Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je vegeta škodljiva, če je pa to RASTLINA!!??!!

Zakaj je vegeta škodljiva, če je pa to RASTLINA!!??!!

[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/600629_543105459062078_923928311_n.jpg[/img]

ZAČINSKO BILJE – LJUPČAC (VEGETA)
Ljupčac je začinska biljka koja bi se svakako morala nalaziti na polici sa začinima u svakoj kuhinji. Kod nas je ljudi često nazivaju “biljka vegeta” ili “biljka magi” (od njemačkog Maggikraut) jer jelima daje ugodan i intenzivan miris po ovim poznatim začinima. Nezamjenjiv je začin u juhama, složencima s povrćem i umacima, a posebnu aromu daje ljutenici.

Kako je ta rastlina po slovensko???

Luštrek.

Živi in pusti živeti

Luštrek.

in luštrek je ena od sestavin vegete… pa še nekaj druge zelenjave in kar nekaj E- jev je notri… se ti še zdi zdrava? pa enkrat primi v roke deklaracijo, pa preberi… drugače si pa lahko samo sveži/posušeni luštrek daš v juho, pa sveže korenje, pa zeleno – to pa bo zdravo, ja.

Vegeta ni isto kot luštrek. Škodljiva pa je zaradi umetnih dodatkov. Se jo pa da narediti tudi doma-ta pa je -kul. Nek na kulinariki sem videla.

Jaz ga dam samo v govejo juho. Še nisem poskusla drugam.

Jaz sem jedla pravo domačo, se pravi doma narejeno vegeto po enem super receptu, sam ful veliko vrst zelenjave moraš met. Kupljena vegeta pa, skorajda je ne uporabljam, bogve kaj vse je zmleto not!
Res se splača naredit domačo vegeto. Fantastična je!

Šolah,vrtcih…itd,,,vse povsod jo uporabljajo…ko greste na kmečki turizem pa mislite,da jeste vse domače,zdravo…japajadeeeeee

,in to zelo, ker ,kot prvo vsebuje natrijev glutaminat ,ki je zdravju nevaren!, da o drugih kemicnih barvil,in dodatkov ne govorimo.

kaj pa povzroča ta gluminat ? jaz dam v vse vegeto

Beri in se čudi…

http://www.trifilon.si/sl/Clanki/Natrijev_glutaminat_msg__glutaminska_kislina/

Ne vem, no…jaz vegete v kuhinji sploh nimam, moja mama je tudi ni nikoli uporabljala, še tašča kuha brez nje:-) Ima pa tašča na vrtu luštrek in ga še za nas vedno nekaj posuši.

Hočem povedati, da vegeta res ni tako vsesplošno razširjena, kot se morda komu zdi.

Tudi pri nas nimamo vegete. Ne pri nas, ne pri moji mami, tudi stara mama v kuhinji nima vegete.
Uporabljamo sušene začimbe in zelišča, čez leto sveže. Gojimo jih na balkonih in vrtu.

Nikoli ne uporabljam in tudi nikoli ne bom. Sama kemija

Ne uporabljamo Vegete. Se da prav tako dobro jesti brez tega.

Kar se pa tiče mononatrijevega glutaminata je pa tako, prav zdrav ni, je pa precej manj škodljiv kot sol. To pa vsi uporabljate, ane?

Izogibam se zdravi prehrani, ker le-ta lahko povzroči dolgo življenje, to pa dosti let dela in matranja s plačevanjem življenjskih stroškov (glede na to, da penzije ne bo, zaslužim pa premalo, da bi si dajala kaj na stran za stara leta).
Zdrava prehrana in dolgo življenje koristita samo bogatim, ki jih življenjski stroški na stara leta ne skrbijo.

Kwtla, zanimivo gledaš na te reči in se delno strinjam s teboj:)
Vegeta je čisto uporabna reč v kuhinji, nazadnje sem pred leti kupovala tisto brez konzervansov in dodatkov, ki je dražja od navadne sedaj pa je ne kupujem več. Pa ne nakladajte, da vse kuhate oh in sploh ultra light zdravo bio pridelano hrano, ker lažete na veliko. Koliko gospodinjstev najdeš, ki nimajo vsaj ene mešanice začimb ali jušnih kock – isti šmorn kot Vegeta je to. Tega luštreka pa priznam, da sploh ne poznam. Pri nas imamo na zalogi vedno osnovne začimbe od raznih mešanic začimb za meso, papriko, poper, cury, cimet.
V sveži obliki pa pridelam petršilj in zeleno.

Zakaj se slepite. V vsaki kupljeni hrani kot obrok je natrijev glutaminat-kislina. Tudi čipsi, smokiji, klobase, pripravljena hrana, konzerve…,če že ne druga ojačevalci okusov torej, živimo zdravo! Če sam kuhaš ni panike zaradi vegete, ker je drugo še toliko bolj tvegano.

New Report

Close