Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zategovanje pasov

Zategovanje pasov

Splača se prebrati.

http://www.zurnal24.si/novi-evropski-sport-zategovanje-pasu-clanek-195285

Kdo bi si mislil, da bodo institucije, kot je Mednarodni denarni sklad, ki je bil desetletja eden ključnih dejavnikov neoliberalnega opustošenja po kapitalistični periferiji, nekoč priznal, da zategovanje pasov in brezglava privatizacija ne deluje. S svojimi priporočili so povzročali množična odpuščanja in revščino na eni ter kopičenje bogastva v rokah elite na drugi strani. Njihov interes je še naprej ohranjanje privilegijev elit, ki jih zmanjšana potrošnja ogroža. A njihove ukrepe je zdaj prevzela evropska trojka, ki jih vsiljuje svojemu jugu. V Sloveniji že desetletja vlada mitološko poveličevanje zahoda, zato se je marsikomu težko spijazniti, da imamo v mednarodnih finančnih tokovih vlogo periferije.

Lekcije. Prav zato se je pomembno ozreti v preteklost globalnega juga, še posebej Latinske Amerike. Zgodbe ne moremo posploševati, niti je ni možno povsem prenesti v naše okolje. A vseeno drži, da je veliko število držav po letih slepega popuščanja zahtevam po rezih v socialo temu skupaj s prebivalci uprlo. Začeli so se pogovarjati o alternativah. Kam jih bo to pripeljalo, ne vemo. Vemo le, kam jih je pripeljalo neizporosno zategovanje pasov: v obup in revščino. Naši politiki nam brezkompromisne reforme predstavjajo kot darilo. Kot da se lahko veselimo zmanjšanja pravic. Nihče ne pravi, da situacija ni težka in da luknje v proračunu ni. A zdi se, da se je politika kolektivno pognala na vožnjo brez zavor in povozila vse stop znake. Nihče pa si ne vzame zdaj že znamenitega časa, ki ga rabimo, da se vpraša, kaj v resnici hočemo in potrebujemo.

Tega se še predobro zavedam. Še slabše bo.

Hm, v zadnjih Pogledih Slovenije se mi zdi, da so vsi sodelujoči takorekoč soglasno drugače kot tale članek interpretirali situacijo.

Je to napisal kakšen srednješolec? V proračunu zmanjkuje denarja za plače in pokojnine, avtor bi si pa jemal čas, da ugotovimo, kaj hočemo? Ajme. Prihodke je treba povečevat, prihodke. A je treba, da si genij? Samo načina še niso iznašli, kako iz nič ustvarit nekaj.

Si mogoče ti osnovnošolka? Članek je dobro napisan in v njem ne vidim, da bi kdo imel kaj proti povečevanju prihodkov. Le zakaj bi morali iz nič ustvariti nekaj? Dovolj bi bilo, če bi zaustavili propadanje podjetij in polnjenje žepov posameznikov. In spet omogočili lastno lesno industrijo. In zaustavili propadanje kmetov, ki bo posledica visokih katastrov.

je treba zategovat pasove, da se bo NLB napolnilo, da bodo lahko še vedno “prijatelji”, “svetovalci”, lobiji ipd. iz ozadij lepo še naprej polnili žepe in račune na Cipru, Švici, Liechensteinu itd.
To je bistvo, ki se skriva v megli. Alenčica to zelo dobor ve…

Si mogoče ti osnovnošolka? Članek je dobro napisan in v njem ne vidim, da bi kdo imel kaj proti povečevanju prihodkov. Le zakaj bi morali iz nič ustvariti nekaj? Dovolj bi bilo, če bi zaustavili propadanje podjetij in polnjenje žepov posameznikov. In spet omogočili lastno lesno industrijo. In zaustavili propadanje kmetov, ki bo posledica visokih katastrov.[/quote]

In kako, brihtna buča, boš zaustavila propadanje podjetij in zagnala lesno industrijo brez denarja? Našo državo so zafurali tako, da še za sproti ni, ti bi pa zamahnila s čarobno paličico in PROPADANJE PODJETIJ SE BO ZAUSTAVILO? ??? Brez finančnega vložka? Ob milijardi luknji državnih bank, ki jo je treba nafilat? Ne, vzeli si bomo čas in razmislili, pa bo že nekako. 🙂

Si mogoče ti osnovnošolka? Članek je dobro napisan in v njem ne vidim, da bi kdo imel kaj proti povečevanju prihodkov. Le zakaj bi morali iz nič ustvariti nekaj? Dovolj bi bilo, če bi zaustavili propadanje podjetij in polnjenje žepov posameznikov. In spet omogočili lastno lesno industrijo. In zaustavili propadanje kmetov, ki bo posledica visokih katastrov.[/quote]

In kako, brihtna buča, boš zaustavila propadanje podjetij in zagnala lesno industrijo brez denarja? Našo državo so zafurali tako, da še za sproti ni, ti bi pa zamahnila s čarobno paličico in PROPADANJE PODJETIJ SE BO ZAUSTAVILO? ??? Brez finančnega vložka? Ob milijardi luknji državnih bank, ki jo je treba nafilat? Ne, vzeli si bomo čas in razmislili, pa bo že nekako. :)[/quote]

Zakaj je treba filat banke? Islandija je pustila, da propadejo, pa jim gre zdaj bolje, kot celi Evropi. Čeprav imajo izredno slabe pogoje za samooskrbo. Ne obstaja čarobna paličica, ampak samo čimvečje množice enako mislečih, kot v Islandiji.

