Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

vzdrževani član

Default avatar

spet ta dohodnina?

Mene pa zanima, če sem lani prejemala 9 mescev socialno pomoč,ali me lahko vpiše mož kot vzdrževani član?ali ne?
hvala
Default avatar

Yo_

spet ta dohodnina? je napisal/a:
Mene pa zanima, če sem lani prejemala 9 mescev socialno pomoč,ali me lahko vpiše mož kot vzdrževani član?ali ne?
hvala
Vzdrževani član ne oddaja dohodninske napovedi oz. nima koga kam vpisovat.
Default avatar

Topsy

Yo_ je napisal/a:
hvala
Yo, ne klati neumnosti. Uveljavljal jo bo moz.

In ja, seveda jo lahko uveljavi za mesece, ko ni prejemala place oziroma nadomestila.
Default avatar

ali moraš ...

... vsako leto prijaviti otroka kot vzdrževanega člana? Vem, da sem enkrat to naredila pri tajnici v kolektivu, potem pa že nekaj let nič. Mož tudi ni.
Vem, da je precej neodgovorno in neumno vprašanje ampak zdaj me šele začelo žulit, ko čakam na odločbo o dohodnini :)
Default avatar

Barca

ali moraš ... je napisal/a:
... vsako leto prijaviti otroka kot vzdrževanega člana? Vem, da sem enkrat to naredila pri tajnici v kolektivu, potem pa že nekaj let nič. Mož tudi ni.
Vem, da je precej neodgovorno in neumno vprašanje ampak zdaj me šele začelo žulit, ko čakam na odločbo o dohodnini :)
Če si nekoč prijavila v službi otroka kot VDČ in ga nisi odjavljala, ti ga pri plači (vsaj naj bi ti ga) še vedno upoštevajo. In če ne javiš sprememb na DURS januarja, ga tudi pri inf.izračunu pripišejo kot olajšavo tebi.

Vsekakor pa preračunajta z možem, ali je še vedno enako, da se najbolj splača uveljavljanje tebi in ne možu.
Default avatar

ali moraš ...

Barca, hvala ti lepa za odgovor, zdaj sem pomirjena. Kar se tiče računanja z možem je enostavno, ker on nima rednih prihodkov in so manjši od mojih. Tako, da je verjetno bolje, da še vedno uveljavljam jaz.
Default avatar

Barca

Barca, hvala ti lepa za odgovor, zdaj sem pomirjena. Kar se tiče računanja z možem je enostavno, ker on nima rednih prihodkov in so manjši od mojih. Tako, da je verjetno bolje, da še vedno uveljavljam jaz.
Itak.
Preverita le, če je mogoče celo možno uveljavljati moža za vzdrževanega družinskega člana.
Ne vem, ker ne vem, kake prihodke prejema, ali samo občasno dela prek podjemnih/avtorskih pogodb, ali delodajalec neredno izplačuje plače...
Default avatar

župa

Ali upoštevajo polnoletno osebo ki ne hodi v šolo im je brez službe kot vzdževanega člana.Hvala.
Default avatar

ali moraš ...

hm, to mi na misel ni prišlo pa so že bila leta, ko smo praktično vsi živeli od moje plače... Mož dela samo prek avtorskih pogodb, koliko mora najmanj zaslužiti, da ga lahko uveljavljam kot VDČ? A je to odvisno od mojih prihodkov? Tudi jaz ne zaslužim ravno veliko ...
Default avatar

Barca

župa je napisal/a:
Ali upoštevajo polnoletno osebo ki ne hodi v šolo im je brez službe kot vzdževanega člana.Hvala.
Otrok?
A4 – Otrok, starejši od 18 let, ki se ne izobražuje in je za delo sposoben, če je prijavljen pri
sluţbi za zaposlovanje in živi s starši oziroma posvojitelji v skupnem gospodinjstvu in če nima
lastnih sredstev za preživljanje oziroma so ta manjša od 2.382,13 eura.
C – Zakonec ali zunajzakonski partner, ki ni zaposlen in ne opravlja dejavnosti, če nima lastnih
sredstev za preţivljanje oziroma so ta manjša od višine posebne olajšave za vzdrževanega
družinskega člana (2.382,13 eura).
D – Starši oziroma posvojitelji zavezanca, če nimajo lastnih sredstev za preživljanje oziroma so
ta manjša od višine posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana (2.382,13 eura) in
živijo z zavezancem v skupnem gospodinjstvu ali so v institucionalnem varstvu v
socialnovarstvenem zavodu in zavezanec krije stroške teh storitev.
Default avatar

Barca

hm, to mi na misel ni prišlo pa so že bila leta, ko smo praktično vsi živeli od moje plače... Mož dela samo prek avtorskih pogodb, koliko mora najmanj zaslužiti, da ga lahko uveljavljam kot VDČ? A je to odvisno od mojih prihodkov? Tudi jaz ne zaslužim ravno veliko ...
C – Zakonec ali zunajzakonski partner, ki ni zaposlen in ne opravlja dejavnosti, če nima lastnih
sredstev za preživljanje oziroma so ta manjša od višine posebne olajšave za vzdrževanega
družinskega člana (2.382,13 eura).
Default avatar

Yo_

Topsy je napisal/a:
Yo_ je napisal/a:
hvala
Yo, ne klati neumnosti. Uveljavljal jo bo moz.

In ja, seveda jo lahko uveljavi za mesece, ko ni prejemala place oziroma nadomestila.
Kaj, će bi prebrala, kako je napisano vprašanje, preden sikaš?
Default avatar

ali moraš ...

se pravi, če dobro razumem 2.382,13 E na leto? Hvala bogu, ni tako hudo. Vseeno, hvala ti Barca za tvoj trud. Res si kot dobra vila na monu, večkrat berem tvoje odgovore drugim in se učim. Kaj češ, eni nimamo pojma o teh stvareh.