Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zdravilišče Debeli rtič

zdravilišče Debeli rtič

Zanima me kako je, če je otrok napoten na zdravljenje na Debeli rtič. Kako tam poteka dan – če je tam sam, brez staršev? Je dan organiziran, kakšne dejavnosti, kopanje v bazenu…? Kako poteka zdravljenje – čez cel dan ali samo zjutraj, jih kdo pelje na zdravljenje?
Vse informacije dobrodošle. Hvala vsem.

Nekako igra nekaj vloge, ali je “otrok” star 11 mes ali pa 11 let, se ti ne zdi?

Načeloma so z otroki varuhi, animatorji, spremljevalci. Pravim “načeloma”, ker je vse skupaj zelo na hojladrija, recimo mi smo doživeli skupino 7 otrok od 11 mes do 2 let, vsi v plenicah, vsi hudi astmatiki, noben se ni res sam najedel, vsem je bilo treba pomagat – pa ena sama varuška, stara 19 let, totalno brez izkušenj. Da je previla enega, je rabila 15 min. Če bi ne bilo to izven sezone, ko je bivalo precej mamic z otroki tam, da smo ji res veliko pomagale, bi bila reva tako ona sama, kot tudi otroci z njo vred. Če nisi vajen, ni hec nahraniti 7 otrok, previti 7 otrok! Ali zrihtat 7 otork in sebe za v bazen, za na plažo – ne vem, kako točno so si odgovorni to predstavljali?!? Na terapije tamale sicer peljejo, ampak to pomeni, da gredo ali vsi ostali zraven ali pa ostanejo nekje sami, kar se “uradno” seveda ne dogaja, v reali pa se in to ne tako redko, sploh če ni nikogar, ki bi priskočil na pomoč. Terapije so čez cel dan, z izjemo počitka po kosilu. Je spet odvisno, kaj je otroku predpisano, koliko in kakšna terapija. Terapije so zunaj, v borovem gozdičku ob morju, v telovadnici in v bazenu. Eni imajo vse 3, eni samo po eno, eni imajo še terapijo za kožo – vse je odvisno od načina zdravljenja. Pri nas je imel1 uro terapije že pred zajtrkom, nato 2 uri terapije dopoldan in 2 uri popoldan, tako da je bil dan kar zapolnjen. Dan je še kako organiziran, saj ga določajo terapije in obroki. Niti ni bilo kaj zelo veliko prostega časa, največ še po večerji, ki je bila že ob 18h, kar je dokaj zgodaj, sploh poleti. Sicer je organiziran odhod na plažo, pa odhod s plaže, kake igre (npr. odbojka, ping-pong ipd), tudi družabne, kopanje je glede na vreme – lahko zunaj v bazenu ali morju, če je slučajno čisto (ogromno trave je tam in zna biti zelo umazano). Potem so obiski Veveričjega doma, kjer je možno izposoditi knjige, nekaj igrač, igric. Kaj več pa že časovno ne znese.

Moje mnenje je, da je za večje otroke čist ok, se morajo pač sami malo znajt in sami zase poskrbet, za tamale otroke tam do 8. leta je pa (vsaj po tistem, kar smo videli!) ZELO slabo poskrbljeno. Se je zelo pogosto dogajalo, da je bilo v bazenu veliko preveč otrok za enega vaditelja, tudi to se je zgodilo, da so bili otroci sami v bazenu (!!) , ker je šel vaditelj na WC – ja, saj je 2-3 min – ampak pri 5 letnikih povsem dovolj za tragično nesrečo! Z mojega vidika nedopustno, sploh če upoštevaš, da je tam veliko otrok s posebnimi potrebami, tudi gibalno oviranih, slepih, gluhih, z duševno motnjo itd.

Sicer pa ja – dan vsekakor ima strukturo in načeloma je za varnost nekako poskrbljeno. Bivalni pogoji so zelo špartanski, spalnice po 15 ali 20 postelj, opremljenih kot v letu 55, skupne kopalnice, skupni WCji. Ogromno komarjev (!!), za mreže na oknih, ki stanejo cca 2 € ni denarja, tako da so repelenti absolutna nuja. Je pa okolica zelo lepa, lepi sprehodi, tudi nekaj igral, lep park, na obali nekaj kamenčkov, velik peskovnik, tudi bazen je na plaži velik in čist.

Moja 11 letnica gre letos prvič, tudi jaz sem slišala enako zgodbo, kot je napisana zgoraj. Je samostojna, a če bo prehuda, bo šla pač prej domov.

nova
Uredništvo priporoča

Sprašujem za 9 letnika.

