Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prepis avta za izogib osnove za vrtec,OD itd

prepis avta za izogib osnove za vrtec,OD itd

Pozdravljeni,

že dvakrat sem zaprosila za OD pa so nas zavrnili ker smo za 0,7{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} presegli (seveda so upoštevali dohodke iz 2011 ko je mož še imel 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višjo plačo kot sedaj). Upoštevali pa so mi tudi CELO vrednost avtomobila čeprav ga moram še 3 leta odplačevati. Če bi odplačevala na leasing potem ga v mojem premoženju sploh ne bi bilo ker pa odplačujem kredit se šteje cela-še neodplačana vrednost-kot moje premoženje. Ne vem..včasih se počutim, da živim v Ruandi in ne v EU ko imamo take nore zakone.. .

Skratka moje vprašanje je ali je možno urediti prepis avtomobila na mojega starša naprimer in kako se to uredi ter kakšni so približno stroški.. . Hvala za iskreno pomoč. Zlobe pa naj se prosim vzdržijo komentarja, hvala!

Gresta na najbližje tehnične preglede ali firmo, kjer prodajajo avte, skleneta KP pogodbo, vse v zvezi s prekinitvijo in novim zavarovanjem uredita pravzaprav na licu mesta, strošek je pač toliko, kot vzamejo za pogodbo in podpis (par evrov) in novo prometno dovoljenje.

Če sedaj presegaš cenzus za otroški dodatek, boš torej potem dobivala najnižjega. Se ti splača vsa ta kolobocija za tistih 20€ mesečno?
To je pravzaprav (fiktivna) prodaja avtomobila tvojim staršem. Ti boš morala prekiniti zavarovanje in zahtevati nazaj neizkoriščen del premije. Ravnotako neizkoriščen del plačane cestnine.
Starši bodo morali plačati na novo zavarovanje in cestnino ter novo prometno dovoljenje.
Bonus pri zavarovanju se NE prenaša med starši in otroki (le med zakoncema in med firmo in njenim lastnikom). Tvoji starši imajo prost bonus? Bo treba plačati polno premijo? Tvoj bonus po prekinitvi police miruje tri leta, nato pa propade. Če ne boš prej imela avtomobila da bi koristila ta svoj bonus, boš potem brez in plačala polno premijo.

Se splača?

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za info je treba premislit ja. Ja kolikor vem ima mama poln bonus ampak že ima svoj avto. Jaz imam mojega registriranega pri drugi zavarovalnici (tudi poln kasko bonus). Je to potem sploh izvedljivo? Torej za 2-3 leta potem pa prepisa nazaj oz takrat nov avto na leasing kot ostali inteligentni .. .
Meni 40 evrov (torej 2otroka x 20 eur) pomeni nekaj saj so to lahko en meseč čevlji za otroka, drug mesec jakna ipd itd pa tudi vrtec bo potemtakem manj za plačati.. .

Prodaj avto in si kupi drugega na lizing.

Obstaja tudi opcija sell and lease back, a ne vem, če se jo lizing hiše gredo tudi za osebne avtomobile.

hvala, sem probala najti to rešitev, se pozanimala na Hypo za prodajo,leasing namesto kredita.. pa so stroški žal res previsoki..

Torej mama nima prostega bonusa, ki bi ga lahko uporabila ob zavarovanju tvojega avta in bi plačala polno premijo. Glede na to, da imaš -kot praviš- tudi kasko, je to ogromno.
Ti tvojega bonusa ne moreš dati njej, ne glede na to, pri kateri zavarovalnici imaš polico. In, kot rečeno, imaš točno tri leta časa, da svoj bonus uporabiš, potem ti propade in si brez.
Ne splača se, verjemi.

Glede bonusa bi jaz poklicala svojega agenta. Med zavarovalnicami je taka konkurenca, da skoraj ne verjamem, da se nič ne da narediti.

Konkurenca je na področju cen, pogoji prenosov bonusov in veljavnost bonusov pa je stvar splošnih pogojev.
Verjemi.

Avtorica, resno premisli, “se splača?” ti je popolnoma prav razložila.

hvala vsem, torej odpade tudi ta možnost..trapa jaz ker sem hotela kredit ne leasing.. 🙂 :-(. Lep dan vam želim!

Jaz sem lahko vzela očetov bonus. Je imel pa svoj avto, “moj” pa je bil pisan nanj. Pa agentka ni nič komplicirala, ker sem tako ali tako jaz avto vozila, samo ni meni tekel bonus. Se mi je kar poznalo tiste 4 razrede bonusa.

Torej nisi imela ti bonusa, ampak oče. Saj sta bila oba avtomobila uradno njegova – njegova bonusa. Bonus je vezan na zavarovanca = lastnika vozila.
Ti si le uporabljala njegov avto.

Mogoče pa lahko zamenjata avta – torej da tudi ona tebi proda svojega, če je vreden manj, kot se zdi CSD primerno.

New Report

Close