Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Koliko ste se ženske res pripravljene potrudit v življenju?

Default avatar

Fotrov sine

Zavedate se, da si morate same poiskati službo. Zavedate se, da si morate same poiskati stanovanje. Po hrano morate same v špecerijo. Ne pritožujete se okrog tega. Male hišne živalice vas včasih pričakajo pred vrati, da jih posvojite. Res samo včasih. V glavnem se potrudite, da si jih same priskrbite. Naučili so vas, da nič ne pride samo od sebe. Vzgojene ste, da molče plačujete rento življenja, ki je do vas svinja. Življenje poskrbi za vaše solze, smeh si morate priskrbeti same. Bog ne daj, da bi izgubile smisel za humor. Realne ste, jasno vam je, da bivanje ni potica in da se ne nahajate v pravljici. Kadar pa je govora o moških, naenkrat izgubite zdravo razsodnost. Ko je govora o tej temi, so vaša stališča absurdna, kot da ste s hruške padle. Da bo pravi tip kar sam od sebe z neba priletel v vaša naročja, če boste le vztrajno čakale na ta čudež. Da se bo kar iz sanj izsluščil in vkorakal v srečno skupno gospodinjstvo do konca dni. Da bo neznanec vrhunskih kvalitet v pravem trenutku potrkal na vrata, za katerimi nesrečno dekle blazni v deliriju razpadajoče samote... Milijoni žensk se zatekajo v fantazije o moških, kar jim drugače nikdar ne bi prisodil. Kako to, da vam mame, župniki, babje revije in televizijske risanke niso povedale, da se je za dedca po domišljijskih standardih še posebej treba potrudit? Kako to, da vas niso naučili, kako med množico bedakov z iztegnjenimi ku rci zagrabit zlato izjemo z zanesljivimi pretenzijami do vas? Povsem jasno vam je, da otrok ne prinašajo štorklje, obenem pa pričakujete, da vam bodo moški vaših življenj zrasli v tegelcih namesto kaktusov. Zavedli so vas z zgodbami, kako ste ve danes moderne, drugačne od vaših prednic, moški pa izgubljeni in vas ne morejo dohajat. V resnici ste po tridesetem vedno bolj tradicionalne in konzervativne. Rade bi tipčke, kot so bili vaši fotri, pa otroke, pa druživno življenje kov v devetnajstem stoletju iz slikanic, desci pa vedno bolj nezanesljivi in nič kaj preveč zainteresirani za ta arhaični scenarij. Kaj ste torej pripravljene žrtvovati in koliko se potruditi za preostale moške, ki so mentalno obtičali v polpretekli zgodovini "pravih vrednot?" Večina se vas zateka v izgovor, da je osvajanje naloga moških. Da ste ve tiste, ki na koncu izberete snubce. V resnici je ta izbira precej pičla. Namesto da bi same prevzele stvari v svoje roke, se pustite prosit raznim fehtarjem, od katerih pač nekoga "izberete" ker pač ni boljše ponudbe, ki bi bila zainteresirana za vas. Ni ravno neka izbira, ki bi govorila o tem, da ste gospodarice svojih življenj. Gre samo za odločitve po sili razmer. Ponujajo se vam fehtarji, ki imajo v mislih nakaj fu kov in razni nakladaški manipulatorji, ki jim v resnici dol visi. Na tovrstno ponudbo ste obsojene v svoji pasivnosti, ki je posledica pomanjkanja poguma, neizvirnosti in neiznajdljivosti. Seveda vas to pripelje v nezadovoljstvo in razočaranja, ko vas dripci naserjejo. Večina vas potem "pragmatično" poseže po zadnji šansi v obliki ustrežljivih copatarjev, ker je to pač najbolj simpl posel za realizirat. Ni treba preveč truda in kreativnosti, da si takega nakopljete na puklje. In kmalu smo v novi epizodi razočaranja nad moškim svetom, kaj pa drugega. Pasivnost in ziheraštvo, ki si domišljata, da vodita svoji usodi. Da izbirata...Tradicionalke se potem tolažite s tem, ko si pripisujete dodano vrednost z dejstvom, da podpirate vse vogale hiše skupaj s svojimi "izbranimi" jebivetri, ki jih pravzaprav ne prenašate. Da je to odraz neke vaše notranje moči ali nekaj takega. V resnici je to podpiranje edino kar vam preostane, ker je še vedno lažje kot se otresti klišejev, poslati vse k vragu in si dovoliti pogum resnično aktivnega odločanja in samoinciativnega vodenja lastnega življenja. Za to je pa res potreben karakter.