Mi smo bili lansko leto prvič. Jaz sem šla kot spremstvo čeprav sta bila stara 8 let. Mamice si dosti med sabo pomagajo. Če pa otroka pustiš samega ti ga čuvajo dekleta oz. fantje ki so včasih tudi sami hodili na debeli rtič. Varuhi so stari tam okoli 20 let. So kar odgovorni za svoja leta ampak tudi skurjeni saj ni lahko imeti 5-6 otrok. Ta večji se že sami rihtajo sam pr tamalih je problem. Letos bom verjetno naredila tako da bom šla teden dni z njima teden dni ju bom pa pustila kar mal sama da gresta. Ni nujno da zdravljenje ponucaš v kosu 14 dni lahko si ga razdeliš. Drugače je pa fajn otroci imajo vsak dan dihalne vaje pa plavanje v bazenu….. Hrana je tudi dobra. LP

Kako je pa s plačilom spremstva?

Hčerka je šla prvič sama pri šestih letih.Le enkrat je bilo vse v mejah normale,sicer je vedno kaj “narobe”.Lani je imela varuhinjo 17let staro in je bila tako otročja in neodgovorna, da je škoda izgubljati besede.Res je ve bolj na tralala in za otroke,ki so majhni ali pa tiste,ki niso samostojni ni v redu poskrbljeno.Velikokrat pustijo celo skupino kar samo na bazenu ali na plaži (varuhi na telefonu,kavici,cigaretu…)Res se dogaja veliko neodgovornih situacij.

Lansko leto je bilo potrebno plačati 34 Eur na dan. Imaš vse obroke in kopaš se lahko v bazenu. Brisač ne potrebuješ saj jih vsak dan menjajo.Lp

ma veš, da ti ne verjamem da je kateri starš pustil otroka pri tej starosti (11 mes.- 2 let) samega.

Pejd pa poglej! Kaj pa narediš, če otrok dobi odobreno 14 dni ali pa 3 tedne, ti pa ne dobiš dopusta??? Ali pa nimaš 40 € na dan za spremstvo, kar za 14 dn nanese krasen kupček denarja??? Obdržiš otroka doma, čeprav veš, da mu bo še kako koristilo 14 dni morja – še sploh, če veš, da je to EDINO morje, ki ga otroku lahko nudiš??? Ljudje ne pustijo otrok zato, ker se jim fučka, ampak ker druge možnosti nimajo!!! Mnogi so flikali z obiski na 2-3 dni, enkrat mami, enkrat ati, kar znese, če si doma dokaj blizu, eden iz MS se ne bo vsake 3 dni vozil v Ankaran. Verjameš ali ne, v vse sorte stisk nas pripelje življenje in meni je bilo hudo gledat mamo, ki je pustila še ne čisto 12 mes malčka – ker druge šanse ni imela. Otrok je bil hud pljučni bolnik, ata jo je pobrisal, čim je bilo jasno, da je otrok bolan, gospa je pa morala na šiht, če je hotela konec meseca plačo. Mi smo bili tam izven sezone in k sreči, kot rečeno, dovolj mamic, da smo pomagale “uradni” varuški – tisto izmeno ni bilo nikomur nič hudega. Ni pa sploh ne dobro poskrbljeno za male otroke, pa tudi za večje je zelo na cigu migu. Dokler se nikomur nič ne zgodi, je vse OK, ko se bo, bo pa hudo.

Berem zg. komentarje in res ne morem verjeti. Na Debeli rtič imam naj, naj, najlepše spomuine. Tja sem hodila sama, kot tudi moja hčerka od 2. leta dalje. Bila je petkrat. Najprej sem bila z njo kot spremljevalka, nato je šla v skupinico.
Vse je bilo super, starši smo pač preveč obremenjeni.
Vse zg. omenjene pa se vprašajte, če nimate preveč razvajenih otrok.

Zakaj misliš da imamo razvajene otroke. A si mogoče pomislila da gremo v spremstvo zaradi tega ker nam je to prilika da tudi mi gremo na dopust?! Sej jaz sem tudi hodila sama po tri tedne na Debeli rtič pa mi sami tam ni bilo glih luštno bi mi bilo bolj z mamico. In kaj je narobe če si z otrokom in se le ta počuti varnega in ljubljenega. Hvala bogu da še hočjo bit z mano ker prov hitro bojo odrasli in kar je prav šli na svoje in si ustvarjali svojo družino. LP

New Report

Close