat firmi in so imel enga gelipterja, ki je hodil v službo ob 10h...pol na malco, pol mal ven...in
ga je šef poklical na zagovor...
Naslednji dan je bila mamica v firmi - tulila na direktorja, da njen sine je "indigo otrok" (star 30+ let )
in a res ne razume, da taki ne sprejemajo avtoritete blablabla....
No pol ga je vseeno odpustil...indigo gor al dol... :-)))

@a lahko grem - ja sem študirala, ja. In vem, da je bilo najbolj pomembno, če je profesorica mlada al
stara in če bohnedej nosi očala....

.
Default avatar

ali lahko grem?

Prosim samo za odgovor ali so izpiti res javni in gre lahko zraven kdor hoče. Ostalega pametovanja ne rabim.
Default avatar

deklicalj

Draga mama! Tudi jaz sem se strinjala da je danes hecno brat nekatere objave. in ja sem študirala in ravno zaključujem študij pa so tudi mene metali na izpitih in sem jih po večkrat opravljala pa tudi meni se je zdelo kdaj da kakšen profesor to zanalašč dela ampak da bi pa mamo na izpite s seboj jemala tole je pa res hecno. Sej je punca stara dovolj da bo sama rešila zadevo. Kvečjemu jo bodo šele potem vzeli na piko bo boste prišli z njo na izpit....Mislim kaj takega pa še ne...
Default avatar

Yo_

ali lahko grem? je napisal/a:
Ja, seveda. Čudno, da potem nekaterim pred komisijo uspe zvozit, a ne?
Dejstvo je, da samo komisija lahko vpliva na drugačno oceno, v kolikor hči resanično zna. Ti se lahko razpočiš na izpitu, pa na rezultat ne moreš vplivat. Samo poslabšaš lahko vse skupaj.
Default avatar

takole

ali lahko grem? je napisal/a:
odgovor na to vprašanje si že dobila
Default avatar

ne bereš?

Si že dobila odgovor: izpiti niti slučajno niso javni in nimaš tam kaj počet.