Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina hemeroid

hemeroid

pozdravljeni dr. kersnik,

pred meseci se mi je pojavil ogromen hemeroid malo pred vhodom v nožnico. s kremo faktu se je spavil k sebi in po parih dneh izginil tako hitro kot se je pojavil. vendar je vseeno za sabo pustil sled. pod kožo čutim kot grah veliko trdo kepico, ki me moti. zanima me kaj je to, če je nevarno. kepice bi se rada znebila vendar imam težavo ker me je sram povedati svojemu osebnemu zdravniku. (jbtg vem da se je v svoji karieri že velikokrat srečal s tem, vendar to meni čisto nič ne pomaga). zanima me ali bi bilo lahko kaj narobe če bi sama na koži naredila čisto majhno zarezico in stvar spravila sama ven? bi lahko izkrvavela? kaj pa če bi ga poskušala zdrobiti nekako? bi ga to odplaknilo naprej?
čisto iz firbca: obi ima mojstrovalce, kako pa medicinci pravite samo svojim mojstrom?

hvala.

Spoštovani!

Samozdravljenje – ljudje, ki se sami zdravijo.

Nekaj sfrknjene kože pogosto ostane po hemeroidih. Znebiti se je ne boste mogli drugače kot z operacijo pri splošnem kirurgu ali protkologu. Ni pa nobene panike, če ostane v obliki, kot je, tam, kjer je.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

koža sigurno ni. ker se je koža na tem mestu spravila nazaj v svojo prvotno obliko in je gladka. je pa notri pod kožo ostala ena kepica, ki se jo da premikati sem in tja. s prostim očesom se je ne vidi, da se jo zatipati in je trda. predvsem z nožnične strani (je sluznica malo tanjša) se jo da zelo dobro otipati. hemeroid se je pojavil čisto pred vhodom v nožnico, na presredku. kaj je najslabša stvar, ki bi se mi lahko zgodiila, če bi stvar sama zbezala ven? k kirurgu sigurno ne grem.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Potem sem si narobe predstavljal, da gre res za hemeroid ob anusu, vi pa verjetno mislite na kakše anterom ali zamašeno žlezo. Ne da bi to videl, ne vem več naprej.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

ni zamašena žleza. to sem mislila tudi jaz ko se je pojavil (bil je čisto pri vhodu v nožnico). naročila sem se k svoji ginekologinji, ki me je tudi takoj sprejela. povedala mi je, da je to hemeroid in da je tudi sama presenečena nad netipičnim mestom kjer se je pojavil.

lp

New Report

Close