Me pa takole mimogrede še nekaj zanima. Kako je to pri lezbijkah? Mnoge heteroseksualke se pač zatekajo v izgovore, da se mora dec potrudit za njih, ker same si niso sposobne priskrbeti partnerja po lastnih merilih. Lezbe se najbrž že po naravi svoje identitete ne morejo posluževati takih starodavnih patriarhalnih fint. So torej one kot ženske pa lahko enakovredno aktivne v odprtem lovu ali se tudi one sprenevedajo, da je pecanje pač naloga tistih, ki izgledajo bolj možače?
Default avatar

NM-3w

@Fotrov sine ---- pa saj si natipkal kot, da gre za Desce. Pisal si o bejbah!! O bitjih, ki zanosijo, rodijo ... in jih narava je.be glede na socialni položaj kaj se spodobi in kaj je nagon ☺
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.-
[sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub]Number One[/sub]
Default avatar

Sadni

Res lep prispevek Fotrov sine. Iz vsega napisanega mi je še najbolj padel v oči ta del :

"Namesto da bi same prevzele stvari v svoje roke, se pustite prosit raznim fehtarjem, od katerih pač nekoga "izberete" ker pač ni boljše ponudbe, ki bi bila zainteresirana za vas."

To je živa resnica punce, točno to se vam dogaja. Pa vem da posplošujem, ampak večina punc, ki sem jih jaz spoznal ima pač tako mišljenje :" če me bo že kdo želel imet, bo že sam prišel do mene in mi to tudi povedal". Same ste si krive, da na koncu vedno naletite na same bahače, egoistične svinje, vase zagledane prasce in podobne, ki se delajo norca iz vas. Saj ne rečem, že spet mora moški pokazat, da ima jajca, da si upa naredit prvi korak, ampak potem pa že spet, kaj pa če tist dan ni lih najbolj "in the mood" za te stvari, kaj če je npr že zagledan v eno in mu v tistem trenutku ni lih tok do tega, kaj če se mu mudi na delo, pa nima časa it čez ves ta proces spoznavanja ? Včasih zagledamo nekoga samo enkrat v življenju. Kaj pa če je ravno on tisti "sanjski" moški o katerem sanjarite po cele dneve, pa si zaradi vaše glupe prepričanosti, da vam ženskam ni potrebno počet tega, še priložnosti niste dale, da bi ga malo bolj od blizu spoznale ? A ni škoda ? Res ne razumem tega in verjetno tudi nikoli ne bom.
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.
Default avatar

Hja

Ok, pa ne štekam... kaj bi potem mogle babnce narest???
Default avatar

Paris Hilton

Te en drekec briga :P
Default avatar

Hja

Paris Hilton je napisal/a:
Hja, najbrž...
Default avatar

Marko

Hja je napisal/a:
Pokazat morajo svoja jajca. :))
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar

NM-3w

Hja je napisal/a:

znati reči JA, ko to mislijo in NE, ko to mislijo
ne pa: nevem, kaj bojo pa drugi rekli, saj si fajst ampak ... pa saj bo drugje dobil ...
Default avatar

NM-3w

wau ... a tebi "dogaja" visenje na MON_u ... v petek, ko je dan za metek ... kongratuliram
Default avatar

Paco Moralles

He, he, ali kako najti bejbo, ki bo brez besed naredila tudi t.i. moška dela, med tem ko bo nek sine srebal pirček za vogalom.
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

Paris Hilton

NM-3w je napisal/a:
wau ... a tebi "dogaja" visenje na MON_u ... v petek, ko je dan za metek ... kongratuliram
ceu teden sem bla v zurerskem pogonu, dons sem si vzela pavzo, tko da ce te mot pa me ne ber
Default avatar

NM-3w

NM-3w je napisal/a:
ceu teden sem bla v zurerskem pogonu, dons sem si vzela pavzo, tko da ce te mot pa me ne ber
pejt spat, da bo lahko tvoja mami prišla k meni na kalibriranje.
Lahko pa ji rećeš, da sem te povabil, da prideš tudi ti na učno uro globokega i glasnega dihanja.
Default avatar

