Forum.Over.Net

Starševski čvek

Meni je pa ta nosečnica res blesava

Default avatar

kje so meje

Fanatičarka...Ene meje pa morajo bit.

Slika
Default avatar

Zakaj??

Kolikor vem, je rekreacija med nosečnostjo zelo priporočljiva..
Default avatar

Maratonka

Če nima nobenih težav, zakaj pa ne. Sicer je pa vse odvisno od človeka.
Tudi jaz bom, če ne bom imela nobenih težav oz. z dovoljenjem zdravnika, tekla med nosečnostjo. Poznam par tekačic oz. maratonk, ki so tekle med nosečnostjo in potem rodile zdravega otroka. Sicer je pa to bolje, kot kaditi in piti alkohol. ;-)
Default avatar

vsakemu svoje

Verjetno je bila že pred nosečnostjo zelo aktivna športnica. :)

Sicer pa fotka deluje bolj kot reklama.
Default avatar

Meje na eni strani

Jap. Me zanima, zakaj mej ne vidite takrat, ko vam nosečnost prinese, ker jeste za dva, ++++
Izuzete so tiste, ki so zdravstveno "priklenjene" na mirovanje.
Default avatar

kxjgš

Hja, tole 'priklenjene na mirovanje' je dvorezen meč. Tudi jaz sem bila zelo aktivna nosečnica in samo sreči se lahko zahvalim, da je ginekolog na rutinskem pregledu ugotovil, da sem odprta in tik pred porodom. Tri mesece prezgodaj! Ginekolog ne more nikomur na zalogo reči, da je rizična nosečnica. Ko nosečnost postane rizična, je pa hitro prepozno. In potem se rojevajo nedonošenčki.

Tako da - komu na čast pretiravat, če ni treba? Z vidika zdravja je za nosečnico že sprehod vsak dan dovolj.
Default avatar

zanemarjanje otrok

Mislim na tistega v vozičku. Zdi se mi dovolj velik oz. star, da bi sam hodil in se razgibal. Kar je za njegov razvoj zelo pomembno. Aja, noseča mamica potem ne bi mogla šibati na rolerjih.
Ravno zadnjič sva imeli s kolegico vzgojiteljico denato o tem, kako zasedeni so malčki, nobene potrebe po gibanju nimajo, v vse jih je trebe prisiliti. Nafitnisirane mamice jih pripeljejo v vozičku s pleničko na ritki in jih odložijo. Ko gre po službi v nakupovalni center, taista mamica sedi na kavici-zraven nje sedi malček v vozičku. Potem pa gre verjetno še na rolerje s tamalim v vozičku.
Da ne boste mislili, da vzgojiteljica lahko naredi čudeže. Otroke tudi ne sme siliti k gibanju, če sam želi sedeti.
Torej: tale mamica skrbi zase in morda za novorojenčka v trebuhu. Starejšega v vozičku pa ZANEMARJA!!!
Default avatar

geany

Nene meni se pa tole zdi prehudo, zgleda že kar proti sredini nosečnosti ali še več, pa kot da teče po najhujši vročini, na soncu, ob 12h, zelo hiter tempo, zraven pa še dodatno potiska voziček... to je nevarno že za normalnega človeka, kaj šele za nosečnico..

Rekreacija je zdrava, ampak z neki mero.
Default avatar

11511

Maratonka je napisal/a:
Tudi jaz bom, če ne bom imela nobenih težav oz. z dovoljenjem zdravnika, tekla med nosečnostjo. Poznam par tekačic oz. maratonk, ki so tekle med nosečnostjo in potem rodile zdravega otroka. Sicer je pa to bolje, kot kaditi in piti alkohol. ;-)
Gibanje za nosečnico je zdravo, Pretiravanje pa ne. In nihče me ne bo prepričal da maraton ni pretiravanje. Prav tako alpinizem, rolanje, drsanje, gorsko kolesarjenje.....................

in ne - zame taka nespametna mama ni " faca " ampak vasezagledana egoistična frklja, ki bo potem stokala kako ni mogla do ginekologa ko ga je potrebovala.
Default avatar

noseča maratonka

potem se pa to zgodi.....
Priponke

54961_porod.gif
0 (108.91 KiB)

Default avatar

spet eno posploševanje

Če pogledaš naslov slike boš ugotovila, da gre za članek v katerem govorijo o pozitivnih učinkih športanja v nosečnosti in da ni nobenih zadreg, za nekoga, ki se pred nosečnostjo ukvarja s tekom, da bi s tem nadaljeval....

