Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina alergija ali kaj drugega

alergija ali kaj drugega

Ali obstaja alergija na glivice in kako se kaže? Po kolikem času začnejo tablete proti glivicam pomagat, se pravi, kdaj naj bi se nehale delati? Ali se lahko iz glivic razvije alergija na nekaj drugega.
Namreč pri meni so najprej ugotovili, da so glivice, sem dobila kremo Lamisil, ki ni pomagala, stvar se je še širila. Sem šla nazaj k zdravniku, mi je dala napotnico za dermatologa, tam je potrdila glivice, kjer sem dobila tablete. Po šestih tednih kontrola, kjer je ugotovila, da vendar niso glivice. Sedaj naj bi bila na hipoalergijski dieti, vendar se je ne držim v celoti, ker je tako nemogoče živeti. Po telesu se mi delajo rdeči izpuščaji, ki zelo srbijo, imam kremo Advantan, ki pomaga, a izpuščaji ne izginejo. Včasih se pojavijo na nogah, drugič na rokah, danes zjutraj so prišli ven po desni strani vratu, spet drugič so po ramenih in križu. V naši družini nima nihče nobene alergije na nič, tudi hčerki ne, zato se mi zdi toliko bolj nenavadno.
Sem že pomislila, da mogoče pojem preveč sadja – preveč vitaminov, kakšni so tukaj znaki? Jem vse, razen morske hrane in fižola.

Na vaše vprašanje je v bistvu nemogoče odgovoriti, če še zdravniki ne morejo kljub preiskavam. Alergije na glivice ni, je lahko alergija na zdravila proti glivicam, na same glivice pa ne. Prisotnost gliv na koži ugotavljajo z mikroskopsko preiskavo kože in če je bila ta negativna, potem je vzrok za izpuščaje drugje. Če sumijo na alergijo potem je bavadno postopek tak, da ukinete večino živil, potem pa enega po enega dodajate, da se vidi, na kaj ste alergični – postopek eliminacije. Za to je potrebno potrpljenje in še cel kup preiskav.

New Report

Close