Paris Hilton

NM-3w je napisal/a:
NM-3w je napisal/a:
pejt spat, da bo lahko tvoja mami prišla k meni na kalibriranje.
Lahko pa ji rećeš, da sem te povabil, da prideš tudi ti na učno uro globokega i glasnega dihanja.
Mojo mami penzioneri ne zanimate, dihalne vaje z vami pa se manj :P
Default avatar

Spider

Razumet ženske ni glih neka znanost. Ženske se furajo na čustva. Car je tisti, ki je sposoben babi pričarat koktejl občutkov, ki jih še sama ne bo razumela. Ogenj, radovednost, strast, naslado, privlačnost. Tip, ki je tega sposoben, lahko izbira, ali bi mogoče samo fu.kal, ali pa bi kaj resnega. Potem pride druga liga tipov, to so ziheraši, pasivneži, copatarji. Ti čakajo, da jih ena pobere in imajo v glavi izključno program "resna zveza", saj druge šanse nikoli niso imeli. Ko jih končno ena pobere, te šanse seveda ne spustijo iz rok. To so tako zvani pridni fantje, ki na mon odpirajo teme "kje je kakšna resna zame". Ker so zanimivi približno tolk, kot prazen list papirja, na koncu počakajo, da jih pobere kakšna, ki ji teče voda v grlo. Mladost so po večini premasturbirali, česar ne bodo nikoli priznali. Zato imajo odpor do "žensk, ki so dale preveč skozi", ker sami niso imeli iste možnosti.

Jah če hočeš porivat dobro, je treba met jajca in gobec. Kdor tega nima, je obsojen na čakanje, kdaj ga bo kakšna pobrala. Kdor nima niti jajc niti gobca, hkrati pa ne hodi na zabave "ker to ni zanj", ker "ni tak tip", tak je pač tip za samoto in masturbiranje.

Mene nič ne moti, kako si ženske izbirajo svoje služabnike, to je njihova stvar, mi je pa zanimivo, kako ženske, kljub svoji opevani emancipaciji še vedno nekako hrepenijo po tradicionalnem družinskem življenju in moškem providerstvu. To je en nerazložljiv paradoks modernih feministk. Težko se one sprijaznijo z moško emancipacijo. Težko jim pade, ko tam vidijo enega kretena, ki mu pa recimo dol visi za njih in njihove potrebe. One bi še vedno rade nek model kot iz škatlice, nekega mešanca med možatim tipom pradavnine in copatarskim lolekom. Moderni moški smo pa večinoma komot in nagnjeni k lagodnemu življenju, kjer ni prostora za tečno babo, ki bi nekaj komandirala. Tu pride do neskladja.

Nesmiselno je razmišljati, kako spremeniti ženske in njihov način razmišljanja. V bistvu so zabavne.

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

gupi

Najbrž je vprašanje namenjeno ženskam, ki iščejo moža, človeka, s katerim bi si ustvarile družino. Jaz ne sodim v to kategorijo, pa bom vseeno napisala, kaj mislim o tem.
Moški in ženske se razlikujemo že od praskupnosti naprej. Geni, vzgoja v družini in zunanje okolje so dejavniki, ki vplivajo na te razlike. Morda se bodo v prihodnosti te razlike zmanjšale, a zdaj je pri ljudeh še zmeraj podobno kot pri živalih, le da je zaradi razuma in čustev vse veliko težje.
V naravi samice za svoje mladiče izbirajo najboljše samce: največje, najmočnejše in najbolj agresivne. Tako je poskrbela narava z namenom, da se iz roda v rod prenašajo najboljši geni. Tudi pri ljudeh ni dosti drugače, če so okoliščine za preživetje ugodne. Včasih ni bilo tako. Ženske so bile ekonomsko odvisne od moškega in počaščene, če jo je izbral, pa kakršenkoli je že bil. Za ljubi kruhek se je potrpelo.
Danes ni tako. Ženska se lahko preživlja sama, je izobražena, ima službo, delovna, skrbi zase - za zdravje in izgled. Za očeta svojih otrok si še zmeraj želi postavnega samca, ampak samo to ni več dovolj. Ta samec mora biti prav tako izobražen, razgledan, zdrav; poleg tega pa nežen, prijazen in čustven, da lahko zadovolji tudi čustveni del ženske narave. Takih samcev je v naravi malo. Narava pač ni računala s tem, da bo vsaka človeška samica hotela takega izključno zase.:)
Posledica pomanjkanja takih samcev je dejstvo, da ženska zaradi materinskega nagona in čustvenih potreb izbere samca, s katerim potem ni zadovoljna.
Lahko se ti še tako sprašuješ in čudiš izbiri žensk, a dejstvo je, da zaželjenih samcev ni za vse.
Kje je rešitev? V razumskem prepričevanju ženske, kaj je dobro zanjo, prav gotovo ne.
Default avatar

