Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Reeees dobra jagodna torta

Reeees dobra jagodna torta

Punce, pomagajte. Nečakinja bi rada za 18. rojstni dan jagodno torto. Danes sem na raznih straneh našla že miljavžent receptov, takšnih in drugačnih. Katera je vam dobra, se pravi, da je preizkušen recept in da vedno “rata”?

Aja, pa še to, punca si je zaželela, da morajo biti po vrhu jagode v želeju. Pa da je res dobra.

Najlepša hvala!

Edina dobra jagodna torta je zame pecivo + jagode + smetana. Se pravi, spodaj biskvit, naložene jagode + rdeča želatina.

Jaz sodnih tort ne maram, ta je pa fantastična. V bistvu ni torta, ampak biskvit + jagode. Vse drugo meni jagode uniči, pa neke kreme… Pri jagodeh je nepotrebno, ker so edino same po sebi dobre.

Biskvid-
nato jagodni puding v katerega dodaš na koščke narezane jagode-
nato biskvid s jagodami v želeju

Ughh, meni so pa ravno takšne torte ogabne že od malega, sploh te želeji od kar sem prebrala da v to želatino dodajajo zmlete kosti živali. Sicer te tortice zelo lepo izgledajo moram priznati so pa res za ljubitelje takih zadev. Sama sem pa za čokoladne stvari!:)

Meni je res dobra tista iz LLjubezen skozizelodec, kjer je v kremi mascarpone in bela cokolada.

Sadne torte delam vedno po istem principu. Zmešam 0,5l stepene Alpske smetane z 0,5l skute (ali manj), malo posladkam. Potem pa ali vmešam sadje v to maso ali pa oblat biskvita premažem s smetano+skuto in na to potrosim sadje. Nato pa gor nov oblat biskvita itd.

Z želatino na vrhu pa še nikoli nisem delala, ker je pri nas nihče ne mara.

Ta vikend sem jedla zelo dobro torto. Spodnji del biskvita čokoladen, nato čokoladnja krema, nato oblat belega biskvita, smetana + gozdni sadeži, še tretji oblat biskvita in po vrhu smetana prelita s čokolado. Čista desetka.

Oprosti, ampak take ‘sadon-skutne’ torte nikakor niso za širše občinstvo, sploh pa ne za otroke in mladino.

in zakaj niso za širše občinstvo????

Jaz sem delala nazadnje takšno:

Biskvit klasičen: jajca, moka, sladkor, vanilija
Nadev: Mascarpone + navadni jogurt 3,2 (gost) + sladka smetana + kaša iz svežih prekuhanih jagod
Zmešam mascarpone in jogurt, namočim želatino in jo stopim v jagodni kaši (pretlačene kuhane jagode s sladkorjem – skozi cedilo, da zadrži vse tiste pikice) in ohlajeno kašo umešam v zmes, na koncu dodam še sladko smetano (pazi, da ne miksaš preveč).

Jaz sem imela 1 kg jagod, narezala sem jih na kockice in jih prekuhala s sladkorjem im malo vode. Odcejeno tekočino shraniš za žele preliv, 1/3 jagod pretlačiš v kašo, 2/3 pa ohladiš (te bi lahko bile tudi neprekuhane, ker jih pomešam v kremo.

Sestavljanje torte: biskvit + 1/2 kreme – daš v skrinjo, da zakrkne + potreseš koščke jagod – spet ohlajaš, če so bile prekuhane + drugo 1/2 kreme – ohladiš (vse to delaš v modelu)

Ko se ohlaja, skuhaš žele iz 4dl tekočine iz jagod (ali soka) in enega vanilijevega pudinga – lahko tudi iz kupljenega pripravka za prelive.

Na ohlajeno torto položiš rezine svežih jagod (prerezanih po dolžini, da se lepo vidijo vzorčki) in preliješ z želejem (ne vročim!!)

V hladilnik čez noč – ko odstraniš obroč, še okrasiš stranice s smetano ali Šlag kremo (dr. Oetker).

in zakaj niso za širše občinstvo????[/quote]

Ker veliko ljudi ne mara skutnih sladic., sploh pa ne otroci.

Moraš kupiti res dobre jagode pa torto narediti predvečer

to je torta, po kateri te fajn želodec boli. Da bi torto filala samo s smetano —NI ŠANS. Zame torta ni torta, če nima konkretno neke kreme. Smetana pa je daleč od kreme.

to je torta, po kateri te fajn želodec boli. Da bi torto filala samo s smetano —NI ŠANS. Zame torta ni torta, če nima konkretno neke kreme. Smetana pa je daleč od kreme.[/quote]

Smetana je po izbiri in ni krema. Od kod ti to, da je krema? Na koncu si jo doda vsak sam ali pa ne. Zame je delati kremo iz svežih jagod greh. In mislim, da se ta punca strinja, ker hoče imeti na vrhu sveže jagode, prelite s tortnim prelivom. Tudi če se krema doda, bi jo za moje pojme moralo biti zelo malo. Mascarpone ne bi bil slab, skuta pa nikakor.
Boli pa samo tiste, ki imajo bolan želodec. Mi jemo tole v širši družini že od mojega otroštva, pa še nobenega ni želodec bolel in ne vem, zakaj bi bolel od biskvita in jagod.

New Report

Close