Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Psihoterapija Problemi z erekcijo pri 2-letniku

Problemi z erekcijo pri 2-letniku

Pozdravljeni!

To vprašanje sva s fantom že postavila na forumu ED želiva si spolnosti, kjer še vedno čakava na odgovor, zato bova poskusila še tukaj, saj tema mogoče bolj spada na ta forum.

Zadnjega pol leta se dobivam s fantom, ki ima probleme z erekcijo. Tole vam piševa skupaj, saj vam želiva kar najboljše predstaviti situacijo z obeh zornih kotov.

Sem njegova prva resna punca. Pred menoj je imel le eno punco, vendar zveza z njo ni bila resna. Ostalo so bile samo punce s katerimi se je poljubljal na zabavah. Seksati je poskušal s tremi puncami, vendar penis v nobenem primeru ni deloval. Penis ni bil trd cel čas predigre, ko pa ga je skušal dati noter, pa se je popolnoma zmehčal. Pravi, da ima tudi težave s kondomom. Ko si ga natkne, penis kmalu uplahne. Tako da ima tudi strah pred uporabo kondoma.

Z menoj je situacija boljša. Na začetku sva imela probleme, vendar se mi je fant zaupal in sva se o tem pogovarjala , pa tudi verjela sem vanj, da se bo situacija s časoma izboljšala. Pravi, da je že na začetku vedel, da mi lahko zaupa. Situacija se je tako začela izboljševati. Penis je bil vsakič dlje časa trši. Na začetku samo med predigro in 2 minuti med spolnim odnosom, nato vedno več. V zadnjih treh mesecih sva tako imela »normalne« spolne odnose, saj je bil penis trd praktično skozi celoten seks.

Seks ni tako dober, ker je fant še vedno zelo lesen in ne zna pokazati čustev, strasti. Pred odnosom je ves živahen in zapeljiv, ko pa pride do seksa se ustraši. Otrpne kot srna pred žarometi. Tudi ko ve, da bo prišlo do seksa, je prestrašen, kar pomeni, da je seks pri naju izvedljiv samo ko je nepričakovan, nenačrtovan.

Naj povem še, da ima fetiš na stopala. Včasih med odnosom, ko penis uplahne, se začne ukvarjati z mojimi stopali in penis ponovno otrdi. Na začetku me je to motilo, saj sem bila navajena, da se fantje ukvarjajo bolj z mojimi prsmi (imam velike prsi, D košarico). On pravi, da ne vidi nič zanimivega na ženskih prsih, da sta to samo dve krogli. Meni se to zdi čudno, saj so fantje ponavadi nori na ženske prsi. Paradokslano pravi, da pa rad vidi, da ima punca večje prsi, da lepše izgleda. Pravi tudi, da ne ve kaj naj bi med seksom počel s prsmi.

Zadnje dva tedna imava spet probleme s seksom. Jaz bi rada seksala večkrat na teden oz. kdaj tudi večkrat na dan, saj me fant zelo privlači. Fant pa pravi, da v zadnjih dveh tednih ne čuti več neke želje po seksu. Ko jo začuti, pa jaz nisem pri volji, tako da se težko uskladiva. Poleg tega sva zadnje čase oba precej zaposlena in z različnima urnikoma.

Še informacije o fantovi preteklosti:
V otroštvu do 15. leta je imel probleme z mokrenjem postelje ponoči. S starši so poskusili več metod, od plenic, do bujenja sredi noči, obiskov psihologinje. Ta je njemu oz. njegovim staršem (ne spomne se več komu) omenila, da je verjetnost, da bo postal gej. Ali veste na podlagi česa bi to lahko sklepala? Svetovala je še, naj oče skuša preživeti več časa z njim. Njegov stric, ki je sedaj star 60 let je imel enake probleme v otroštvu in je prav tako prenehal z lulanjem pri 15-ih. V življenju ni imel nobene punce in še sedaj živi sam.

