Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nakup vozila v tujini

nakup vozila v tujini

ali se v tujini splača kupiti rabljen avtomobil, npr, v avstriji ali nemčiji, ker se mi zdi, da imajo tam vse bolj preverjeno kot pri nas. pa tudi bolj poceni se dobi vozilo kot npr, pri nas.

ker ko ga pripelješ v slovenijo treba plačati še nek davek, pa na co2, neko zadevo, itd.
Koliko so sploh ti stroški tega, ali je potem še zmerom bolje poceni kot pa pri nas, ko plačaš zraven še davek pa ne vem kaj še vse, in ali je to nujno plačati ali treba, a kdo ve mogoče koliko je takega davka sploh za plačati, če gre npr za vozilo nemške izdelave ki naj bi bil audi ali vw ali bmw limuzina na dizelski pogon in star tam okoli 13let.
Se mogoče to splača kupovati, ali je kopovanje avtomobilov v tujini bolj mišljeno, če je to nov avto, ali vsaj star 1 do 5let.
Pa ali mogoče kdo ve za kakšno nemško spletno stran za prodajo avtomobilov, razen autoscout24.com, ki že vem, ali je mogoče še kakšna druga stran.
hvala

Jaz sem ga našla na mobile.de in tudi kupila. Postopek ni zapleten. Avto je bil s servisno knjigo, kupljen na istem servisu in še danes, po 4 letih je brezhiben. Z računi na davčno, na amd po homologacijo in to je to, če se prav spomnim in če ni sprememb. me je pa prišel cca 5000e ceneje kot če bi enakega vzela tu.

davke plačaš v tujini, ker velja načelo države izvoznice. tudi pri vstopu v Slovenijo, kot praviš da se plača DMV (davek na motorna vozila), se ne plača nikakršnih dajatev ker jih opraviš že v tujini.

nova
Uredništvo priporoča

Če smo natančni: če vozilo kupiš v državi članici EU, to ni nakup v tujini. Nakup v tujini bi bil, če bi avto kupila izven EU, recimo v ZDA. Postopki se razlikujejo.

tudi med nakupom v Sloveniji in EU se postopki razlikujejo.

in vse kar ni teritorij Slovenije je tujina, ker npr zakonodaja deluje teritorijalno.

V Slo plačaš DMV (davek na motorna vozila) in davek na izpust Co2 ( višina odvisna od izpusta oz. kubitaže motorja), to ti izračunajo na davčni in narediš homologacijo.
Glede cene vozil je različno, nekatera vozila (predvsem tista višjih vrednosti) so še vedno ugodnejša v tujini, manjša vozila pa so v tujini dražja kot pri nas.
Paziti je treba, da ima avto potrjeno servisno, ker (predvsem v Nemčijii) radi prevrtavajo števce nazaj…

če kupiš vozilo v tujini, v SLO ne plačaš nobenih dajatev, nobenega DDV ali DMV (davek na co2 spada pod DMV). vse poravnaš v tujini.

New Report

Close