Spider

gupi je napisal/a:
Za očeta svojih otrok si še zmeraj želi postavnega samca, ampak samo to ni več dovolj. Ta samec mora biti prav tako izobražen, razgledan, zdrav; poleg tega pa nežen, prijazen in čustven, da lahko zadovolji tudi čustveni del ženske narave. Takih samcev je v naravi malo. Narava pač ni računala s tem, da bo vsaka človeška samica hotela takega izključno zase.:)
Mah, ni tako bukovo. Ženske eno govorite, drugo delate. Takim, ki naštevajo vse možne kriterije gelde moških, sploh ni tako težko spodrezat tal pod nogami. Sej niso tako zahtevne, kot zgledajo. To je njihov obrambni mehanizem. Če kot dec pokažeš dovolj odločnosti, ta obramba pade sama od sebe.

Teh silnih "kriterijev" se najbolj bojijo "pridni fantje", ki vse, kar rečete/napišete, vzamejo zares, nekoliko pa so tudi nesamozavetsni in ravnanja z žensko nevešči.

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

Sadni

Spider je napisal/a:
Mah, ni tako bukovo. Ženske eno govorite, drugo delate. Takim, ki naštevajo vse možne kriterije gelde moških, sploh ni tako težko spodrezat tal pod nogami. Sej niso tako zahtevne, kot zgledajo.
Točno to je tisto o čemer jaz že ves čas govorim. Tu ti bo napisala tri strani, vse po alinejah, točno kakšen mora bit izgledat ta njen sanjski tip, da mora bit povrhu tega še fejst izobražen, imet dobro službo, avto, stanovanje, na koncu bo pa pristala z enim butastim črnogorcem, ki dela po cele dneve v skladišču za 600 eur na mesec in pri 30ih še vedno živi pri svoji mami. Ja pa big deal, če bo tak uporaben samo za eno noč, naslednjič bo pa spet do kakšne druge pristopil, nikjer ne piše, da si vsi želimo resne zveze, živiš čisto tako kot tebi paše.
"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.
Default avatar

gupi

Spider je napisal/a:
gupi je napisal/a:
Za očeta svojih otrok si še zmeraj želi postavnega samca, ampak samo to ni več dovolj. Ta samec mora biti prav tako izobražen, razgledan, zdrav; poleg tega pa nežen, prijazen in čustven, da lahko zadovolji tudi čustveni del ženske narave. Takih samcev je v naravi malo. Narava pač ni računala s tem, da bo vsaka človeška samica hotela takega izključno zase.:)
Mah, ni tako bukovo. Ženske eno govorite, drugo delate. Takim, ki naštevajo vse možne kriterije gelde moških, sploh ni tako težko spodrezat tal pod nogami. Sej niso tako zahtevne, kot zgledajo. To je njihov obrambni mehanizem. Če kot dec pokažeš dovolj odločnosti, ta obramba pade sama od sebe.

Teh silnih "kriterijev" se najbolj bojijo "pridni fantje", ki vse, kar rečete/napišete, vzamejo zares, nekoliko pa so tudi nesamozavetsni in ravnanja z žensko nevešči.
Tako je. To pa je posledica vzgoje in okolja. Katera ženska bo napisala:za očeta svojih otrok si želim moškega, ki me bo dobro obdeloval???? Pa bi bile mogoče zveze, sklenjene na taki osnovi, manj obsojene na propad.
Default avatar

Fotrov sine

No, tole primerjanje človeštva z živalskim svetom in izborom vrst je pa tudi malo mimo. Smo pa le preveč kompleksna bitja, da bi svoja ravnanja razlagali z ravnanjem živalskih samcev in samic v stepah ali gozdovih. In kdo od njih so nam pravzaprav referenca? Če se samo na sesalce omejimo? Življenje v slonjem matriarhatu je nekaj drugega kot v levjih krdelih recimo. Tudi med opicami, iz katerih menda neposredno izviramo, so različne variante skupnosti. Se pa tudi po moje nimamo kaj na njih ozirati v smislu opravičevanja svojih dejanj, dokler ne bodo tudi one svetu prispevale kakšnega Sokrata, Da Vincija ali Nikole Tesle.