Zdi se mi, da je fant precej obremenjen z mislijo, da je lahko v resnici gej. Njegova dva bratranca sta tudi najprej poskušala s puncami, potem pa sta proti koncu 20-ih let priznala, da sta homoseksualca.
Fant je bil v otroštvu in mladosti zelo sramželjiv. Pravi, da je imel zaradi tega probleme s puncami. Bile so mu všeč, vendar si ni upal pristopiti oz. ni vedel kako ravnati. Zaradi tega je večkrat trpel. V zgodnjih 20ih letih je bil zaljubljen v dve punci, ki pa ga nista marali, zato je bil neko obdobje depresiven in tudi bruhal je (ne namerno). Pri 22-ih je prvič poskušal sekstai s punco, vendar se ni zgodilo, saj je penis uplahnil. Nekaj let kasneje je spoznal svojo prvo punco, ki ga je zelo privlačila, vendar tudi nista mogla seksati zaradi problemov z erekcijo.

Naj povem še, da je imel doma strogo vzgojo. Pravi, da je mama zelo zaščitniška. Starši so ga zavijali v vato in skušali obvarovati pred svetom. Poleg tega je bil seks doma tabu tema in tudi starša si nista kazala neke naklonjenosti in privlačnosti.

Ko sva se midva spoznala, je bil glede dotikanja zelo zadržan, lesen. Nasprotno pa se je zelo rad poljubljal in še sedaj se. Na to, da bi bil lahko gej nisem niti pomislila, dokler mi ni rekel, kaj mu je psihologinja takrat rekla. Mogoče je samo aseksualen.

Prosiva, če nama lahko svetujete kje bi bilo lahko jedro problema in kam se lahko obrneva/ obrne, da reši ta problem. Hvala.

Lepo pozdravljeni!

Starši imajo velik pomen pri otrokovemu razvoju, tudi seksualnem. Če otrok dobi občutek, da je spolnost nekaj grdega in gnusnega, bo to nezavedno vplivalo tudi na kasnejše partnerske odnose. Starši so v primeru vašega fanta svojo lastno spolno zavrtost prenesli nanj. Gre za njihove občutke sramu in krivde. Očitno je vzorec že v družini. Tudi močenje postelje pove svoje. Gre za neke nepredelane zadeve iz otroštva, ki so zelo močne.

Osebno glede na napisano mislim, da ima fant popolnoma preveč pritiskov, s katerimi se ne mora sam kosati. Kot prvo v stricu verjetno vidi del sebe in ga je strah. Psihologinja ga je navdala z novim strahom glede homoseksualnosti. Jaz ne vidim tu nobenih povezav. Homoseksualnost tako ali tako ni nekaj za kar se odločiš, izbereš, ampak je dejstvo, je v tebi. Kaj pa vaš fant čuti? Kako doživlja moške? mislim, da je tu ustvarjen umeten strah.

Čutim pomanjkanje ljubezni v njegovem življenju. Vse se na nek način vrti okrog spolnosti, tudi pri vama. Kaj pa toplina? Kakšen je sicer vajin odnos? Ali je odnos med njim in starši hladen?

Mislim, da je vsa pozornost upirjena v spolnost vašega fanta in da se vse skupaj dogaja zaradi strahu in presinga, sploh če so prisotna čustva.
Nekateri fantje pač ne dajejo pouvdarka na prsi. Je to za vas pomembno?

Razmišljajta tudi o tem kaj pomenita drug drugemu? Kaj pričakujete vi od odnosa z moškim in kaj on od odnosa z žensko? Kaj pa pričakujeta od sebe za odnos?

Za kaj več, bi se morali oglasiti osebno, kar bi vam oziroma vašemu fantu priporočala. S pomočjo psihoterapije bi našli vzroke za nastale težave, jih poskušali predelati. Če želite, vam dam lahko svoj kontakt.

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

Pozdravljeni!

Po dolgem času se spet oglašava, ker sva vas skušala kontaktirati preko tel. št., ki sva jo našla na internetu vendar vas ne uspeva priklicati, zato bi vas prosila za kontakt. Hvala za vašo pomoč.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Lepo pozdravljeni!

Moji kontakti: gsm 041 535 555 ter [email protected]

Lep pozdrav,

Barbara Sarić, psihoterapevtka

New Report

Close