Hah, pri nas so protesti in vseljudske vstaje propadle tisti hip, ko JJ ni bil več predsednik vlade. Pa ti, si bil(a) na zadnji vstaji, ko nas je bilo samo še 1000?

Hah, pri nas so protesti in vseljudske vstaje propadle tisti hip, ko JJ ni bil več predsednik vlade. Pa ti, si bil(a) na zadnji vstaji, ko nas je bilo samo še 1000?[/quote]

Nerazumljivo mi je, da so protesti zamrli. Očitno nas je premalo takih, ki se zavedamo, da nas to, kar imamo zdaj, pelje v propad.

In kako, brihtna buča, boš zaustavila propadanje podjetij in zagnala lesno industrijo brez denarja? Našo državo so zafurali tako, da še za sproti ni, ti bi pa zamahnila s čarobno paličico in PROPADANJE PODJETIJ SE BO ZAUSTAVILO? ??? Brez finančnega vložka? Ob milijardi luknji državnih bank, ki jo je treba nafilat? Ne, vzeli si bomo čas in razmislili, pa bo že nekako. :)[/quote]

Zakaj je treba filat banke? Islandija je pustila, da propadejo, pa jim gre zdaj bolje, kot celi Evropi. Čeprav imajo izredno slabe pogoje za samooskrbo. Ne obstaja čarobna paličica, ampak samo čimvečje množice enako mislečih, kot v Islandiji.[/quote]

In kje bodo zapufana podjetja brez prebite pare dobila denar, če ne v bankah? Kje so trgi, da bomo prodajali svoje izdelke s prenizko dodano vrednostjo?
Poglej si Peko, kaj jim nuca, če delajo, ustvarjajo pa izgubo. Potem je boljše da se zapre. Ali pa naj povečajo maržo, nabijejo ceno za par čevljev na 300 eur, ti jih pa kupuj, pa rešuj naše neprofitabilne fabrike.
Bomo izstopili iz EU, se izolirali od sveta in se šli samooskrbo? Saj nimamo naftnih polj, ne proizvedemo dovolj hrane, ne …. itd..
Boš kupovala samo slovensko blago po xxx višjih cenah?
Mi še za sproti ne proizvedemo dovolj, da bi pokrili vse stroške, vedno manj ljudi dela, daj pametna povej, kako bi ti to uštimala.
Če pa daješ primer Islandije, se pa najprej malo informiraj o situaciji pri njih, ker po moje je vse kar veš samo tisto pismo, ki je krožilo po netu. Kot za Hollandeja, pa poglej si, kje je sedaj Francija pod njim, samo tonejo in tonejo.

Zakaj je treba filat banke? Islandija je pustila, da propadejo, pa jim gre zdaj bolje, kot celi Evropi. Čeprav imajo izredno slabe pogoje za samooskrbo. Ne obstaja čarobna paličica, ampak samo čimvečje množice enako mislečih, kot v Islandiji.[/quote]

In kje bodo zapufana podjetja brez prebite pare dobila denar, če ne v bankah? Kje so trgi, da bomo prodajali svoje izdelke s prenizko dodano vrednostjo?
Poglej si Peko, kaj jim nuca, če delajo, ustvarjajo pa izgubo. Potem je boljše da se zapre. Ali pa naj povečajo maržo, nabijejo ceno za par čevljev na 300 eur, ti jih pa kupuj, pa rešuj naše neprofitabilne fabrike.
Bomo izstopili iz EU, se izolirali od sveta in se šli samooskrbo? Saj nimamo naftnih polj, ne proizvedemo dovolj hrane, ne …. itd..
Boš kupovala samo slovensko blago po xxx višjih cenah?
Mi še za sproti ne proizvedemo dovolj, da bi pokrili vse stroške, vedno manj ljudi dela, daj pametna povej, kako bi ti to uštimala.
Če pa daješ primer Islandije, se pa najprej malo informiraj o situaciji pri njih, ker po moje je vse kar veš samo tisto pismo, ki je krožilo po netu. Kot za Hollandeja, pa poglej si, kje je sedaj Francija pod njim, samo tonejo in tonejo.[/quote]

Raje ti povej, kakšno prihodnost si predstavljaš v začaranem krogu, v katerem smo. Vsako leto odpuščanja in nižanja plač, posledično pada gospodarska rast, ker je vse manj potrošnikov, zato so potrebna nova odpuščanja in nova nižanja plač in BDP spet pade. To pelje v popoln propad in bedo!

V Sloveniji imamo idealne pogoje za razvoj kmetijstva, za pridelavo lastnih semen, pa jih raje uvažamo. Imamo ogromno gozdov, a namesto, da bi izdelovali pohištvo in ga izvažali, izvažamo samo les. Imamo odlične arhitekte, naši izdelki bi bili lahko dobra konkurenca. In še bi se dalo naštevati.

