Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Solata z vrta – ne hvala

Solata z vrta – ne hvala

Včeraj popoldne mi je sodelavka prinesla solato s svojega vrta. Seveda sem bila vesela, ker vsi o tej domači zelenjavi govorijo kot o nekem čudu. Ampak, ko sem jo danes za kosilo začela pripravljat se mi je vse obrnilo. Polno zemlje, listi obgriženi (baje od polžev – FUJ), prala sem jo pol ure, zgleda nikakva. No, ampak sem rekla ziher je dobra. Ma nobene razlike s tisto iz trgovine, s tem da iz trgovine zgleda okusna in apetitlih, ta z vrta pa bljak. Otroci je sploh niso hoteli jest,, tudi mož se je nekaj zmrdoval. Tako da: solata z vrta totalno precenjena in meni je ni treba nosit.

Ti si pač instant dete, žal boš tako vzgojila tudi svoje otroke. Pa še nerazgledana si po vrhu. Meni je to žalostno.

Navada je železna srajca. Tudi tisti, ki cele dneve jejo samo sendviče in MacDonald futr, bi se zmrdovali nad vrhunskimi italijanskimi ali francoskimi ali X specialitietami. Pač jejte še naprej svoja močna krmila.

nova
Uredništvo priporoča

Upam, da si tole povedala predvsem sodelavki.

Saj tista iz trgovine bi tudi bila pogrižena od polžev pa polna zemlje, če bi bila zdrava (dovolj dobra za polže) in če bi rasla iz zemlje. Se pa strinjam, da tista iz trgovine zgleda lepša in se dlje časa ohrani, ta z vrta pa prej segnije, ker pač ni zaščitena z raznimi preparati za ohranjanje lepega videza. Pa če si opazila, tista iz trgovine se celo prav prikupno sveti. Le zakaj?

Čisto jasno, da je tako. Avtorica, ti kar kupuj solato. Glej, da boš kupila tako, ki se kar sveti, je čvrsta še čez teden dni. Seveda, pa nobene zemlje. Je niti ne more imeti,saj ne raste v njej.

Polži so jo pogrizli? Pa zemlja je bila gor? Fuj in fej, kakšna umazanija 🙂 Pokupi vso solato iz trgovine zaradi mene, koga briga.

Ti kar jej tisto iz trgovine, ki je tako lepa in oh in ah. Zavedaj pa se tudi, da zraven požreš še en kup kemikalij, pa tvoj mož in tvoja sončeca tudi,.

Tista iz trgovine ni umazana od zemlje, ker je vzgojena v stekleni volni in ni obgrižena od polžev, ker je prepojena z vsemi pesticidi kar je možno, polž nima šans, da preživi.

Kar pa se tiče okusa, očitno nimaš prav občutljivih brbončic. Ker je okus domače solate občutno boljši kot okus kupljene.

https://www.facebook.com/actio.si

Sodelavki povej, da naj začne saditi umetno solato, bo celo leto čista, čvrsta in zelena. Tako boš lahko tudi skuhala in bo še vedno ista, prav tako jo boš pa lahko začinila z okusom po svoje in bo na meji s konkurenco svetovljanske solate.
Verjamem pa, da ste v vaši familiji kot še “miljon” drugih ljudi po sistemu, eden bo rekel, da je zanič, se bo zmrdoval in bodo temu sledili meketajoči odmevi.
Ne vem pa, ali takrat, ko ti je sodelovka izročala solato, je bila na pogled oh in sploh in se je od včeraj popoldan do danes prelevila v stanje nikakovega?

Ne pozabi povedati sodelovki, da se ji zahvaljuješ za solato in da se v prihodnje naj ne matra, ker jo nameravaš kupovati v trgovini. Verjetno jo boš pa naslednjič spet vzela in se na debelo zahvaljevala, potem pa prišla na mon spet šinfati. V zahvalo za tako nikakvo solato ji pa lahko prineseš eno fajn zažgano zmleto kavo – bo morda tako dojela tvojo zahvalo in prijaznost.

a ješ solato zato, ker je zdrava ali ker ti ej dobra? Ker domača solata, ki ni špricana ima gotovo več hranilnih snovi. Pa iz kje misliš pa da pride solata če ne iz zemlje. Dobro da ne veš za hlevski gnoj in vrt bi ti šlo najbrž na kozlanje. Akvaponika je potem zate.

Jaz solate ne jem, ker mi ni dobra. Jem pa radič, regrat, motovilec, ker so odlični!

Solato je treba tudi dobro pripraviti ,ker niso vse sorte enake .Zakaj nisi probala kakšna je , ko si jo oprala in dodala sestavine ? Mogoče bi ji že malo česna povsem spremenil okus !
Upam, da ti poslej ne bo nihče nič več dajal zastonj – nehvaležnica !