Pa tisto, da ni dovolj prvovrstnih moških, da bi vsaka ženska pridobila kvalitetnega donatorja genskega materiala za njene potomce... Kaj pa obratno? A ženske so pa vse prva liga genetike, ali kako? V živalskem svetu ima to neko logiko, da najbolj vzdržljivi samci trosijo svoje seme samicam, da se vrsta ohrani v neprizanesljivem okolju za živa bitja. Ampak tudi v živalskih haremih niso vse samice enako kvalitetne. Če alfa samec oplodi alfa samico, je velika verjetnost zaploditve trdoživega potomca. Ampak tisti alfa se pari tudi z betami, gamami in drugo samičjo klošarijo, redči svoje izbrane gene s škartom, kar znova prispeva k novi generaciji manj uspešnih sinov in hčera, ki bodo izpadli iz igre. Kakšen je pa izgovor narave za to dejstvo? Čemu to služi?

Sicer smo pa ljudje izumili civilizacijo z organiziranimi družbami in socialnimi varovalnimi mrežami konec koncev, da nam niso potrebne te maltuzijanske dileme okrog skrbi za čistokrvno genetsko reprodukcijo, ki bi nam edina zagotavljala preživetje na dolgi rok. Namesto da jemljete zgled v živalskem cesarstvu, se raje osredotočite na človeške zmožnosti in kapacitete, ki so potencialno zagotovo v prednosti pred živalskimi. Oziranje nazaj v zakone džungle je izgovor za barbarstvo zaradi mentalne lenobe.
Default avatar

matjazko

gupi je napisal/a:
Najbrž je vprašanje namenjeno ženskam, ki iščejo moža, človeka, s katerim bi si ustvarile družino. Jaz ne sodim v to kategorijo, pa bom vseeno napisala, kaj mislim o tem.
Moški in ženske se razlikujemo že od praskupnosti naprej. Geni, vzgoja v družini in zunanje okolje so dejavniki, ki vplivajo na te razlike. Morda se bodo v prihodnosti te razlike zmanjšale, a zdaj je pri ljudeh še zmeraj podobno kot pri živalih, le da je zaradi razuma in čustev vse veliko težje.
V naravi samice za svoje mladiče izbirajo najboljše samce: največje, najmočnejše in najbolj agresivne. Tako je poskrbela narava z namenom, da se iz roda v rod prenašajo najboljši geni. Tudi pri ljudeh ni dosti drugače, če so okoliščine za preživetje ugodne. Včasih ni bilo tako. Ženske so bile ekonomsko odvisne od moškega in počaščene, če jo je izbral, pa kakršenkoli je že bil. Za ljubi kruhek se je potrpelo.
Danes ni tako. Ženska se lahko preživlja sama, je izobražena, ima službo, delovna, skrbi zase - za zdravje in izgled. Za očeta svojih otrok si še zmeraj želi postavnega samca, ampak samo to ni več dovolj. Ta samec mora biti prav tako izobražen, razgledan, zdrav; poleg tega pa nežen, prijazen in čustven, da lahko zadovolji tudi čustveni del ženske narave. Takih samcev je v naravi malo. Narava pač ni računala s tem, da bo vsaka človeška samica hotela takega izključno zase.:)
Posledica pomanjkanja takih samcev je dejstvo, da ženska zaradi materinskega nagona in čustvenih potreb izbere samca, s katerim potem ni zadovoljna.
Lahko se ti še tako sprašuješ in čudiš izbiri žensk, a dejstvo je, da zaželjenih samcev ni za vse.
Kje je rešitev? V razumskem prepričevanju ženske, kaj je dobro zanjo, prav gotovo ne.
Mislim, da lahko darvinizem na človeka apliciramo le v omejenem obsegu, ko gre za izbiro partnerja. Namreč odločilnejša se mi zdi odnosno-psihološka komponenta nezavednega, ki se izoblikuje v primarni družini - postavi se temelj, kakšni partnerji nas bodo privlačili, najpogosteje odslikave staršev. Po domače povedano: nek moški je lahko ženski še tako super, dober prijatelj, poslušalec, razumevajoč, čustven, izobražen, razgledan in tudi bogat - ne bo pa ji privlačen do te mere, da bi se spustila v zvezo z njim.
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.