Po moje o Islandiji ti ne veš nič. Raje se prej pozanimaj, kako je tam, potem pa piši.

In kje bodo zapufana podjetja brez prebite pare dobila denar, če ne v bankah? Kje so trgi, da bomo prodajali svoje izdelke s prenizko dodano vrednostjo?
Poglej si Peko, kaj jim nuca, če delajo, ustvarjajo pa izgubo. Potem je boljše da se zapre. Ali pa naj povečajo maržo, nabijejo ceno za par čevljev na 300 eur, ti jih pa kupuj, pa rešuj naše neprofitabilne fabrike.
Bomo izstopili iz EU, se izolirali od sveta in se šli samooskrbo? Saj nimamo naftnih polj, ne proizvedemo dovolj hrane, ne …. itd..
Boš kupovala samo slovensko blago po xxx višjih cenah?
Mi še za sproti ne proizvedemo dovolj, da bi pokrili vse stroške, vedno manj ljudi dela, daj pametna povej, kako bi ti to uštimala.
Če pa daješ primer Islandije, se pa najprej malo informiraj o situaciji pri njih, ker po moje je vse kar veš samo tisto pismo, ki je krožilo po netu. Kot za Hollandeja, pa poglej si, kje je sedaj Francija pod njim, samo tonejo in tonejo.[/quote]

Raje ti povej, kakšno prihodnost si predstavljaš v začaranem krogu, v katerem smo. Vsako leto odpuščanja in nižanja plač, posledično pada gospodarska rast, ker je vse manj potrošnikov, zato so potrebna nova odpuščanja in nova nižanja plač in BDP spet pade. To pelje v popoln propad in bedo!

V Sloveniji imamo idealne pogoje za razvoj kmetijstva, za pridelavo lastnih semen, pa jih raje uvažamo. Imamo ogromno gozdov, a namesto, da bi izdelovali pohištvo in ga izvažali, izvažamo samo les. Imamo odlične arhitekte, naši izdelki bi bili lahko dobra konkurenca. In še bi se dalo naštevati.

Po moje o Islandiji ti ne veš nič. Raje se prej pozanimaj, kako je tam, potem pa piši.[/quote]

Islandci so lahko naredili, kar so, ker niso v EU. Da bi to lahko naredili mi, bi morali najprej izstopiti iz EU, prevzeti nazaj tolar in spet bi imeli carinske dajatve… Zato je tvoje pisarnje resnično BZ. Kaj bi bilo, če bi bilo… V kakšnem drugem svetu mogoče. Banke je pa treba nafilat, da bodo dajale kredite. S takimi luknjami ne opravljajo svoje funcije in podjetja tonjo, ker ne morejo do virov financiranja. Kaj točno tebi pri vsem tem ni jasno? Vse tisto, kar pišeš, da bi bilo treba narediti, je nemogoče, ker so banke izropane in v podnu.

Raje ti povej, kakšno prihodnost si predstavljaš v začaranem krogu, v katerem smo. Vsako leto odpuščanja in nižanja plač, posledično pada gospodarska rast, ker je vse manj potrošnikov, zato so potrebna nova odpuščanja in nova nižanja plač in BDP spet pade. To pelje v popoln propad in bedo!

V Sloveniji imamo idealne pogoje za razvoj kmetijstva, za pridelavo lastnih semen, pa jih raje uvažamo. Imamo ogromno gozdov, a namesto, da bi izdelovali pohištvo in ga izvažali, izvažamo samo les. Imamo odlične arhitekte, naši izdelki bi bili lahko dobra konkurenca. In še bi se dalo naštevati.

Po moje o Islandiji ti ne veš nič. Raje se prej pozanimaj, kako je tam, potem pa piši.[/quote]

Islandci so lahko naredili, kar so, ker niso v EU. Da bi to lahko naredili mi, bi morali najprej izstopiti iz EU, prevzeti nazaj tolar in spet bi imeli carinske dajatve… Zato je tvoje pisarnje resnično BZ. Kaj bi bilo, če bi bilo… V kakšnem drugem svetu mogoče. Banke je pa treba nafilat, da bodo dajale kredite. S takimi luknjami ne opravljajo svoje funcije in podjetja tonjo, ker ne morejo do virov financiranja. Kaj točno tebi pri vsem tem ni jasno? Vse tisto, kar pišeš, da bi bilo treba narediti, je nemogoče, ker so banke izropane in v podnu.[/quote]

Mislim, da tebi ni popolnoma nič jasno, saj na moje prvo vprašanje ne znaš odgovoriti.
Sem takoj za izstop iz EU! Te ideje so se pojavljale že tudi na forumu. Zakaj bi morala jaz filat banke, da bodo bankirji in tisti, ki so jim dajali kredite, lepo živeli? Jaz nimam od tega nič.
Kje bo pa država našla denar, ki ga namerava dati nekaterim priviligeranim podjetjem za zagon, če smo tako izropani?

New Report

Close