Tudi sama dobim od koga, ki ima vrt, solato in sem je zelo vesela, ker vem, da je to ekološka zadeva, pa tudi okus je drugačen. Če je polž in čudnega videza, to pomeni, da je naravno, če ni polža, potem tudi za človeka skoraj ni užitna (no, glih toliko, da se lahko potem proda … 😉 ).

Spodnji listi so večinoma za stran in se jih obtrga. Od zemlje je pa vsaka rastlina, če je normalno pridelana. Verjemi, da je najbolj zdravo jabolko, v katerem je črv!

Upam, da boš kmalu kupila solato, jo dala v hladilnik, čez dan ali dva pa ne mogla vzet iz njega. Zrasla bo! Zaradi česa?

Predlagam da pricnes jest plasticno solato tista bo najboljsa.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz solate ne jem, ker mi ni dobra. Jem pa radič, regrat, motovilec, ker so odlični![/quote]
Aja , a to pa ni solata , mi lahko poveš kako se tej jedi, ko jo pripraviš reče ?

Ampak, ti si pa včasih res pametna! A mi lahko poveš, če gre morda solata vodo pit iz hladilnika pod pipo? In gre potem nazaj sedet v hladilnik in se napihuje?

Ženska, kje je tvoje znanje iz vrtčevskih let, da živi organizmi, kar solata je – rastlina – ne morejo ne živeti ne rasti brez vode!

Ni treba vse, kar piše na internetu vzeti za suho zlato. Bo bolje, če pišete iz svojih lastnih izkušenj.

Ampak, ti si pa včasih res pametna! A mi lahko poveš, če gre morda solata vodo pit iz hladilnika pod pipo? In gre potem nazaj sedet v hladilnik in se napihuje?

Ženska, kje je tvoje znanje iz vrtčevskih let, da živi organizmi, kar solata je – rastlina – ne morejo ne živeti ne rasti brez vode!

Ni treba vse, kar piše na internetu vzeti za suho zlato. Bo bolje, če pišete iz svojih lastnih izkušenj.[/quote]

:)))))))

Dipladenca, Zima1 je bila samo malo sarkastična, beri med vrsticami! :)))))

Meni še nobena solata v hladilniku ni zrasla. Je pa res, da je ostala sveža ves mesec, medtem ko je vrtna že drug dan zanič.

Jaz solate ne jem, ker mi ni dobra. Jem pa radič, regrat, motovilec, ker so odlični![/quote]
Aja , a to pa ni solata , mi lahko poveš kako se tej jedi, ko jo pripraviš reče ?[/quote]

Mislil sem seveda, da ne jem zelene solate, kot so npr. kristalka, ledenka, endivja, itd. Hotel sem pa s svojim komentarjem poudariti, da je malo žalostno, če ješ solato samo zato, ker se ti zdi zdrava, ni ti pa dobra in okusna. Bo zdaj v redu?

Tudi v solati, kupljeni v trgovini, se najde polž. Pa če je tisti mali svetli, še nekako gre, ko pa je polž v solati že nekaj dni in moraš z listov čistiti tudi polžje iztrebke, pa tudi mene mine in ne bi!
Ravno te dni kupujem v Mercatorju kristalko, ki je še kako polna prsti, samo na sredini je brez nje.

Pri mami drugače dobivam domačo solato, ampak neke hude razlike tudi jaz ne vidim, očitno ste tukaj sami taki s streniranimi brbončicami (ko pa delajo teste, ali ljudje ločijo eko in navadno jabolko, pa pogrnejo na celi črti).

tvoj post ni konstruktiven ampak ena in samo ena sama neprijaznost!
jaz te ne bi želela za sodelavko!

Kaj pa tale podatek? Motovilec sem kupila, nesla v klet in nanj pozabila. Čez 14 dni je bil točno tak, kot ob nakupu, zato sem ga vrgla jelenom v oboro. Pazi zdaj – jeleni ga niso pojedli! In to marca, ko ni bilo še nobene sveže trave, nobene paše… Se človek kar vpraša, ane?

Kaj pa tale podatek? Motovilec sem kupila, nesla v klet in nanj pozabila. Čez 14 dni je bil točno tak, kot ob nakupu, zato sem ga vrgla jelenom v oboro. Pazi zdaj – jeleni ga niso pojedli! In to marca, ko ni bilo še nobene sveže trave, nobene paše… Se človek kar vpraša, ane?[/quote]

Motovilec včasih ovenjen prodajajo že v trgovini, tako da je tale o dveh tednih bosa. Ne vem, kaj je z njim narobe, ampak tudi morski prašički ga ne marajo, pa drugače trgovinsko zelenjavo z veseljem pozobajo. Mora že nekaj bit, da jim ne diši.

New Report

Close