Vir:
http://www.stuff.co.nz/dominion-post/ca ... on-the-run

Na fotki je itak ženska, ki je le posneta in sploh ni nujno da teče neke ultra maratone, lahko teče 100m....
Default avatar

Maratonka

11511 je napisal/a:
Maratonka je napisal/a:
Gibanje za nosečnico je zdravo, Pretiravanje pa ne. In nihče me ne bo prepričal da maraton ni pretiravanje. Prav tako alpinizem, rolanje, drsanje, gorsko kolesarjenje.....................

in ne - zame taka nespametna mama ni " faca " ampak vasezagledana egoistična frklja, ki bo potem stokala kako ni mogla do ginekologa ko ga je potrebovala.
To ni noben egoizem, to je skrb za telo, sama bi pretekla ca. 5 km vsak drugi dan v nosečnosti, medtem ko drugače pretečem na teden tudi do 60 km. In nobena maratonka ne bi v nosečnosti pretekla 42 km (tako da se po tem vidi, kako veš o športu), ampak le toliko, da ohranja kondicijo. Kar se tiče otroka na vozičku, je pa takole, ne moreš otroku siliti, da preteče za njega preveč kilometrov. Za tako malega otroka (1 do 2 leti) je še 500 m preveč, zato ga ima na vozičku. Če bi pa otroka silila k teku, bi pa rekli, da ga muči. Skratka, nikoli ne bi bilo prav.

In zame so tiste, ki kadijo, pijejo alkohol, jamrajo zaradi neaktivnosti, egoistične in razvajene frklje.
In sama sem v krogu maratonk oz. tekačič in nobena ni imela težav z nosečnostjo oz. so rodile zdravega otroka.
Default avatar

11511

Maratonka je napisal/a:
11511 je napisal/a:
Maratonka je napisal/a:

To ni noben egoizem, to je skrb za telo, sama bi pretekla ca. 5 km vsak drugi dan v nosečnosti, medtem ko drugače pretečem na teden tudi do 60 km. In nobena maratonka ne bi v nosečnosti pretekla 42 km (tako da se po tem vidi, kako veš o športu), ampak le toliko, da ohranja kondicijo. Kar se tiče otroka na vozičku, je pa takole, ne moreš otroku siliti, da preteče za njega preveč kilometrov. Za tako malega otroka (1 do 2 leti) je še 500 m preveč, zato ga ima na vozičku. Če bi pa otroka silila k teku, bi pa rekli, da ga muči. Skratka, nikoli ne bi bilo prav.

In zame so tiste, ki kadijo, pijejo alkohol, jamrajo zaradi neaktivnosti, egoistične in razvajene frklje.
In sama sem v krogu maratonk oz. tekačič in nobena ni imela težav z nosečnostjo oz. so rodile zdravega otroka.
Ne pripisuj mi teksta, ki ga nisem napisala.

Zame pa maraton ni tek na 5 km.

Sploh pa najprej zanosi in boš potem videla kolikokrat na teden boš lahko pretekla teh par kilometrov.
Default avatar

zloba-grdoba

Nosečnost ni bolezen, če je normalna. Sama sem hodila na fitness do 8 meseca, pa nekje do takrat tudi tekla - kasneje preklopila na hitro hojo. Vendar s Polarjevim pasom, da nisem presegla maksimalnega srčnega utripa. Veliko bolje sem se počutila, kot če bi počivala in poležavala, tudi energije sem imela še preveč. Zato se mi tudi ta fotka zdi prav fina, ni videt, da bi ženski malo teka kaj škodilo.
Default avatar

Maratonka

11511 je napisal/a:
Maratonka je napisal/a:
11511 je napisal/a:

Ne pripisuj mi teksta, ki ga nisem napisala.

Zame pa maraton ni tek na 5 km.

Sploh pa najprej zanosi in boš potem videla kolikokrat na teden boš lahko pretekla teh par kilometrov.
11511, tekst sem samo citirala!!!! In tudi nisem napisala, da je maraton 5 km, ampak takrat maratonke med nosečnostjo ne tečejo 42 km, ampak le 5 km, po zanositvi pa spet na 42 km.
Najprej si preberi, potem pa napiši!
Kaj pa praviš na kajenje, alkohol ali drogo? To je strup za otroka, ne pa aktivnost!
Default avatar

11511

Dobro jutro maratonka.

Kaj pravim na kajenje in/ali drogo? Moje mnenje je - je čisto enako primerljivo z ekstremnim športanjem ali " z glavo skozi zid " rigoroznimi dietami.

Zame neodgovorno do nerojenega otroka.

Pa športnice sploh niso problem. Tudi razne diete oz. način življenja ni ovira pri družinah kjer se dela z glavo.

Problem so " instant " maratonci, ker je v tem trenutku to modno in VSI to počnejo. Taki bodo v trenutku zasmenjali ploščo, ker bo pač drugo takrat inn.

Problem so tudi fanatiki, ki ne dopuščajo nobene druge resnice kot samo svojo in iščejo napake drugih - kao hujših.