Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek primer pravega jedilnika za hujsanje:zdravega

primer pravega jedilnika za hujsanje:zdravega

Mi ga kdo napise?ker po vseh dietah dobim kile nazaj….

Ni univerzalnega jedilnika, po katerem bi vsi enako shujšali.
Nekateri naj bi imeli povdarek na beljakovinah,drugi na OH, … vsak organizem presnavlja malo drugače… precej odvisno od genske zasnove.

Gotovo pa velja: če boš jedla po načelu uravnotežene prehrane in bistveno povečala fizično aktivnost in vztrajala na daljši rok, uspeh ne bo izostal.
Vsekakor izloči sladko hrano, zmanjšaj maščobe (margarina, polnovredno mleko, maslo, salame), zmanjšaj sol, povečaj pa količino surove zelenjave, morda tudi sadja.
Primeri jedilnika:
Zajtrk naj vsebuje kvalitetne ogljikove hidrate (polnovredne žitarice – kosmiči (ne pripravljene mešanice, ki so sladkane) ali polnovredni kruh, dodaj skuto, sir, zelenjavo, ali sadje.
Malica kos sadja,
Kosilo vsekakor zelenjava, potem pa ali kvalitetni OH (polnovredne testenine) ali pusto meso.
Popoldanska malica ali kos sadja, ali zelenjave ali jogurt.
Večerja, solata s stročnicami (leča, fižol, čičerika) ali solata z ribo, mesom…
Obrokov naj bo 5, a naj bodo majhne količine.
Spremeniti je treba miselnost in način življenja.
Srečno.

Pa seveda ne pozabi na dovolj pitja vode, čim manj pa uživaj alkohola, kupljenih sokov in kave.

Zate in za vse “hujšajoče”. Zakaj se po dietah dobi kg nazaj?
Pred “dieto” npr. poješ za X kalorij. Greš na dieto in tekom diete (nima veze sploh, kaj ješ) poješ za npr. X/2 kalorij. Jasno, da hujšaš, saj telo s svojo maso (merjeno v kg) porabi več kalorij, kot vneseš vanj. In lepo hujšaš, potem en dan si zadovoljna s svojo težo, včasih pa niti teh X/2 ne zadošča več za nadaljevanje hujšanje. Skratka, odločiš se, da si shujšala dovolj. In spet začneš jesti, morda ne ali pa tudi za X kalorij (kot prej) in … spet vnašaš v telo več, kot porabi in rediš se nazaj. Če bi želela ohraniti prodobljeno oziroma izgubljeno telesno težo, bi morala z “dieto” nadaljevati … to je ves štos.

jej večkrat MALO:

ZAJTRK
1 porcija ovsenih kosmičev z 1 čajno žličko nasekljanih orehov

prigrizek
1 majhna hruška
8 malih korenčkov

Kosilo
1 porcija lečine juhe
1-2 skodelici špinačne solate s 15 gr nadrobljenega feta sira in z 2 člicama preliva z manj maščobe

prigrizek
1 majhno jabolko

večerja
1 1/2 skodelice polonozrnatih testenin z omako marinara in 1 žlico parmezana
1 skodelica brokolija s česnom in čebulo v 1 žćlici olivnega olja

dnevna analiza:
kalorije 1.567
OH 241 g
vlaknine 56g
proteini 56g
maščobe 42g
holesterol 136mg
natrij 1.823mg

POT POD NOGE
cilji pri hoji 15 minut začetniki, veterani 30 min ali več

vir:resnica o sladkorju

Ni problem v dietah, ker kot sama praviš shujšaš! problem si ti, ker se po koncu diete vrneš na stara pota, beri začneš spet jesti na polno 😉

uspešna “dieta” bo tista, ki bo postala tvoj način prehranjevanja do konca 😀

Tole pa res deluje. S to dieto sem pred leti shujšala 13 kg v dveh mesecih. Tudi lani mi je uspelo 7 kg. Zdaj sem nekoliko starejša in kg gredo hitreje gor kot nekoč. Za takšno dieto je treba imeti čas za pripravo rednih obrokov.

New Report

Close