Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaposlitev za polovični delovni čas

zaposlitev za polovični delovni čas

Iščem službo pa vidim neko delo za polovični delovni čas.
Kako to izgleda? Ok, delaš 4 ure, dobiš plačo za 4 ure, kako se pa štejejo leta za pokojnino?
Kako je z zdravstvenim zavarovanjem? si zavarovan polovično?

Ali je možno, da bi bil pri enem delodajalcu zaposlen za polovični delovni čas, in še pri drugem za polovični delovni čas hkrati?

Ker rad bi da mi delovna doba teče.

oprosti, ti bi rad imel službo, ali samo polno delovno dobo?
delovna doba ti pri polovični zaposlitvi seveda teče polovično. lahko si zaposlen tudi pri dveh delodajalcih.

zdravstveno zavarovanje je seveda 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tu nimaš kaj imet polovičnega


Še bolj kot denar rabim polno delovno dobo, ker nimam več dosti do penzije, prihrankov pa imam še nekaj.

Imam pa tudi možnost, da bi me v primeru, da bi me kdo zaposli za polovični čas, še en v žlahti zaposli za 4 ure, bi mu dal za stroške ki jih ima z mano, samo da mi teče polna delovna doba seveda če je to možno.

Morda bo kdo vedel: če je za polni delovni čas minimalna plača 783, 66 eur, koliko je plača potem za polovični delovni čas – a je tudi polovica, torej 391, 83 eur?

Lahko imaš 2 službi po polovičnem, skupaj za eno, je ok.


Še bolj kot denar rabim polno delovno dobo, ker nimam več dosti do penzije, prihrankov pa imam še nekaj.

Imam pa tudi možnost, da bi me v primeru, da bi me kdo zaposli za polovični čas, še en v žlahti zaposli za 4 ure, bi mu dal za stroške ki jih ima z mano, samo da mi teče polna delovna doba seveda če je to možno.[/quote]

potem se ti bolj splača, da si doplačuješ za 4 ure

http://www.zpiz.si/wps/wcm/connect/zpiz+internet/zpiz/prvastran/zavarovanci/kategorijezavarovancev/prostovoljnozav

Ja, z bruto plačo je tako, kot si napisal. Neto pa lahko dobiš pri polovičnem delovnem času malo več kot polovico neta za polni delovni čas, in sicer zaradi olajšave, ki je v obeh primerih enaka. Če od nižjega zneska odšteješ enako olajšavo, je davčna osnova več kot pol nižja, zato se plača davka od dohodka pri polovični zaposlitvi manj kot pol.

Ti pa tudi pri polovičnem delovnem času pripada cela malica in cel prevoz na delo v višini, kolikor ti pač delodajalec določi. Malica je lahko od 3,56 eur do 6,12 eur, odvisno od radodarnosti delodajalca, prevoz na delo pa ima ravnotako razpon od minimalnega (n.pr. javni prevoz, če je ta možnost) do kilometrine 0,18 eur/km. V vsakem primeru dobiš za vsak dan dela enake dodatke, ne glede na to, ali delaš 4 ure ali 8 ur. Če pa delaš kakšen dan manj kot 4 ure (na primer en dan 3 ure, drugi dan pa 5 ur), ti za tisti dan ne pripada malica, prevoz na delo pa ja.

Za taka in podobna vprašanja sem danes zasledila en nov portal, ki se mi zdi koristen, če bo zaživel kot je treba: http://spletna.taxa.si/pogosta-vprasanja

New Report

Close